Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2006., 18:48   #41
Žestoki policajac - završetak, kada Chow upuca negativca i to ravno u oko!
Robocop - prva kada pucaju po policajcu iz svih oružja,druga scena u tvornici droge, čisti užitak, a treća kada auto pregazi negativca prekrivenom kiselinom,a isti se raspadne kao bundeva punjena krvlju...
Čovjek bez tijela - gadura (namjerno sam to rekao, ne zato što ne znam kako se zove) ima u ruci bocu plina i zapaljenu krpu, pa nogom zaustavi dizalo i zaustavi meni nevinog Kevina Bacona i zapali ga. A ovaj počne gorjeti i skidati za sebe odjeću i gumu, a nevidljiv je. Odlična scena...
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 18:54   #42
U "Me, Myself and Irene" kada Jim Carrey postaje podvojena osoba, tj kada prelazi u svoje zlo Ja, s onom muzikom, Z A K O N
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 06:23   #43
Cecil B Demented - kad pokazuju tetovaže s imenima redatelja a crnkinja na sisama ima istetovirano Spike Lee
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 07:08   #44
Quote:
kokakoka kaže:
kada thulsa doom skine glavu conanovoj mamici. cijeli film je



jel smijemo sad dalje nabrajati?

uber scena je dok Conan nokautira devu.

pa onda iz predatora: "stick around!" nakon što mačetom pribije tipa na stup, điberu svemirskom u facu veli "ju a van agli madafaka!" nakon što ovaj skine kacigu.. pa terminator 2 dok u hodu vadi sačmaricu iz kutije s ružama, a ruže padaju...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 08:31   #45
Zaboravih napomenuti na najbolju akcijsku scenu:

Heat - pakleni obračun na ulicama L.A.


Totalni
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 09:26   #46
Kad mrtvi zapjevaju

Djuro Utjesanovic, udbin ubojica zabunom upuca doktora Nijemca umjesto emigranta Hrvata i kaze: Adio Marinko, odo ja u penziju.

__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
bio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 09:57   #47
Lovac na jelene (Deer Hunter, 1978.) naravno.
Vronsky (De Niro) intenzivno promatra Lindu (M. Streep) na proslavi svatova na početku filma, onako kozmički prezgodan i seksi, aaaaaaaaaaahhhhhh
inače, obožavam cijeli film, ali ova scena mi se urezala u moždanu sivu tvar...

ovako nekako je izgledao te godine:




:doživiekstazuipadneunesvjest:
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 11:31   #48
Quote:
Vajta kaže:
Zaboravih napomenuti na najbolju akcijsku scenu:

Heat - pakleni obračun na ulicama L.A.


Totalni
Je, preodlična scena iz remek djela od filma.
Matrix - ona scena upada u bazu, Keanu u svom matrix odijelu i majici uđe sa torbom koja aktivira crvenu lampicu. A stražar mu kaže da izvadi sve metalne stvari, a Neo otvori kaput i pokaže stotine oružja. A stražar: SHIT! I počinje akcija!
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 13:55   #49
Blade Runner, špica i prvih par minuta,
Star Wars, ANH, špica i prvih par minuta,
Star Wars, TESB, dvoboj tatice i sineka, "Luke, I'm your father!",
The Right Stuff, špica i prvih par minuta,
The Right Stuff, breaking the sound barrier,
The Right Stuff, zadnjih par minuta filma, Sally Rand i Chuck Yeager,
Gettysburg, Kilrainov govor o ljudskoj jednakosti,
Gettysburg, "Lee, Lee, Lee!!!",
Gettysburg, Pickettov juriš, the high tide of Confederacy,
Odiseja u svemiru 2001, lupanje kostiju i Dunav u svemiru,
Odiseja u svemiru 2010, zadnjih par minuta filma,
Krstarica Potemkin, scena na stepenicama,
Blago Sierra Madre, "Badges, badges? We don't need no stinkin' badges!",
Gladiator, špica i prvih par minuta filma,
Gladiator, bitka u Germaniji,
Casablanca, "Došao sam zbog voda. Voda? Ali usred smo pustinje! Bio sam pogrešno obaviješten.",
Prljavi Harry, "You gotta ask yourself one question. Do I feel lucky? Well, do you, punk?",
Scena silovanja Monice Belucci u onom filmu, ne mogu se sjetit kako se zove,

i tako dalje, tko će se svega sjetit...
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 16:16   #50
Mrak film 1 - onaj dio u stilu Znam što si radio prošlog ljeta, mladić na stražnjem sjedalu izdigne glavu iz auta i nabije si glavu u pčelinju košnicu, a nogama gazi po leđima one cure koja prisilno puši vozaču. Urnebesno!
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 16:29   #51
Joooj da, zaboravih najjebeniju scenu našeg doba - u 'Fallen', kada prvi put vidimo kako vrag prelazi iz jedne osobe u drugu a Denzel Washington se samo nemoćno okreće oko svoje osi i vidi kako je sam protiv svih, nešto prejebeno
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 16:54   #52
U Gladijatoru, pred mnoštvom u areni,
Maximus: "Are you not entertained? Are you not entertained?!"


...nenadjebivo!
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 19:43   #53
e da, gotovo sve scene iz The Quick And The Dead

poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 19:47   #54
Talking Asin, a sin i tell you

Meni je legendarna scena u Paklenoj naranči kada je Alex svezan u luđačkoj košulji sa onom spravom koja mu drži oči otvorene kad mu puštaju filmove sa Beethovenom u pozadini.
LEGEND LIVES.

I HAVE A DREAM
gđa.Putin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 20:03   #55
Quote:
poirot kaže:
Joooj da, zaboravih najjebeniju scenu našeg doba - u 'Fallen', kada prvi put vidimo kako vrag prelazi iz jedne osobe u drugu a Denzel Washington se samo nemoćno okreće oko svoje osi i vidi kako je sam protiv svih, nešto prejebeno
..."Time, is on my side, oh yes, it is..."
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 20:31   #56
vidim da je već spomenut Conan, ali ja bi još samo dodao onu scenu na kraju.

Imamo Conana koji je proveo cijeli svoj život tragajući za osvetom. Upravo je ubio Thulsa Dooma. Uništio jedan rašireni kult. Promijenio svijet. I šta Conan radi... nešto što nisam vidio ni u jednom filmu: čovjek sjeda na one stepenice, podboči glavu rukom i stane razmišljati. Šta sad? A u pozadini šiba ona Poledourisova mjuza. Izmjenjuju se kadrovi Conana i onog hrama. Jebeno. A film je jednostavno protkan takvim detaljima. Milius rulez
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:24   #57
Quote:
bio kaže:
Pulp Fiction: Walken objasnjava mladom Butchu kako mu je otac ostavio sat. I gdje je taj sat sve bio.

daaaaa

meni je zakon scena u American Psychou kada Bateman and fellas si razmjenjuju vizitke...

ma cijeli film je genijalan
marat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 22:22   #58
Prohujalo s vihorom;kada Scarlet O'Hara sva prljava,izmučena i gladna klekne na svoju zemlju i uzima komad zemlje u ruke i zaklinje se pred Bogom da više nikada neće biti gladna i onda kamera tu scenu udaljava i predivan prizor,zalazak sunca,brdo na kojem se nalazi Scarlet i predivno drvo koje svojim granama kao da ''zaštićuje i grli'' cijelu tu scenu,savršeno!
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:15   #59
Bad taste - kada Peter Jackson u letećoj kući (svemirskom brodu) s tuđim mozgom u glavi i motornom pilom u ruci, skoči na glavnog debelog svemirca i skoči ravno u unutrašnjost njegove utrobe, a vani izlazi ovčji mozgovi, komadi mesa i krvi, a on na to mirno kaže: Kao da sam se upravo rodio....
Braindead - kada glavni lik daje zombijima otrov koji nikada nije testiran na ljudima, a ovi polude i cijeli party pretvore u zombije, e tada počinje nezaboravni masakr: odrezana živa glava u mikseru, guranje ruke kroz usta, žderanje usana, rađanje djeteta - štakora, miksanje odrezanih ruku, mljevenje zombiji pomoću kosilice,...

P.S.
Petre, kako si mogao ostaviti Novi zeland i snimati gluposti poput King Konga?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 19:03   #60
Quote:
ambasadorica kaže:
ne da mi se sad previše razmišljat,al ovak iz glave:
iz jurskog parka (prvog,naravno),ona kad t-rex razvali muzej,stoji i urliče,a prek njega pada neki natpis (sad se namrem sjetit kaj točno piše al znam da je dobro,ak se netko sjeća,nek mi osvježi pamćenje) ;
pise: vrijeme kad su dinosauri vladali svijetom.
ta je predobra.
cudo da niko ne spominje Sergia Leonea:
Bilo jednom na Divljem Zapadu-pocetak
Za saku dolara-pocetak i kraj
Za dolar vise-kao se Clint i Lee prepucavaju
Dobar, Los, Zao-pocetak i kraj
Povratak u buducnost: sva tri imaju predobrih momenata.
SW:
E1:-Wipe them out. All of them.-
borba sa Darth Maulom
E2:Yoda vs. Dooku
E3ve sa Obi-jem
E4:borba u svemiru
E5:cili Dagobah
-I am you father-
E6:rokanje Palpija
Maverick-skoro bilo sta, kraj mi je narocito jak
Sedam samuraja: kad se sakuplja ekipa, pa idu okolo i vide Kyuza kad kokne onog tipa. kraj je takođe predobar
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.