Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2005., 21:44   #21
Quote:
mirrorball kaže:
...mi u videoteci imamo 5 komada i mogu reći da je prosjek od 4 iznajmljivanja dnevno...

..iako moram priznati da ih ljudi uzimaju (skeptici) tek nakon dugog nagovaranja...
No, vjerujem, da se vracaju zadovoljni!? Reci... jel i ti imas poriv ubiti ove iz UCD distribucije!?
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 22:20   #22
Interesantan podatak: OldBoy na DVD-u zauzima otprilike 3.6 GB (UCD izdanje) , a i slika je bila kao da su uzeli originalni DVD s većim bitrateom pa ga nanovo kompresirali.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 22:22   #23
Quote:
Vepar kaže:
Interesantan podatak: OldBoy na DVD-u zauzima otprilike 3.6 GB (UCD izdanje) , a i slika je bila kao da su uzeli originalni DVD s većim bitrateom pa ga nanovo kompresirali.
Sto su, najvjerojatnije, i napravili... Joooj, sto mrzim takve stvari! Naravno, original se ne moze gledati na, primjerice, Playstationu!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 23:41   #24
Quote:
Undertow kaže:
No, vjerujem, da se vracaju zadovoljni!? Reci... jel i ti imas poriv ubiti ove iz UCD distribucije!?
...zbog kvalitete DVD - jova - svakako , ali..onda me tu i tamo iznenade sa dobrim filmovima pa im oprostim...do novog (lošeg) filma...

..inače..da Vam sad malo objasnim zbog čega loše kopije...

UCD je prvi kod nas počeo sa leasingom naslova (ukratko - ponude videotekama veće količine jednog naslova; videoteke taj film rentaju 14 ili 28 dana, a zarada se dijeli 60:40 u korist videoteke). Normalno, automatski je potrebna PUUUNOOO veća količina kopija jednog filma, pa se i manja pažnja posvećuje općoj kvaliteti DVD-a.

Loša strana leasinga je katastrofalna kvaliteta DVD- a, a dobra strana je što sad puno ljudi zna gledati filmove koje inače nikad ne bi pogledali (standardna fora - čim član uđe u videoteku i vidi 5 kopija jednog filma {minimum kopija ako ste u leasingu},automatski misli da je film ili jako dobar ili je hit). Jer ruku na srce, videotekarstvo je kod nas na jaaaako niskim granama (ako ne piratirate), tako da mnoge videoteke naručuju samo najnužnije filmove (u prijevodu američke blockbustere ili slično), a filmove kao što je Oldboy (i ostale japanske, korejske, europske i sl. filmove) u večini slučajeva preskaču i ne naručuju...

..Isprika zbog oftopica...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 16:07   #25
Quote:
mirrorball kaže:
...zbog kvalitete DVD - jova - svakako , ali..onda me tu i tamo iznenade sa dobrim filmovima pa im oprostim...do novog (lošeg) filma...

..inače..da Vam sad malo objasnim zbog čega loše kopije...

UCD je prvi kod nas počeo sa leasingom naslova (ukratko - ponude videotekama veće količine jednog naslova; videoteke taj film rentaju 14 ili 28 dana, a zarada se dijeli 60:40 u korist videoteke). Normalno, automatski je potrebna PUUUNOOO veća količina kopija jednog filma, pa se i manja pažnja posvećuje općoj kvaliteti DVD-a.

Loša strana leasinga je katastrofalna kvaliteta DVD- a, a dobra strana je što sad puno ljudi zna gledati filmove koje inače nikad ne bi pogledali (standardna fora - čim član uđe u videoteku i vidi 5 kopija jednog filma {minimum kopija ako ste u leasingu},automatski misli da je film ili jako dobar ili je hit). Jer ruku na srce, videotekarstvo je kod nas na jaaaako niskim granama (ako ne piratirate), tako da mnoge videoteke naručuju samo najnužnije filmove (u prijevodu američke blockbustere ili slično), a filmove kao što je Oldboy (i ostale japanske, korejske, europske i sl. filmove) u večini slučajeva preskaču i ne naručuju...

..Isprika zbog oftopica...

O, nemas se sto ispricavati... naime, drago mi je cuti o ovakvim stvarima! No, sad dolazi nesto drugo... recimo ovako: Ja sam filmofil koji kupuje originale DVD-ova i radi si nekakvu svoju filmsku kolekciju... naravno, Oldboya zelim u svojoj kolekciji... no, tu dolazi problem... jednostavno, ne dajem novce za taj DVD! Em sto mi se ne svidja u maloprodaji taj ultra-tanki omot... em sto mi se ne svidjaju hrvatski menui... em sto nema nikakvih dodataka! To se dogodilo i sa Kill Billom i sa hrpom ostalih njihovih izdanja! Dobro, zar bas i u maloprodaju moraju frknuti takvo izdanje!?
Ilustracije radi, ovo je izdanje na 2. regiji samo u Velikoj Britaniji sa SendIta...

http://www.sendit.com/video/item/7000000097556

Ilustracije radi... izdanje je na 2 diska... sa jako puno dodataka! Maestralno!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 16:14   #26
imam film doma, jučer u dva ujutro počel gledati, ali nisam izdržal do kraja. sad jedva čekam da završim s poslom i odjurim doma pogledati do kraja.
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 13:13   #27
Ludilo od filma!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 01:24   #28
Zaaaakon film!!!

I strašan, i tužan … a bogami i smiješan.


Aaaaa koja vam je najsmješnija scena?

'Oplegnatus fasciatus, živi u toplim vodama među obalnim grebenima…' – jooj krepo sam na to. Tko bi rekao da te televizija može nečemu naučiti? Jedino te trebaju zatvoriti na petnaest godina sa njom.

'reci kuharima da stave manje luka u knedlice'

'idemo'
<ŽBONG!>
'a sad stvarno idemo'



…volim crni humor, jebiga.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 02:01   #29
Faking remek djelo. Frend i ja se preupušili i pogledali ga.

Uuuuuuu. Do bola. Do bola.

"Može li 15 godina zamišljenog treninga poslužiti?"

"Može."

"Može li 15 godina zamišljenog treninga poslužiti."

"Ne može."



Genijalno!
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 02:22   #30
Jooj daaa, i to sve onak' u onom deadpan voiceoveru.

__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 19:54   #31
Film je za 23. stoljeće, nema sličnoga do sada!


A tek soundtrack!!!

Imate li ga, fenomenalan je!!!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 00:41   #32
Now that was just weird!


...




Film mi je bio dobar al moram priznat da mi nije bil tolko kolko sam se nadao. To je valda zato kaj sam uaotmatski ocekivao da ce film biti nekakvo art - psiholosko cudo od trilera. A zapravo je totalno okej i zabavan film.

Sama ideja za pricu mi je totalno zanimljiva. Mislim, za film sam slucajno saznao tak da sam vidio komentar na netu i iz pet recenica opisa radnje vec sam ga odlucio pogledat. I bas se onda zalomilo da su ljudi i na forumu poceli pricat o njemu. Jos jedan primjer internet Hiveminda!

Crni humor mi je isto zakon zato kaj je izveden tak deadpan ozbiljno: recimo ono sa putanjem cekica prema glavi.

Muzika u filmu mi je *super*! Malo klasicne glazbe, malo soundtracka u stilu Hitchcockovih filmova, malo nekakve elektronske wutteva glazbe... Ma, od samog pocetka kad krene svirat muzika na klaviru ja sam vec bio zagrijan za soundtrack!

Definitivno se isplati pogledat, iako, ko sto je neko napisal, film nije za one sa slabijim zelucem.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 09:18   #33
Quote:
Undertow kaže:
Vidim i po avataru! Svakako, ja bi film u svojoj DVD kolekciji ali, na zalost, distribuirali su ga oni papci iz UCD-a sa tankim omotom, losom slikom i bez ijednog dodatka te sugavim hrvatskim menijem!!!
UCD:2up:
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 09:47   #34
Quote:
0$4M4 kaže:
Faking remek djelo. Frend i ja se preupušili i pogledali ga.

Ako je 'preupušiti' se neki 'pojačivač' filma ja ću se jebeno prepušiti da ga još snažnije doživim.

Inače, dobro jutro.



A preživjeti ćemo petak-dan za metak.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 14:09   #35
U Aziji se prodaje
Old Boy Ultimate Limited Edition Full Set od 6 diskova!!!
Pa jos upakovanih u ljubicastu kutiju... aaaa, kakvi majstori!

Zelim ovo dole da posedujem

Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 14:14   #36
btw, naslovi numera na (fenomenalnom) soundtracku sasvim dovoljno govore o inspiraciji Chan-wook Parka za ovaj film.

1. look who's talking
2. somewhere in the night
3. the count of monte cristo
4. jailhouse rock
5. in a lonley plase
6. it's alive!
7. the searchers
8. look back in anger
9. vivaldi-four seasons
10. room at the top
11. cries and whispers
12. out of sight
13. for whom the bell tolls
14. out of the past
15. breathless
16. the old boy
17. dressed to kill
18. frantic
19. cul-de-sac
20. kiss me deadly
21. point blank
22. farewell, my lovely
23. the big sleep
24. the last waltz
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 15:16   #37
Quote:
poirot kaže:
UCD:2up:
Upravo tako! Koji debili... posebno sa unim ultra tankim omotima! Dobro, zar bas ni za maloprodaju nisu mogli isfurati normalne omote!? Drugo, vani se Old Boy prodaje na dva diska sa pun qurac dodataka... kod nas - samo film!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 16:01   #38
Quote:
Cop 663 kaže:
btw, naslovi numera na (fenomenalnom) soundtracku sasvim dovoljno govore o inspiraciji Chan-wook Parka za ovaj film.
Ja bi soundtrack! Waaaaaah!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 17:12   #39
Ja ga upravo slušam.
Bum ti točno napisala koje stvari su genijalne, a koje samo izvrsne.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 02:02   #40
hmm

napokon sam pogledao film..ona borba u hodniku je odlična.jedna mali trivia i spoiler(( jel itko prepoznao koja se igra vrti kad se napokon nađe sa svojim prijateljem u internet caffeu?čuju se zrikavci i glasni pucnji.to je jedan od poznatijih nivoa.))
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.