Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 12:15   #21
Sasvim solidan monster movie i isključivo to. Vrlo predvidljiv, al štaš.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 10:44   #22
dvije karte u IMAX-u 3D 118,00 kn + dvije srednje kokice 40,00 kn + dvije vode 10,00 kn + gorivo 50,00 kn + amortizacija 15,00 kn

totalka 233,00 kn

zavaravam sam sebe da se isplatilo ići ako zbog ničeg drugog ondak zbog onog prvog susreta ekspedicije s kongom, kad su helikopteri frcali na sve strane, ali teško, teško da taj stvarno odličan uvod može nadomjestiti sav ostatak tj. većinu.

ipak neloš film za nekakve kino-početnike-djecu koji se tek upoznavaju s kino-blagodatima, ipak, nadam se da su od svega klinci najviše zapamtili simpatično poprsje (zamalo sam mu nadnio pridjev CGI) jedne od glavnih protagonistica



da, živo se nadam tome, jer ako se nekom svidio onaj žgoljavi englez ondak neće biti dobro

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:13   #23
Da nelos film, mene je dosta zabavio, sto je i trebao. Iako ima par dubljih motiva osim glupiranaj i "šoranja", no uglavnom je za odmoriti glavu i pojest pokoju kokicu uz ambijent kina.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:52   #24
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Sasvim solidan monster movie i isključivo to. Vrlo predvidljiv, al štaš.
Jel bar vrijedi u kinu pogledat?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:38   #25
isplati se u kinu, velicina je bitna....nevezano, jel mi moze netko reci kako je Kong zavrsio u sekundi u onim lancima?...i to tako dobro svezano
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 00:30   #26
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
jel mi moze netko reci kako je Kong zavrsio u sekundi u onim lancima?...i to tako dobro svezano
Ni meni ovo nije bilo jasno cini mi se da se nekako zapetljao dok je upao tu...

Ugl. ok filmić, ništa posebno. Bolji mi je od Godzille svakako. Kako bi se ono reklo, mozak na pašu... Kong i ostale živine izgledaju baš uvjerljivo i impresivno. Općenito, efekti i CGI su super. Vizualno mi se film isto sviđa kao i glazba. Ona početna borba sa helićima te sredinom/krajem filma sa onim 'gušterom' su mi bile baš spektakularne za gledati. 'Humor' bezvezan i nepotreban, likovi skroz nezanimljivi, karakterizacije skoro pa i nema. Volim Larsonicu i Toma, ali ovdje su mi djelovali očajno i neiskorišteno, šteta tako dobre glumačke postave. a makar su bili ugodni oku eto, slatki i zgodni Samo sam čekao kraj filma da vidim taj predvidljivi klišej gdje će se sočno poljubiti u zagrljaju nakon čudesnog preživljavanja, eto zagrliše se, ali ne i poljubiše. Bljuc
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 01:49   #27
Kong- Skull island je filmsko đubre sa dna kace kakvo se nekada snimalo sa minimalnim budžetom za provincijska kina, samo što Kong ima gigantski budžet i prvoligaške glumce, ali je nevjerojatno isprazan i dosadan.
Toliko loš da je gotovo na razini filmova kakve snima Asylum.
Ovo "gotovo na razini" je zato jer Asylum pokazuje smisao za autoironiju i humor, a ljudi koji su snimili Konga ne.

Ne zavaravam se da su nekada ovakvi C filmovi bili išta bolji, ali mislim da bar nisu bili ovako sterilni- imali su imali bar neku dozu ludosti i trasha... ...
Ako je eksploatacija, daj bar nek ne bude ovako sterilno kao da je snimljeno za kastrirane 10- godišnjake. Barem da ima krvi i brutalnosti i neka ona treba pokaže sise. Ali ništa od toga.

Kong - Skull island je dosadno filmsko smeće ogromnog budžeta i turbo- jake marketinške kampanje koje ne daje ništa.
Šteta novaca što su utrošili na snimanje i ne isplati se dati ni lipe za kino da se ovo gleda.

Poslije filma, sjedio sam u kinu još 5 minuta da se izlistaju onih miljun imena ljudi za specijalne efekte i vijetnamske radne snage da bi vidio post- credit scenu.
U post credit sceni se vidi Tom Hiddlestone i ženska kako su u nekoj sobi za ispitivanje pred ogledalom i u ogledalo govore kako ne žele ništa reći o otoku.
Nato u sobu upadaju dva lika, znanstvenici Crnac i Kineskinja i kažu im kako Kong nije jedini, nego da na svijetu ima još čudovišta koja će se pojaviti da preuzmu naš planet. Scena se zamrači i čuje se urlik Godzile.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:08   #28
'epidemija prolaznih filmova' se to zove, i nije dobro!

The Epidemic of Passable Movies
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:11   #29
King Kong Petera Jacksona je bila iskrena posveta šundu iz prošlosti koju je napravio zaigrani talentirani geek.

Kong- Skull island
Marketinški materijali imaju više učinka na emocije nego gotov proizvod- jer se tu barata sa ikoničkim slikama helikoptera iz vijetnamskog rata i klasične rock n roll muzike i dizajna plakata po uzoru na još jednu ikonu- film "Apokalipsa sada". Ali ti marketniški materijali reklamiraju potpuno i apsolutno isprazan i dosadan film... bez ikakvog sadržaja i smisla, jako dosadan i monoton. Pritom to nije u pitanju da je to "tako loše da je dobro", nego je u pitanju savršano zapakirano i skupo - ništa.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:07   #30
jedna od rijetkih pozitivnih strana u filmu je dosta dobra dočaranost tog otočja, a sve u službi radnje.
to znači da je otočje prikazano prostorno komforno, prostrano, i kao takvo predstavlja adekvatnu arenu za ta ogromna stvorenja.
u biti je otočje prikazano kao nekakav surovi "lost world" za dinosauruse i da nije tako to bi bio veliki problem, ovako još donekle i funkcionira. između tih velikih planina su u pravilu ogrome stepe i to odaje jedan određeni osjećaj fobije kao kad ostaneš na čistini i ne stigneš otrčati do najbližeg skrovišta.

dosta dobrih par kadrova kad je ona pospršna maca u objektivu a iza nje se nazire praznina.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:03   #31
Navodno se razmišlja o spin-off filmu sa Marlowom dok je bio na tom otoku. Hmm, da, bilo bi zanimljivo vidjeti te velike mrave o kojima je govorio...

http://screenrant.com/kong-skull-isl...eilly-spinoff/
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:41   #32
Vizualno odlican, soundtrack odlican, izbor glumaca je dobar, ali su glupavo ispali.


SPOILERI

O Kongu nisam imao velika ocekivanja, pogledao sam trailer jednom, spoj apokalipse danas i njega je zanimljiv pristup koji ima svoje uporiste s obzirom da se radnja desava u 1973.

Prvo sto mi je upalo za uho je soundtrack koji premda igra na sigurno je pogodjen, nema valkire kod helikoptera ali je Ozzy u igri i pogodjeno s Paranoid. Drugo je jebena slika dolaska helikoptera prema suncu koje pokriva King Kong od nekig 300 metara (premda je prema imdb oko 30-tak m visok i ima naviku da se smanjuje tokom cijelog filma na velicinu od 30 metara), to mi se svidjelo. Slika je za wallpaper koliko je dobra. Ima toga jos, nesto dobroga, nesto osrednjega nesto i antikliseja gdje se moze povuc paralela s predatorom u sceni kad se zadnji vojnik u grupi dobrovoljno preda u maniri Billya iz Predatora da zaustavi cudoviste ali umjesto zuba doceka ga rep.

Najvise me zasmetala nerazumljivo glupavo ponasanje u odredjenim situacijama, shvacam da je SF i da moraju se stvori radnje koje su nekako i predvidljive ali da bude glupe i predvidljive to je vec s obzirom kako su se potrudili da nadju jebene lokacije za snimanje, odlicnu ekipu za CGI itd ipak van svake pameti. Primjeri.
1) Naceti su od Konga i cudovista, oni idu na sredinu sredine terena di se ne mogu sakrit nigdi od nikoga.

2) Helikopteri mogu letjet vise od visine Konga, sigurno je glupo bit u njegovoj visini i dosegu, ali eto, oni su to napravili i pogodi sta, svi se srusili ili su sruseni.

3) John Goodman je jedini prezivjeli s RATNOG broda i on opet zeli ici na otok s helikopterima znajuci da su mu sanse za prezivljavanje kao i meni da osvojim eurojackpot.

4) Samuel L Jackson nikako da skuzi da meci barem lake artiljerije ne mogu nista gmazu, ali on i dalje zeli ici dalje kroz njihovo podrucje da uzme napalm.

5) Mozes ispalit milijun metaka u gmaza ali je mac ocito jace oruzje

6) Na brodu "Atheni" se vidi 3 helikptera, minutu kasnije cila eskadrila u zraku.

7) Prezivjeli iz 2 svjetskog rata ima zavidnu kvalitetu robe koje nosi 28 godina

8) Komoditet grupe, lika na brodu napadnu pticurine i odnesu u zrak, ekipa s broda je to dozivjela kao da je otisao na kavu u stilu "jebiga, otisao je"

9) Slabo odglumljen strah, ok kuzim da se ide na sferu zabavno/mracno filma ali bi bilo bolje da su dali upute ostalima da ne ostavljaju dojam kao da su na rostilju s 5 gajbi pive nego na strasnom otoku di te i pauk moze ubit u sekundi.

10) Tom Hiddleston je dobro odglumio, ali vjerovatno ni on sam ne zna kojeg je lika glumio i zasto.

Ima toga jos, ali mi se i ne da pisat, film je gledljiv i s mog gledista dobar, nije odlican, pamtit cu ga vise nego od Jacksonovu verzije iz 2005, ali, uz kolicinu truda s jedne strane se pojave ti ociti propusti koji su se mogli korigirat. Film se snimao dijelom u Vijetnamu koji je stvoren za filmsku lokaciju monster filma s zabranjenog otoka.
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 00:25   #33
Spoilers: Pa recimo da da u par navrata ju je spasio od sigurne smrti, prije toga mu je neustrasivo prisla i malo ga pomilovala da kakti dobije njegovo povjerenje...
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 00:49   #34
U očajnom svijetu
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:05   #35
old soul 80, tema koju si načeomožda primjerenija zatvorenom topicu o dokumentarcu "Red pill"...

Inače, soundrack Konga i vješto i sa sstilom režirane slike helikoptera su posložene tako da asociraju na pop- kulturnu sliku Vijetnamskog rata...
Ne znam tko nije pomislio da je to cool kada je vidio trailere.
Postoji u početku filma stanoviti recimo, pavlovljevski refleks na te slike i muziku... pomisliš da je to dobro... ali iluzija se rasprši za nekoliko minuta.
Što će reći da pakiranje još uvijek ne može zamijeniti sadržaj kojega nema niti u "vijetnamsko- ratnom" niti u "king- kongovskom", a skoro ni u filmskom pogledu...

Al glavno da marketinški odjel radi punom parom.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:10   #36
Da malo skrenemo s majmuniranja i vratimo se filmu:
Po meni, Jacksonova verzija je bolji film, ali Kong: Skull Island je spektakularniji (i duljinom trajanja lakše probavljiv), osobito u 3D verziji (IMAX mi nije lako dostupan, pa o toj verziji nek priča netko drugi).
Gledao sam i originalnu (1933.) na TV-u i De Laurentiisovu verziju (1976.) u kinu, i svaka je u svoje doba bila čudo, bar s tehničke strane.
Jacksonova (2005.) je imala nesreću da je snimljena par godina prije Avatarove 3D revolucije.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:24   #37
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Nisam još gledao, no zanima me.... je li se opet velki majmun zaljubio u neku plavu ljepoticu, možda ovu sisatu sa slike koju je stavio ajutokintumi, te se samim time još jednom potvrdilo da je pravi muškarac za ženu majmun ili je tematika ovaj put ipak malo drugačija?
u filmu to nije prikazano, ali u zbilji će se najvjerojatnije već pojavit jednom nekakav alfa majmun ljubavni zaštitnik
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:33   #38
Jacksonova verzija je sranje koja pati od prenatrpanosti.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:50   #39
Slažem se za prenatrpanost, to je prava riječ, ali nije toliko loše.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 22:59   #40
Bumboslav

Postaješ naporan s ovim provokacijama. Iduća ti nosi karton.

Old Soul

Ne nasjedaj na provokacije.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.