Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 14:01   #1
Crvenilo po tijelu

Iskocile mi neke kao "crvenice" po tijelu, tj. po prsima i po trbuhu uglavnom .. nije da ih je pretjerano puno, al se primjeti .. ne svrbe, peku, bole, nish u tom stilu .. mislio sam to mazat nekom anti-mikotik kremom (Lamisil 1% terbinafinum) il kaj vech, nekako su onak .. kao da blijede, manje ih je, valjda more pomaze .. al ne znam jel pametno da ja to na svoju ruku mazem tim kremicama i slicno, jer uopce ne znam jel to gljivicna infekcija il koji vrag ? thx
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:52   #2
Anyone ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 19:33   #3
Hmm, najbolje je otići kod dermatologa.
Po ovom kratkom opisu cini mi se kao pityriasis rosea
Inače za ovo nema lijeka (što MANJE tuširanja, odnosno ne koristiti bilo kakav sapun ili gel za tuširanje – samo obična voda i pudranje običnim puderom 3 do 4 puta dnevno, nositi prozračnu pamučnu odjeću), bolest obično dosta dugo traje (oko 6 - 14 tjedana) i pojavljuje se u pravilu jednom u životu, NIJE ZARAZNA.

http://www.aocd.org/skin/dermatologi...sis_rosea.html

No svakako posjetiti dermatologa!!!
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:04   #4
ja sam istu stvar primijetila prije neka tri tjedna. prosli sam otisla dermatologici i rekla mi je da je u pitanju pitirijaza (dakle, ovo kaj eht pise). dobila sam injekciju i sad cekam da prodje. injekcija je pomogla da se ne siri dalje, a doktorica mi je rekla da moze trajati i po 3 mjeseca te da je dobro da sam dosla. bas to jutro kad sam imala dogovoreno pocelo se siriti (do tada sam imala jednu ili dvije fleke na trbuhu, a to jutro su se pojavile jos tri velike i brdo malih, te jos po nogama i samo su mi naocigled iskakale ), tako da mislim da bih izgledala ko ovaj na slici da nisam dobila tu injekciju.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:30   #5
Vrlo je bito sto manje se znojiti, nositi pamučnu odječu, ne korisiti gelove ili sapune prilikom tuširanja (samo obična voda), ne trljati spužvom i pudrati sa punoooo najobičnijeg pudera. Ja sam isto to imao i dugoooo je trajalo. Nista me nije svrbilo, peklo ili tako nešto, jedino što odvratno izgleda. Meni je trajalo oko 2,5 mjeseca i odjednom se naglo povuklo i sad kao da nikada ništa nije ni bilo.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 09:57   #6
Quote:
Eht kaže: Pogledaj post
Vrlo je bito sto manje se znojiti, nositi pamučnu odječu, ne korisiti gelove ili sapune prilikom tuširanja (samo obična voda), ne trljati spužvom i pudrati sa punoooo najobičnijeg pudera. Ja sam isto to imao i dugoooo je trajalo. Nista me nije svrbilo, peklo ili tako nešto, jedino što odvratno izgleda. Meni je trajalo oko 2,5 mjeseca i odjednom se naglo povuklo i sad kao da nikada ništa nije ni bilo.
Sto manje se znojiti ? A shit, tesko izvedivo zbog teretane al izgleda da cu morat :\ .. ne izgleda kao na onoj slikici, ono su bash velike fleke, ja ih sad imam vishe, al nisu tolko velike ... izgleda da se siri .. idem do dermatologa onda pod hitno, thx
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:35   #7
U pocetku fleke budu male pa se sire, spajaju, ponekad znaju nestati na dan dva pa se ponovo pojaviti....ma uzas uglavnom sto se estetike tice.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:45   #8
moje su bile nestale na skoro tjedan dana i sad se pojavilo brdo sitnih wtf? a bila kod dermatologice na kontroli i rekla je da je zadovoljna i da je ok.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 01:19   #9
Evo i mene u vaš klub...mislim da sam i ja "ponosna" vlasnica ove pityriasis rosea. Traje mi neka 4-5 dana do sada. Na području ispod desne ruke se nalazi. Nije baš onako crveno kao na slici, ali mislim da je to to. Rubovi kružića su nešto crveniji, a unutra svijetliji. Malo me zna svrbiti to, ali ja se ne svrbim...jaka sam...ako sad ne izgleda ružno kako vi pričae da izgleda jel ima nade da ni neće...I zanima me kakvo ej stanje s kupanjem i sunčanjem? Morska voda pomaže ili odmaže?
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:07   #10
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Iskocile mi neke kao "crvenice" po tijelu, tj. po prsima i po trbuhu uglavnom .. nije da ih je pretjerano puno, al se primjeti .. ne svrbe, peku, bole, nish u tom stilu .. mislio sam to mazat nekom anti-mikotik kremom (Lamisil 1% terbinafinum) il kaj vech, nekako su onak .. kao da blijede, manje ih je, valjda more pomaze .. al ne znam jel pametno da ja to na svoju ruku mazem tim kremicama i slicno, jer uopce ne znam jel to gljivicna infekcija il koji vrag ? thx
Ja sam imala tako nesto prije 5-6 godina i doktorica mi je dala samo tekuci puder i rekla da se sto manje znojim i da ne koristim gelove i sapune dok mi to ne prodje, a pojavilo mi se kada sam koristila (tada) novi Dove gel za tusiranje, mislim da je bio neki plavi.
Opet mi se pojavilo prije 10 dana i to samo par tockica, od toga jedna cak u pupku.
Nije mi se dalo kupovati tekuci puder vec sam ih namazala cink oksid kremom i brzo su prosle, cak brze nego s tekucim puderom.
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:29   #11
Quote:
rose1985 kaže: Pogledaj post
Ja sam imala tako nesto prije 5-6 godina i doktorica mi je dala samo tekuci puder i rekla da se sto manje znojim i da ne koristim gelove i sapune dok mi to ne prodje, a pojavilo mi se kada sam koristila (tada) novi Dove gel za tusiranje, mislim da je bio neki plavi.
Opet mi se pojavilo prije 10 dana i to samo par tockica, od toga jedna cak u pupku.
Nije mi se dalo kupovati tekuci puder vec sam ih namazala cink oksid kremom i brzo su prosle, cak brze nego s tekucim puderom.
mislim da ovo tvoje (bar drugo) nije to, jer sam na vise mjesta procitala da se vise ne vraca nakon sto jednom "prebolis".
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:32   #12
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post
Evo i mene u vaš klub...mislim da sam i ja "ponosna" vlasnica ove pityriasis rosea. Traje mi neka 4-5 dana do sada. Na području ispod desne ruke se nalazi. Nije baš onako crveno kao na slici, ali mislim da je to to. Rubovi kružića su nešto crveniji, a unutra svijetliji. Malo me zna svrbiti to, ali ja se ne svrbim...jaka sam...ako sad ne izgleda ružno kako vi pričae da izgleda jel ima nade da ni neće...I zanima me kakvo ej stanje s kupanjem i sunčanjem? Morska voda pomaže ili odmaže?
meni je dermatologica dala neku injekciju i cinilo se da je ona sprijecila daljnje sirenje (bas to jutro kad sam bila narucena kod nje krenulo je prema nogama a na trbuhu su mi pred ocima iskakale nove fleke ). nakon tjedan dana na kontroli je super izgledalo i sad opet ovo .

inace osim ovih "higijenskih" savjeta valjda nema pravog lijeka nego odlazi i dolazi tjednima ili mjesecima

moje je prva dva tjedna izgledalo jako bezazleno, samo par flekica, jedna dosta veca. a sad je tak ruzno da vec razmisljam da cu morat ic kupovat jednodijelni badic ak ne prodje za tri tjedna jer onda idemo na more - puno su sitnije ali ih je tona.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:53   #13
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
mislim da ovo tvoje (bar drugo) nije to, jer sam na vise mjesta procitala da se vise ne vraca nakon sto jednom "prebolis".
Ja sam jednu zaraznu bolest (ne sjecam se tocno sto je bilo) imala cak 3 puta iako se radilo o bolesti koja se samo jednom "preboli".
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:31   #14
Quote:
rose1985 kaže: Pogledaj post
Ja sam jednu zaraznu bolest (ne sjecam se tocno sto je bilo) imala cak 3 puta iako se radilo o bolesti koja se samo jednom "preboli".
ajme
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:14   #15
Izgleda da je ipak gljivicna infekcija, nisam iso do dermatologa, doktorica opce prakse prepisala neku kremu .. Plimycol (clotrimazolum) i eo mazem nekih tjedan i nesh i jako se stanje poboljsalo, prakticki nestalo sve .. cesto idem na more, vjerujem da hidroterapija morskom vodom pomaze :P
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:04   #16
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Izgleda da je ipak gljivicna infekcija, nisam iso do dermatologa, doktorica opce prakse prepisala neku kremu .. Plimycol (clotrimazolum) i eo mazem nekih tjedan i nesh i jako se stanje poboljsalo, prakticki nestalo sve .. cesto idem na more, vjerujem da hidroterapija morskom vodom pomaze :P
ajd drago mi je zbog tebe, ja isto vjerujem u dobre moci morske vode samo ja istu necu vidjet jos tri tjedna

ej, ak ti nije problem (i ako nije predugacko), mozes mi prepisati s papirica indikacije za plimycol?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:54   #17
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ajd drago mi je zbog tebe, ja isto vjerujem u dobre moci morske vode samo ja istu necu vidjet jos tri tjedna

ej, ak ti nije problem (i ako nije predugacko), mozes mi prepisati s papirica indikacije za plimycol?
Eo sto bi te moglo zanimati

Kontraindikacije
Plimycol je kontraindiciran u osoba preosjetljivih na klotrimazol.

Mjere opreza
Plimycol ne smije doci u dodir s ocnom sluznicom.
Valjha izbjegavati izlaganje suncu oboljelih koznih podrucja premazanih Plimycol kremom ili otopinom.

Nuspojave
Na mjestu uporabe se rijetko mogu pojaviti nadrzaj, pecenje, osip, svrbez, ljustenje ili edem koze. Ovi simptomi mogu biti i znakovi preosjetljivosti.

I josh nesh vezano uz dojenje da treba bit oprezan, te da se lijecenje nastavlja josh 2 tjedna nakon nestanka simptoma.
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:37   #18
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Eo sto bi te moglo zanimati

Kontraindikacije
Plimycol je kontraindiciran u osoba preosjetljivih na klotrimazol.

Mjere opreza
Plimycol ne smije doci u dodir s ocnom sluznicom.
Valjha izbjegavati izlaganje suncu oboljelih koznih podrucja premazanih Plimycol kremom ili otopinom.

Nuspojave
Na mjestu uporabe se rijetko mogu pojaviti nadrzaj, pecenje, osip, svrbez, ljustenje ili edem koze. Ovi simptomi mogu biti i znakovi preosjetljivosti.

I josh nesh vezano uz dojenje da treba bit oprezan, te da se lijecenje nastavlja josh 2 tjedna nakon nestanka simptoma.
indikacije?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:54   #19
Ja sam se konzultirala sa svojom frendicom koja je na petoj godini medicine i ona mi je rekla da se njoj ta PR pojavljuje skoro svake godine...tako da se i meni čini da to nije gotovo zauvijek nakon što se preboli prvi put. Rekla mi je da se ne tuširam previše i da će to samo od sebe proći, ali da se njoj svaki put na moru pogoršalo stanje

Mene zanima ovaj tekući puder koji vam doktori preporuče? Jel to neki posebni ili obićan puder u boji za lice ili sta?
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:36   #20
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
indikacije?
Ma samo anti-mikotik za tretiranje bolesnih dijelova koze kolko ja vidim ...

eo pa pogledaj

http://www.plivazdravlje.hr/?section...n_menu2=&id=96
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.