Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2006., 21:28   #21
ja cu se malo zalozit za svabe (neko mora)

Daniel Kehlmann: Die Vermessung der Welt (Mjerenje/Premjeravanje svijeta - bit ce prevedeno iduce godine - fenomenalno duhovito stivo, genijalni dijalozi!)
Hermann Kesten: Josip trazi slobodu (ima u NSK)
Leo Perutz: Nocu pod kamenim mostom
Thomas Mann: Buddenbrookovi
Erich Kästner - apsolutno sve za male i odrasle (+ poezija!)
Teta Meda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 21:35   #22
ja cu se malo zalozit za svabe (neko mora)

Daniel Kehlmann: Die Vermessung der Welt (Mjerenje/Premjeravanje svijeta - bit ce prevedeno iduce godine - fenomenalno duhovito stivo, genijalni dijalozi!)
Josef Roth: Ispovijed ubojice, ispričana u jednoj noći
Leo Perutz: Nocu pod kamenim mostom
Erich Kästner - apsolutno sve za male i odrasle (+ poezija!)
i jedna jako draga (jos iz puberteta)
Pirsig: Zen i umijece odrzavanja motocikla
Teta Meda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 21:36   #23
ispricavam se, zeza me komp, mislila sam da nije poslao, pa sam morala improvizirat
Teta Meda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:11   #24
Quote:
Sudden Sid kaže:
Begemotica, kuzim ja da si fensi i da citas rusku literaturu, ali mogla si "Majstora i Margaritu" napisati na latinici, tako da razumiju i oni koji ne znaju cirilicu. Sta je ovo zadnje, to jos nisam skontao.
Nisam fensi nego mi na kompu rusko je defoult pismo, pa neki put napišem pola posta kad skužim da je na pogrešnoj abecede, a ono zadnje je na mojem materinskom jeziku (koji nije ruski), a dosta je teško za prevesti jer je zadnja riječ (кацап) je podsmješljiv izraz koji ukrajinci koriste za ruse, ali u kontekstu ispada nešto posve deseto. Žalim onog prevoditelja koji će Lesja prevoditi na bilo koji jezik.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 20:14   #25
simmel - moze i bez kavijara!
trebalo mi je 2mjeseca za prvih 100strana... al poslije sam ostatak knjige procitala za 2 dana!!
eta*ksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 16:26   #26
S.Kinsella-sve shopingholicarke
H.Fielding: Bridget Jones diary + Na rubu pameti
Monica Ali: Brick Lane
Zadie Smith: Bijeli zubi
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:18   #27
Malo ih je više od 5, a ovo su neke od njih:

Idiko von Kürthy: Kad srce preskoči
Andrea Semple: Bivši
Sophie Kinsella: Znaš li čuvati tajnu?
Kathy Lette: Fetalna privlačnost
Allison Pearson: Kad sve to stigne?
Jennifer Weiner: Dobar u krevetu
India Knight: Zar me ne želiš?
Sarah Dunn: Prava ljubav
Lauren Weisberger: Svatko tko je netko
Rita Ferro: Žene ne plaču
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:15   #28
Quote:
_bebi_ kaže:
Malo ih je više od 5, a ovo su neke od njih:

Idiko von Kürthy: Kad srce preskoči
Andrea Semple: Bivši
Sophie Kinsella: Znaš li čuvati tajnu?
Kathy Lette: Fetalna privlačnost
Allison Pearson: Kad sve to stigne?
Jennifer Weiner: Dobar u krevetu
India Knight: Zar me ne želiš?
Sarah Dunn: Prava ljubav
Lauren Weisberger: Svatko tko je netko
Rita Ferro: Žene ne plaču
ej bebi, imam ovu prvu s popisa doma, dobila na poklon, a nije mi se dalo pročitat jer mi se skroz bezveze činila...kažeš da je zabavna? i to prva na popisu tebi zabavnih? znači vrijedi čitat? aj reci koju dobru u njenu korist
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 09:20   #29
Quote:
Vekki kaže:
ej bebi, imam ovu prvu s popisa doma, dobila na poklon, a nije mi se dalo pročitat jer mi se skroz bezveze činila...kažeš da je zabavna? i to prva na popisu tebi zabavnih? znači vrijedi čitat? aj reci koju dobru u njenu korist
ja nisam čitao niti jednu i baš sam pošao tražiti nešto o tim pisakinjama kad si ti postavila pitanje. Meni se popis čini kao da samo Barbara Cartland fali na njemu
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 09:27   #30
Poredak je nebitan u ovom mom postu:

1. LOTR - J.R.R. Tolkien
2. Kvaka 22 - Heller
3. Dozivljaji dobrog vojnika Svejka - Hasek
4. Odgoj djevojaka u Ceskoj - Viewegh
5. Herzog - Bellow
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 10:54   #31
Quote:
Vekki kaže:
ej bebi, imam ovu prvu s popisa doma, dobila na poklon, a nije mi se dalo pročitat jer mi se skroz bezveze činila...kažeš da je zabavna? i to prva na popisu tebi zabavnih? znači vrijedi čitat? aj reci koju dobru u njenu korist
Listu sam sastavljala kako su mi knjige padale na pamet - poredak nije "od najzabavnije prema dolje" nego čisto random.
Knjiga je, barem meni, čisto OK. Lako štivo, kaotičan glavni ženski lik i ono šta je meni bitno, knjiga sadrži cinične i sarkastične komentare i to je u principu slučaj i sa svim ostalim knjigama s popisa.

Popisu bih još dodala i
Anthony CAPELLA - Hrana ljubavi


(Volim i druge vrste štiva, malo ozbiljnije tipa Ibsen, Coelho, ali to je već drugi popis, ali od ovog laganijeg, zabavnijeg, ranije navedene knjige su mi neke od dražih.)
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:30   #32
Quote:
_bebi_ kaže:
(Volim i druge vrste štiva, malo ozbiljnije tipa Ibsen, Coelho, ali to je već drugi popis, ali od ovog laganijeg, zabavnijeg, ranije navedene knjige su mi neke od dražih.)
Ja ne kužim tu podjelu na teška i lagana štiva i ozbiljnu i neozbiljnu literaturu
Hašek je naprimjer sa Švejkom rekao puno više nego neko tko se smatra ozbiljnim piscem, a teško se čita i prati
Ja ne osjećam potrebu da me neki pisac zamara svojim mentalnim izdrkotinama
Ako mi neki na zabavan način uspije reći neku svoju ideju ili skrene pažnju na nešto što ja inače vidim na drugi način i natjera da to nešto vidim njegovim očima ili nekog njegovog lika onda je to meni bolji pisac nego onaj koji se smatra ozbiljnim.
Čitamo radi sebe i da se zabavimo, ne? A ne čitamo jedno da se zabavimo, a drugo da izgledamo pametniji i ozbiljniji
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:34   #33
ne znam pisca al knjiga se zove DARWINOVE NAGRADE.. Ludilo od knjige aka. oda ljudskoj gluposti i budalaštinama
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:31   #34
Quote:
g2sl kaže:
Ja ne kužim tu podjelu na teška i lagana štiva i ozbiljnu i neozbiljnu literaturu
Hašek je naprimjer sa Švejkom rekao puno više nego neko tko se smatra ozbiljnim piscem, a teško se čita i prati
Ja ne osjećam potrebu da me neki pisac zamara svojim mentalnim izdrkotinama
Ako mi neki na zabavan način uspije reći neku svoju ideju ili skrene pažnju na nešto što ja inače vidim na drugi način i natjera da to nešto vidim njegovim očima ili nekog njegovog lika onda je to meni bolji pisac nego onaj koji se smatra ozbiljnim.
Čitamo radi sebe i da se zabavimo, ne? A ne čitamo jedno da se zabavimo, a drugo da izgledamo pametniji i ozbiljniji
slažem se sa svakom riječi fuj mentalne izdrkotine nadobudnih pisaca
umijeće je reći nešto pametno i važno no uobličeno u zanimljivo i zabavno štivo ( pada mi na pamet Saramagov "Ogled o sljepoći", izuzetno zanimljivo, a opet puno skrivenih istina, kolko god ovo sad patetično zvučalo)

Zato sam zapravo i postavila ovu temu, jer mi je čitanje prvenstveno zabava, a ako mi se pritom proturi nešto takoreći pametno onda
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:37   #35
Quote:
g2sl kaže:
Ja ne kužim tu podjelu na teška i lagana štiva i ozbiljnu i neozbiljnu literaturu
Ma ja sam mislila na laganije štivo kao nešto što te nasmije, a u ozbiljnije bih recimo stavila Ibsena - ne mogu reći da je Kad se mi mrtvi probudimo ili Coelho-Jedanaest minuta zabavna literatura koja će te nasmijati kad obrađuje ozbiljne teme na ozbiljan način pa onda u folderu 'meni odlične knjige' postoje subfolderi 'laganije štivo' i 'ozbiljnije štivo'.

Uopstalom, u prvom postu piše:
Quote:
Vekki kaže:
Znači kad kažem najzabavnijih ciljam, dakle, na knjige koje su vam ponajprije bile zabavno štivo, a da dubljeg smisla možda ni nemaju! ajde, ajde, nemojmo se stalno pametni pravit, nekad je fora i nešto lako i duhovito pročitat

Quote:
g2sl kaže:
A ne čitamo jedno da se zabavimo, a drugo da izgledamo pametniji i ozbiljni
SVE knjige koje čitam, čitam isključivo radi sebe, sigurno ne da bih nekome izgledala pametnije.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:37   #36
Julian Barnes - Povijest svijeta u 10 i pol poglavlja
Michael Page (?) - Kako sam postao glup
Karakaš - Kino Lika
Viktor Ivančić - Bilježnica Robija K
Jerome K. Jerome - 3 čovjeka u čamcu a o psu da se i ne govori

ne mogu vjerovat da sam ekšuli napravila popis, puj
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:05   #37
Quote:
_bebi_ kaže:
SVE knjige koje čitam, čitam isključivo radi sebe, sigurno ne da bih nekome izgledala pametnije.
to sam i rekao
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:50   #38
1.Tajni dnevnik Adriana Molea
2.Vodič kroz galaksiju za autostopere.
3.Don Camilo
4.3 čovjeka u čamcu, a da se i o psu ne govori
5.Darwinove nagrade
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 21:17   #39
1. Auel: Pleme spiljskog medvjeda, Dolina konja, Lovci na mamute (ostali nastavci blijedi...)
2. Bujold - saga o Vorkosiganu - sve knjige su super
3. Kinsella - svi nastavci o šopingholičarki su zabavni i smiješni
4. Tracy Chevalier: Djevičanski plavo
5. Nothomb: Ubojičina higijena
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:10   #40
Tri čovjeka u čamcu, a o psu da se i ne govori, Jerome K. Jerome
Basket Case, Carl Hiaasen
Big Trouble, Dave Barry
Portnoyeva boljka, Philip Roth
Oklopni bataljon, Jozef Skvorecky
Razmjena, David Lodge

Ima ih još, ali ovo mi je prvo palo na pamet.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.