Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2012., 09:09   #2001
Hvala Zuba i Estee na savjetima još samo jedno pitanje za Zubu. Da li si ti išla na TCA u Zagrebu ili Rijeci jer sam točno na pola puta između ta dva grada pa mi je svjedno kud idem. Hvala
The Outlaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 09:26   #2002
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Za C vitamin ..
ja koristim c vitamin za intravenozno davanje, on je u ampulama..
po otvaranju, ampulu dobro "spakirati"/zatvoriti i drzati u hladnjaku..
jedna ampulica bude za 2-3-4 puta..ovisi koliko mi je iscurilo kroz prste...

Quote:
The Outlaw kaže: Pogledaj post
..TCA u Zagrebu ili Rijeci ..
u OS
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 09:58   #2003
Question

Zna li netko gdje je u Zagrebu najbolje napraviti TCA i cijenu po mogućnosti
The Outlaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:46   #2004
Upravo sam pročitala iskustva loly 8 s obagi tretmanima i ako je dosta skupo mislim da ću pokušati. Loly, daju li možda na rate?
The Outlaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 12:04   #2005
Quote:
The Outlaw kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje je u Zagrebu najbolje napraviti TCA i cijenu po mogućnosti
Zar se nije još davno pisalo da to radi Glumičić i da je cijena 500 eura.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 12:29   #2006
Nova bb i estee lauder

Hvala na savjetu.
Pocela sam koristiti triacneal i spremna sam na nova izbijanja akni. Nek se to samo ocisti.

Estee c vit koristis i sada? Pretpostavljam da to ne smijem kombinirati sa triacnealom, mozda bi mi bilo preagresivno?!
U stvari ne znam kad bi ga uopce stavljala? Ujutro stavim hidratantnu i spf 50, navecer triacneal.
Sad cu primijeniti tvoj savjet i navecer, nakon pola sata triacneala stavit cu hidratantnu. Strah me da me ne isusi.
zviri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 13:22   #2007
Ja mislim da c vitamin mozes kombinirat s triacnelom, ujutro mozes c vitamin a navecer teiacneal, ali mislim da je bolje da ne pocnes sa svim odjednom jer ako ti nesto izazove neku negativnu reakciju neces znati od cega je.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 13:41   #2008
Danas ću vas udaviti pitanjima ali pošto sam nova oprostite mi. Zanima me na kojoj je stranici foruma opisano korištenje mliječne kiseline jer već pola sata tražim i ništa- zagorit će mi ručak.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 01:47   #2009
je li netko, izuzev zube, išao na neki tretman?
zanima me koliko ste bili zadovoljni i gdje jer lova sigurno nije mala, a ne sviđa mi se opcija da prvo počnem sama tretirati lice jer nije u pitanju par pjegica na nosu

počela sam ja čitati od početka, al bogme postovi od prije 8 godina nisu uopće aktualni, načitam se o hidrokinonu pa onda saznam da se više ne koristi, pa se nabrajaju kreme koje više nisu u prodaji .... zato sam i pitala za neku stručnu osobu
skushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 14:43   #2010
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
Danas ću vas udaviti pitanjima ali pošto sam nova oprostite mi. Zanima me na kojoj je stranici foruma opisano korištenje mliječne kiseline jer već pola sata tražim i ništa- zagorit će mi ručak.
Ma nema neke velike filozofije. Dobro umiješ lice, pustiš da se dobro osuši. Onda razrjediš mlječnu kiselinu na koju hoćeš koncentraciju (najbolje započeti sa 40%, znači 1:1, ako imaš onu 80 % mlječnu sa aromatica).
Higijenskim štapićem namažeš najprije tanki sloj po licu i pustiš da ti se upije, 5 minuta, znači kiseliš kožu i nakon toga stavljaš drugi sloj samo izbjegavaš područje oko očiju i usana. Držiš ako možeš 15 minuta, ako ti se lice zacrveni, prekidaš djelovanje sa neutralizacijom. To sama procijeni. Nije svaka koža ista. Neutraliziraš lice tako da svaki dio premažeš sa otopinom sode bikarbone. Znači u 2 dcl vode staviš žličicu sode bikarbone i dobro promiješaš. Onda malo duže ispiranje u hladnoj vodi i namažeš se dobro nekom hidratantnom kremom. Nakon 2-3 dana kada vidiš da si se počela prhutati uzmeš onu krpicu od mikrofibre i lagano se pilingiraš.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 15:33   #2011
Wink

Hvala Estee,naručila sam je s one stranice koju sam vidjela ovdje na forumu. Danas sam napravila i C serum mada sam vitamin E kod nas u apoteci dosta platila imaju samo neki koncentrat ali nema veze i odmah ga stavila na lice, a jučer sam naručila sve sastojke za onaj drugi serum i jedva čekam da stigne valjda će zajedno nešto napraviti. Zvala sam i Milo polikliniku i naručili su me za pregled 06.09. za obagi tretman pa ako se ove moje fleke bar upola povuku neću ići ali do tada je još dosta vremena.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 10:19   #2012
Quote:
skushica kaže: Pogledaj post
je li netko, izuzev zube, išao na neki tretman?
zanima me koliko ste bili zadovoljni i gdje jer lova sigurno nije mala, a ne sviđa mi se opcija da prvo počnem sama tretirati lice jer nije u pitanju par pjegica na nosu

počela sam ja čitati od početka, al bogme postovi od prije 8 godina nisu uopće aktualni, načitam se o hidrokinonu pa onda saznam da se više ne koristi, pa se nabrajaju kreme koje više nisu u prodaji .... zato sam i pitala za neku stručnu osobu


Ja imam iskustva s green peel-om i frakcijskim laserom. S jednim i drugim sam bila super zadovoljna, ali za održavanje stanja to se ipak mora ponavljati tako da mi ove kućne varijante kasnije super dođu..sad sam počela eksperimentirati sa mliječnom kiselinom, a serum sa niacinamidom koristim već duže vrijeme...nadam se da neću morati opet na neki ozbiljniji tretman...ako želiš detalji javi se na pm.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 18:08   #2013
Nadam se da me nećete izbaciti s teme, ali ne mogu naći ništa o hiperpigmentacijama na tijelu. Bila sam prije 10-ak dana na depilaciji prepona voskom i odmah sljedeći dan išla na plažu, ali bila sam možda 2 sata i uglavnom u hladovini. Tad mi je još malo bila nadražena koža s desne strane. I par dana kasnije primjetim da sam na tom mjestu gdje je bilo crvenkasto sad zaradila onako smeđu fleku, kao da je nastala od trenja, ali pretpostvaljam da je od sunca. To je bio jedini put da sam se izlagala suncu nakon depilacije i baš se pazim tako da grrrrrr :S Izgledam prljavo. Budući da imate iskustva sa sličnim flekama, kako da znam je li to hiperpigmentacija, ili je koža (ako je moguće), budući da je bila oslabljena, zadebljala i potamnila od trenja/znoja :S
I planiram inače kupiti cleanance k za jesen pa me zanima djeluju li takve kreme i na ovako nešto? Ili da sama smućkam nešto? Ako ima već tema, molim moderatore da me prebace
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:57   #2014
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Ja imam iskustva s green peel-om i frakcijskim laserom. S jednim i drugim sam bila super zadovoljna, ali za održavanje stanja to se ipak mora ponavljati tako da mi ove kućne varijante kasnije super dođu..sad sam počela eksperimentirati sa mliječnom kiselinom, a serum sa niacinamidom koristim već duže vrijeme...nadam se da neću morati opet na neki ozbiljniji tretman...ako želiš detalji javi se na pm.
Ja se spremam na obagi tretman to je nešto kao green-peel koji dolazi poslije tretmana kremama kod kuće pa me zanima koliko si dugo nakon green.peel-a počela s ovim kućnim pripravcima jer ovaj tretman je skup i ne znam da ću baš imati novaca za sve te opet kremice. Jesi li poslije pilinga bila dugo bez flekica ili su se s prvim suncem opet vratile jer meni IPL i AHA kiseline su skinule dio ali čelo, brada i dijelovi lica na čeljusnim kostima prema vratu ostali su dalje tamni i primjetila sam da bez obzira na svu moguću zaštitu one ipak se pojave ne jako kao prije ali dođu.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 10:26   #2015
Ovi kućni pripravci nisu skupi, odnosno bagatela u odnosu na ove tretmane u salonima...frakcijski sam radila pred kraj 2010. godine (najslabiji tretman i već s tim su mi otišle najveće fleke ali nikad mi se nisu poslije vratile u obimu kakve su bile. Trebala sam ponoviti još jedan tretman ali nisam mogla opet na godišnji. U studenom prošle godine sam radila green peel. Tada mi je doktorica rekla da će mi biti potreban samo jedan tretman jer sam tada već bila koristila serum sa niacinamidom i stanje mi se nije pogoršavalo. Čak se malo i poboljšalo. Nakon green-peel-a bila sam uglavnom zadovoljna (iako mi nisu otišle baš sve flekice jer imam nekih koje su ostale oko očiju i pokoju iznad usne ali nisu jako vidljive). Od tada se stalno tretiram niacinamidom i kad dođe ljeto stanje se malo pogorša ali sada mi je lice općenito puno bolje nego što je bilo...sada na jesen ću intenzivnije nastaviti sa mliječnom kiselinom koja mi je puno bolja nego retin (i to sam probala nakon green peel par tretmana ali mliječna je daleko bolja...) I obavezno serum sa niacinamidom koristiti i dalje..
Reci mi gdje si radila IPL? Možda bi s tim tretirala samo par tih flekica ako mi ne odu sa mliječnom kiselinom.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:44   #2016
IPL sam radila u poliklinici ECHO u Zagrebu. Doktorica je super, i on mi je najviše i skinuo. Prije tretiranja IPL-om naprave ti mikrodemobraziju a za kući ti daju AFAS to je nekakva kiseliina i od tog se možeš malo ljuštiti( kako neko od cura reče ja imam obraz tvrd ko đon i nisam se ništa ljuštila).To je prošle jeseni koštalo 800,00 kn, ako je samo bio IPL onda 500,00. Bila sam ukupno na 6 tretmana i to je meni bilo dosta skupo jer sam išla vlakom pošto nisam iz Zagreba a rezultat nije ono što sam ja očekivala. Gledajući malo po netu čini mi se da ovaj obagi je super stvar i da ću reskirati novce i otići jer u telefonskom razgovoru sa Milo poliklinikom žena mi reče da dobiješ sve za kućnu upotrebu, i lolly 8 je to isto napisala na ovom forumu od nje sam za to i čula i da dođeš u ta 3 mjeseca koliko kod kuće korištiš tu kozmetiku na kontrolu 1 do 2 puta ako je sve u redu i da ako ta kozmetika skine nemoraš ići na Bluee-peel za koji u biti s tom kozmetikom pripremaš lice. Skupo je 5000 kn ali prošle godine sam toliko skoro dala i za IPL plus kremice, serumi i ostalo dok nisam otkrila ovu stranicu i sama odlučila spravljati serume.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:01   #2017
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
imam i 47 godina i bar bi htjela umrijet bez hiperpigmentacije.



Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

nakon TCA sam, kod kozmeticarke, 1 x mjesecno na tretmanima, pa smo tako radile i mikrodermoabraziju uz IPL kao odrzavanje stanja, s tim da mi je IPL skinuo veliki dio ostataka fleka i manjih mrljica uz rub kose, na nausnici, i gdje su vec bile ostale..ali, i dan danas imam ostatke ostataka koji ne idu dolje, medjutim, sada je to posve drugaciji oblik nase simbioze..
..
dje si zubata
kakvo je stanje?

vec dugo koristis dermalogicu, koliko si zadovojna i sto bi preporucila od njih?
ajde baci neku preporuku bez koje ne bi mogla vise zivjeti
i naravno da izbjeljuje sve flleke
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:23   #2018
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
kakvo je stanje?
stanje stoji..sto se fleka tice..
sto se tice izgleda, teksture itd., e to je veliki pozitivan pomak..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
vec dugo koristis dermalogicu, koliko si zadovojna i sto bi preporucila od njih?
odgovara mi.. miris, tekstura, nemam pojma..s tim da od dermalogice nista ne koristim za izbjeljivanje, samo za njegu i ugodu..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
ajde baci neku preporuku bez koje ne bi mogla vise zivjeti
bez odlaska kozmeticarki..1-2 sata koliko provedem tamo, je samo moje vrijeme, i ne dam to nikome..ma sto god mi ona radila..a radile smo svasta..zadnje vrijeme kombiniramo radiofrekvenciju i mezoterapiju i onda kava dok sam pod maskom..sta ces bolje..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
i naravno da izbjeljuje sve flleke
toga nema..
ili skroz naskroz zguli ili suti zauvijek..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:37   #2019
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

toga nema..
ili skroz naskroz zguli ili suti zauvijek..



ma nismo se skuzile
pitala sam za dobru preporuku dermalogice, sto ti je od njih najbolje i sto vrijedi probati?
vidim imaju zanimljive maske a postoji i linija za hiperpigmentase, ne znam ima li toga uopce kod nas

Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
stanje stoji..sto se fleka tice..
sto se tice izgleda, teksture itd., e to je veliki pozitivan pomak..
ajde bas mi je drago
sto mislis pod teksturu, citava koza ili samo flekice?

i ja sam prilicno zadovoljna, za sada samo par vrlo blijedih hiper ali sam i cijelo ljeto pod tretmanima. ipak veseli cinjenica da ih mogu drzati pod kontrolom, ako ih vec ne mogu unistiti
da prijasnjih godina nisam prestajala sa svim tretmanima u 5 mjesecu, mozda ni ne bi imala toliko fleka....al ko bi znao, koza je cudan organ
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:36   #2020
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
IPL sam radila u poliklinici ECHO u Zagrebu. Doktorica je super, i on mi je najviše i skinuo. Prije tretiranja IPL-om naprave ti mikrodemobraziju a za kući ti daju AFAS to je nekakva kiseliina i od tog se možeš malo ljuštiti( kako neko od cura reče ja imam obraz tvrd ko đon i nisam se ništa ljuštila).To je prošle jeseni koštalo 800,00 kn, ako je samo bio IPL onda 500,00. Bila sam ukupno na 6 tretmana i to je meni bilo dosta skupo jer sam išla vlakom pošto nisam iz Zagreba a rezultat nije ono što sam ja očekivala. Gledajući malo po netu čini mi se da ovaj obagi je super stvar i da ću reskirati novce i otići jer u telefonskom razgovoru sa Milo poliklinikom žena mi reče da dobiješ sve za kućnu upotrebu, i lolly 8 je to isto napisala na ovom forumu od nje sam za to i čula i da dođeš u ta 3 mjeseca koliko kod kuće korištiš tu kozmetiku na kontrolu 1 do 2 puta ako je sve u redu i da ako ta kozmetika skine nemoraš ići na Bluee-peel za koji u biti s tom kozmetikom pripremaš lice. Skupo je 5000 kn ali prošle godine sam toliko skoro dala i za IPL plus kremice, serumi i ostalo dok nisam otkrila ovu stranicu i sama odlučila spravljati serume.

Hvala ti. Probaj ipak prije toga mliječnu kiselinu, ja sam tek odnedavno počela. A mislim kupiti i bademovu ako s ovom ne budem skroz zadovoljna. Zadnju sam stavila u subotu (50%) i držala skoro pola sata, mogla sam bez problema izdražati toliko, čak i više od toga ali bilo me strah. Jako malo se ljuštim ali evo jutros mi se opet jedna strana obraza malo isperutala...Vidjela sam Estee uživo koja je s tim sredila lice i jako je zadovoljna i stvarno joj lice izgleda super , baš sam se iznenadila kad sam vidjela kako joj je dobro lice....
anya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.