Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 12:33   #1
Zdenka d.d. ZDNK-R-A

Jel zna tko sta se dogada sa dionicama Zdenke? Vrijednost im je pala 60% u par mjeseci. Do kuda to moze pasti i da li ima sanse za oporavak? (trenutno sam u minusu 15.000 na tim dionicama)
Hvala na bilo kakvoj pomoci
Atredi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 13:49   #2
Do nule, ta firma ima gubitak iznad visine kapitala, podijeljena je u tri cjeline koje se prodaju da bi se namirili dugovi.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 13:56   #3
Đizs, pa što radis u Zdenki, nisi ju valjda kupovao na 80kn ?
Zdenka je u totalnom rasulu i bezizlaznoj situaciji, onaj ljetni rast je bila najobicnija navlakusa za iskrcavanje koja je uspjela proc jer HANFA tada jos nije provodila strogu politiku i nadzor transakcija. Naime, firma konstantno stvara visoke gubitke i postoje planovi za likvidaciju Zdenke d.d. sto je i najizgledniji scenarij, tada bi se firma podjelila u 3 dijela s cijim bi si udjelima mogao obrisati guzicu...

U principu, ta dionica nema nikakav potencijal osim ako ih eventualno ne preuzme Agrokor ili netko treci uz otpis dugova drzave (nesto ko Belje), no o tome nama nikakvih konkretnih informacija osim periodickih spekulacija i taj scenarij nije bas vjerovatan...


Uglavnom, potrazi topic o Zdenki na forumima mojnovac i poslovni.hr pa tamo procitaj vise o tome...

Evo, tu imas nesto o Zdenki http://tinyurl.com/y7qrl6 i http://tinyurl.com/y3k7vq
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:05   #4
znaci vas savjet zagristi govno (gubitak od 50-tak %) i ici dalje...
a usao sam na savjet brokera na 70-tak kuna, najgori posao do sada... you cant win them all, kako bi rekle kolege sa BBC-a. za sada jos necu narucivati placene ubojice za brokera, sveukupno mi je povecao ulog za 85% u godinu i pol, ali mislim da cu lagano van s lovom s buze i u neki fond, manje zivaca a vise-manje isti prinosi (barem u mom slucaju).
enyway, hvala na sugestijama i
Atredi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:16   #5
Ma koji broker ti je to preporucio ? To je jedna od najgorih dionica na burzi, zanimljiva je bila samo za day trading tih par ljetnih dana navlakuse, tj. kupi ujutro, prodaj poslijepodne, sutra, prekosutra...

Uglavnom, editirao sam post iznad i dodao linkove na forume, pa tamo pogledaj za detalje, ja bas i nisam pratio Zdenku obzirom da je pred likvidacijom...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:22   #6
tako mi i treba kad sam potpuno vjerovao brokeru, a vjerovao sam mu na osnovi prijasnjih uspjeha, no sta je tu je, naucit cu i na ovome nesto (valjda).
hvala na infu, bas proucavam...
Atredi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:40   #7
čuo sam iz prve ruke da je tvrtka u qrcu a da ju vode još gori ljudi.

Čini se da ti je broker gadno podvalio
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:50   #8
Evo izvješće...
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/zdnk/ZDNK-2006-09-30.xls

Sveukupno kapital i rezerve 0
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:26   #9
Mala škola koja nema toliko veze sa trgovanjem dionicama koliko sa pohlepnošću:

Priča ide ovako, prošle godine, čini mi se negdje oko ljeta, nakon pada od 10%, uđem u Zdenku na 30,67.

Prolazi otprilike mjesec - dva, ništa se ne događa, priča se o nekakvom preuzimanju, kao Francuzi su zainteresirani, reko, ajde, neka stoji, uložio sam troznamenkastu cifru novaca u to. Da i sve propadne, to su dva bolja izlaska, a ovako se mogu hvalit da sam venture capitalist.

Kadli, odjednom, ovo ljeto Zdenka počinje nezaustavljivo rast, reko, evo ga, dočekao sam.

I tada, pri zaradi od 118% ja očekujem da mi se ponovi Belje, i držim, naravno sve do sada.

Pouka dana je: Belje se dogodi jednom u ne znam koliko, treba zasvirati i za pas zadjenuti.

Dobro sam i prošao, jeftina škola...
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:40   #10
[QUOTE=Feyd]

....uložio sam troznamenkastu cifru novaca u to.[QUOTE]

ti to misliš na par sto kuna?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 00:42   #11
Da, možda nisam bio jasan.

Uložio sam troznamenkasti iznos u dekadskom brojevnom sustavu.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 02:45   #12
hajde, i to je nesto...
bar nisi u binarnom...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 17:18   #13
just my luck....
nakon podrobnog informiranja, čitanja izvješča i savjeta sa 100 strana (ukljucujuci i malo vise na ovom forumu) odlucim prodati na 33 kn (to ce reci sa minusom od 60%) i naravno sljedeci dan skoce za 10% sa uzlaznim trendom
odustajem i stavljam sve u aureus (tamo sam od 02/06 i sada sam na 52% prinosa)
tek toliko...
Atredi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 17:35   #14
Možda je tvoj broker opet u akciji
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:43   #15
I evo nas nazad na 50, što je bila pouka svega?

Nemojte slušat Atredijevog brokera.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 07:54   #16
Quote:
Feyd kaže:
I evo nas nazad na 50, što je bila pouka svega?

Nemojte slušat Atredijevog brokera.
Preporuka je da kad kupuješ neku dionicu nije loše da ta firma stvarno postoji.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:42   #17
Atredi:
Quote:
...odustajem i stavljam sve u aureus (tamo sam od 02/06 i sada sam na 52% prinosa)
tek toliko...
offtopic:

I ti imaš novac u tom fondu. Zanima me u posljednje vrijeme. Jel mi može neko reći kako oni postižu tako velike prinose, da li tu postoji neka mogućnost kraha, uslijed rizične strategije? Ne bi mi baš trebalo da gadno izgubim, ali prošlogodišnji prinos od 80% stvarno izgleda primamljivo.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:55   #18
Zdenka d.d.

Ljudi zanima me kako firma poput ove ovako ima mali tržišni kapital i da je nije nije još pokušala preuzeti neka druga veća firma poput Vindijke ili Dukata jer ipak ova firma ima dobar brend. A i po deset najvećih dioničara vidi se da investitori baš nisu zainteresirani za tu dionicu.


ZDNK-R-A
Najviša 59,98
Najniža 58,90
Prosječna 59,39
365 najviša 84,99
365 najniža 30,02
Kupnja 56,00
Prodaja 59,50
Trž. kapit. 19.230.187,80
P/E N/A
Dividenda N/A
Broj izdanih 320.610
ISIN HRZDNKRA0000

__________________________________________________

10 najvećih dioničara:

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 137.458 30,01 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 101.275 22,11 Osnovni račun
3. HZMO 49.641 10,84 Zast. račun
4. ZDENKA D.D. 12.263 2,68 Osnovni račun
5. ŠUNJIĆ MIŠEL 12.236 2,67 Osnovni račun
6. GLUMINA BANKA D.D. U STEČAJU 10.088 2,20 Osnovni račun
7. FABEČIĆ TOMISLAV 4.500 0,98 Osnovni račun
8. ČIŽMEK MIRA 3.254 0,71 Osnovni račun
9. KLUK GIUNIO 2.947 0,64 Osnovni račun
10. BOŠNJAK STANA 2.505 0,55 Osnovni račun
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 18:12   #19
Mislim da znam zasto. Vlada nije ponudila to na neki adekvatan nacin. Dugovi su ogromni, pokusaj nac negdje, znam samo da su ogromni. Mozda kad bi ponudili kao Belje za 1 kunu uz obavezu zadrzavanja radnika i nesto investiranja, uz otpisivanje dugova, mozda bi neko i uzeo, ali ovako niko nece. Mislim cak da je vec dogovoreno da ce se Zdenka rascjepkat na 3 manje firme koje ce biti prodane kako bi se samo dio duga vratio, a ostalo cemo morati mi porezni obveznici rjesit
bas cu bacit find na google imena ovih ljudi u top10 vlasnickoj strukturi da vidim ko su.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:24   #20
evo nasao sam. Zdenka je vec rascjepkana na 3 firme. dvije su vec stvorene i prodane, dok je jedna u fazi pripreme. toj zadnjoj trecoj ce ostati i brand zdenka i bavit ce se proizvodnjom sireva. inace druge dvije se bave proizvodnjom mljeka i zitarica. cim se to zavrsi Zdenka d.d. se gasi. trgovina dionicom se obustavlja. a papir na kojem su stampane dionice se reciklira za toaletni papir kako bi se namirili dugovi od 600 mil. kn. koje zdenka trenutno ima. postavlja se pitanje ko kupuje i prodaje? moje misljenje je da si neko sam sebi prebacuje odredene kolicine zdenke u nadi da ce neko drugi zagrist i kupit. iskreno, zalim ovu petoricu u top10.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.