Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2004., 02:25   #81
danas sam isla ovom sta me je pirsa...
tako ja objasnila da mi se stvorio jedan mali mjehuric i da mi se i dalje gnoji...a on na to-nista nista i dalje redovito cistiti,i da ovo moze trajati i duze,pa cak jos pola godine

stvarno ne znam...citam na jednom forumu (na web stranici jednog pirs salona) isto zenske su imale problem kao i ja,nekima je proslo,neke su morale skinuti...
ja se mislim da li da odem do dermatologa ili ne?

ili ja samo panicarim?
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 10:46   #82
Yebo ja tolike muke radi usranog pirsa. I onda ti nakraju nikak ne stoji.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 11:08   #83
fakat vas ne kuzim..koje nasilje nad samim sobom! pogotovo jezicine..de su zifci za okus i sve..to je nekaj ko samosakacenje
iako frendica mi ima pirsan pupak i isto je tim opcinjena al ja mislim da nije normalna
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 16:33   #84
Quote:
croft kaže:
danas sam isla ovom sta me je pirsa...
tako ja objasnila da mi se stvorio jedan mali mjehuric i da mi se i dalje gnoji...a on na to-nista nista i dalje redovito cistiti,i da ovo moze trajati i duze,pa cak jos pola godine

stvarno ne znam...citam na jednom forumu (na web stranici jednog pirs salona) isto zenske su imale problem kao i ja,nekima je proslo,neke su morale skinuti...
ja se mislim da li da odem do dermatologa ili ne?

ili ja samo panicarim?
rekla sam ti da je tako i meni bilo. isto par mjeseci. dok god te ne boli trpi šalim se. ja sam nekako procijenila da nije niš opasno i čistila redovito mjesecima, i onda ljeto i more i sve je prošlo. i danas kad se zveknem jako u pupak, isto se malo gnoji par dana. valjda je to normalno.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 16:46   #85
Oprosti, Lady, ali kako ti ovo

Quote:
i danas kad se zveknem jako u pupak, isto se malo gnoji par dana.
uspije
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 16:52   #86
Quote:
magic kaže:
Oprosti, Lady, ali kako ti ovo uspije
bolje da ne znaš u gužvi te obično netko nenamjerno lupi, a često se i potegnem ručnikom nakon tuširanja. toliko se navikneš da tu rinčicu da zaboraviš da je tu. ne osjetiš je, a to je opasno.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 17:15   #87
khm...da se i ja javim...
ja svoj pirs skinula vec ima dugo vremena al tojer mi je smeto za odjecu.
al kad sanm se pirsala (kod zeleta), on mi reko da kupim octenisept i da kad god se kupam (kada, more, bazen) provucem pirs kroz rupu dva teri puta (ono, pomicema ga) i onda spricam octeniseptom. i tako je i bilo i nisam imala nikakvih problema
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 00:21   #88
da ne otvaram novi topic...

uglavnom, pirsala sam se prije skoro 3 mjeseca.. do sad je bilo sve ok, 2-3 puta sam morala maknuti malo onog iscjedka s rupa. no uglavnom sada, nakon svog tog vremena mi se, kad pomaknem nakit onak gore-dole javlja bijeli isjedak, koji je onako, tekuć (nije da sad teče u potocima, al nije ni stvrdnut).. mislim, neki dan sam si očistila više toga nego cijelo ovo vrijeme zajedno

moje pitanje je li to normalno ili da radim paniku? inače je s rupom sve ok, nije crveno, nije natečeno, ne boli, samo je postala hiperaktivna

imam još jedno pitanje kako se rastavlja nakit? radi se o onoj banani za obrvu.. da li se izvuku krajevi ili se nekak šarafi?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 00:44   #89
Re: da ne otvaram novi topic...

Quote:
326 kaže:

moje pitanje je li to normalno ili da radim paniku? inače je s rupom sve ok, nije crveno, nije natečeno, ne boli, samo je postala hiperaktivna

imam još jedno pitanje kako se rastavlja nakit? radi se o onoj banani za obrvu.. da li se izvuku krajevi ili se nekak šarafi?
Misim da ne bi trebala raditi paniku, jer ako je rupa oke, nije crvena, nije natecena. Mozda bi trebala eventualno pospricati koji put vise dnevno od ona dva puta koja ti tam vele da trebas pospricat i to je (ja misim) to.
Tu bananu oliti barbell otsarafis s jedne strane onu kuglicu, s druge je staticna.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 00:47   #90
hvala
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 01:31   #91
Quote:
Doria kaže:
... hmm.. u Tratinskoj imas dva salona.. "Zagreb" (tamo je glavni Zele) i "Robi & Senf" .. za tamo pojma nemam kak je ..

ali bi isti taj mogao bolje radit posao.
to se dogodilo isto mojoj sestri kod njega. bas kako si opisala, ali bez udaraca u nos.
probusio joj je presirokom iglom nos i nausnica je "propadala" kroz rupu i zaglavila se u mesu.
kad se dosla zalit, lagano ju je otfikario. nista joj se nije strasno dogodilo, morala je pripazit na ranu.
nju nista nije smelo u naumu da ima probusen nos, pa si je poslije u tu rupicu sama stavila nausnicu. sve ok, do dan danas.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 00:18   #92
.. eh, ja sam prosli tjedan otisla vidjet jel mogu ja busit ponovno & da li ce mi to napraviti besplatno kako mi je rekao tip kada mi ga je izvadio.. i da .. i busenje & nausnicu cu dobit for free (tj. platila sam ga onda prije vec, samo je tri dana stajao na mom nosu ) .. i tak, danas navecer idem to obavit i bas sam happy i nadam se da ce sve dobro proci ovaj put
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 06:55   #93
Samo se sad drzi sto dalje od ljudi i budi tri puta opreznija
Sretno!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:21   #94
.. eh, ovako .. problem je na kraju bio u mojoj nosnici .. imam nestandarnu nosnicu, 99,9 % ljudi ima jednaku sirinu nosnice, a ja spadam u onaj jadni ostatak postotak ljudi kojima je sira , tako da se uopce ne proizvode pirsevi za takve nosnice i to je tako rijetko da te uopce ne upozoravaju na mogucnost da ti se to dogodi..

.. tako da je meni danas posebno savijao pirs da mi stane i nije kuglica, nego je plocica i super izgleda! .. ja happy
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:00   #95
pozdrav ljudi... jel bi mi ko mogao reci jel ima kojih nuspojava s pirsom jezika. znam da se ljudi tuze da ne mogu jesti par dana (ili tjedana), ali mene zanima za poslije. neko mi je rekao da taj celik unistav zube.. ne vidim kako, ali mozda vi znate. please.
tdp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 11:51   #96
Quote:
tdp kaže:
pozdrav ljudi... jel bi mi ko mogao reci jel ima kojih nuspojava s pirsom jezika. znam da se ljudi tuze da ne mogu jesti par dana (ili tjedana), ali mene zanima za poslije. neko mi je rekao da taj celik unistav zube.. ne vidim kako, ali mozda vi znate. please.

Barem 10 do 15 dana ti je jezik ful oteknut i možeš "jesti" samo tekuće stvari..juhice,kašice i tako to

A naravno da šteti zubima..konstantno udaranje pirsa od zube uništava zubnu caklinu,a i prilikom jela se često desi da zagrizeš tu metalnu kuglicu..frendici je nedavno tako napukao zub

Jedina dobra stvar kod ljudi sa pirsom u jeziku je ta što ih je super ljubiti
Sophia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 00:06   #97
Quote:
Shroom Fairy kaže:
Da, nakon nekog vremena ga organizam počinje odbijati jer ipak je to strano tijelo i koža ti postaje sve tanja dok jedan dan ne postane tak tanka da ga možeš samo povući i izvaditi.
Al bolje ga je izvaditi prije jer em ne izgleda lijepo kad počne visit, em zbog ožiljka koji ostavlja.I na obrvi ti je tak. Ja već neko vrijeme brijem da moram svoju ponovno spirsat, a nikak da odem.Ovu imam već dvije godine, a na pupku skoro tri i taj još uvijek izgleda ko novi.



Apsolutno te kužim

e aj mi reci kaj onda kad se to dogodi da ti tijelo izbaci pirs, onda ides ponovo busit il? jel to znaci da ti ostaje oziljak veliki? ja hocu pirsat nos vec jedno duze vrijeme, al nikak da odem napravit termin a i u medjuvremenu sam cula neke price o tome kako se uzasno krvari kad to pirsas i te fore pa sam malo scared.....i jel smeta onaj dio koji je unutra, u nosu?
__________________
mind is a sad thing to waste, so make sure that if you do waste it that it is worth it.
khiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 09:32   #98
Quote:
khiara kaže:
e aj mi reci kaj onda kad se to dogodi da ti tijelo izbaci pirs, onda ides ponovo busit il? jel to znaci da ti ostaje oziljak veliki? ja hocu pirsat nos vec jedno duze vrijeme, al nikak da odem napravit termin a i u medjuvremenu sam cula neke price o tome kako se uzasno krvari kad to pirsas i te fore pa sam malo scared.....i jel smeta onaj dio koji je unutra, u nosu?

Davno sam si stavila piercing na nos..bila je to vrlo impulzivna ( čitaj:nepromišljena ) odluka tako da sam samo upala u prvu *ucking zlatarnu za koju sam čula da buše i nos..i tip mi je zabio onaj pištolj kojim buši uši u nos i -paaaf- imala sam medicinsku naušnicu u nosu. E do tuda je sve bilo ok,a nadalje je slijedilo jedno vrlo bolno razdoblje..1.piercing se ne buši tim pištoljem,2.nikad se ne stavlja ta medicinka sa onim malim čepićem s druge strane,3.nisam dobila nikakve sprejeve,kreme za održavanje itd.
Bio mi je ful crven i blago otečen nos,onda se počeo i gnojiti..bla bla..na kraju sam jedva izvadila medicinku jer je to takooo jako steguto da je bilo zamalo mission impossible..i za 2 mjeseca mi se toliko upalio da sam mu rekla "goodbay "
I da, dan danas imam mali ožiljak na mjestu te rupice..i ne pada mi na pamet ponovo bušiti.
Ljudi,dobro razmislite i činite to na mjestima specijaliziranim z atakve stvari
Sophia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:37   #99
Quote:
khiara kaže:
ja hocu pirsat nos vec jedno duze vrijeme, al nikak da odem napravit termin a i u medjuvremenu sam cula neke price o tome kako se uzasno krvari kad to pirsas i te fore pa sam malo scared.....i jel smeta onaj dio koji je unutra, u nosu?
.. evo, kao frisko probuseni nos da ti ja kazem .. pirsanje ne boli, tj. boli ravno 5 sekundi dok ti probusi i stavi nausnicu.. dakle, potpuno izdrzljivo! .. ne krvari! .. a onaj dio unutra u nosu ne smeta, tako ti je savinut taj pirs da ti je "zatvaranje" odmah sa strane u nos, hm, bezveze objasnjenje.. ali u glavnom: ne smeta! .. i sta jos, da, definitvno idi kod profesionalca i uzivaj
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 15:56   #100
Quote:
tdp kaže:
pozdrav ljudi... jel bi mi ko mogao reci jel ima kojih nuspojava s pirsom jezika. znam da se ljudi tuze da ne mogu jesti par dana (ili tjedana), ali mene zanima za poslije. neko mi je rekao da taj celik unistav zube.. ne vidim kako, ali mozda vi znate. please.
ako ideš spirsati jezik, ZAHTIJEVAJ da ti dobro provjeri kud buši..u jednom od dva gore spomenuta salona u Tratinskoj su mojoj najboljoj frendici probušili jezik, odnosno glavnu žilu koja ide kroz jezik, bila je u bolnici..na šivanju..na živo..jer ti ne smiju dati analgetik da ne izreagiraš oticanjem i gušenjem...prava fešta..
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.