Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2004., 19:25   #1
Medicinska sestra - skupna tema

Evo cisto me zanima:

Znam da se medicinske sestre traze u USA (barem trenutno).

Dakle ima li nasih medicinskih sestara koje bi bile zainteresirane ici na privremeni rad u Ameriku? Recimo ugovor na godinu dana.

Trebale bi pricati engleski. Iskustvo sa i bez.
Pretpostavljam da bi kartu morale platiti same, a bolnica bi im pomogla dobiti vizu i mozda pronaci jeftiniji smjestaj. Sve bi moralo biti legalno.

Pretpostavljam da bi ameri to bili spremni napravit jedino ako bi nase cure pristale raditi za manje love nego americke med. sestre.

Logicno kaj ne.
A nasim curama opet dobro.
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 12:32   #2
KOja je po prilici placa sestre koja radi u Americi?Sta oni to nama nude da to nemozemo dobiti ovdje..
Cula sam price da su se u "kadrovkom sluzbama" kod njih cudom cudili kad su im nase cure pricale koja je ovdje uloga med.sestre.Nije ni cudo da je po njihovim odjelima sve puno mexikanaca i drugih stranaca koji prihvacaju da rade one stvari koje su daleko ispod njihovih kvaliteta/med.sestre(prakticki glume cistacice)
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 04:39   #3
za americke sestre place se krecu od nekih 30 000 do 40 000 dolara godisnje pa na vise s godinama iskustva, specijalizaciji itd.

Koliko mozes dobiti u hr mjesecno/godisnje?

Razlike proizlaze iz razlika u skolovanju. Ti si med. sestra u hr vec sa zavrsenom srednjom skolom a u americi s srednjom skolom nisi nista.
Ovdje da bi dobila titulu med. sestre moras zavrsit barem 2 godine faksa a dosta njih zavrsi 4 godine faksa.

Cak i za pomocnika med. sestri moras zavrsiti 1 godinu faksa.

Da dobro citas. 4 godine faxsa da bi postala medicinska sestra.

Ako se tome pribroji neznanje engleskog jezika onda nije cudo da su neke zene zavrsile i kao cistacice. Moras znat nesto beknut na engleskom inace si im beskorisna.

Ipak, znam za slucaj nase djevojke iz Zagreba koja je bila med. sestra s srednjom skolom i nije zavrsila kao cistacica vec kao pomocnik med. sestri i zaradjivala je pristojno. Engleski je pricala tako tako u vrijeme kad je dosla.

Ocigledno zavisi od slucaja do slucaja.

Ovaj post je bio namijenjen onim med. sestrama koje vec pricaju nesto engleskog, imaju slabo placen posao ili nemaju posao, i htijele bi u relativno kratkom vremenu ustedjeti neku znacajniju svotu novaca.

Mozda ti ne spadas u ovu grupu.
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 11:21   #4
Ovako...sta se placa med.sestara tice-nije bas perfektna..al sve ovisi (o bolnici,smjenama koje radis i o strucnoj spremi).Neke od mojih cura navuku kao pripravnice kao vms do 4-5 000 kn mjesecno ,sta je po mom misljenju jako dobro(to je inace tako bilo u "Dubravi" sta je bila moja zelja,ali oni vise ne placaju).U drugim bolninicama je prosjek oko 3000 kn.
Inace ja sam diplomirala na visokoj zdravstvenoj i sad sam visa.med sestra po trogodisnjem programu.Posao se vise manje moze naci(tocnije staz) al vecina bolnica sad ne placa staz.
Neznam dal bi ja osobno isla USU(s obzirom na sve skupa.)al mislim da cu prije nego sta se igdje maknem prvo odraditi staz i poloziti strucni ispit..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 11:04   #5
Za postati medicinska sestra (RN, LVN) moras poloziti neke ispite.

Za postati Medical Assistant (MA) ili Laboratory assistant moras pohadjati neke tecajeve, koji traju razliciti broj mjeseci, ovisno o skoli. Takodjer ovisno o skoli (reputaciji) imat ces bolju ili losiju sansu naci posao.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 06:37   #6
Evo svjeze informacije:


nase cure, med sestre sa srednjim skolom, mogu zavrsiti tecaj od nekih 6 tjedana, kosta 400-500 dolara i postati CNA iliti pomocnik med. sestre.
U svakom slucaju nije lose za pocetak i nisi cistacica.
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 09:49   #7
Na koju se americku drzavu odnose te informacije?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 21:04   #8
evo, mogu vam iz prve ruke, tj. osobnog iskustva reci nesto o CNA ili PCA (ista stvar). tecaj (bar ovdje gdje ja zivim, a zavisi od drzave do drzave), traje 8 tjedana (ja ga trenutno pohadjam) i placa mi ga bolnica za koju cu raditi. place za CNA su uglavnom slabe, a isto tako zavise od drzave do drzave, te ustanove za koju radite. u "bogatijim" drzavama su satnice vece, ali su isto tako i troskovi zivota veci, pa ti dodje na isto. uglavnom, bolnice uvijek placaju vise od starackih domova i jos ti plate (vise-manje) i pohadjanje tecaja. ovdje gdje sam ja imaju dvije vrste CNA, CNA1 i CNA2, s tim da su CNA2 su bolje placene i za to se jos ide na dodatni tecaj. sto se tice medicinskih sestara, one imaju ODLICNE place i ne rade ni priblizno puno kao nase medicinske sestre. CNA su uglavnom te koje rade sve moguce "prljave" poslove. takodjer postoje 2 vrste med. sestara, LPN i RN, a skolovanje im traje isto - 2 godine, s time da je RN nesto kao visa med. sestra i bolje je placena. onaj tko se odluce studirati 4 godine dobiva B.Sc. titulu i uglavnom radi u menagementu, kao npr. nurse menager i sl. eto, to je ukratko, nadam se da sam pomogla, a ako ima jos pitanja, slobodno pitajte!
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 21:09   #9
samo jos da dodam da je potraznja za med. sestrama ovdje ogromna.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 06:46   #10
"place za CNA su uglavnom slabe"

Mozes li navesti kolik je to "slabo" po satu?

"to se tice medicinskih sestara, one imaju ODLICNE place i ne rade ni priblizno puno kao nase medicinske sestre. CNA su uglavnom te koje rade sve moguce "prljave" poslove. "

Tocno. Place su direktno proporcionalne s nivoom edukacije koju imas, kao sto sam gore naveo.

Molim te da navedes koji su to "prljavi" poslovi?
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 07:36   #11
satnica je npr. $7.00-$7.40 u bolnicama, a u starackim domovima jos niza. a pod "prljavim" poslovima podrazumijevam ciscenje smeca po sobama, pranje guza i sl.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:41   #12
Isla bi u New York raditi kao med.sestra..ovdje sam zavrsila visoku zdravstvenu..sto znaci da po njima imam titulu RN(registred nurse)...cula sam iz pouzdanih izvora da je placa tamo 60 - 70 000 $ godisnje...ako neko ima iskustva iz prve ruke neka mi napise nesto o tome...otkuda krenuti...kome se obratiti...postoji jedna osoba koja bi mi mogla rijesiti nesto po tom pitanju a mene zanima dal kod nas postoje neke agencije koje salju nase med.sestre u USU i ako da gdje se nalaze te agencije...
Uglavnom-ako neko nesto zna o tome neka mi objasni korak po korak...kako poceti?
hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:24   #13
niko nista a...
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 10:16   #14
med sestre vani

ja sam radila u italiji sa svojom srednjom skolom med sestre i tamo su me primili kao visu med sestru,isto tako sam radila na putnickim brodovima americkih kompanija gdje sam bila RN.Prema tome provjerite malo bolje da li su vam informacije dobre jer ono sto mi ucimo u srednjoj skoli oni ne nauce sa 4 fakulteta.Meni je u italiji moja srednja skola vrijedila vise nego talijanki visoka zdravstvena.Kad su vidjeli moje rijevode svjedozba rekli su mi da je to kod njih visa med sestrqa i tako sam i bila tretirana
poz
anapipius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:18   #15
Dal ima kakvih novosti po pitanju zapošljavanja naših medicinskih sestara u SAD-u
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 20:09   #16
Quote:
anapipius kaže: Pogledaj post
ja sam radila u italiji sa svojom srednjom skolom med sestre i tamo su me primili kao visu med sestru,isto tako sam radila na putnickim brodovima americkih kompanija gdje sam bila RN.Prema tome provjerite malo bolje da li su vam informacije dobre jer ono sto mi ucimo u srednjoj skoli oni ne nauce sa 4 fakulteta.Meni je u italiji moja srednja skola vrijedila vise nego talijanki visoka zdravstvena.Kad su vidjeli moje rijevode svjedozba rekli su mi da je to kod njih visa med sestrqa i tako sam i bila tretirana
poz


Kakva je situacija u Italiji s zaposlenjem hrv.med.sestara??
Imaš li kakvu preporuku kamo se javiti?
Budućnost ovdje je upitna,,, pogotovo kad je poslodavac privatnik.
zahvaljujem unaprijed
Yilania is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 16:04   #17
Quote:
celica maja kaže: Pogledaj post
satnica je npr. $7.00-$7.40 u bolnicama, a u starackim domovima jos niza. a pod "prljavim" poslovima podrazumijevam ciscenje smeca po sobama, pranje guza i sl.
.

Kasnim sa komentiranjem teme ali se nadam da ću nekoga naći. majo možeš li mi reći u kojem si gradu? Ja konkretno tražim način da kao medicinska sestra sa srednjom stručnom spremom odem u New York.. uz naravno želju da se skolujem dalje. samo ne znam dali sa ovom diplomom uopće mogu dobiti posao u struci pa kakav god on za početak bio.i kako uopće mogu aplicirati za posao i mogu li to uopće dok sam još u Zagrebu? eto, zahvalna sam za svaku novu informaciju.
Slobodapoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:58   #18
Quote:
Slobodapoa kaže: Pogledaj post
.

Kasnim sa komentiranjem teme ali se nadam da ću nekoga naći. majo možeš li mi reći u kojem si gradu? Ja konkretno tražim način da kao medicinska sestra sa srednjom stručnom spremom odem u New York.. uz naravno želju da se skolujem dalje. samo ne znam dali sa ovom diplomom uopće mogu dobiti posao u struci pa kakav god on za početak bio.i kako uopće mogu aplicirati za posao i mogu li to uopće dok sam još u Zagrebu? eto, zahvalna sam za svaku novu informaciju.
ja isto,ajde reci ako hoćeš pa ću ti poslati par linkova i svoja iskustva do sada uglavnom nije to baš samo tako.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 16:06   #19
a jel itko od Vas poštovanih sestara uzeo u obzir da se u USA plaće prikazuju u brutto iznosu? Valjda znate što to onda znaći
bezimeni987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 00:03   #20
Quote:
bezimeni987 kaže: Pogledaj post
a jel itko od Vas poštovanih sestara uzeo u obzir da se u USA plaće prikazuju u brutto iznosu? Valjda znate što to onda znaći
Meni lova nije tako veliki motiv kao iskusiti radit u americi
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.