Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2010., 17:20   #261
Ovo drugo što si navela...
GOGO80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 17:33   #262
Quote:
GOGO80 kaže: Pogledaj post
Ovo drugo što si navela...
Mislim da onda nije bitno što vozilo ima zelene tablice jer one označavaju samo to da vlasnik ima privremeni status boravka u RH. Ipak za svaki slučaj ja bih na tvojem mjestu nazvala registraciju vozila u kojoj je njegovo prebivalište, da ti oni kažu ima li kakvih zapreka da se vozilo prenese, ima li u terminalu kakvih zabrana otuđenja i sl. i da li je dovoljno da napravite kupoprodajni ugovor, na koji bi ti trebao po meni platiti samo 5% porez na promet jer je auto bio registriran u RH. Samo ne znam da li ti budu htjeli dati sve te informacije telefonom.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:20   #263
Kupnja automobila od pravne osobe

Dakle,kupujem polovni auto koji je pod leasingom a korisnik je pravna osoba,gospodin od kojeg kupujem je danas platio ostatak rata za leasing pa me zanima koje je sljedeca procedura ? koliko znam ne plaćam prijenos kojie je 5% jer mi pravna osoba izdaje račun u kojem je uračunat pdv,dali se ide nesto ovjerit kod javnog biljeznika ? zanima me koji mi je prvi korak nakon kupnje auta ? mup,javni biljeznik,porezna uprava,nesto deseto ? čitao sam na stranicama mupa vezano za promjenu vlasnika i prvu registraciju,dali je to potrebno napraviti odmah po kupnji auta ? totalno sam neupućen u ove stvari pa bih bio zahvalan kad bi mi netko ukratko objasnio te sitnice

Lijep pozdrav
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:25   #264
Koliko ja znam, plačaš i PDV, s obzirom da ga je firma stavila u trošak za poreznu osnovicu No, kako su već te sve zakone mijenjali 33 puta u zadnjih 3 godine, netko će ti možda znati točno reći, a drugo ne postoji ništa.
Glavno da dobiješ poštambiljani račun za vozilo od te firme, kako bi s njim mogao na općini platiti porez i ići na policiju prijaviti auto na sebe.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:31   #265
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
Dakle,kupujem polovni auto koji je pod leasingom a korisnik je pravna osoba,gospodin od kojeg kupujem je danas platio ostatak rata za leasing pa me zanima koje je sljedeca procedura ? koliko znam ne plaćam prijenos kojie je 5% jer mi pravna osoba izdaje račun u kojem je uračunat pdv,dali se ide nesto ovjerit kod javnog biljeznika ? zanima me koji mi je prvi korak nakon kupnje auta ? mup,javni biljeznik,porezna uprava,nesto deseto ? čitao sam na stranicama mupa vezano za promjenu vlasnika i prvu registraciju,dali je to potrebno napraviti odmah po kupnji auta ? totalno sam neupućen u ove stvari pa bih bio zahvalan kad bi mi netko ukratko objasnio te sitnice

Lijep pozdrav

Postupak ovisi i o tome da li na vozilu vrijedi registracija, ostaju li tablice na vozilu ili se mijenja registarsko područje. Ako još napišeš te podatke, ja bih ti mogla odgovoriti na pitanje. Uglavnom, nema bilježnika, nema porezne uprave
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:33   #266
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Postupak ovisi i o tome da li na vozilu vrijedi registracija, ostaju li tablice na vozilu ili se mijenja registarsko područje. Ako još napišeš te podatke, ja bih ti mogla odgovoriti na pitanje. Uglavnom, nema bilježnika, nema porezne uprave
registracija vrijedi do 1 mjeseca,tablice se mjenjaju i mjenja se registarsko područje sa vinkovaca na županju
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:46   #267
pretpostavljma da prvo ide odjava odnosno promjena vlasnika,dali se ona mora odraditi u mjestu prebavališta novog vlasnika ili na području gdje kupujem auto?dali onda idu probne tablice ili ?
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:47   #268
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
registracija vrijedi do 1 mjeseca,tablice se mjenjaju i mjenja se registarsko područje sa vinkovaca na županju
Onda ovako:

- leasing treba ispostaviti račun na korisnika leasinga (tu pravnu osobu od koje ti zapravo kupuješ auto)

- ta pravna osoba ispostavlja račun na tvoje ime

- na računu će biti iskazan PDV, dakle plaćaš krajnji iznos sa PDV-om

- u Vinkovcima trebaju odjaviti vozilo (e sad da li će to riješiti leasing ili korisnik, to se budu oni dogovorili)

- ti moraš dobiti dakle dva računa da bi registrirao vozilo, jedan od leasinga korisniku, drugi od korisnika tebi, odjavljenu prometnu dozvolu i knjižicu vozila, iz razloga da se vidi porijeklo vozila. Inače da imaš samo račun od korisnika prema tebi, na registraciji to ne bi prošlo jer se mora vidjeti od koga je on kupio vozilo

- kad ćeš imati svu tu dokumentaciju, u Županji ideš u PU na registraciju vozila na promjenu vlasništva. Tamo ćeš dobiti nove tablice i nove dokumente.

Obavezno moraš dobiti i policu osiguranja koja pokriva registraciju do 01.mj. 2011.tj.dužni su ti je dati, isto kao i potvrdu da je plaćena cestarina (tu potvrdu je dobio korisnik na ime leasinga kad je u 1.mj. ove godine radio tehnički pregled. U koliko ne dobiješ policu uz vozilo, a neki leasinzi imaju takvu praksu (npr.ja sam kupila auto koji je bio još 8 mj.registriran, a pošto su banditi povukli policu osiguranja, lijepo sam morala platiti za godinu dana i ponovo raditi TP) onda postupak u tom dijelu pada u vodu i morao bi i ti raditi TP i platiti osiguranje za godinu dana. Ali nadam se da ćeš dobiti policu i vjerujem da je nisu povukli jer ju je vjerojatno korisnik plaćao sam. Ovo samo shvati kao upozorenje na što moraš obratiti pažnju.


Nadam se da sam bila dovoljno jasna
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:48   #269
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
pretpostavljma da prvo ide odjava odnosno promjena vlasnika,dali se ona mora odraditi u mjestu prebavališta novog vlasnika ili na području gdje kupujem auto?dali onda idu probne tablice ili ?
Da, idu probne tablice jer će leasing morati odjaviti svoje
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:51   #270
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Onda ovako:

- leasing treba ispostaviti račun na korisnika leasinga (tu pravnu osobu od koje ti zapravo kupuješ auto)

- ta pravna osoba ispostavlja račun na tvoje ime

- na računu će biti iskazan PDV, dakle plaćaš krajnji iznos sa PDV-om

- u Vinkovcima trebaju odjaviti vozilo (e sad da li će to riješiti leasing ili korisnik, to se budu oni dogovorili)

- ti moraš dobiti dakle dva računa da bi registrirao vozilo, jedan od leasinga korisniku, drugi od korisnika tebi, odjavljenu prometnu dozvolu i knjižicu vozila, iz razloga da se vidi porijeklo vozila. Inače da imaš samo račun od korisnika prema tebi, na registraciji to ne bi prošlo jer se mora vidjeti od koga je on kupio vozilo

- kad ćeš imati svu tu dokumentaciju, u Županji ideš u PU na registraciju vozila na promjenu vlasništva. Tamo ćeš dobiti nove tablice i nove dokumente.

Obavezno moraš dobiti i policu osiguranja koja pokriva registraciju do 01.mj. 2011.tj.dužni su ti je dati, isto kao i potvrdu da je plaćena cestarina (tu potvrdu je dobio korisnik na ime leasinga kad je u 1.mj. ove godine radio tehnički pregled. U koliko ne dobiješ policu uz vozilo, a neki leasinzi imaju takvu praksu (npr.ja sam kupila auto koji je bio još 8 mj.registriran, a pošto su banditi povukli policu osiguranja, lijepo sam morala platiti za godinu dana i ponovo raditi TP) onda postupak u tom dijelu pada u vodu i morao bi i ti raditi TP i platiti osiguranje za godinu dana. Ali nadam se da ćeš dobiti policu i vjerujem da je nisu povukli jer ju je vjerojatno korisnik plaćao sam. Ovo samo shvati kao upozorenje na što moraš obratiti pažnju.


Nadam se da sam bila dovoljno jasna
do astronauta ti hvala za ovo,plačem od sreće,dakle nema nikakvih 5% na katalosku vrijednost ?
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:52   #271
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
do astronauta ti hvala za ovo,plačem od sreće,dakle nema nikakvih 5% na katalosku vrijednost ?
Nema, nije to kupoprodajni ugovor. zato plaćaš PDV
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:51   #272
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
Dakle,kupujem polovni auto koji je pod leasingom a korisnik je pravna osoba,gospodin od kojeg kupujem je danas platio ostatak rata za leasing pa me zanima koje je sljedeca procedura ? koliko znam ne plaćam prijenos kojie je 5% jer mi pravna osoba izdaje račun u kojem je uračunat pdv,dali se ide nesto ovjerit kod javnog biljeznika ? zanima me koji mi je prvi korak nakon kupnje auta ? mup,javni biljeznik,porezna uprava,nesto deseto ? čitao sam na stranicama mupa vezano za promjenu vlasnika i prvu registraciju,dali je to potrebno napraviti odmah po kupnji auta ? totalno sam neupućen u ove stvari pa bih bio zahvalan kad bi mi netko ukratko objasnio te sitnice

Lijep pozdrav
i zašto bi plaćao PDV...nije mi baš bistro.

imaš faktuu kao da si kupio novi auto...tebi kao fiz osobi taj PDV je nebitan.

edit: sada tek vidim na šta je ALK ciljala...sve jasno i logično.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:55   #273
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
i zašto bi plaćao PDV...nije mi baš bistro.

imaš faktutu kao da si kupio novi auto...tebi kao fiz osobi taj PDV je nebitan.
Na fakturi je uključen PDV, isto kao i za novi auto jer ga kupuje od pravne osobe. Platiti će krajnju cijenu na računu, dakle sa uključenim PDV-om i ta će se upisivati u MUP-u kao vrijednost vozila. Da kupuje od fizičke osobe, platio bi 5% poreza u poreznoj upravi na temelju kup.ugovora
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:56   #274
pogrešno sam si tumačio ono tvoje "..plaćaš PDV..."

naravno da plaća.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:58   #275
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
pogrešno sam si tumačio ono tvoje "..plaćaš PDV..."

naravno da plaća.

Pogrešno nisi protumačio moje nego njegovo. Nisam to ja bila napisala
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:59   #276
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Nema, nije to kupoprodajni ugovor. zato plaćaš PDV:rolleyes:
o ovome ja.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:14   #277
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
o ovome ja.
Citirao si njegov post pa se nismo shvatili
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:26   #278
zanima me još samo jedno,dali račun koji mi izdaje firma mora bit u rzini kataloske cijene auta ili ?
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:04   #279
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
zanima me još samo jedno,dali račun koji mi izdaje firma mora bit u rzini kataloske cijene auta ili ?
MUP podatke sa računa prosljeđuje u poreznu upravu. Ne znam koga se tu zapravo želi kontrolirati. Taj auto su oni vodili pod svoje troškove, amortizaciju itd. Sve ovisi i o tome što i kako njima paše da se prikaže vrijednost na računu. Valjda će biti neka realna. Kataloška vrijednost se inače gleda kad su kupoprodajni ugovori između fizičkih osoba i po njoj se plaća porez
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:48   #280
Pitanje..

Mjenjam auto staro za novo..Kakav je postupak ? Oni mi kažu da oni sve obavljaju..
mirda69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.