Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 10:00   #241
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Malo me sokiralo sto je ovo apostrofiranje etnicke cistoce drzave kao vrline proslo nezapazeno, ali onda sam se sjetio da je u post-cinjenicnom svijetu sve relativno pa mi je odmah bilo lakse. Casual Nazism vs. Me 1 : 0.
Pa čovjek je u pravu. Gdje je problem?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Old 27.11.2017., 10:34   #242
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Da? Navedi nam barem 10. Hvala unaprijed.
Ima ih bar 10-15 sigurnijih samo u Europi. Google is your friend...
To o nekakvoj fantastičnoj sigurnosti u Hrvatskoj je mitologija koja me podsjeća na mitove o nekakvom velikom bogatstvu vode u RH koje nitko drugi nema isl. gluposti, koje Hrvati često laprdaju po inozemstvu.
Inače, pozdravio vas Tomo dekapitator turista...
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Malo me sokiralo sto je ovo apostrofiranje etnicke cistoce drzave kao vrline proslo nezapazeno, ali onda sam se sjetio da je u post-cinjenicnom svijetu sve relativno pa mi je odmah bilo lakse. Casual Nazism vs. Me 1 : 0.
Potpuno mi je promakao ovaj biser o nekakvoj velikoj prednosti etnički čiste Hrvatske. Predugo sam bio u Hrvatistanu, pa sam već "oguglao" na "casual nazism".
Snack is offline  
Old 27.11.2017., 12:38   #243
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Malo me sokiralo sto je ovo apostrofiranje etnicke cistoce drzave kao vrline proslo nezapazeno, ali onda sam se sjetio da je u post-cinjenicnom svijetu sve relativno pa mi je odmah bilo lakse. Casual Nazism vs. Me 1 : 0.
a cuj njega, odmah nacizam...pa jos je prije sedam angela merkel rekla da je multi kulti eksperiment propao (Multikulti ist Tot: http://www.bbc.com/news/world-europe-11559451)

istina, jos nikome nije jasno zasto se onda prije 2 godine predomislila i velikodusno pozvala izbjeglice da dodju, biti ce neka visa sila stisla. pa sad do proljeca bude slagala vladu, ako uopce uspije.

/sjetim se uvijek pri ovakvim raspravama grafita u novom zagrebu: vratite nam nase srbe, uzmite si vase hercegovce!)
putovnica is offline  
Old 27.11.2017., 13:25   #244
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
/sjetim se uvijek pri ovakvim raspravama grafita u novom zagrebu: vratite nam nase srbe, uzmite si vase hercegovce!)
bolji je onaj kad su 90ih tuđman i clinton & levinsky bili na sceni:
" dajte nam jebača, mjenjamo za tenisača!
DrSigmundFreud is offline  
Old 27.11.2017., 17:45   #245
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
a cuj njega, odmah nacizam...pa jos je prije sedam angela merkel rekla da je multi kulti eksperiment propao (Multikulti ist Tot: http://www.bbc.com/news/world-europe-11559451)
O Angeli Merkel i multikulturalizmu se svakako da raspravljati, to definitivno nije crno - bijela tema. Ali ne pada mi na kraj pameti o tome pricati s imigrantima koji u svojim novim drzavama zazivaju etnicku cistocu. Kao sto ne bih trosio vrijeme na raspravu o rasizmu u Americi s crncem koji je glasao za Trumpa ili o transfobnom feminizimu s lezbijkom koja je glasala za Zeljku Markic.
sumrak200 is offline  
Old 27.11.2017., 18:13   #246
Jesi ti jedan od novinara indexa, "liberal"(ali samo u pitanju pedera i anti fasista) ili te je zivot vani lisio zdravog razuma?

Ako u Hrvatskoj zivi 99% Hrvata(srbi muslimani uracunati), a nema indijaca, indijanaca, arapa, afrikanaca ili turaka, kakva je to onda drzava?

S druge strane, u Kanadi zive svi nabrojani i ta zemlja je kakva?


Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Old 28.11.2017., 11:51   #247
Jel ima jos netko ili sam jedini koji je otisao zbog zena( cura , djevojaka i sl.)?ili koja djevojka koja je svog dragog isla traziti po bijelom svijetu ?
Nego vidim skoro svi ste fascinirani tim tzv. uredjenim zemljama zapadnog svijeta , a ovdije u Meksiku na tisuce rodjenih njemaca ,francuza ,talijana ,cak i svicaraca i svih ostalih koji mi tvrde da je zivot u njihovim zemljama shit , i da je prava stvar Mexico ( vjerovatno ljudi malo skrenuli sa zdravog razuma ili ? )
antemarineitor is offline  
Old 28.11.2017., 14:56   #248
Ako netko ide traziti curu ili momka po zapadnom svijetu, vjerojatno je ili zbog love ili zbog papira. Ako ide u Aziju ili Juznu Ameriku onda je vjerojatno zbog avantura i zena(bar bi ja isao tako ). Jer po mom iskustvu ovdje (iako ne mora biti, jer je zemlja velika), nece se covjek bas usreciti fizicki i psihicki ako si nadje zenu kanadjanku u pubu ili sad po novom preko tindera. Drugacije se ni ne znaju upoznavat haha

Pa jel mi nisi ti rekao da ni ne pomisljam seliti u Mexico?
amstel is offline  
Old 28.11.2017., 16:33   #249
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Ali ne pada mi na kraj pameti o tome pricati s imigrantima koji u svojim novim drzavama zazivaju etnicku cistocu.
tko je zaziva? samo je covjek iznio svoj stav da izmedju ostalog, hrvatska ima prednost etnicke jednodimenzionalnosti.
steta sto nas napustas, zvucis kao jako tolerantan covjek slobodno se vrati kad okusis zivot u multi kulti melting potu. ili kad napunis 18.
putovnica is offline  
Old 28.11.2017., 16:35   #250
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Jel ima jos netko ili sam jedini koji je otisao zbog zena( cura , djevojaka i sl.)?ili koja djevojka koja je svog dragog isla traziti po bijelom svijetu ?
Nego vidim skoro svi ste fascinirani tim tzv. uredjenim zemljama zapadnog svijeta , a ovdije u Meksiku na tisuce rodjenih njemaca ,francuza ,talijana ,cak i svicaraca i svih ostalih koji mi tvrde da je zivot u njihovim zemljama shit , i da je prava stvar Mexico ( vjerovatno ljudi malo skrenuli sa zdravog razuma ili ? )
ja sam otišao zbog žene...(iako mi smo se već bili upoznali u hrv)
pa nije da sam išao van da tražim ženu
kod nas je bio slučaj da smo vrlo brzo odlučili da je to to i da želimo živjeti zajedno...pošto su bile dvije opcije: ili ona u hrv..ili ja kod nje...jbg ja sam bio taj koji je morao spakovat kofere
pitam se di bi ona uopće (a i kakav) posao našla u hrv....a i ne znam kako bi se na nju odrazio prelazak na puno niži (hrvatski) standard od onog na kakav je navikla cijeli život
Mortiis is offline  
Old 28.11.2017., 18:35   #251
ja ću pobjeći iz hrvatske zbog žene... jednostavno mi ide više na žice, pa intezivno tražim gdje ću na arbeit par mjeseci dok se ne poželimo opet
homosapiens is offline  
Old 28.11.2017., 19:03   #252
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Ima ih bar 10-15 sigurnijih samo u Europi. Google is your friend...
To o nekakvoj fantastičnoj sigurnosti u Hrvatskoj je mitologija koja me podsjeća na mitove o nekakvom velikom bogatstvu vode u RH koje nitko drugi nema isl. gluposti, koje Hrvati često laprdaju po inozemstvu.
Inače, pozdravio vas Tomo dekapitator turista...

Potpuno mi je promakao ovaj biser o nekakvoj velikoj prednosti etnički čiste Hrvatske. Predugo sam bio u Hrvatistanu, pa sam već "oguglao" na "casual nazism".
Pa nabroji. Ne budi lijen.
Nasla sam World Economic forum izvjestaj, Hr je unutar 30 najsigurnijih zemalja svijeta.



Za ostale, znam bar 5 Engleza i Iraca koji su dosli u Hr jer im je zena iz Hr. U ZG cak imaju i "zavičajni" klub.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 28.11.2017., 19:57   #253
Quote:
Jesi ti jedan od novinara indexa, "liberal"(ali samo u pitanju pedera i anti fasista) ili te je zivot vani lisio zdravog razuma?
Sve to i još mnogo više

Quote:
Ako u Hrvatskoj zivi 99% Hrvata(srbi muslimani uracunati), a nema indijaca, indijanaca, arapa, afrikanaca ili turaka, kakva je to onda drzava?
Očito po mjeri tebe i putovnice Na stranu to što si pobrkao rase i narode, (i što Srbe računaš u Hrvate), ali da ti odgovorim na pitanje - Hrvatska je otužna pripizdina koja je vidjela bolje dane. Imala je i ima svojih dobrih strana, ali je na aparatima, zahvaljujući većinski etnički 'čistom' narodu koji ljubi svoj na svome HDZ do smrti (prenesene, a bojim se i doslovne).

Quote:
S druge strane, u Kanadi zive svi nabrojani i ta zemlja je kakva?
Ti si očito veći stručnjak jer živiš tamo, pa su tvoje anegdote izvor podataka, ali da se držim zadnje pod-teme sigurnosti, Kanada je

a) prema Global Peace indeksu za 2017 (jedan od pokazatelja osobne sigurnosti) osma na svijetu, puno bolja od Hrvatske.

b) osim toga, ima fantastičan zdravstveni sustav, nezaposlenost oko 7%, dakle ni po tome nije slična Hrvatskoj, a ne samo po broju smeđih ljudi (čitaj: lopova i kriminalaca) koji hodaju ili ne hodaju ulicom.

c) University of Toronto i University of BC su npr. među 50 najboljih Sveučilišta na svijetu. Mi imamo Borasa.

Ali siguran sam da i za sve to postoji objašnjenje u tvom prekrasnom i šarenom svijetu. Inače, svijet poludio, svi idu u Kanadu i Irsku, a nitko u Knin i Slavonski Brod, ma eto ni ja to eto ne razumijem.

P. S. Na listi najsigurnijih zemalja svijeta ispred Hrvatske se nalaze i npr. Njemačka (merhaba!) i Nizozemska (salam!), ali i to se sve sigurno i ubrzano mijenja i strmoglavljuje, još otkako je prvi Turčin sletio u Štutgart sa hanumom i petero djece 1952. godine. Ali hej, mi imamo najviše pitke vode, Slavoniju koja može hraniti cijelu Europu (počevši s Dublinom) i najljepšu izložbu betonske galanterije na obali.

"Drugi mogu ko i pre, samo da nam zavide!"

Zadnje uređivanje sumrak200 : 28.11.2017. at 20:21.
sumrak200 is offline  
Old 28.11.2017., 21:07   #254
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Jel ima jos netko ili sam jedini koji je otisao zbog zena( cura , djevojaka i sl.)?ili koja djevojka koja je svog dragog isla traziti po bijelom svijetu ?
Nego vidim skoro svi ste fascinirani tim tzv. uredjenim zemljama zapadnog svijeta , a ovdije u Meksiku na tisuce rodjenih njemaca ,francuza ,talijana ,cak i svicaraca i svih ostalih koji mi tvrde da je zivot u njihovim zemljama shit , i da je prava stvar Mexico ( vjerovatno ljudi malo skrenuli sa zdravog razuma ili ? )
znam 4 hrvata u Ekvadoru koju su otišli zbog ljubavi i žive tamo već neko vrijeme
jednog u boliviji isto, i par "naših" srba isto kolumbija i bolivija

ima jedan kolega forumaš koji je stalno u Peru, bu on tamo i završio se meni čini
i još nešto ljudi koji su tamo ostali jer im odgovara i bolje im je nego u hr, tu uključujem i bivšu koja se nakon kaj smo prekinuli vratila na nekih 3 tjedna, a onda citiram ju ubilo zagrebačko sivilo i crnilo i vratila se u Peru, sad je tamo u đungli

ovo za zemlje, svi koji odu mi se čini nakon koje čašice tako pričaju, frend meksikanac koji je završio u boliviji i živi tamo isto prigovara na sve oko meksika, iako me iznenadilo da je on otišao iz meksika jer je gay i da je to bilo veliki problem,a završio u Boliviji (ok tamo se o tome ne priča pa ne postoji valjda )
isto tako ia hrpa francuza, španjolaca i talijana po južnoj americi koji kažu da ne vide zašto bi se vraćali u europu ( posebno oni koji su proveli više od 10g. i izgradili tamo život
KILLERDOG is offline  
Old 28.11.2017., 22:35   #255
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Sve to i još mnogo više



Očito po mjeri tebe i putovnice Na stranu to što si pobrkao rase i narode, (i što Srbe računaš u Hrvate), ali da ti odgovorim na pitanje - Hrvatska je otužna pripizdina koja je vidjela bolje dane. Imala je i ima svojih dobrih strana, ali je na aparatima, zahvaljujući većinski etnički 'čistom' narodu koji ljubi svoj na svome HDZ do smrti (prenesene, a bojim se i doslovne).



Ti si očito veći stručnjak jer živiš tamo, pa su tvoje anegdote izvor podataka, ali da se držim zadnje pod-teme sigurnosti, Kanada je

a) prema Global Peace indeksu za 2017 (jedan od pokazatelja osobne sigurnosti) osma na svijetu, puno bolja od Hrvatske.

b) osim toga, ima fantastičan zdravstveni sustav, nezaposlenost oko 7%, dakle ni po tome nije slična Hrvatskoj, a ne samo po broju smeđih ljudi (čitaj: lopova i kriminalaca) koji hodaju ili ne hodaju ulicom.

c) University of Toronto i University of BC su npr. među 50 najboljih Sveučilišta na svijetu. Mi imamo Borasa.

Ali siguran sam da i za sve to postoji objašnjenje u tvom prekrasnom i šarenom svijetu. Inače, svijet poludio, svi idu u Kanadu i Irsku, a nitko u Knin i Slavonski Brod, ma eto ni ja to eto ne razumijem.

P. S. Na listi najsigurnijih zemalja svijeta ispred Hrvatske se nalaze i npr. Njemačka (merhaba!) i Nizozemska (salam!), ali i to se sve sigurno i ubrzano mijenja i strmoglavljuje, još otkako je prvi Turčin sletio u Štutgart sa hanumom i petero djece 1952. godine. Ali hej, mi imamo najviše pitke vode, Slavoniju koja može hraniti cijelu Europu (počevši s Dublinom) i najljepšu izložbu betonske galanterije na obali.

"Drugi mogu ko i pre, samo da nam zavide!"
Ne kuzim sta te uzrujalo pa mi sve ovo pises? Izbaci negativne misli iz "etnicki cista" i vidjet ces da nema problema.

Hrvatska je etnicki cista, Kanada je multikulturalna i to je to.
Statistiku mi ne moras pisat jer znam koristiti internet.

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Old 29.11.2017., 02:25   #256
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
znam 4 hrvata u Ekvadoru koju su otišli zbog ljubavi i žive tamo već neko vrijeme
jednog u boliviji isto, i par "naših" srba isto kolumbija i bolivija

ima jedan kolega forumaš koji je stalno u Peru, bu on tamo i završio se meni čini
i još nešto ljudi koji su tamo ostali jer im odgovara i bolje im je nego u hr, tu uključujem i bivšu koja se nakon kaj smo prekinuli vratila na nekih 3 tjedna, a onda citiram ju ubilo zagrebačko sivilo i crnilo i vratila se u Peru, sad je tamo u đungli

ovo za zemlje, svi koji odu mi se čini nakon koje čašice tako pričaju, frend meksikanac koji je završio u boliviji i živi tamo isto prigovara na sve oko meksika, iako me iznenadilo da je on otišao iz meksika jer je gay i da je to bilo veliki problem,a završio u Boliviji (ok tamo se o tome ne priča pa ne postoji valjda )
isto tako ia hrpa francuza, španjolaca i talijana po južnoj americi koji kažu da ne vide zašto bi se vraćali u europu ( posebno oni koji su proveli više od 10g. i izgradili tamo život
Ista stvar i u Aziji - kaj bi se vraco u komunisticku europu i te ultrakonzervativne pustinjske religije

Sent from my D5803 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Old 29.11.2017., 08:02   #257
Kolko ljudi tolko cudi. Stvarno ima svega , od onih kojima je bolja hrana u Engleskoj nego u HR , do onih koji radje zive u djungli nego u ZG .:klap:
Meni ne pada na pamet pricati nekom strancu nesto lose o Hr , iako je Hr drzava bila stvarno veliki gad prema meni ( htjeli mi na prevaru i bez mog znanja uzeti kucu , a kad sam ju obranio onda su me zbog toga par godina poslije strpali 13 dana u zatvor i osudili na uvjetu kaznu .Dakle postenjacina od 43g i nikad prije kaznjavan ,najednom pretvoren u tzv. kriminalca jer sam obranio svoju kucu od otimacine .)Dakle razloga za gorcinu i mrznju mi ne fali .
Ali sta bi imao od toga da nekom strancu serem protiv HR. Vjerovatno bi si mislio isto sto misli o onom tko lose prica o svojoj majci .Kako ce nas jedan spanjolac cijeniti kad mu zaposlenice HR konzulata u Madridu pricaju kako je HR shit zemlja .Krv mi je hrvatska i ni transfuzijom se nece promijeniti. Kad igra Hr srce jace kuca i nema te obaveze koja ce me sprijeciti da gledam .
Svi sele iz Slavonije , a ja da sam samac bas bi tamo kucu kupio (zbog cijene i dobre klope , a o lakim zenama da i ne pricamo , osim ako nisu sve vec iselile)
antemarineitor is offline  
Old 29.11.2017., 09:13   #258
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
tko je zaziva? samo je covjek iznio svoj stav da izmedju ostalog, hrvatska ima prednost etnicke jednodimenzionalnosti.
steta sto nas napustas, zvucis kao jako tolerantan covjek slobodno se vrati kad okusis zivot u multi kulti melting potu. ili kad napunis 18.
Možda rasna, ali ne i etnička.
osibk is offline  
Old 29.11.2017., 10:16   #259
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sta te uzrujalo pa mi sve ovo pises?
Pitao si, pa odgovaram

Quote:
Izbaci pametne ideje iz "etnicki cista" i vidjet ces da ne ostane nista.


Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Kako ce nas jedan spanjolac cijeniti...
Ali stvarno, zasto bi nas neki Spanjolac trebao cijeniti? Kako je to bitno ikome u zivotu?

Ili da sumiramo sve ove mudrolije ovdje:

Quote:
Kolko ljudi tolko cudi.
sumrak200 is offline  
Old 29.11.2017., 10:39   #260
Strasno je sto ste napravili od teme.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.