Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2021., 14:16   #1561
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mjesec 90º Pluton je i metaforički zvano aspekt otrovnog majčina mlijeka jer to je majka koja svojom posesivnošću "zadoji dijete". Ona ima toliko snažan utjecaj na njega da ga onesposobi da se razvija kao jedinstvena individua, doslovno mu fomira unutrašnji emocionalni sklop "po svome".
Taj aspekt se najviše odnosi na nju i odnos s njezinom djecom? Kao, prema djeci se možda najviše ispoljava jer je na njih u početku najlakše utjecati...
Mama ima Mjesec 180 Pluton (Mjesec je u Vodenjaku u 5. i Pluton u Lavu u 11. kući). Iako, orbis je veliki, 9' aplikacijski. Usput, zanimljivo je da isto ima i Sunce 90 Pluton, Sunce je u 9. kući u Biku.

Taj element posesivnosti mi nije bil jasan kroz život jer mi je djetinjstvo u sjećanju kao čista igra i bezbrižnost (zbog čega mislim da bi mi Jupiter mogal biti u 4.), jedino da se stalno brinula o tome kaj budu ljudi rekli pa s te strane ima razne opsesije oko doma (čišćenje, uređivanje i to), barem se taj dio lako uoči. Ima i taj neki poriv da mi upadne u stan i hoće npr. ići preslagivati rublje koje se suši jer nije sve savršeno obješeno, ako je nered sa stvarima u dnevnoj sobi ili nekaj drugo ako primijeti da nije čisto i uredno. Vidi se da nju to izjeda iznutra.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mjesec u vodenjaku je neovisna i nekonvencionalna duša koji radi ono što misli da je najbolje i nije ju osobito briga odobrava li netko te postupke ili ne.
Takav Mjesec možda samo baš inzistira frljiti po svom pa zapravo pojača onu kontrolu s Plutonom iako joj se sto puta kaže drugo i da prestane jer me izluđuje s tim.

Ovo sam našel kad se pričalo o Venera-Pluton (radim si bilješke o svemu kako naiđem na nešto):
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
"kako je Pluton jedan od nosioca karme ili da se izrazim modernije.....nosioca "genetike" kod ovog aspekta je preporučljivo istražiti odakle on dolazi (preko natalnih karata članova obitelji)".
Mama ima 3 godina stariju sestru i 9 godina mlađeg brata. Sestra joj nema nikakav aspekt Plutona s Mjesecom (tj. ima samo 2 skladna aspekta Plutona i Venere te Plutona i Neptuna) dok joj brat ima kvadrat Plutona s Mjesecom. To bi značilo da se nešto ozbiljnijega oko toga u rodbini/kod bake nije moglo dogoditi prije nego se mamina sestra rodila već baš nakon, negdje u tom razdoblju od 2-3 godine, neposredno prije ili za vrijeme bakine trudnoće s mamom?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 17:45   #1562
Jednostavno je, traži se samo prva planeta pored mjeseca (putanja je zamišljena, udaljenost je nebitna... može i 5 polja razlike).

I ne traže se prvi aspekti, već je najbitnija ta prva planeta te njeni aspekti i položaj u natalnoj karti .

Ako vama to nije poznato, nije ni čudno što nisam ništa uspio pronaći na internetu.
Mitil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 17:51   #1563
Gledamo natalnu kartu i tražimo gdje se nalazi mjesec na njoj. Zatim tražimo prvu planetu na natalnoj karti koju će taj mjesec u zamišljenoj putanji (suprotno od smjera kazaljke na satu) dostići.

Ovo sto opisujes je prvi aspekt Mjeseca. Ili ti pod 'dostici' mislis samo na konjunkciju?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 18:02   #1564
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Gledamo natalnu kartu i tražimo gdje se nalazi mjesec na njoj. Zatim tražimo prvu planetu na natalnoj karti koju će taj mjesec u zamišljenoj putanji (suprotno od smjera kazaljke na satu) dostići.

Ovo sto opisujes je prvi aspekt Mjeseca. Ili ti pod 'dostici' mislis samo na konjunkciju?
Da, može se nazvati samo konjukcija. Kako sam ja to shvatio (a nisam školovan bi se reklo ) mjesec je samo orjenitr da bi se pronašla ta prva planeta. Ne traži se utjecaj te planete na mjesec (iako ako postoji, vjerojatno se onda i to uzme u obzir), već sama energija koju predstavlja ta "prva" planeta, njeni aspekti, kao i polje u kojem se nalazi te njegov dispozitor...
Mitil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 15:01   #1565
Quote:
Mitil kaže: Pogledaj post
Da, može se nazvati samo konjukcija. Kako sam ja to shvatio (a nisam školovan bi se reklo )mjesec je samo orjenitr da bi se pronašla ta prva planeta. Ne traži se utjecaj te planete na mjesec (iako ako postoji, vjerojatno se onda i to uzme u obzir), već sama energija koju predstavlja ta "prva" planeta, njeni aspekti, kao i polje u kojem se nalazi te njegov dispozitor...
Da, ovo što si napisao zvuči jako kaotično i nerazumljivo s astrološkog gledišta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 16:09   #1566
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, ovo što si napisao zvuči jako kaotično i nerazumljivo s astrološkog gledišta.
Zato sam i tražio dodatan info da to sve malo pojasni.

Do tada uživam u neznanju
Mitil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 16:49   #1567
Quote:
Mitil kaže: Pogledaj post
Zato sam i tražio dodatan info da to sve malo pojasni.

Do tada uživam u neznanju
Žao mi je što ti ne mogu pomoći, ali dok pitanje nije razumljivo - to je nemoguće. Mislila sam da ću skužiti, ali nakon ovog naknadnog objašnjavanja mi je još manje jasno. Ono što mi pada na pamet jest da postoje neke tehnike u tradicionalnoj astrologiji koje me podsjećaju na tvoje pitanje, eventualno to, pa - evo teme gdje možeš pročitati sve upise.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 17:03   #1568
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Žao mi je što ti ne mogu pomoći, ali dok pitanje nije razumljivo - to je nemoguće. Mislila sam da ću skužiti, ali nakon ovog naknadnog objašnjavanja mi je još manje jasno. Ono što mi pada na pamet jest da postoje neke tehnike u tradicionalnoj astrologiji koje me podsjećaju na tvoje pitanje, eventualno to, pa - evo teme gdje možeš pročitati sve upise.

Kažu da je nerazumijevanje nužan pretčin razumijevanju.

Tako da sam na dobrom putu

Hvala na pomoći.
Mitil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 02:17   #1569
Quote:
Mitil kaže: Pogledaj post
Bok,

da li netko ima za uputiti na neku literaturu ili stranicu gdje se spominje značenje mjesečevog hoda prema prvoj planeti na natalnoj karti? Može i link ovdje na forumu ako se već spominjalo. Hvala
To je prva aplikacija Mjeseca, tj. prvi planet ka kome Mjesec aplicira i sa kojim će napraviti aspekt.
To je daleko bitnije u horarnoj astrologiji, karti dogadjaja i sl. Ovako u natalnoj astrologiji, ne toliko, sem ako Mjesec nije uopće aspektiran. Ako je Mjesec aspektiran bilo aplikaciono, bilo separaciono, onda je glavni taj planet ili više planeta s kojima radi aspekte. Takodjer, kad Mjesec radi više aspekata, treba se pronaći planet koji ga najjače aspektira.
U natalnoj astrologiji, prva aplikacija Mjeseca, bitna je samo ako Mjesec nema aspekata od drugih planeta.
leondard1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 21:28   #1570
Pitalo me dijete predskolac s Mo u Djevici zasto imati kucne ljubimce kad od njih nema nikakve koristi.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2024., 06:35   #1571
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pitalo me dijete predskolac s Mo u Djevici zasto imati kucne ljubimce kad od njih nema nikakve koristi.
ima logike,oni samo prave nered po stanu, dlake koje treba čistiti,kupovati specijalnu hranu za nijih..imaju svoj specifični miris ,i tako dalje.nigdje nekakve koristi od njih,samo brige i problemi
Tropicana Tropi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2024., 06:43   #1572
Gledajući svoju neku viziju događanja ove godine,nisam dobila osjećaj da ću negdje otputovati,a to je bitno mojem natalnom Mjesecu u 3.polju.Već dugo nisam otputovala u neko drugo mjesto,blizu vode,na par dana...sva sam nemirna,a dispozitor Mjeseca je Merkur u Vodenjaku i on mora ZNATI i imati neki dogovoreni događaj u budućnosti,makar to bilo i na kraju ove godine jer sve događaje i planove slažem da me vesele jer prelazim iz jednog događaja u drugi.Ja sam sva u prijelazu, ipak je mjesec na 29 stupnju.
Možda bude kakav putujući događaj kada tr Jupiter napravi aspekt sa Mjesecom ili kada tr Jupiter tako isto dotakne dispozitor Merkur.
Tropicana Tropi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 15:56   #1573
Quote:
Tropicana Tropi kaže: Pogledaj post
ima logike,oni samo prave nered po stanu, dlake koje treba čistiti,kupovati specijalnu hranu za nijih..imaju svoj specifični miris ,i tako dalje.nigdje nekakve koristi od njih,samo brige i problemi


To mi je jedan necak, a drugi s Mo u Jarcu bas voli zivotinje i prirodu. Bik
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.