Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2004., 13:02   #1
Kupujem stan

Daklem, kupio bih stan (ustvari me se starci zele riješit pa su spremni sve napravit da uspiju, čak i platit ga ), dvosoban bi bilo zgodno i nemam blage veze otkud krenut.
Da li je bolje agenciju zagnjavit ako da da li netko ima dobrih iskustva s nekom pa da mi je preporuči ili bi bilo bolje kupovat oglasnike i listat www.oglasnik.hr pa šetat po gradu i tražit?

Ne znam ni koliko je pametno kupit stan u izgradnji jer si neš brijem da to nemreš znat koliko će oni to ekšli kvalitetno završit.
možda sam u krivu, ponavljam, nemam pojma

ne znam koliko mi je pametno kupit stan u staroj zgradi jer tu mogu bit sjebane instalacije
možda sam u krivu, ponavljam, nemam pojma

ne znam da li bi trebao gledat na koju mi je stranu stan okrenut (sjever, jug...) i koiko je to vazan faktor
meni se cini kao najbolje ga imat okrenutog prema jugu
možda sam u krivu, ponavljam, nemam pojma

I vjerovatno bih na još dosta stvari o kojima nemam pojma trebao pripazit pa ako netko ima iskustva koje bi podijelio - juhu



any help and advice will be most appriciated
Shxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 15:09   #2
a kome bi se dalo toooliko ti pisati?
možda sam u krivu, ponavljam, nemam pojma
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:25   #3
tebi ocigledno ne bi pa nisi trebao se mucit ni s tim sto si napisao

sorry sto nisam otvorio topic u stilu "zidovi su mi vlazni. jel to od vlage? "

daklem napisao sam
any help and advice will be most appriciated

prema tome ako netko ima bilo kakvu, daklem ANY, ideju -- super
nisam nigdje napisao da mi se mora odgovorit sve
eto
Shxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 17:26   #4
ha čuj, malo prosurfaj po temama ovdje pa ćeš naći sigurno više od pola odgovora na tvoja pitanja.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 20:22   #5
eto malo sam zaskocio svoju lijenost i ubio se od citanja ali sam nasao vecinu odgovora



ipak jel ovo samo meni bitno ili?

da li bi trebao gledat na koju mi je stranu stan okrenut (sjever, jug...) i koiko je to vazan faktor
meni se cini kao najbolje ga imat okrenutog prema jugu
obozavam da mi je sto svijetliji stan (od Sunca ) tak da mi se stan prema jugu cini kao najlogicnije rjesenje
Shxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 20:53   #6
Quote:
Shxx kaže:
da li bi trebao gledat na koju mi je stranu stan okrenut (sjever, jug...) i koiko je to vazan faktor
meni se cini kao najbolje ga imat okrenutog prema jugu
obozavam da mi je sto svijetliji stan (od Sunca ) tak da mi se stan prema jugu cini kao najlogicnije rjesenje
Meni ne Moj gleda na sjever (pogled na Sljeme) i divan je. Svjetla ima dosta, ali zato nema sunca koje bi ga usijalo po ljetu. Zivio sam u stanovima koji gledaju na jug (ili jos gore na zapad) i to je po ljetu bio pakao. Naravno, klima je rijesenje ali ja vise volim da mogu sirom otvoriti prozore nego da imam klimu.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 23:58   #7
Quote:
Rurik kaže:
a kome bi se dalo toooliko ti pisati?
možda sam u krivu, ponavljam, nemam pojma
riknuo sam od smjeha...

:klap:
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:53   #8
Quote:
Shxx kaže:

meni se cini kao najbolje ga imat okrenutog prema jugu
obozavam da mi je sto svijetliji stan (od Sunca ) tak da mi se stan prema jugu cini kao najlogicnije rjesenje [/B]
Ja živim u stanu koji je okrenut na jug. Na 3. katu - nije zadnji. Dodatni problem je što je stan na takvom mjestu da je osunčan non-stop. Preko ljeta - unutra je pakao...

Dođem s posla oko 5-6 popodne - temperatura u stanu je 31-33 stupnja. Ponekad i više. Kada sunce zađe, onda zidovi isijavaju toplinu. Tek pred jutro temperatura u stanu (sa otvorenim prozorima) padne na cca 24-25 stupnjeva.

Evo i sad ovih dana, kada je bilo toplije, u stanu je bilo 23-24 stupnja.

Stan nije moj, pa nisam mogao (a ni htio) ugrađivati klimu.

U 6. mjesecu selim se u svoj stan.

Ako baš žarko želiš stan na jugu, gledaj da je postavljen tako da dio dana, najbolje popodne, bude u hladovini (drvo, susjedna zgrada...).
Klima obavezna !!!
 
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:59   #9
Na moru je vjerujem drugacije. Ja recimo nikad ne bih zivjela u stanu koji nema barem nesto na jugu, cisto zbog pogleda na more Moj je okrenut na jug (dnevni boravak), zapad (sobe) i sjever (radna soba). Tako su sobe uvijek dovoljno hladne za spavanje, a dnevni je osuncan i iz fotelje gledas Ucku, Istru, Krk i Cres
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 10:02   #10
Quote:
Shxx kaže:
eto malo sam zaskocio svoju lijenost i ubio se od citanja ali sam nasao vecinu odgovora



ipak jel ovo samo meni bitno ili?

da li bi trebao gledat na koju mi je stranu stan okrenut (sjever, jug...) i koiko je to vazan faktor
meni se cini kao najbolje ga imat okrenutog prema jugu
obozavam da mi je sto svijetliji stan (od Sunca ) tak da mi se stan prema jugu cini kao najlogicnije rjesenje
Budući da si napisao "any help and advice will be most appriciated", razmisli o stanu koji gleda na istok-ujutro ti je sunce, stan se fino zagrije, a kad uprži više nisi izložen direktnom udaru. Ako hoćeš svjetlosti, bolje ti je uzeti stan od trećeg kata na više, no treba se popeti na treći kat (ako nema lifta). Navodno ni stanovi ispod deke na zadnjem katu nisu idealni no zato su jeftiniji, a imam i kompića koji voli baš takve stanove.
 
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 11:23   #11
ma klimu cu si uzeti ziher nego me bash zanimalo radi sto veceg osvijetljenja stana suncevom svjetloscu
Shxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 13:26   #12
baš bedara ti stanovi na jugu, a ni klima nije riješenje jer zna se koliko struje ždere.. A što se paklenih vručina tiće kažu da će svake godine biti sve gore i gore.
Mislim da je najidealnije imat stan okrenut na dvije strane, kažu da je najzdravija varijanta istok-zapad.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 13:59   #13
za početak:
- kolika kvadratura te zanima
- lokacija
- raspitaj se o cijenama ovisno o ova dva parametra.

e, sad - što se orijentacije tiče, teško da ćeš nači idealno orjentiran stan ako se radi o manjem. obično samo veliki (pod tim mislim trosobni i veći) imaju pogled na više strana.

na koncu dolaziš do zaključka da ne možeš dobiti apsolutno sve točno onako kako želiš - negdje mora biti kompromisa.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 10:44   #14
Kupujem stan

Dragi moji forumaši...

Nakon dugog sanjarenja i traženja načina da ostvarim svoje snove, našla sam način da dignem kredu za stan...

Al sad ne znam kak da nađem stan koji bi bio povoljan po cijeni, relativno kvalitetan, a da ima sve uredne papire, jer za kredit moram imati čistu situaciju s papirima...

Veličina stana cca 30-35 m2.

Imate li kakvih savjeta, prijedloga???

Hvala...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:24   #15
Probaj preko neke agencije, mi smo tako nasli stan. A i slijedeci cemo tako traziti - ustedis puno vremena i zivaca.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:28   #16
Dobro štrumfeto nisam skuzila.
Ti dakle prvo trazis stan, i onda ces prema stanu i njegovoj cijeni dici kredit?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:00   #17
Quote:
Tijana kaže:
Probaj preko neke agencije, mi smo tako nasli stan. A i slijedeci cemo tako traziti - ustedis puno vremena i zivaca.
A koliko se plaća agencija?
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:02   #18
Quote:
Ipanema kaže:
Dobro štrumfeto nisam skuzila.
Ti dakle prvo trazis stan, i onda ces prema stanu i njegovoj cijeni dici kredit?
Naravno, a u banci ću se raspitati do koje cifre mogu maksimalno ići da mi rata ispadne onak kak sam ti pričala...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:06   #19
Quote:
chocogirl35b kaže:
Naravno, a u banci ću se raspitati do koje cifre mogu maksimalno ići da mi rata ispadne onak kak sam ti pričala...
Da, i ja mislim da bi trebala znati s kojom cifrom raspolazes
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:19   #20
Quote:
Ipanema kaže:
štrumfeto



stan, staaaan,
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.