Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 15:40   #1
Budućnost Evrope - muslimani-imigranti i Evropljani

Povećanje islamskog stanovništva na evropskom kontinentu glavna je tema budućnosti EU.

Dolazak milijuna Arapa sa područja Sirije, Iraka i Gordije u središte Evrope politički mijenja odnose u društvu.

Ako je u Njemačkoj ukinut multikulturalizam kao državnosponzorirani program, što će zamijeniti ?
Novi programi asimilacije ?

Koji su odnosi u Evropi sa dolaskom milijuna, i vjerojatno još milijuna Arapa ili muslimana na kontinentu gdje bogati Norvežanin ima jedno dijete u prosjeku ?!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:33   #2
Završiti će sa internacijskim logorima(uljepšano od konc) po uzoru na američke za njihove japance.
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:38   #3
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Završiti će sa internacijskim logorima(uljepšano od konc) po uzoru na američke za njihove japance.
Neće.
Pogledati propast Rimskog carstva , čista preslika kako će se stvari odvijati.Konzervativci će to baš kao i tada vidjeti kao kraj Europe, no to će biti samo kraj Europe kakve poznajemo, kao i one tada.Barbari/Germani su dali pečat tada Europi kakovu danas poznajemo, Arapi/Afrikanci daju novu.Većini baš kao i tada u RC na užas, no za par stoljeća je se više ovakve i nitko neće sjećati.Bit ćemo malo tamnije puti, s minaretima posvuda, tu i tamo šerijatom i stvari idu dalje.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:14   #4
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Povećanje islamskog stanovništva na evropskom kontinentu glavna je tema budućnosti EU.

Dolazak milijuna Arapa sa područja Sirije, Iraka i Gordije u središte Evrope politički mijenja odnose u društvu.

Ako je u Njemačkoj ukinut multikulturalizam kao državnosponzorirani program, što će zamijeniti ?
Novi programi asimilacije ?

Koji su odnosi u Evropi sa dolaskom milijuna, i vjerojatno još milijuna Arapa ili muslimana na kontinentu gdje bogati Norvežanin ima jedno dijete u prosjeku ?!
Link ti ide na zastarjeli islamofobični članak iz 2004. godine.

Danas, ljeta gospodnjeg 2017. godine je sasvim jasno da se neće dogoditi nikakva islamizacija Evrope 2050. ili 2100. jer su demografske računice uštimane da šire strah od navodne islamizacije do koje ni teoretski ne može doći... danas dovoljno za neprofesionalne i polupismene wanna be islamofobe i ni za kog više.

Podcjenjujete Evropu i precjenjujete Arape!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 17:08   #5
Ajde da malo fantaziramo. Često se u javnosti, na ovaj ili onaj način, provuče poruka da je previše ljudi na planeti. Npr. kroz film "The Brothers Grimsby" ili "Resident Evil", pa onda neki lik želi da uništi mnogo ljudi. U "Brothers" Penelope Cruz kaže da nas ima sedam miliona a da planeta može da podnese samo pet. A nešto slično izjavljuje Bil Gejts.
I to onda može da bude priprema na jedan duboko nehuman akt, da se eliminiše 2 miliona ljudi, zato jer njihova religija ih čini inkomapatibilnim sa ostatkom čovečanstva. A druge ljude će eliminisati uvođenjem kulture antinatalitetskog egoizma, nerađanja, vakcinisanja koja uzrokuju sterilitet i sl.
Svetski duh ide u pravcu narastanja mržnje i uništitetljskih poriva između pripadnika islamske i neislamskih civilizacija. Vladari sveta će odlučiti da se ide na uništenje, onog trenutka kad nafta više ne bude potrebna, a to znači za manje od 30 godina. A u tom periodu iskonstruisaće se i mržnja do svojih uništiteljskih razmera.
Problem sa islamom objektivno postoji, ali moguće ga je rešiti na način koji nije zao. No, to moćnici ne žele jer imaju nezajažljivu glad za zemljom, za dominacijom...
I tu čovek ne može ništa da promeni, bez intervencije samog Boga.
Nas pravoslavnih ima samo trista miliona, a Bog nas je blagoslovio da imamo zemlju koja je veća od zemalja koje imaju civilizacije koje broje milijarde ljudi (islamska, kineska, indijska, latinoamerička, zapadna...). I imamo kapacitete da se odbranimo.
Zato, ma kako to trenutno ne imalo racionalno objašnjenje kako rešiti sve probleme čovečanstva, ali svi vi ostali biste možda mogli da razmislite da se izgrađujete u pravoslavnom duhu ljubavi, tolerancije i nesebičnosti...
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 18:02   #6
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Link ti ide na zastarjeli islamofobični članak iz 2004. godine.

Danas, ljeta gospodnjeg 2017. godine je sasvim jasno da se neće dogoditi nikakva islamizacija Evrope 2050. ili 2100. jer su demografske računice uštimane da šire strah od navodne islamizacije do koje ni teoretski ne može doći... danas dovoljno za neprofesionalne i polupismene wanna be islamofobe i ni za kog više.

Podcjenjujete Evropu i precjenjujete Arape!
Ne znam ti baš. U Londonu su bijelci već u manjini, najčešće ime novorođenčadi u Britaniji je Muhamed, neki gradovi poput Birminghama već imaju kvartove u kojima patrolira šerijatska patrola koja brani Englezima da ispijaju alkoholna pića, puše cigarete i slično...ima sve na You tubeu. Nastavi li se u ovom ritmu, sasvim je izvjesno da će Englezi za 20-30 godina biti manjina u svojoj zemlji.
chago1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:14   #7
Quote:
chago1 kaže: Pogledaj post
Ne znam ti baš. U Londonu su bijelci već u manjini,
Što ne znači da su muslimani Londona u većini. Nisu bijelci u manjini nego englezi, a u došljake spadaju i Poljaci koji su bijelci.
Arapi su također bijelci, spadaju u bijelu rasu.

Jel ti uopće znaš iz koliko država ljudi stižu u London, a dolaze iz zemalja u
kojima je engleski ravnopravan njihovom maternjem, dakle kao maternji?

Jel imaš uopče predstavu iz koliko kršćanskih država dolaze londonski crnci?

Pretpostavljam da nemaš.

Quote:
chago1 kaže: Pogledaj post
najčešće ime novorođenčadi u Britaniji je Muhamed,
To sam i ja više puta čuo ali dokaza nikada vidio nisam. Isto sam čuo i za Pariz i za Berlin.
Također sam čuo da na dan 9/11 svi židovi nisu došli na posao u WTC, ali ni u to ne vjerujem.
Čuo sam više puta i da su kršćani prljavi, odnosno nečisti, a nu đavla - ni u to ne vjerujem.

Propagande ima više vrsta ali svima je zajedničko da se služe mješavinom istine i laži (dobra propaganda) ili lažima (loša propaganda), a korisnicima propagande zajedničko je to da vjeruju na riječ i ne provjeravaju.

Quote:
chago1 kaže: Pogledaj post
neki gradovi poput Birminghama već imaju kvartove u kojima patrolira šerijatska patrola koja brani Englezima da ispijaju alkoholna pića, puše cigarete i slično...
U ovo također ne vjerujem. Da bi povjerovao trebao bi mi dokaz iz relevantnog izvora da kvart u Birmingemu ima šerijatsku policiju koja ne da Englezima da piju u pubu.
Jel ti vjeruješ da bi Englezi te zabrane poštovali?

Quote:
chago1 kaže: Pogledaj post
ima sve na You tubeu. Nastavi li se u ovom ritmu, sasvim je izvjesno da će Englezi za 20-30 godina biti manjina u svojoj zemlji.
Kojom čarolijom?
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:28   #8
jel ovome koji je otvorio temu nije neugodno stavit link na text iz 2004. ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:44   #9
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Što ne znači da su muslimani Londona u većini. Nisu bijelci u manjini nego englezi, a u došljake spadaju i Poljaci koji su bijelci.
Arapi su također bijelci, spadaju u bijelu rasu.

Jel ti uopće znaš iz koliko država ljudi stižu u London, a dolaze iz zemalja u
kojima je engleski ravnopravan njihovom maternjem, dakle kao maternji?

Jel imaš uopče predstavu iz koliko kršćanskih država dolaze londonski crnci?

Pretpostavljam da nemaš.

To sam i ja više puta čuo ali dokaza nikada vidio nisam. Isto sam čuo i za Pariz i za Berlin.
Također sam čuo da na dan 9/11 svi židovi nisu došli na posao u WTC, ali ni u to ne vjerujem.
Čuo sam više puta i da su kršćani prljavi, odnosno nečisti, a nu đavla - ni u to ne vjerujem.

Propagande ima više vrsta ali svima je zajedničko da se služe mješavinom istine i laži (dobra propaganda) ili lažima (loša propaganda), a korisnicima propagande zajedničko je to da vjeruju na riječ i ne provjeravaju.

U ovo također ne vjerujem. Da bi povjerovao trebao bi mi dokaz iz relevantnog izvora da kvart u Birmingemu ima šerijatsku policiju koja ne da Englezima da piju u pubu.
Jel ti vjeruješ da bi Englezi te zabrane poštovali?

Kojom čarolijom?
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...aby-names.html

http://www.independent.co.uk/news/uk...-a7222191.html

https://www.thesun.co.uk/news/172044...ent-spellings/

Mohammed is the most popular name for boys in England and Wales- but it doesn't top the official list because there are so many different ways to spell it.
There were 7,361 children born last year called Mohammed, Muhammed, Mohammad or Mohamed, according to the Office for National Statistics, which would have made it the number one boys name if the variations were taken into account.
Instead it is Oliver that tops the boys' list while Amelia dominates the girls' figures, with 6,941 and 5,158 children given those names respectively.

Dakle, svi mediji prenose kako je ime Muhamed najčešće. Znači ne prenose to samo neki desničarski mediji nego to prenosi i Dailymail, Independent, The Guardian, The Sun, praktički svi mediji. Jedino je rasprava oko toga treba li Muhamed biti na prvom ili drugom mjestu tj. treba li Mohammede, Muhammede, Mohamede svesti na jedno ime ili svakog brojati kao zasebno ime. Ako ih sve svedemo na jedno ime, onda je Muhamed najčešće muško ime u UK.

------------

OK, Englezi su manjina u Londonu.

------

Znam odakle dolaze, najčešće iz Pakistana. Što se tiče šerijatskih patrola, imaš You Tube pa guglaj, traži. Saznaj i ko je Tommy Robinson i šta se sve njemu događa.

Još uvijek ne zabranjuju alkohol u pubovima jer još uvijek nisu baš toliko jaki, međutim može ti se dogoditi u engleskim gradovima (gdje ima veći broj Muslimana) da ti dođe bradati čovjek i upozori te da nije poželjno u ovom kvartu recimo piti pivo ili pušiti cigaretu, ili ti se okomi na ljepšu polovicu i upozori je da se obuče ''na pristojniji način'' (da joj samo oči vire). Jednom, kada budu u većini, vrlo je vjerojatno da će pokušati uvesti zakone kakvi vladaju u njihovim zemljama. Tada će biti svega u Europi i svijetu. Sukob civilizacija.
chago1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 01:05   #10
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
jel ovome koji je otvorio temu nije neugodno stavit link na text iz 2004. ?
A, zašto bi bilo ?
Čak štoviše...Zar nije zanimljivo ?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 01:10   #11
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Link ti ide na zastarjeli islamofobični članak iz 2004. godine.

Danas, ljeta gospodnjeg 2017. godine je sasvim jasno da se neće dogoditi nikakva islamizacija Evrope 2050. ili 2100. jer su demografske računice uštimane da šire strah od navodne islamizacije do koje ni teoretski ne može doći... danas dovoljno za neprofesionalne i polupismene wanna be islamofobe i ni za kog više.

Podcjenjujete Evropu i precjenjujete Arape!
Drago mi je što nema te opasnosti...

No, reci Evropi je potrebno 56 milijuna radnika do 2050 godine..
Smatraš li to ispravnom informacijom ?

Demografska budućnost Evrope nije osobito sjajna, i usko je vezana za 2050.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 02:19   #12
Mislim da se samo priprema za neki novi kristalnacht.
Inače, doseljeni subsaharski Afrikancima su većinom kršćani...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 04:42   #13
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mislim da se samo priprema za neki novi kristalnacht.
Jebeš tu i takvu budućnost koja se sastoji od kristalne noći...

Takvu budućnost ima svaka druga afrička pripizdina, a većini vas je dovoljno par terorističkih napada sa nekoliko desetina mrtvih pa da krenete snatriti i sistematskom državnom nasilju i teroru spram manjine?

Sreća pa uticaj tebi sličnih svjetonazora rapidno opada...


Sa druge strane, ako uzmemo da čovjeka ponajviše određuju strahovi, stvarni ili fabricirani - to što većina takvih kao ti priziva kristalnu noć samo govori o nedostatcima i manjkavostima poimanja vlastitog identiteta...

Kod dežurnih bukača je vlastiti osjećaj identiteta toliko slab da ga postojano i svaki put do temelja uzdrmaju 2-3 neobrazovana arapina, sa ili bez prebivališta u EU.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 04:52   #14
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post


Danas, ljeta gospodnjeg 2017. godine je sasvim jasno da se neće dogoditi nikakva islamizacija Evrope 2050. ili 2100. jer su demografske računice uštimane da šire strah od navodne islamizacije do koje ni teoretski ne može doći... danas dovoljno za neprofesionalne i polupismene wanna be islamofobe i ni za kog više.

Podcjenjujete Evropu i precjenjujete Arape!


treba pogledatii statistike mozda, a statitike u UK, kako se novodilo, su da u (zadnjih) deset godina je doslo DUPLO vise muslimana nego sto ih se uselilo sve godine unazad. usporedjujuci sa prije deset godina unazad, sada ih je duplo vise: ne 2% vise ili 5 % vise ili 10%.



i to u drzavi gdje je na snazi kakva takva kontrola van-europske imigracije i koja odvaja najvise novca za medjunarodnu humanitarnu pomoc od svih drzava Europe zajedno.

kako je u EU -friendly drzavama, glede tocnih brojki, tek bi trebalo vidjeti.

uz brojke idu i nedavni navodi, tj concern Premijerke Therese May da su 'segragirani' od ostatka drustva i to (segragacija) onda predstavlja potencijalni problem.

tako da, to sto pises ne znam na cemu temeljis...

Zadnje uređivanje Gigi G. : 22.06.2017. at 05:10.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 05:10   #15
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Mislim da se samo priprema za neki novi kristalnacht.
Inače, doseljeni subsaharski Afrikancima su većinom kršćani...
koji tocno?
i da, koncept multikulturalizma se ne odnosi toliko na vjeru per se nego, kako znamo na kulturu.

ili na clash kultura. tzv zapadna kultura i civilizacija (sa svim svojim tzv sustavom vrijednosti i idealima) sa nezapadnim kulturama- na to se misli uglavnom kada se govori o multikulturalizmu.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 09:44   #16
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
.
Arapi su također bijelci, spadaju u bijelu rasu.
Ne, posebno ne "white" u Anglo-Saxonskoj terminologiji.


Quote:
Jebeš tu i takvu budućnost koja se sastoji od kristalne noći...

Takvu budućnost ima svaka druga afrička pripizdina, a većini vas je dovoljno par terorističkih napada sa nekoliko desetina mrtvih pa da krenete snatriti i sistematskom državnom nasilju i teroru spram manjine?

Sreća pa uticaj tebi sličnih svjetonazora rapidno opada...


Sa druge strane, ako uzmemo da čovjeka ponajviše određuju strahovi, stvarni ili fabricirani - to što većina takvih kao ti priziva kristalnu noć samo govori o nedostatcima i manjkavostima poimanja vlastitog identiteta...

Kod dežurnih bukača je vlastiti osjećaj identiteta toliko slab da ga postojano i svaki put do temelja uzdrmaju 2-3 neobrazovana arapina, sa ili bez prebivališta u
Par napada, par mrtvih... reci nam malo o tvom svjetonazoru?
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:08   #17
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Ne, posebno ne "white" u Anglo-Saxonskoj terminologiji.
Arapi jesu bijela rasa.

Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Par napada, par mrtvih... reci nam malo o tvom svjetonazoru?
Osnova mog svjetonazora jeste da ne dam slobodu ni za živu glavu.
Više ljudi godišnje na tlu evrope ubiju pegle nego Arapi.

U tom smislu, općenarodna desna strahovanja za fizičkim nestankom su suluda, a strahovanja nad kulturnom dominacijom Arapa su iracionalna.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:24   #18
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Arapi jesu bijela rasa.



Osnova mog svjetonazora jeste da ne dam slobodu ni za živu glavu.
Više ljudi godišnje na tlu evrope ubiju pegle nego Arapi.

U tom smislu, općenarodna desna strahovanja za fizičkim nestankom su suluda, a strahovanja nad kulturnom dominacijom Arapa su iracionalna.
Ma da, kao i na pegle bi se trebali naviknuti i na terorizam , uzeti to kao svakodnevnicu i kao nešto , što eto, događa se.Vidim ja u čija jedra ti pušeš.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:49   #19
Evo ja ću sa demografske strane pokušati prikazati kako trenutno izgleda situacija...
Prvo Arapi se ne prikazuju kao bijela rasa, već su posebna skupina to možete vidjeti na popisima kada gledaju rase.Većina muslimana recimo u Britaniji su Azijati(Bangladeš i Pakistan) dok je oko 1% pa čak i manje Arapa.

Ok, druga stvar zemlje koje vode brigu o rasnim i vjerskim pitanjima/ statistikama su Britanija,SAD,Kanada,Australija,Novi Zeland ovdje imamo primjer na Balkanu i Slavenske zemlje.

Recimo Francuzi, Šveđani,Belgijanci to smatraju kršenjem ljudskih prava, više gledaju po nacionalnosti i teško se do ovih podataka može i doći.

U Britaniji broj muslimana prema popisu 2011 je iznosio 2,786,635 ( 4,41%) te se praktički uvostručio sa 2,71% tamo 2001. godine.Prema procjeni sredinom 2014 je bilo oko 3,050 000...
Oni su izuzetno mladi od ukupnog broja njih 33% je mlađe od 15 godina, a samo 4% starije od 65 godina.

Prosjek Britanije je 16% mlađe od 15 godina i 17% starije od 65 godina.Imaju bolji vitalni index nego Romi na ovim prostorima.

E sad idemo sa Britanijom, dva centra gdje su se okupilo skoro 80% muslimanskog stanovništva su London i Birmingham dva najveća grada.
U Londonu njihov broj iznosi milion šezdeset tisuća (12,5%) te se broj udvostručio sa zadnjeg popisa za pola miliona tada je populaciju Londona činilo 8,5% muslimana.
U mlađim dobnim skupinama do 40 godina čine sigurno oko 20% svih stanovnika Londona ako ne i više dok u školama je ta brojka sigurno blizu 30%.

Birmingham drugi najveći grad ima 22,5% muslimana rast sa 14% tamo 2001 godine. U mlađim dobnim skupinama do 40 godina pretpostavlja se da čine oko 35-40% dok se ta brojka u školskim klupama penje i preko 50%.

U Britaniji u populaciji od 0-4 godine čak je 10% muslimana u odnosu na ukupnu populaciju gdje čine manje od 5%....Sve podaci do 2011 godine.

Neke kratke statističke informacije, no također treba razjasnit neke stvari. Većina muslimana u Britaniji su iz Pakistana i Bangladeša. Te dvije skupine su daleko drugačije od Arapa, je da su zakoni u njihovim zemljama također strogi međutim više cijene rad, ne stvaraju toliko problema i imaju daleko manji broj radikalnih ekstremista. Naravno kod pripadnika iz Bangladeša ima daleko veći broj žena koje ne rade mislim oko 80% , imali smo primjer okupljanja ljevice u Birminghamu gdje su žene sjedile na jednoj strani, a muškarci na drugoj strani i takve skandale.No, s njima po meni nema toliko problema.

Recimo Šveđani,Francuzi i Belgijanci taje svoje statistike, jedan Brussels je prema procjenama 2005 imao oko 25% muslimana. Danas se prikazuje isti postotak međutim kada se uračunaju migracije i ovaj rast sigurno brojka ide do 40%.
Ove brojke su prije Arapskog proljeća možete mislit kako to sada izgleda nakon stotina tisuća migranata...

Švedi su samo kroz zadnje tri godine primili oko 130 000 Sirijaca, 40 000 Somalijaca, 30 000 Afganistanaca, jednako toliko Iračana i Iranaca, te još iz hrpe ostalih muslimanskih zemalja. Oni imaju preko 9% muslimana iako će u statistikama navodit da ih nema ni 4%...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:05   #20
Meni nisu problem toliko muslimani, ima ekstrema naravno kao i kvartova koji su više zatvoreni. S druge strane su obogatili britansku kulturu sa mnogim sportašima, pjevačima, znanstvenicima, političarima itd. Po meni problem leži što se uništavaju kulture EU zemalja. Britanija je samo jedna i kada ona kulturno nestane više se neće moći dovesti još Engleza. Kada odem u London ili Švedsku želim posjetiti i iskusiti njihovu kulturu koju su gradili stoljećima. Jednako tako kada odem u Pakistan,Indiju ili Bangladeš želim vidjeti njihova kulturna bogatstva i upoznati njihove ljude te način kako žive. Mislim da je svaki dio zemaljske kugle poseban baš takav kakav je , ta različitost je upravo bogatstvo ovoga Svijeta. Kakva bi to Svijet bio kada bi svaki dio bio jednak bez razlika...
Jesam za migraciju koja je kontrolirana, gdje se taj dio asimilira i gdje nema problema.Međutim, kada se čitava zemlja promjeni u roku od 30 godina od sastava stanovništva pa do kulture onda to nije u redu.

Japanci i ostali Azijati izuzetno cijene svoju povijest, tradiciju i kulturu te su radije spremni na izumiranje, nego uništavanje onoga što se stoljećima gradilo.
Migracije su tek ušle u zamah i ovo je nešto na što više ne može utjecati.Vidjet ćemo u budućnosti kako će to izgledati jer prave promjene će se vidjeti tek za 15-20 godina.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.