Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 14:28   #1
Grad Zagreb je asfaltirao dio privatnog zemljišta

Pozdrav,
imam jedno pitanje.
Privatno zemljište se nalazi u Zagrebu, do parcele vodi put (to čak nije mislim ni ulica - 4m širine). Kuće južno od tog zemljišta su uz put, sjeverno su se izgradile kuće naravno ilegalno, ali oni po katastru nemaju svoj put. Iz nekog razloga, vlasnici zamljišta su gradili ograde tako da su sami formirali taj put koji niegdje nije ucrtan. Put je bio makadam. Pred lokalne izbore 2017 grad je taj cijeli put (legalni i onaj zamišljeni) asfaltirao. Jedan od vlasnika ilegalne građevine je na nekoj višoj poziciji u ZG Holdingu).
Na priloženoj slici se može vidjeti pravi put, i sjevernije ovaj zamišljeni, a bojom su označene stvarne granice čestica.
Mene sada zanima da li ja mogu od grada zatražiti da od mene otkupi taj dio čestice koju je asfaltirao i kako se pokreće takav postupak, te koliko cca. grad plaća za takve situacije. Sve kuće sjevernije od puta će sigurno zatražiti legalizaciju, pa je gradu u interesu da im osigura i put, jer osim tog puta, drugog prilaza svojim parcelama nemaju.

Skica u prilogu

Hvala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	parcela.jpg‎
Views:	47
Size:	9.9 KB
ID:	18909  
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:32   #2
Quote:
dondo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam jedno pitanje.
Privatno zemljište se nalazi u Zagrebu, do parcele vodi put (to čak nije mislim ni ulica - 4m širine). Kuće južno od tog zemljišta su uz put, sjeverno su se izgradile kuće naravno ilegalno, ali oni po katastru nemaju svoj put. Iz nekog razloga, vlasnici zamljišta su gradili ograde tako da su sami formirali taj put koji niegdje nije ucrtan. Put je bio makadam. Pred lokalne izbore 2017 grad je taj cijeli put (legalni i onaj zamišljeni) asfaltirao. Jedan od vlasnika ilegalne građevine je na nekoj višoj poziciji u ZG Holdingu).
Na priloženoj slici se može vidjeti pravi put, i sjevernije ovaj zamišljeni, a bojom su označene stvarne granice čestica.
Mene sada zanima da li ja mogu od grada zatražiti da od mene otkupi taj dio čestice koju je asfaltirao i kako se pokreće takav postupak, te koliko cca. grad plaća za takve situacije. Sve kuće sjevernije od puta će sigurno zatražiti legalizaciju, pa je gradu u interesu da im osigura i put, jer osim tog puta, drugog prilaza svojim parcelama nemaju.

Skica u prilogu

Hvala
What?
Kak je to točno gradu u interesu, a ne vama ilegalcima?
P.S.
Budite sretni da su vam to asfaltirali.
Neki plaćaju sami da im asfaltiraju privatne putove.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:43   #3
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
What?
Kak je to točno gradu u interesu, a ne vama ilegalcima?
P.S.
Budite sretni da su vam to asfaltirali.
Neki plaćaju sami da im asfaltiraju privatne putove.
Ja sam zadnji legalan i do moje parcele ide put. Svi sjevernije nisu legalni.
Grad je asfaltirao dio moje čestice, bez ikakvog projekta i to sada izgleda kao uska ulica.
Gradu je u interesu da to bude put, jer iznad ima još desetak kuća i isto toliko praznih zamljišta gdje će se graditi, a grad će dobiti komunalnu naknadu.
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.