Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 15:24   #6201
Zato jer imaš recimo kilu klope za koju napišu da recimo ima 50 posto svježeg mesa unutra. Ti si računaš joj super, pol kile mesa je u toj klopi ne računajući da je to suha klopa i da je prošla postupak dehidracije sa kojom je meso izgubilo veliki dio vlage (računaj minimalno upola ako ne i više jer većina suhih klopa ima 7-8 posto vlage) i da to onda više nije pol kile mesa unutra nego bubam 250 g dehidriranog mesa ili brašna. I onda tu više nije u sastavu meso na prvom mjestu već nešto drugo.

To su im sheme za zavaravanje, svježe meso jeu vijek teže od recimo pečenog jer se pečenjem gubi dio vlage. Tako je slično i sa ovime.

Ma joj muljaju sa tim sastavima, jakad sam to krenila proučavati zbog mačka popizdila sam. Od toga da većina hrana je od nusproizvoda pa do toga da namuljavaju sa tim postocima na sve moguće načine. Kažem nedavno sam pročitala ovo za rižu tu na forumu i skontala jebote pa i na taj način muljaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:51   #6202
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za mokru hranu, ne bas skupu, ne mora biti top kvalitete, al da nije neki srot. Ekipa je do sad jela gourmet konzervice, al od njih jedan dobije perut
Mac's (dostupan na zooplus)
stikeez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:59   #6203
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zato jer imaš recimo kilu klope za koju napišu da recimo ima 50 posto svježeg mesa unutra. Ti si računaš joj super, pol kile mesa je u toj klopi ne računajući da je to suha klopa i da je prošla postupak dehidracije sa kojom je meso izgubilo veliki dio vlage (računaj minimalno upola ako ne i više jer većina suhih klopa ima 7-8 posto vlage) i da to onda više nije pol kile mesa unutra nego bubam 250 g dehidriranog mesa ili brašna. I onda tu više nije u sastavu meso na prvom mjestu već nešto drugo.

To su im sheme za zavaravanje, svježe meso jeu vijek teže od recimo pečenog jer se pečenjem gubi dio vlage. Tako je slično i sa ovime.

Ma joj muljaju sa tim sastavima, jakad sam to krenila proučavati zbog mačka popizdila sam. Od toga da većina hrana je od nusproizvoda pa do toga da namuljavaju sa tim postocima na sve moguće načine. Kažem nedavno sam pročitala ovo za rižu tu na forumu i skontala jebote pa i na taj način muljaju.
Da, tocno, zato sam i ja pukla ko kokica i rekla it's raw or never hahaha
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 06:29   #6204
Ja mojoj (5 mj) dajem jedan obrok sirovog, jedan konzervu. Suhu* dvaput dnevno nadopunim (nju gricne kao snack nakon sirove/konzerve), voli Oasy (a njihove konzerve neće pipnuti). Ovako kad kombiniram sirovo i gotovo i rotiram okuse jede ok (riblje konzerve hoće jesti, mesne jako slabo). Kad je dobivala samo konzerve slabo je jela (bila je mršavi mačić, sad je taman)

Neki dan, otvorim joj konzervu, ona ponjuška i ode. Za par minuta sam ju našla kako mi krade kuhanu brokulu i karfiol

*Uzela sam u PC sve kitten vrste suhe hrane i jedino je za ovom luda. RC (znam da nije neka kvaliteta, ali čitam da su sve mačke lude za njim) prolazi ali ništa posebno. Čudna mačka
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:30   #6205
@Ćufta, macka ti nema probavnih problema? Jer kad ovako mijesas sve, znaju se zblesirat. Al valjda nisu ni sve mice iste. Brokula i karfiol ahhaha
Moje su se preporodile otkad su na mesu, narocito zenka koja je uvijek imala neke polumeke i proljevaste stolice bez obz sto smo bili na grain/potato free suhoj hrani i max kvalitetnim konzervama. To je smrdilo ajme meni, cak je i prdila...onako kad bi se probudila, istegla se i cujes samo CSSST a onda ti trepavice otpadnu
wc je bio krcat, minimalno 2x dnevno se sralo hahah...sad na mesu kakaju jednom u 2-3 dana i miomirisno je u usporedbi s onim prije
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:35   #6206
Ćufta napravi samo razmak između sirovog i suhe klope jer se različitom brzinom vari pa nije dobro ako suhu pojedu koja se sporo vari i nakon nje sirovo, mogu imati problema. Budući da imaju kraći probavni trakt njima se bakterije ala slamonela ne uspiju razviti osim ako se dulje vremena ne zadrže u crijevima (a to se može dogoditi ako jedu prvo suhe pa sirovo)

Ja gledam da i cucku i mačkama ako jedu sirovo bude nekoliko sati razmaka od ostale vrste klope pogotovo suhe jer se ta najsporije vari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:46   #6207
leeloo - kad citam tvoje postove samo gledam gdje cu stisnut LAJK pa se stiltam jer skuzim da ovo nije facebook haha
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:48   #6208


Jel ti daješ svojim macama kosti?

Ja kako cucku dajem pileće vratove odvažila sam se dati i mačkama. Mala je ponjušila i ošla od toga ko da sam joj govno stavila, mačka je nešto malo žvakuckala sitno mesa, na kraju je cucko pojeo. Baš sam htjela da malo hrskaju al neće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:59   #6209
Kao svaka prava kucna mimozica odgojena na dehidratu, moji Silvio i Joshira su ispocetka u kosti blejali s tupim pogledom "sto da ja sad radim s ovim"? Tako da smo na pocetku sirove prehrane stavljali mljevenu ljusku jajeta a onda kad sam nabavila masinu za mljevenje mesa (obicnu, rucnu) poceli smo mljeti pileci trup i vratove tako da pocnu unositi kost barem u nutritivnom smislu a za zvakanje im ostavim vece komade pileceg zeluca ili juneceg jezika da malo "vjezbaju"..

ALI! proslu nedjelju je Silvio iznadio i mene i sebe dala sam mu vrh pileceg krilca i ono..,krenulo njuskanje, neko sramezljivo grickanje...da bi nakon par minuta cula hrskanje i dodjem vidjet i frajer pozderao sve a prije dva tjedna kad sam mu dala to isto, izgrickao je meso izvana i ostavio....brzo se apgrejdao! Onda sam ga jos 15 min promatrala sa *heavybreathing* facom hoce li mu se nesto negdje zaglaviti i hoce li riknut Joshira mi jos uvijek ne zeli zvakati kosti al pokusavat cu i dalje.
E da i sto se tice mljevenih kostiju, masina je br.8 (velicina rupica) i komadici ispadnu sitni, nista opasno nit ostro.

Vjerujem da si vec upoznata sa koje kosti i sto i kako, al evo ponovit cemo za ostale koj mozda ne znaju - pilece kosti su meke i macke bez problema mogu sazvakati vrh krila, vrat i rebra. Ne preporucaju se vece kosti tipa ona od batka ili ona veca od krila. Nikako kuhano, uvijek sirovo. Mozda je najbolje poceti s tim vrskom krila jer je sitno i meko, samo makni onu neku "bodljicu" sa strane(ja = hipohondar).. Prepelica takodjer ima meke kosti i sitna je ali nikako da ju nabavim, mozda nije ni potrebno. Pokusala sam i s misevima, dlakavi i onaj pinky al tek su u to buljili ko da je palo s Marsa XD Joshira je sramezljivo prozvakala nozicu i njusku od pinkya al nista vise od toga...ah. Mimoze
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:22   #6210
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
@Ćufta, macka ti nema probavnih problema? Jer kad ovako mijesas sve, znaju se zblesirat. Al valjda nisu ni sve mice iste. Brokula i karfiol ahhaha
Kenja kobase dvaput dnevno. Nisam se još skroz ufurala u sirovo, nedavno sam počela s tim. Planiram ju prebaciti skroz kroz neko vrijeme. Uz dehidrat između.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ćufta napravi samo razmak između sirovog i suhe klope jer se različitom brzinom vari pa nije dobro ako suhu pojedu koja se sporo vari i nakon nje sirovo, mogu imati problema. Budući da imaju kraći probavni trakt njima se bakterije ala slamonela ne uspiju razviti osim ako se dulje vremena ne zadrže u crijevima (a to se može dogoditi ako jedu prvo suhe pa sirovo).
Ok, nisam znala. Davala sam joj sirovo pa kad pojede bi joj stavila dehidrat u zdjelicu da ga ima dok nas nema. Podjednako voli sirovo i dehidrat, možda malo više sirovo.

Nego, uzela sam joj kapi od neema za uši, ali nije bilo onih, neke druge sam uzela.

Vrat i vršak krila nula bodova zasad. Ispadaju joj zubići pa ćemo pričekati.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:43   #6211
Još ima šugarce? Ili to sada preventivno? Računaj da ti neemu treba nekih 10-tak dana da prodjeluje jer im remeti nešto u živčanom sustavu ili hormonima pa se prestanu razmnožavati. I obavezno malu stanku napravi i opet turu odradi ako su ostala jajašca pa se nešto okotilo.

Moj mici je jeo kosti bez problema, koje god mu se dalo. Baš je bio mačak za poželjeti, nikad nije izmišljao oko klope, šta daš to jede a ubijao se u mokroj i mesini. Ostatak ekipe oduvijek izmišlja.

Ćufta a koliko je ona sad stara? Ne mora joj u zdjelici stalno stajati nešto, onda se nauče zobati i kasnije kako stare tako se zdebljaju, a muka je skidat im kile. Ja sam mačku 2 godine skidala 2 kile. Možeš dati sirovo prije nego odete i onda kad se vratite doma daš joj suho. Ja sam svoje hranila češće od 2 puta dnevno samo kad su bili mali. Sad imaju na raspolaganju suhu ali samo zato jer mi je mačka ima tumor pa je puštam da jede kad hoće jer jadna iovako mršavi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:52   #6212
Bili smo jutros kod veta radi cijepljenja, kaže da su joj uši sumnjive, kontrola za 10 dana. Prije točno mj dana je dobila drugu ampulu (koja ih je potamanila).

I meni je to palo na pamet s hranom: bila je jaaaako mršavo mače pa sam joj češće davala jesti. Ali ne pojede ona cijelu konzervu od 85 g, često dio bacim. Meso sam joj smrznula u porcijama od 70 g, to pojede. A dehidrata joj stavim cca šaku (nema nikoga kod kuce otprilike 8, ponekad 10 sati dnevno).

5 mj je stara.

Tumor
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:53   #6213
A gerijatrija, ima više od 17 godina, bilo je pitanje samo od čega će otići. Neka izdrži barem još koji mjesec, nisam još isplakala ni micka kako spada.

Uzela sam joj sada Royal canin za mačiće, možda se malkoc nadeblja od nje. To voli jesti, a te su dosta kalorične.

Ćufto probaj si vidjeti kad ti je najbolje dati sirovo da ima barem par sati razmaka od suhog. Ja bi to davala navečer, preko dana ostavljala suhu. I mala ti je ona, slobodno joj ostavljaj klopu na dohvat. Nemaju oni još kapacitet za pojesti veću količinu klope, zato ti vjerojatno i ostavi dio konzervice. Ako ti uredno ne jede cijelu slobodno joj daj pola konzervice i ostalo spremi u frižider pa daš kasnije, naravno pustiš da se prije malo zagrije (ili ko ja, preliješ sa malo vrele vode jer mi se ne da čekati da se ugrije )
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:15   #6214
Danas sam otkrila u DMu konzervicu, nisam je do sada vidjela, pakiranje izgleda kao pašteta Argeta, nema nikakvih slikica.. piše 53% pilece meso od toga 45% pileca prsa.. micek je poluuudio za njom! Napokon nesto sto je pojeo a ne probrljao i ostavio, pojeo je cijelu za minutu, toliko brzo da je iza štucao
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:13   #6215
Izgleda da ću ipak zadržati jednu mačku.

Trenutno njih dvoje jedu raw i 100% meat cans.

Kad mužjak ode bih možda malu prebacila na kombinaciju dry i canned. Prekomplicirano mi je prebaciti je skroz na raw nažalost.

Zasad nisu bili izbirljivi s hranom, pojeli su sve što im se dalo pa čak i kruh krali (više mužjak nego ona) pa se nadam da neće biti problema ni kasnije.

Razmatram Applaws za dry. Možda Purizon. S canned će vjerojatno ostati na 100% meat koje uzimamo. S tim da bih možda ponekad uzela Animonda Carny čisto da joj malo promjenim. Znam da je i MAC dobra.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 07:49   #6216
Pa dobro, sam paziš na razmak između sirovog i ostale klope i to ti je to. Vanka jedu sve i svašta, ovdje kod mene ljudi tim uličnima daju i suhu i konzerve a vidim da si uredno hvataju miševe i furaju u ustima. I bome dobro mice izgledaju.

I super za macu. I kod tebe životinjsko carstvo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:30   #6217
Mali mačak i najmlađa mačka užasno puno žderu mokru hranu. Pod "užasno puno" mislim na to da su u stanju zajednički za doručak utamaniti konzervu od 400g i još toliko za večeru.

Imate li neku preporuku čime da ih hranim, a da je relativno jeftino (barem tipa Mac's, cca 3 eura po kilogramu), tako da stare mačke mogu u miru jesti kvalitetniju hranu koju ja onda mogu isfinancirati?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:52   #6218
Koliko su stari? Mačići općenito puno žderu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:57   #6219
Mačak je 7-8 mjeseci (najgora faza), a mačka je još malo pa godinu i pol.

To je nevjerojatno koliko mogu požderati.

Imam vani na terasi i mačku lutalicu koju hranim i ovi i njoj dođu sve potamaniti iz zdjelice.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:09   #6220
Mico ti je još mače i raste, zato puno jede. A koje im konzerve daješ? Jesi probao dat neko meso pa da vidiš jesu sitiji?

Moj mico dok je bio mlađi ti je znao toliko žderat da bi se ispovraćao pa bi onda nastavio opet žderat (nekad i to ispovraćano ako nisam iste sekunde pokupila, ono da ne propadne ). Tako da znaju oni imati ko manji takve neke faze prežderavanja. Gledaj po mačkama, ako nisu debeli daš im jesti koliko hoće, ako se krenu debljati kreši klopu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.