Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 00:52   #81
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prevaranti koji krivo vode dušu idu ravno u pakao.

A svaka vjera koja štuje Vrhovnu Božansku Osobu ima dobar potencijal
Stvar je u tome, da neki tvrđi vjernici, znaju ove druge proglašavati za krivovjerce - a to onda vodi principu kocke.


Ono što bi ja naglasio kod HK u svezi ona četiri principa, to je kocka.

Kockanje nije kad čovjek uplati loto ili tombulu, nego kad svoju vjeru spusti na nivo loto-listića i onda na nekakvom sudnjem danu čeku ovu da izvuče broj.

Ako se ja postavim tako, da je samo jedna vjera prava, da ruge da su put u pakao, onda sma ja kockar.

Evo danas sam imao priliku pitati jednog svog priku (majavadija) što misli o šri Prabhupadu, rekao mi je da se on spustio na određen nivo da bi ga neki razumjeli i slijedili, dakle, prilagodio je to svojim sljedbenicima.


Ja konkretno misli, da članovi HK zapravo više tumače svete spise, nego što slijede vlastita iskustva, neki če reć da su iskustva varljiva, ali i sveti spisi su varljiviji bez znalca, a mi samo određujemo tok je ili nije znalac svetih spisa
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:37   #82
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome, da neki tvrđi vjernici, znaju ove druge proglašavati za krivovjerce - a to onda vodi principu kocke.


Ono što bi ja naglasio kod HK u svezi ona četiri principa, to je kocka.

Kockanje nije kad čovjek uplati loto ili tombulu, nego kad svoju vjeru spusti na nivo loto-listića i onda na nekakvom sudnjem danu čeku ovu da izvuče broj.

Ako se ja postavim tako, da je samo jedna vjera prava, da ruge da su put u pakao, onda sma ja kockar.

Evo danas sam imao priliku pitati jednog svog priku (majavadija) što misli o šri Prabhupadu, rekao mi je da se on spustio na određen nivo da bi ga neki razumjeli i slijedili, dakle, prilagodio je to svojim sljedbenicima.


Ja konkretno misli, da članovi HK zapravo više tumače svete spise, nego što slijede vlastita iskustva, neki če reć da su iskustva varljiva, ali i sveti spisi su varljiviji bez znalca, a mi samo određujemo tok je ili nije znalac svetih spisa
Dva i dva su četri neovisno o tome koji ti je učitelj to rekao..
Prabhupad nije rekao ništa što nije točno i što vodi u propast

A učenik ako stvarno želi ići putem svjesnosti Krišne, dobit će pravog gurua koji će valjano tumačiti svete spise. Za to će se pobrinuti sam Bog osobno.
Ako učenik dobije prevaranta neće dobiti ništa što nije karmički zaslužio.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:17   #83
Religija je od sekundarne vaznosti no kad postane primarne tu krece hobotnica da pruza pipke po svim aspektima zivota i drustva.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:58   #84
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Religija je od sekundarne vaznosti no kad postane primarne tu krece hobotnica da pruza pipke po svim aspektima zivota i drustva.
Kakvu ćemo imati budućnost je primarno važno svakom racionalnom čovjeku.

Čovjek koji misli "sad ću uživati a poslije što bude" nije zreo čovjek
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:40   #85
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Može li svaka osoba spoznati istinu o Bogu, Svijetu i moralnim zakonima samo čitajući tekstove bez ikakve komunikacije i izmjene informacija sa duhovnim učiteljima?
To poprilicno ovisi koliko duboko ili daleko netko zeli doci u spoznaji.

Zapisi svih kultura smatrani svetima, izuzev direktnih i jasnih moralnih principa, pisani su simbolickim jezikom i njihovo proizvoljno tumacenje bez ikakve edukacije i razumijevanja jezika cesto vodi do iskrivljene percepcije.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kad smo u prijeporu ili nam nešto nije jasno, jel dovoljno samo da mućnemo glavom i tako samo mozganjem riješimo dileme?
Ne. Ovisi o cemu se radi.

Samo glavom pogotovo ne.


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako možemo sve sami, jel onda organizirana religija samo puka socijalna mreža gdje farbamo jaja i kitimo bor i svećenstvo nam je u biti nepotrebno?
Ne mozes sve sam iako sam mozes puno vise nego sto se govori, a duhovna ucenja ne znace nuzno i organizirane religije. Nastala su prije. Svecenstvo je potrebno.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:24   #86
Mnoge djelove Israelske Tore je nemoguce protumaciti laiku.
I nije to za laike no nece u vjecni pakao radi toga.

Ljudi shvacaju to apokalipticno i mene nervira ta paranoja koja je kreirana oko textova.

Ljudi bi trebali da se uhvate neceg koje je slicno vibriranju njegova uma ne treba forsirati nesto sto im je strano nerazumljivo i u cem ne vide svrhu.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:20   #87
Ima jedan duhovni učitelj koji je otvoreno izjavio "ukoliko nisam u stanju laiku pojasniti značenje određenog spisa Svetog pisma, to tada znači da ja sam još moram učiti".

Za razliku od tog iskrenog čovjeka, drugi duhovni učitelji svoje neznanje opravdavaju na način da ti vele 'preteške su to stvari za tebe, spisi su ionak napisani za nas, idi ti doma i ne brini glavu'
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:00   #88
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ima jedan duhovni učitelj koji je otvoreno izjavio "ukoliko nisam u stanju laiku pojasniti značenje određenog spisa Svetog pisma, to tada znači da ja sam još moram učiti".

Za razliku od tog iskrenog čovjeka, drugi duhovni učitelji svoje neznanje opravdavaju na način da ti vele 'preteške su to stvari za tebe, spisi su ionak napisani za nas, idi ti doma i ne brini glavu'
Odličan post
Ljudi koji su u životu patili žele da ta njihova patnja ima smisla, pa se prave kao da su iznad običnog naroda koji je razmažen i ne želi se baviti duhovnošću.

Među mojim kolegama vašinavama ima takvih koliko hoćeš, elitistički gledaju na duhovno znanje kao da su samo oni zaslužili spasenje, a ostale tko ih šiša
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:04   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kakvu ćemo imati budućnost je primarno važno svakom racionalnom čovjeku.

Čovjek koji misli "sad ću uživati a poslije što bude" nije zreo čovjek
Iz puzeve kucice puz govori o buducnosti jedne zemlje lol
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:10   #90
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Iz puzeve kucice puz govori o buducnosti jedne zemlje lol
Pdf poljoprivreda je malo niže
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:19   #91
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Odličan post
Ljudi koji su u životu patili žele da ta njihova patnja ima smisla, pa se prave kao da su iznad običnog naroda koji je razmažen i ne želi se baviti duhovnošću.

Među mojim kolegama vašinavama ima takvih koliko hoćeš, elitistički gledaju na duhovno znanje kao da su samo oni zaslužili spasenje, a ostale tko ih šiša
Oni se opustiše zbog svoje lažne pozicije netko su i nešto. Dočepali se 'stolca' a ne kuže da normalni isti taj stolac izbjegavaju s punim pravom i razlogom.

Oni ne da misle, već su sami sebe uvjerili, da duhovnost je nešto što se može kupiti. Od njih nerijetko čuješ 'moj tata ima više para od tvojeg tate i zato ja imam diplomu a ti nemaš'. O men, koji mudrac ih školovao tako pametne, da nam znati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:24   #92
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pdf poljoprivreda je malo niže
Prenesena znacenja su dio religije.

A ako mislis da je poljoprvreda nije tvoj level pazi zivot je dug ima vremena da prokopas po polju i da nemas snage upaliti pc od umora.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:11   #93
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Prenesena znacenja su dio religije.

A ako mislis da je poljoprvreda nije tvoj level pazi zivot je dug ima vremena da prokopas po polju i da nemas snage upaliti pc od umora.
Kakve to ima veze sa time da sami krojimo budućnost.

I puž ima sudbinu koju si stvara!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:18   #94
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze sa time da sami krojimo budućnost.

I puž ima sudbinu koju si stvara!
Nemam ja nista protiv puza no puz ne moze bito soko ili orao.
Ti bi letio a u puzevoj kucici se krijes.

Sad si prihvatio da si puz i to je ok nemam primjedbu.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:23   #95
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Nemam ja nista protiv puza no puz ne moze bito soko ili orao.
Ti bi letio a u puzevoj kucici se krijes.

Sad si prihvatio da si puz i to je ok nemam primjedbu.
Božji sluga za sebe kaže da je najniži od svih oblika života, jadniji i bijedniji od puža, dno dna, puž je za njega orao!!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:37   #96
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Božji sluga za sebe kaže da je najniži od svih oblika života, jadniji i bijedniji od puža, dno dna, puž je za njega orao!!
Božji sluga, ovdje se tretira kao fitnes busines. Mantra, mantra. Zašto bi bio bijedniji od puža? To su nonsensi, samoponižavanje nije način dokazivanja svoje vjere. Djela? To ćemo preskočiti?...
LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:38   #97
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Božji sluga za sebe kaže da je najniži od svih oblika života, jadniji i bijedniji od puža, dno dna, puž je za njega orao!!
To govori kompleks iz tebe a ne poniznost orla.

Ili bolje receno puza iz kucice koji nije provirio nikad van.

Rizik je nuznost da se postane hrabar a hrabri postaju ponizni na kraju.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:42   #98
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
To govori kompleks iz tebe a ne poniznost orla.

Ili bolje receno puza iz kucice koji nije provirio nikad van.

Rizik je nuznost da se postane hrabar a hrabri postaju ponizni na kraju.
Ja uopće nemam namjeru biti orao, što će to meni?

U duhovnom svijetu bih bio ameba koja vječno služi Boga, to je meni dovoljno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.