Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 19:55   #41
Akumulator bi morao bit stvarno jako oštečen da ne dozvoljava alternatoru da digne napon preko 7V. Imao sam slučaj sa dvije uništene ćelije (kratki spoj) i uredno je napon išao do 14V ... struja u nebesima, ostale ćelije "kuhaju" ali napon "IZGLEDA" OK dok motor radi.

Moguće da je neispravan akumulator uništio alternator ... u svakon slučaju pravac autoelektričar jerbo kako kolega kaže - može bit svašta.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:50   #42
Ok, hvala na savjetima.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:28   #43
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Akumulator bi morao bit stvarno jako oštečen da ne dozvoljava alternatoru da digne napon preko 7V. Imao sam slučaj sa dvije uništene ćelije (kratki spoj) i uredno je napon išao do 14V ... struja u nebesima, ostale ćelije "kuhaju" ali napon "IZGLEDA" OK dok motor radi.

Moguće da je neispravan akumulator uništio alternator ... u svakon slučaju pravac autoelektričar jerbo kako kolega kaže - može bit svašta.
E ja sam u toj situaciji probao upalit auto drugim autom na kleme... Uspio sam skužiti što sam napravio prije nego sam izabrao novog papu.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:58   #44
jeli štetno da donor pri paljenju kabelima bude upaljenog motora? Ajmo znalci...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:43   #45
Danas - da. Nekad - ne.

U najgorem slučaju tabla će ti svjetlit ko božično drvo jer danas i ECU i ABS i ESP mjere i prijavljuju grešku preniskog napona.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:52   #46
pa ono..ak pacijent teško pali pa od straha da mu ne skuri/isprazni aku, donor upali auto i još digne gas u leru ...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:45   #47
Da to me trazio jedan kad sam mu neki dan posudivao struju. Ali dzabe 50 Ah s mog benzinca bilo je malo za potpuno mrtvi Fiamm na Focusu dizlu

Šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:02   #48
Ako taj kojem treba "posudit" ima veći aku od mog ... zahvalit ću na ukazanom povjerenju, nek traži drugu žrtvu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:32   #49
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako taj kojem treba "posudit" ima veći aku od mog ... zahvalit ću na ukazanom povjerenju, nek traži drugu žrtvu.


Zašto? Pa ne bude ga odmah pocicao
S vw up-om sam na benzinskoj palio fiat doblo dizel... nikog drugog nije bilo, čovjek me zamolio, up na cca 3000rpm... lik zavergla... samo se ćuo klik... rekao sam mu da ne vergla minutu... nakon toga zaverglao i upaljen


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2021., 23:57   #50
Provjera akumulatora cijena

Bok, imam djecji autic na akoumulator (2x12V 10Ah) i punjac. Nisam vozio dva tjedna i u prvoj vozni nakon pauze malo radili i vise ne rade. (Svjetla i muzika rade a gas samo 5 sekundi pa stane auto.) Stari su 3 mj. Odlicno radili dotad.
Jel znate koliko košta provjera ispravnosti akumulatora i punjaca? Tko to radi s obzirom da se kako citam testiraju i pod opterecenjem.
Mislim da 1kom novi akumulator je oko 200kn. Hvala
mivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2021., 07:12   #51
Moguće ti neispravan punjač ,ako imaš voltmetar možeš ispitati sam.
Izmjeri napon na neopterećenom akumulatoru (9 - 11V), nakon priključenja na punjač (malo više nego neopterećen aku, recimo), nakon završenog punjenja (14 - 15V), tako ćeš ispitati bar punjač.
A ako ti je punjač ispravan, ostaje da može biti neispravan samo akumulator.....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2021., 18:00   #52
Jel znate koji akumulator od 12V 10Ah (ili12Ah) moze se staviti u djeci auto na akumulator,jer vidim da ima standard,long life,marine,deep cycle...
Imo sam Xinleina 12V10Ah SLA. Hvala
mivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 07:43   #53
EFB akumulator starosti 3 godine na Qashqaiju 2015.
Napon u mirovanju, napunjen akumulator, nakon par dana mirovanja je 12,7 V. Ono što me zbunjuje je da kada otključam auto isti pada na 12,2 V?
Kod startanja prema voltmetru napon ne ide ispod 10 V a prema testeru pada na 9 V.
Ovo mi je treći akumulator a qashqai je inače poznat kao žderač akumulatora.
Trebam li pripremati novce za novi, sve djeluje na prvu OK ali mi nije jasno da kod otključavanja napon padne do 12,2 V. Znam da se tada pokreće pumpa goriva i slično ali ipak?
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 09:44   #54
Meni kad ga idem ujutro startat je uglavnom napon 12.1 V, 12.3 V...rijetko je iznad 12.5 V., jednom sam očitao čak 11.9 V. Sumnjiv mi je...doduše ne znam koliko je to vjerodostojno očitanje budući nije mjereno profi instrumentom nego Wi-Fi bluetooth transmiterom za autoradio koji u sebi ima opciju mjerenja napona akumulatora kad ga uštekaš u utičnicu od upaljača. U vožnji je napon normalan 14 V, čak zna bit i 14.1-2 V. Inače, bez obzira šta je napon pri startanju koliki je, moja čađara pali ko mina da kucnem u drvo. Ali kažem...sumnjiv je. Pokušat ću ga preko uskršnjeg vikenda dopunit pa onda pratit stanje
__________________
blind heel pass
dr Socrates is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 11:09   #55
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
EFB akumulator starosti 3 godine na Qashqaiju 2015.
Napon u mirovanju, napunjen akumulator, nakon par dana mirovanja je 12,7 V. Ono što me zbunjuje je da kada otključam auto isti pada na 12,2 V?
Kod startanja prema voltmetru napon ne ide ispod 10 V a prema testeru pada na 9 V.
Ovo mi je treći akumulator a qashqai je inače poznat kao žderač akumulatora.
Trebam li pripremati novce za novi, sve djeluje na prvu OK ali mi nije jasno da kod otključavanja napon padne do 12,2 V. Znam da se tada pokreće pumpa goriva i slično ali ipak?
ako pada ispod 10, taj aku i je za zamjenu, pogledaj kolika mu je garancija pa reklamiraj.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 11:56   #56
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
EFB akumulator starosti 3 godine na Qashqaiju 2015.
Napon u mirovanju, napunjen akumulator, nakon par dana mirovanja je 12,7 V. Ono što me zbunjuje je da kada otključam auto isti pada na 12,2 V?
Kod startanja prema voltmetru napon ne ide ispod 10 V a prema testeru pada na 9 V.
Ovo mi je treći akumulator a qashqai je inače poznat kao žderač akumulatora.
Trebam li pripremati novce za novi, sve djeluje na prvu OK ali mi nije jasno da kod otključavanja napon padne do 12,2 V. Znam da se tada pokreće pumpa goriva i slično ali ipak?
Mislim da ti aku pokazuje prve znakove povećanja unutarnjeg otpora i smanjene pokretljivosti elektrolita. Nije to ništa alarmantno - al da će izdržati još 3 godine ... teško.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2024., 15:20   #57
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mislim da ti aku pokazuje prve znakove povećanja unutarnjeg otpora i smanjene pokretljivosti elektrolita. Nije to ništa alarmantno - al da će izdržati još 3 godine ... teško.
Hvala
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.