Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 22:26   #21
Ima li itko preko koga bi mogla raditi posao od kuce? ...ali da je sigurna isplata...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 17:38   #22
Ako netko nudi bilo kakav online posao od kuće, neka javi u PM.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 00:51   #23
To bi i meni dobro doslo

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 15:55   #24
Nudi mi se prilika rada od kuće. S jedne strane mrzim rad u uredu i komunikaciju sa mnogobrojnim bezobraznim i/ili glupim ljudima ali s druge strane mi je lakše natjerat se na poslu i odradit tih osam sati. Isto tako malo se bojim izolacije, ali s druge strane sam jako osjetljiva na stres u uredu. Možemo se svi sjetit kako smo učili tokom školovanja. Recimo ja sam više voljela otići u knjižnicu jer sam imala "vanjski nadzor" i postojala je jasnija distinkcija. Da malo probudim ovu temu, ima još nekoga tko je radio/radi od doma?
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 07:58   #25
Ja već godinama radim od doma. Najviše od svega mi odgovara ta sloboda da mogu raditi kada hoću i odbiti posao ako mi se ne radi. Plus što imam malo dijete i nisam je "morala" dati u jaslice, već je krenula u vrtić s 3 godine, plus što mogu ostati doma s njom kada je bolesna onoliko koliko treba i ne brinuti što će mi reći šef. Minus što nije baš lako raditi dok je dijete doma s tobom, a ako ne radim, nema ni love.
S druge strane mi fali socijalni kontakt, da se moram odjenuti u nešto drugo osim trenirke i tenisica, možda se prisiliti staviti maskaru i parfem, a ne samo dezić
Fali mi isto tako neka sigurnost mjesečnog priljeva jer sam samozaposlena i nikada ne znam koliko ću koji mjesec zaraditi i hoću li uopće imati za račune platiti. To mi onemogućava neko dugoročno financijsko planiranje, a volim planirati pa se osjećam malo frustrirano ponekad.
Ali da, ta sloboda
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:54   #26
On line ankete su ok ali je zarada spora... Možda 100 kn u godinu dana i to bon u toj vrijednosti a ne cash
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 02:27   #27
12 eura godišnje

LOOOOL
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:00   #28
Zna li itko za neki posao od kuce? Da nije ispunjavanje anketa..
Tipa pisanje nekih clanaka ili tako nesto
markela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:41   #29
Jeste li pokušali sa poslom samostalnih blogera? Ta branša je sada toliko u porastu, da se o tome piše i na portalima. Zarada vam dolazi od marketinga. Ako imate ideju što ćete pisati na blogu, imate sigurnu budućnost i zaradu. Recimo, u zadnje vrijeme, Food blogeri dobivaju jako na popularnosti.

Za game developere recimo postoji jedna zgodna aplikacija zvana Unreal engine, koja isto tako nudi samostalni posao od kuće, a tvrtka ti uzima 5% od dobiti, dok ostalo ide tebi. Naravno, problem je u tome što igru treba napraviti prvo, što vam može uzeti dosta vremena, ali tko želi neka pokuša. Ne treba vam nikakav CV. Cijelu edukaciju isto možete skinuti sa neta, potpuno besplatno, kao i za C++ programiranje.

Internet marketing recimo je isto posao koji se može raditi od kuće i dobro se plaća, ovisno za koga radite. Ako radite za Google u Kaliforniji, mjesečna plaća vam može biti oko 10 tisuća $, pa ono, konvertirali vi to u kune ili ne, vi ste na dobitku. Na TutorialsPointu imate besplatnih materijala za učenje, u tekstualnom i video obliku. A možete sve to naučiti i na Digitalnoj garaži, potpuno besplatno.

Dalje, imate webshopove tipa Amazon, E-bay i slično. Plaća je ozbiljna, zaposlenici se traže. Jedini vam je uvjet (ne toliko zbog njih, koliko zbog vas), da znate Engleski, jer su poslodavci iz inozemstva uglavnom. Na TutorialsPointu također imate besplatne Course-ove, koje možete naučiti raditi u praksi.

Možete i kao you tuberi raditi. Snimke vam ne moraju biti snimane iz HD kamere. Možete izrađivati animirane 3D filmove recimo i od toga zarađivati. Ako imate maštu i ideju, imate tržište, budućnost je vaša, smiješi vam se lova do krova.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:50   #30
Quote:
markela kaže: Pogledaj post
Zna li itko za neki posao od kuce? Da nije ispunjavanje anketa..
Tipa pisanje nekih clanaka ili tako nesto
Ako želiš pisati kolumne recimo, možeš otvoriti vlastiti blog i tamo pisati što god ti padne na pamet.

Ako se želiš baviti pisanjem romana ili poezije, za to također možeš otvoriti vlastiti blog. Možeš sve napisati u Wordu, prebaciti u PDF i uploadati na web. Web stranicu možeš napraviti sam preko SimpleSite-a, Webflowa, Wixa...
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 02:32   #31
E sad ovako, ja radim već duže vrijeme preko neta od kuće i ako govorite aktivno neki strani jezik, ne bi trebali-smjeli imati problema naći posao, bez znanja stranog jezika..ma ide, ali je teško jer je izbor sužen. Što se samog rada tiče, dobro razmislite, ne radi se o nikakvoj novoj modi koju ljudi furaju, zašto ovo kažem. Zato što u radu od kuće vi ste sami, nemate socijalnog okruženja, a to je velikoj većini problem. Za firmu za koju ja radim već dvije i pol godine svjedok sam da su mnogi došli i otišli u roku mjesec dana. Jednostavno to socijalno okruženje na klasičnom poslu je očito presudno. A ako ste pak rješeni da se krećete i borite u većini slučajeva samo znanje jezika nije dovoljno, morate znati još nešto. I sve to možete naći na you tube, i web design i programiranje i sve, u roku godinu dana da bas dobro savladate i mozete da radite.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:53   #32
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Možda izrađivati taj nakit i napravit web stranicu gdje će se taj nakit prodavati ?
Sve bi to bilo idealno da nasi ljudi imalo cijene rucni rad. Ja osobno, davno bih vec imala otvorenu kucnu radinost. No, sa stavom naseg naroda prema tome, nema sanse. Nazalost.
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:38   #33
Quote:
nina-nana kaže: Pogledaj post
Sve bi to bilo idealno da nasi ljudi imalo cijene rucni rad. Ja osobno, davno bih vec imala otvorenu kucnu radinost. No, sa stavom naseg naroda prema tome, nema sanse. Nazalost.
Mislim da je jedina bolja sansa fokusirati se na vanjsko trziste vani se stvarno cijeni rucni rad i umjetnost daleko vise nego kod nas
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:57   #34
Nisam znao za ovu temu. Ja znam za jednu vrstu zarade od kuće: izrada dizajna za majice. Treba vam neki program poput photoshopa (bilo koji da može sačuvati slike u .PNG formatu bez pozadine), te nekakav smisla za ono što bi ljudi htjeli nositi na majici. Majice ne printate vi, niti ih šaljete. Vi doslovno samo napravite natpis ili sliku za majicu, uplodate i oni preuzmu dalje ako i kad netko kupi majicu s vašim dizajnom. Nema scama, lažnih obećanja, sve je jako transparentno. Nije poput ispunjavanja anketa i sl, no ovo nije ni posao di imate šefa i određenu plaću (osim ako ga vi učinite time). Ovo je najviše nalik prodavanju stvari na etsy ili ebay-u.

Dizajn:
Može biti jednostavan natpis, smješan ili štagod, ili čak i nešto artsy ako znate crtati. Dakle ako mislite da možete smisliti dizajn za majicu koju bi netko htio kupiti, možete se baviti time. Mnogi ljudi koji se time bave nisu umjetnici niti imaju dizajnerskih vještina. Ima hrpa stranica na kojima to možete raditi i nijedna nije scam.

Zarada:
To varira, iskreno svako to može raditi i stotine tisuća ljudi to trenutno radi i zarađuje od toga, no ako niste domišljati vjerojatno nećete mnogo ili išta zaraditi. Vi najčešće dobijete 4$ po prodaji majice s vašim dizajnom, 2$ dok im traje sale.
Isplata je idući mjesec ako imate više od minimum payouta koji je 20$ ako se ne varam.

Moje iskustvo:
Osobno mi je trebalo 3 mjeseca da prodam prvu majicu, no ja sam imao samo 1 dizajn, no od 2014-te nije prošao mjesec da nisam zaradio išta. Prvi royalties su bili 80$, pa 97$, pa 32$, itd. U 2017-oj nije bilo mjeseca da sam dobio manje od 500$ mjesećno. Razlog zašto taj broj nije prva stvar koju sam rekao je taj što ne želim dati ikome krivi dojam da toliko svi koji to rade dobijaju, jer to nije istina. No preporučam da probate i vidite, smatram da ako vam 50-100$ extra svaki mjesec djeluje super, da svakako trebate probati. Ja ovo radim 4 godine i ide mi crtanje. Imam oko 150 dizajna vjerojatno, iako ih je preko 100 jednostavnih ili textova. Meni je ovo super jer kad jednom napravite dizajn, on se možete stalno prodavati bez da vi išta radite. Ne morate ga reklamirati niti raditi nove ako to ne želite. Ja iskreno nisam radio mnogo

GDJE:
Stranice gdje možete uplodati (ili vidjeti tuđe) dizajne, su sljedeće:
Teepublic - ovo preporučam za početnike, dobijate 2-4$ po majici. Bio bi vam zahvalan da kad radite account koristite moj referal link (dobijem 1$ svaki put kad vi prodate nešto (ne oduzima se od vaših 4$)): http://tee.pub/lic/FQH3RmVFe0I
Redbubble - isto kao i gore, možda malo popularnija stranica, samo malo kompliciranija, ima ih još hrpa drugih, no ne bi preporučio da se širite prije nego skontate da li se išta prodaje. Ako će se igdje prodati, onda je to na ove 2 najpopularnije. No poslje imate: Society6, zazzle, spreadshirt, designbyhumans, itd.

Merch by Amazon - ovo je posve druga biljka, Amazon.com svi znate što je, Merch je njihova platforma za izradu majica. Problem je što čekanje da vam amazon odobri account zna potrajati. U prosjeku kažu 2mj, no ja sam čekam već puno duže.

Naravno 1 dizajn možete prodavati na svim tim stranicama, te možete imati account na svim sajtovima. Moja zarada je kombinacija isplate s svih navedenih (osim amazona).

Više o tome možete vidjeti na ovoj temi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=975073
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:25   #35
@billray

Čini se zanimljivo, mogao bi isprobati.. samo moram otvoriti paypal račun
meni bi i mali novci zasad bili dovoljni, najgore ništa .. već mi se nekakve
ideje vrte po glavi za majice.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:15   #36
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
@billray

Čini se zanimljivo, mogao bi isprobati.. samo moram otvoriti paypal račun
meni bi i mali novci zasad bili dovoljni, najgore ništa .. već mi se nekakve
ideje vrte po glavi za majice.
To je dobar mentalitet za početi ovo. Svakako savjetujem svima koje zanima da se okušaju u tome jer, nakon što jednom probaju, ne moraju nastaviti gurati u tom smjeru dok ne vide da imaju šanse u tome. Kad naprave 1 ili par dizajna, uploadaju ih, ne moraju dalje ništa. Eventualno će dobiti mail ako se nešto proda i kada vide da zapravo zarađuju na nečemu što su napravili prije 3 mjeseca, onda će vjerojatno i naći vremena za dodati još stvari u svoj shop i tako će samo rasti s vremenom. Tako je barem bilo kod mene.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 00:11   #37
Vece svima,
evo naletio sam na jednom domacem portalu na zanimljiv clanak, moze nekome biti od pomoci, a pogotovo zenama.
Posao od kuće za žene – najbolje web stranice za zaradu
Kawadet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2022., 13:49   #38
Po meni je najjaci nacin kako danas zaraditi od kuce je kreirati vlastiti blog o nekoj temi koja te zanima (a ujedno ima i potencijal za zaradu).

Na primjer, blog za mlade mame o tome kako odgajati djecu, blog s receptima i savjetima za zdravu prehranu, blog o vježbanju i o tome kako smanjiti kilažu u kratkom periodu, blog s recenzijama ženskih proizvoda... itd.

Treba pisati sadržaj (blog postove) koji je dugovječan i kad takav sadržaj jednom napišeš i postaviš na svoju web stranicu, uz manje izmjene on može trajati zauvijek. Ako se dobro rangira na Google-u to znači kontinuirana posjeta što znači $$$.

Na blogu se zarađuje tako da se postave reklame i kada ih ljudi pregledavaju, ti dobivaš $$ ili kroz affiliate marketing. Affiliate marketing je način zarade gdje ti u sklopu svojih blog postova u kojima rješavaš probleme korisnika promoviraš neki proizvod. Kada korisnici kupe taj proizvod na stranici prodavatelja (a odu tamo preko tvog affiliate linka), ti dobiješ dogovorenu proviziju.

Ja već par godina zarađujem na ovaj način i svaki mjesec zarada je sve veća i veća. Zarade prvih par mjeseci nema jer treba napisati prve članke, al kad napišeš kvalitetan sadržaj i nastaviš pisati zarada se povećava. Što više prometa na blogu to je zarada veća.

Fora je što ti za početak treba samo hosting (20 kn mjesečno), možeš raditi od kuće i u bilo koje vrijeme koje ti odgovara, pa i ponoći.

Jedna od najbolji stvari je ta što kada se napisani sadržaj rangiran a Google-u, Google će ti i bez tvog aktivnog rada na blogu donositi posjetitielje za taj već napisani sadržaj. To znači da možeš uzwti predah od pisanja tjedan, dva, mjesec ili više, a blog će i dalje generirati zaradu.

Nemam pojma zašto više ljudi nema svoje blogove. Isprobano funkcionira.

Evo ovdje ima preko 100 ideja za rad od kuće pa pogledajte.
PacoCro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.