Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 17:41   #3461
Ma da, to mi je onak neka se nađe za zdravlje.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:43   #3462
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
A postoji mogućnost da su vježbe za ruke izvođene krivo pa do upale ne može ni doći.
Upala nije znak da je trening dobro odraden.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:15   #3463
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
Upala nije znak da je trening dobro odraden.
Upala nije jamac ali pokazatelj da si na pravom putu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:21   #3464
ima netko da je radio svoj preworkout ? ja planiram raditi svoj , narucio sam si citrulline malate , taurin , beta alanin i imam kreatin s okusom . Jel mi jos nesto treba ? Naravno , uz to sam planirao uzimati i kofeinske tablete .
Drughi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:55   #3465
Pa ako baš moraš to su ok sastojci, inače osim kofeina ovi će ti za nijansu dić trening.

Također taurin se uzima post workout.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:59   #3466
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Pa ako baš moraš to su ok sastojci, inače osim kofeina ovi će ti za nijansu dić trening.

Također taurin se uzima post workout.
zasto ga onda ima u energetskim picima ?
Drughi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:41   #3467
Dobro zvuči.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:24   #3468
pozdrav

imam 70 kg, radim na masi..koliko bi trebao uzeti grama wheya nakon treninga , a koliko grama dekstroze??? uzimam whey gold standard (24 g proteina po mjerici)
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:21   #3469
Možda da se okreneš maltodextrinu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:36   #3470
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
pozdrav

imam 70 kg, radim na masi..koliko bi trebao uzeti grama wheya nakon treninga , a koliko grama dekstroze??? uzimam whey gold standard (24 g proteina po mjerici)
Kad si na masi najbolje je popiti 25g dekstroze sa pola litre vode na eks bez stajanja, znači nemoj da pomalo piješ nego eksiraj dex sa pola litre vode minimum odmah poslije treninga. U to možeš umiješati Whey i sve zajedno popiti.
Možeš i dodati maltodextrin i to piješ onda 15g Malto i 15g Dex plus whey ako želiš uz to.

Odmah poslije toga kad budeš u mogućnosti jesti dobar obrok baziran Ugljikohidratima unutar prvih sat vremena nakon treninga.
Samo pazi! Ako ne doziraš pravilno dex ili malto dobit ćeš sala, zato prati vagu i namještaj doziranje, nema potrebe ići iznad 25g dex, odnosno kad se pije zajedno ne treba ići iznad 15g dex I malto.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:06   #3471
Hvala na opseznom odgovoru.mozda je najbolje da krenem sa 10g malto i 10 g dex.
Mozes mi molim te navesti neki primjer obroka kojeg bi trebao pojesti u roku sat vremena nakon treninga?
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:54   #3472
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
Hvala na opseznom odgovoru.mozda je najbolje da krenem sa 10g malto i 10 g dex.
Mozes mi molim te navesti neki primjer obroka kojeg bi trebao pojesti u roku sat vremena nakon treninga?
Možeš slobodno pa si vidi kroz par tjedana jel ima kakvih promijena, pa doziranje onako kako ti tijelo kaže. Uostalom ako ti je dobra ishrana možda uvidiš da dex uopće ne treba.

Po meni je najbolja bijela riža, i to sama da se brže probavi, pogotovo ako smo prije unijeli dex I protein. Onda nakon 1-2h isto riža ali sad sa dobrim izborom proteina, recimo piletina je tu dobar izbor. Onda naravno obrok savkih 2-3h i unositi protein u svakom obroku ekvivalentan kao dva jaja i UH iz drugih izvora. Riža je najpogodnija poslije treninga a ostali izvori UH tokom dana. Na ovoj šemi je najbolje imati trening odmah u jutro zbog ostalih obroka poslije treninga, naravno ako se ima mogućnost.

Ako se nema mogućnosti i vrijeme je ograničeno tu ti je najbolje odmah u prvom obroku pojesti rižu (čitaj UH) i protein. Kad si na masi dnevni kalorijski unos treba biti 60-70% UH a ostalo protein i masti.
Riža je najpogodnija kao takva odmah poslije treninga ali to ne znači da se toga treba držati kao pijan pilota. Istraži šta tebi odgovara i eksperimentiraj sa hranom.

Naglasak je uvijek na umjerenom konzumiranju hrane, ići na što više obroka (7-8 pa i više) da se lijepo rasporedi da ne držimo glikemiju jako visoko dugo vremena. Kad se jede više manjih obroka gušterača nije opterećena kao kad se jedu obilni obroci. Naravno uz današnji stil života nije svima moguće jesti puno obroka ali je bitno sve to lijepo rasporediti u makar 5 obroka, doručak, ručak, večera i dva među obroka.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:25   #3473
hvala ti
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:14   #3474
Ja jedem 12 obroka dnevno. Po preporuci jednog vrhunskog bodibildera.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:29   #3475
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ja jedem 12 obroka dnevno. Po preporuci jednog vrhunskog bodibildera.
Kolka ti je plata?

A možda je i do toga da si maher u raspoređivanju resursima i ravnomjernoj prehrani, svejedno, imaš respekt.


ot:kupio jučer od Bodylaba s okusom jagode, pozitivno iznenađen.
Prije sam pio bananko banana od Myproteina, i to se pjenilo ko da sam bacio šumecu tabletu u bocu zmućkane Cole , a i topivost nije bila na nivou.
Bodylab se uopće ne pjeni, okus je lagan za ispijanje i topivost je izvrsna.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:27   #3476
[QUOTE=ot:kupio jučer od Bodylaba s okusom jagode, pozitivno iznenađen.
Prije sam pio bananko banana od Myproteina, i to se pjenilo ko da sam bacio šumecu tabletu u bocu zmućkane Cole , a i topivost nije bila na nivou.
Bodylab se uopće ne pjeni, okus je lagan za ispijanje i topivost je izvrsna.[/QUOTE]

A tek drugi okusi Bodylab wheya njami.., sve sam ih isprobao. Koliko su mi objasnili izbjegavaju stavljanje umjetnih aroma. U čokoladu stavljaju pravi kakao, u čoko kokos pravi komadići kokosa, vaniliju nabavljaju s Madagascara. Kao što kažeš, topivost top, nema grudica, probavnih problema. Dugo ih koristim i prezadovoljan sam. Stvarno preporuke. Još uz promotivni kod koji je gotovo uvijek aktivan, cijena je odlična za tu kvalitetu
mylink is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:51   #3477
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Možeš slobodno pa si vidi kroz par tjedana jel ima kakvih promijena, pa doziranje onako kako ti tijelo kaže. Uostalom ako ti je dobra ishrana možda uvidiš da dex uopće ne treba.

Po meni je najbolja bijela riža, i to sama da se brže probavi, pogotovo ako smo prije unijeli dex I protein. Onda nakon 1-2h isto riža ali sad sa dobrim izborom proteina, recimo piletina je tu dobar izbor. Onda naravno obrok savkih 2-3h i unositi protein u svakom obroku ekvivalentan kao dva jaja i UH iz drugih izvora. Riža je najpogodnija poslije treninga a ostali izvori UH tokom dana. Na ovoj šemi je najbolje imati trening odmah u jutro zbog ostalih obroka poslije treninga, naravno ako se ima mogućnost.

Ako se nema mogućnosti i vrijeme je ograničeno tu ti je najbolje odmah u prvom obroku pojesti rižu (čitaj UH) i protein. Kad si na masi dnevni kalorijski unos treba biti 60-70% UH a ostalo protein i masti.
Riža je najpogodnija kao takva odmah poslije treninga ali to ne znači da se toga treba držati kao pijan pilota. Istraži šta tebi odgovara i eksperimentiraj sa hranom.

Naglasak je uvijek na umjerenom konzumiranju hrane, ići na što više obroka (7-8 pa i više) da se lijepo rasporedi da ne držimo glikemiju jako visoko dugo vremena. Kad se jede više manjih obroka gušterača nije opterećena kao kad se jedu obilni obroci. Naravno uz današnji stil života nije svima moguće jesti puno obroka ali je bitno sve to lijepo rasporediti u makar 5 obroka, doručak, ručak, večera i dva među obroka.
ok sve je to lijepo i točno napisano al je samo pola priće
svaki buodybilder zna da je jednako važan tajming pražnjenja crijeva
ja nisam vidio prave gejnove sve dok nisam umjesto
jednog pražnjenja ujutro počeo prakticirat pet manjih tokom dana
tako osiguravaš daleko bolju ekstrakciju nutrijenata
al eto, o tom niko ne voli govorit
Vuk Sramotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:07   #3478
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Kolka ti je plata?

A možda je i do toga da si maher u raspoređivanju resursima i ravnomjernoj prehrani, svejedno, imaš respekt.
Whatever it takes.

No kad bolje razmislim, 12 obroka je još uvijek daleko od optimalnog.

Trebalo bi konstantno uz sebe imati posudicu s hranom i svakih par minuta uzeti zalogaj. Na taj način kontinuirano opskrbljuješ tijelo hranjivim tvarima.

Na dane treninga obavezno bar 2-3 zalogaja odmah nakon svakog odrađenog seta da se ne zatvori anabolički prozor.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:09   #3479
Quote:
mylink kaže: Pogledaj post
A tek drugi okusi Bodylab wheya njami.., sve sam ih isprobao. Koliko su mi objasnili izbjegavaju stavljanje umjetnih aroma. U čokoladu stavljaju pravi kakao, u čoko kokos pravi komadići kokosa, vaniliju nabavljaju s Madagascara. Kao što kažeš, topivost top, nema grudica, probavnih problema. Dugo ih koristim i prezadovoljan sam. Stvarno preporuke. Još uz promotivni kod koji je gotovo uvijek aktivan, cijena je odlična za tu kvalitetu
a ko ti je to objasnio? lijepo ga reklamiraš,još kad bi znali da nemaš veze sa uvoznikom....

Quote:
Vuk Sramotnjak kaže: Pogledaj post
ok sve je to lijepo i točno napisano al je samo pola priće
svaki buodybilder zna da je jednako važan tajming pražnjenja crijeva
ja nisam vidio prave gejnove sve dok nisam umjesto
jednog pražnjenja ujutro počeo prakticirat pet manjih tokom dana
tako osiguravaš daleko bolju ekstrakciju nutrijenata

al eto, o tom niko ne voli govorit
a to naravno postižeš klistriranjem,zato se ne priča
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:18   #3480
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
a ko ti je to objasnio? lijepo ga reklamiraš,još kad bi znali da nemaš veze sa uvoznikom....
Nemam koristi, da bar. Žicao sam se za popust na količinu, ali nisu dali. Malo popričali pa mi odgovorili na neke moje upit. Iznenadili su me, odgovarali me da kupim gainer..
mylink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.