Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 09:10   #381
Gdje kupiti nož (kotačić) za rezačicu željeznih cijevi 1/4-5/4", poput ovoga

samo je kineski (iz Lidla). Promjer je oko 25mm, s osovinom 8mm.
Zagreb i SZ Hrvatska.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:56   #382
bilo u kauflandu na zagrebačkoj aveniji ovakav, oko 50 kuna.

https://www.cromwell.co.uk/shop/hand.../p/KEN5885700K
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:56   #383
gdje kupiti plosnati krizni profil, ovako nesto


dimenzija odprilike da je svaki krak 5cm, sirina kraka 1-2cm, debljina lima 1-2mm. moze biti i bez rupa.

trazio po nasim zeljezarama i po netu, ima ravnih, L, T, ali kriznih nula bodova
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:10   #384
Najlonski fittinzi

Gdje ima za kupiti veliki izbor najlonskih fittinga za crijeva, sve razne varijante (konektori, reduciri T spojevi, Y spojevi, ...) znaci nesto poput ovog:

https://www.ebay.com/itm/STRAIGHT-Ba...vd1ylj625epG9w
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:31   #385
jel ima negdje u zg za kupit ovi alu profili za radit konstrukcije:
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alat...oglas-23545932

ima na aliexpressu. ali kod nas nemrem pogodit naziv, ovaj je nevažeći:
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alat...oglas-13326931
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:58   #386
Ja sam isto to tražio svojedobno, al sam na kraju odustao. Sad sam izguglao neku firmu u Zaprešiću, al ne piše cijena. Javi što si saznao ako ćeš ih kontaktirati...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:02   #387
na ebayu našao, 20 eura poštarina, meni ne treba za profi upotrebu nego za neku eksperimentalnu konstrukciju da vidim da li se da sklapati kako sam zamislio pa možda napravim glodalom utore u drvenim letvama pa poslije u peč sve zajedno.

https://www.ebay.de/sch/i.html?&_nkw...aukastensystem

neki tip je za djecu radio sustav ko mehanotehnika čini se sa istim sustavom...

https://www.google.hr/search?q=Infento&tbm=isch
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:57   #388
A da pitate u Strojoprometu?

Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
gdje kupiti plosnati krizni profil, ovako nesto


dimenzija odprilike da je svaki krak 5cm, sirina kraka 1-2cm, debljina lima 1-2mm. moze biti i bez rupa.
To se napravi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:19   #389
Osim imbusa i kranjca, gdje još u ZG ima bolji izbor vijčane robe?
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:52   #390
Bauhaus, Pevec....
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 02:10   #391
tržnica Dubrava mislim "šarafko"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:50   #392
Imam par pitanja gdje kupiti tako da cu odmah ispucat

1. Šarafe za drva ? ima na puno mjesta al gdje je najjeftinije

2.šperploče? da ne moram kupovat cijelu ploču

3.stolarsku stegu?
Vensec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 18:18   #393
1. Usporedi sam cijene na stranicama Bauhaus webshopa, Iverpanu, Elgradu i sl. Ako se radi o maloj količini, nije značajna razlika.

2. Npr. u Bauhausu ne moraš uzet cijelu ploču, al platit ćeš duplo ili troduplo više (zaboravio sam odnose). Dok npr. u Javoru na Kovinskoj ulici u Zagrebu ćeš proći puno jeftinije al moraš uzet cijelu ploču (mislim da je 150x150 i imaš 2 besplatna transportna reza). Koliko se sjećam, otprilike koliko sam platio komad šperploče 70x60 u Bauhausu, u Javoru sam kupio cijelu ploču...

3. Npr. Ja sam kupio za 119 kn (ako se dobro sjećam) u Bauhausu stegu od 100cm, a kasnije u pevecu istih dimenzija za duplo manje. Ova iz Bauhausa je neusporedivo bolja-deblja-čvršća-kruča, dok se ova iz peveca uvija - posluži i ona, ali da sam znao ne bih je kupio...

Zadnje uređivanje mario_bla : 29.11.2017. at 18:29.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:28   #394
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
1. Usporedi sam cijene na stranicama Bauhaus webshopa, Iverpanu, Elgradu i sl. Ako se radi o maloj količini, nije značajna razlika.

2. Npr. u Bauhausu ne moraš uzet cijelu ploču, al platit ćeš duplo ili troduplo više (zaboravio sam odnose). Dok npr. u Javoru na Kovinskoj ulici u Zagrebu ćeš proći puno jeftinije al moraš uzet cijelu ploču (mislim da je 150x150 i imaš 2 besplatna transportna reza). Koliko se sjećam, otprilike koliko sam platio komad šperploče 70x60 u Bauhausu, u Javoru sam kupio cijelu ploču...

3. Npr. Ja sam kupio za 119 kn (ako se dobro sjećam) u Bauhausu stegu od 100cm, a kasnije u pevecu istih dimenzija za duplo manje. Ova iz Bauhausa je neusporedivo bolja-deblja-čvršća-kruča, dok se ova iz peveca uvija - posluži i ona, ali da sam znao ne bih je kupio...
Hvala na odogovru!

PS: imas super jednorucne stege u Zagrebackoj preko puta uradi sam. Mala željezarija i imaju stega od 40-60kn, po meni najpovoljnije u ZG
Vensec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:34   #395
E, al kakve su i kojih su dimenzija za tu cijenu. Ja sam u bauhausu kupio desetak onih malih od 20cm duljine po 17 kn/kom. Ako imaš sliku kako izgleda (ako si kupio), stavi je. Kod ovih iz peveca od 100cm koje sam kupio za 60 kn (ako se dobro sjećam) se dešava to da se ova uzdužna šipka uvija kad stežeš i onda stega iskače (ne baš svaki puta). Ta šipka ima ovakav profil ll, a ove skuplje iz bauhausa otprilike imaju ovakav )(. I duplo su teže. Pretpostavljam da se zato ne uvijaju. Mislim da to uvijanje kod manjih stega ne dolazi toliko do izražaja pa ako kupuješ manje odi na jeftiniju varijantu. Ili kupi jedne pa vidi kakve su pa uzmi još ako se pokažu ok.

E da, i krivo sam ti gore napisao vezano uz šperploču. U bauhausu sam jednom uzeo 2 komada 70x60 i jednu 50x50. I koliko se sjećam platio sam otprilike kao cijelu ploču 150x150 u javoru. Znači otprilike duplo više platiš u Bauhausu, ali imaš tu komociju da ne moraš uzimat cijelu ploču.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:50   #396
Dada i ja imam ove iz Bauhausa za 17 kn (crveno plave) i super su ali su male.
Također imam i velike od 60cm iz bauhausa i isto su oke.

Ove o kojima sam pricao su samostezajuce i ja mislim da za 50kn dobijes ove od 40cm.... Koristim ih zadnja 2 tjedna i jako su dobre za sad...
Kao sto sam napisao, najbolji omjer kvalitete i cijene za sad.

Iste takve samostezajuce u bauhausu kostaju po 120kn od 40cm.
Vensec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:45   #397
Ima li gdje za posuditi/unajmiti dijamantnu krunu za izbušiti rupu za odvod kuhinjske nape u zidu?
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:59   #398
Najbolje se raspitaj kod majstora za klime ili centralnno. Oni imaju tih kruna za kroz beton. Iskreno sumnjam da to netko iznajmljuje a da kupuješ za jednu upotrebu zbilja nema smisla jer koštaju poprilićno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:10   #399
hvala.
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:56   #400
Bojim se da ti to ne bude nitko iznajmio već ti bude dobro debelo naplatio posao. Ako nikako drugačije postoji plan B, uzmeš jedno svrdlo 10mm i okolo unutar nacrtanog kruga bušiš rupu po rupu i poslije samo obradiš s spičastim/plosnatim štemaljzom.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.