Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 00:17   #41
anketa

Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Zaokružio sam ono što smo već izabrali, vrlo jednostavno...

Političkog rizika nema. Rusija je izvorni proizvođač helikoptera i djelova.
Blago tebi kad su ti stvari tako jednostavne. Sve je super samo ako se okrenemo Rusima, jelda?
Međutim, 200 ljudi u ZTC-u ne misli tako, jer imaju dosta iskustva s tim Istokom. ZTC bi stoga trebalo ostaviti da vodi svoju politiku prema civilnom komercijalnom tržištu, a vojnu poslovnu politiku trebalo bi ostaviti MORH-u. Drugim riječima, neka MORH raspiše međunarodni tender i samostalno sa svojim istočnim partnerom odradi ovaj posao, jednako uspješno kao i u slučaju Migova. No ne pada im to na pamet, jer moraju imati budalu koja će im free of charge otklanjati reklamacije.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 00:23   #42
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
http://www.intellinews.com/500-000-c...r-sich-125920/ Netko bi naše heliće k ukrajinskoj mafiji?
A ti poletarac misliš da je ukrajinska mafija veća i gora od ruske? Pa Ukrajinu je sve donedavno i vodila ruska mafija, da si živio tamo znao bi to iz prve ruke. Je li možda ukrajinska mafija kriva (btw, mafije ima svuda, right?) što je MORH tako odradio remont Migova u Odessi? Što su za ime svijeta mjesecima tamo radili MORH-ovi stručnjaci? Nisu znali gledati status liste zrakoplova? Serijske brojeve? Ali zato dnevnice u džep i malo da guza vidi puta, standardna procedura stručnjaka iz SSVZP-a, a sve na teret poreznih obveznika.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 09:17   #43
Imam ja pitanje za kolegu Aeronauta....
Zli jezici pričaju da je audit turizam koštao za dvije destinacije cca 200 k
kuna, pa da nije bilo više para u ZTCu, koji je to sve platio, za treći turizam.
Ima li istine u tome?

Slijedeće pitanje je: Kako može povjerenstvo, koje više nema isti sastav,
donositi meritorne odluke o izboru?

Te treće pitanje za sve od Bahate ekipe do Aeronauta: Gdje je pisana odluka,
rečenog krnjeg povjerenstva?

Može slobodno i general u miru Štimac odgovoriti, on voli istupati u medijima za razliku od Krpana....

#samotransparentno
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 10:57   #44
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Blago tebi kad su ti stvari tako jednostavne. Sve je super samo ako se okrenemo Rusima, jelda?
Međutim, 200 ljudi u ZTC-u ne misli tako, jer imaju dosta iskustva s tim Istokom. ZTC bi stoga trebalo ostaviti da vodi svoju politiku prema civilnom komercijalnom tržištu, a vojnu poslovnu politiku trebalo bi ostaviti MORH-u. Drugim riječima, neka MORH raspiše međunarodni tender i samostalno sa svojim istočnim partnerom odradi ovaj posao, jednako uspješno kao i u slučaju Migova. No ne pada im to na pamet, jer moraju imati budalu koja će im free of charge otklanjati reklamacije.
Dobro, što je problem? Na smijem glasovati kako sam glasovao iz onih navedenih razloga? Uz obrazloženje da je odluka već donešena i da je prihvaćam.

A ako sam za remont ruskih helikoptera u Rusiji, onda sam rusofil?
Bjelorusija i Ukrajina nisu istok?
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:10   #45
Nisam glasovao jer mi ne odgovara niti jedno ponuđeno pitanje.
Vjerujem da će "ešice" biti remontirane najbolje što priželjkujemo.
Ipak su to novi s papirima helikopteri.
Vjerujem i da će ovih planiranih 7 biti dodatno modernizirano.
Ako ima negdje u Europi da se neki dio bolje servisira nego u izabranom zavodu, pa neka taj zavod sklopi ugovor s podizvođačem za taj dio (motor ili neku drugu sekciju npr.)
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:18   #46
Quote:
Ako ima negdje u Europi da se neki dio bolje servisira nego u izabranom zavodu, pa neka taj zavod sklopi ugovor s podizvođačem za taj dio (motor ili neku drugu sekciju npr.)
Yep, samo tko će to odrediti kada u krnjem povjerenstvu više struke nema.
Uz to ovi koji su kao preferirani ništa ne haju za muzičke želje i pozdrave.
Biti će to iskustvo razine neprocjenjivo

Pa za tebe onda ima => Ništa navedeno

Ešice su lakmus jedne lažne transparentnosti te znak da je strategija
promašaj.... Alkar Krste u NIŠTA
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 16:18   #47
Podsjetnik na modernizaciju naša 2 MIL Mi 8 MTV1 koju su platili Amerikanci iz 2005. godine, dakle prije 12 godina.
Obveze RH
Republika Hrvatska, kao aktualna clanica PfP-a (PartnershipFor Peace), koje je u sklopu NATO saveza i kao zemlja kandidat za pristupanje punopravnom clanstvu, sudjeluje u zajednickim vjezbama i mirovnim operacijama u pogledu prevozenja i loqistickoj potpori nasih mirovnih postrojbi, koje ce djelovati zajedno sa snagama NATO-au kriznim zaristima.
Snage za sudjelovanje u NATO/ PfP vodenim operacijama u inozemstvu mogle bi izvoditi sljedece zadace:
1. Operacije potpore miru
1. Odrzavanje mira
2. Nametanje mira
3. Humanitarne operacije
4. Akcije traganja i spasavanja (SAR).

Od helikoptera i osoblja koji su dani u operaciju, moze se ocekivati da budu rasporedeni u visenacionalne snage za zracni prijevoz pod operativnim nadzorom NATO-a. U skladu s tim, RH ima obvezu prilagoditi elektroničku opremu zrakoplova, kao i letne procedure, standardima koji vrijede unutar Saveza.

Zahtjevi
NATO-ovo Euroatlantsko vijece za partnerstvo (NATO/EAPC) podnijelo je opci tehnicki zahtjev da se dva helikoptera iz sastava HRZ-a opreme odqovarajucom navigacijskom, komunikacijskom i identifikacijskom(NAV/COMM/IFF) opremom,
koja moze podupirati interoperabilnost s ostalim zrakoplovima koji lete pod zapovjednistvom NATO-a temora ispunjavati sljedece tehnicke parametre:

1. UHF radiouredaj s kompatibilnim frekvencijskim kanalima i odvajanjem frekvencija. Otporan na elektromagnetska zracenja i sigurni prijenos govornih informacija [kripto zastita i izmjenicna promjena frekvencija)

2. TACAN (Tactical Air Navigation = Takticka navigacija)

3. VOR/DME (VHF Omni Range= Svesmjeni radiofar/Distance Measuring Equipment= Uredaj za mjerenje kose udaljenosti)

4. GPS (Global Positioning System = Sustav globalne navigacije)

5. IFF (Identification Friend or Foe = Identifikacija "Prijatelj/Neprijatelj") Transponders Modom Ci moqucnoscu dogradnje do NATO IFF.

6. Postupci u slucaju kvara radio navigacijske opreme trebaju biti u skladu sa STANAG-om 3530. STANAG (Standardization Agreement) - Dogovor medu zernljama clanicama NATO-a o standardizaciji procedura, sustava i komponenata opreme u svrhu ucinkovitog zajednickoqoperativnog djelovanja.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:23   #48
anketa

Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Imam ja pitanje za kolegu Aeronauta....
Zli jezici pričaju da je audit turizam koštao za dvije destinacije cca 200 k
kuna, pa da nije bilo više para u ZTCu, koji je to sve platio, za treći turizam.
Ima li istine u tome?

Slijedeće pitanje je: Kako može povjerenstvo, koje više nema isti sastav,
donositi meritorne odluke o izboru?

Te treće pitanje za sve od Bahate ekipe do Aeronauta: Gdje je pisana odluka,
rečenog krnjeg povjerenstva?

Može slobodno i general u miru Štimac odgovoriti, on voli istupati u medijima za razliku od Krpana....

#samotransparentno
Vi bi kolega, osim što se u anketi zaboravili vrlo dobri zavod u trenčinu, sada da vam još odgovaram na pitanja koja sam već objasnio...ccc, ne čita se s razumijevanjem, ali u vašem slučaju ću oprostiti jer ste gospodin u godinama...
Daklem:
1. vrlo ste blizu istini
2. ne može...ako je već imenovano povjerenstvo, onda se njegova odluka tj. stručni stav ima poštivati
3. ovu odluku nitko nije vidio, pa se postavlja pitanje jeli uopće napisana
4. gen Štimac ne može po ovom pitanju davati nikakve izjave jer je u NO ZTC-a...dobar izgovor, zar ne?

Uprava ZTC-a luta od kad je imenovana, znači od 2014...Lutaju ljudi jer nisu iz zrakoplovstva, trebalo im je najmanje dvije godine da shvate čime se to ZTC uopće bavi, a ni danas nije puno bolje, jer nisu našli nijedan civilni posao koji bi osigurao sigurne plaće. Žalosno je to što ih Vlada uopće ne pita ništa i ne kontrolira kuda ide to poduzeće. Nadzorni odbor samo je tim dobrovoljaca koji pokušava razumjeti tekuće probleme, i to s vrlo polovičnim uspjehom, no njihovi stavovi i saznanja nemaju nikakav praktični učinak.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:56   #49
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
A ti poletarac misliš da je ukrajinska mafija veća i gora od ruske? Pa Ukrajinu je sve donedavno i vodila ruska mafija, da si živio tamo znao bi to iz prve ruke. Je li možda ukrajinska mafija kriva (btw, mafije ima svuda, right?) što je MORH tako odradio remont Migova u Odessi?
Da, ukrajinska mafija je kriva što je MORH odradio takav remont MIGova u Odessi, a vi i ukrajinska mafija ste krivi što je ovako odrađen remont na Mi-8. Koliko vam treba još godinu-dvije i skoro pa gotovo?


Quote:
Što su za ime svijeta mjesecima tamo radili MORH-ovi stručnjaci? Nisu znali gledati status liste zrakoplova? Serijske brojeve? Ali zato dnevnice u džep i malo da guza vidi puta, standardna procedura stručnjaka iz SSVZP-a, a sve na teret poreznih obveznika.
Bili su tamo iza zaključanih vratiju i nisu smjeli prismrdjeti avionima. Od dana 1 se zna da su brojevi prekucavani i od dana 1 se zna da su bugarski trupovi, dijelovi od pitaj Boga kud. Ali naš veliki Ante je imao druge vizije, a par idiota završilo sa optužnicama, neka im je.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:01   #50
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Podsjetnik na modernizaciju naša 2 MIL Mi 8 MTV1 koju su platili Amerikanci iz 2005. godine, dakle prije 12 godina.
Obveze RH

To ti je prijatelju bilo upravo tada... prije 12 godina. Nemoj zaboraviti da su helikopteri išli u ruke Ukrajincima koji nemaju NATO SC te je pitanje jel ta oprema vraćena na helikoptere i na koje.

I ispravak, Amerikanci su donirali opremu, ugradnju je platio MORH Česima.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:11   #51
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Da, ukrajinska mafija je kriva što je MORH odradio takav remont MIGova u Odessi, a vi i ukrajinska mafija ste krivi što je ovako odrađen remont na Mi-8. Koliko vam treba još godinu-dvije i skoro pa gotovo?

Bili su tamo iza zaključanih vratiju i nisu smjeli prismrdjeti avionima. Od dana 1 se zna da su brojevi prekucavani i od dana 1 se zna da su bugarski trupovi, dijelovi od pitaj Boga kud. Ali naš veliki Ante je imao druge vizije, a par idiota završilo sa optužnicama, neka im je.
Laži samo laži.

Nitko nije bio iza zaključanih vrata.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:14   #52
@areonaut
zahvaljujem na iskrenim odgovorima....
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Da, ukrajinska mafija je kriva što je MORH odradio takav remont MIGova u Odessi, a vi i ukrajinska mafija ste krivi što je ovako odrađen remont na Mi-8. Koliko vam treba još godinu-dvije i skoro pa gotovo?
Mislim da niste dobro informirani... Koliko je meni poznato sve oko Mi8
u suradnji sa UKR je odrađeno uredno i na vrijeme. Pod prethodnom
upravom ZTCa / sa malim izuzetkom više sile - kada se na neke agregate,
reduktore i turbine čekalo cca 8 mjeseci jer su se zadesili u Sevastopolju.
Dakle to su ovi stojevi koji sada obavljaju lavovski posao jer drugih nema.
Moram podsjetiti da su tada u UKR imali sve uredne papire za taj remont.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:25   #53
Sve on moj 9aplus on zna ali znaš onu kada papiga ponavlja laži možda postane istina.

Ali:

Postoju i foto činjenice:

Odesa:





I ovo: http://www.jutarnji.hr/vijesti/ispov...atskoj/871525/

Quote:
Markotič napominje da mu je ovo nakon 20 godina rada na migovima bila jedinstvena prilika da vidi avione rastavljene do najmanjeg dijela. S pilotima se Selak sporazumijevao na engleskom, no sva službena korespodencija je na ruskom jeziku, uz prevođenje.
Quote:
“Bili smo smješteni u hotelu s četiri zvjezdice. Svako jutro oko devet sati po nas bi došao autobus iz Zavoda i krenuli bismo na radno mjesto. Radili bismo do 18 ili 19 sati, a ponekad i dulje”, napominje Markotič koji je bio zadužen za zrakoplovni motor. S njime su bili i desetnik Nikola Anić i nadnarednik Jenisej Vinovrški koji su bili zaduženi za elektromotor i naoružanje.

Njihova je zadaća bila da nadgledaju kvalitetu remonta, da budu na svim završnim ispitivanjima i da uspoređuju dokumentaciju koja se prilaže uz svaki dio aviona. U Zavodu su imali organiziran ručak, dva obroka ako bi se ostajalo dulje. Hrana u Zavodu dobro je došla jer Odesa, koju zovu i Mallorcom istoka, nije jeftin grad, a dnevnice su skromne. “Kava i kolač u prosječnom gradskom kafiću dođu oko 50 kuna”, objašnjava Selak.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:26   #54
Ja sam prije nekoliko mjeseci napisao da ti helikopteri najvjerovatnije vise neće poletiti sa HRZ oznakama i ostajem pri tom zaključku.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:54   #55
anketa

Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nekoliko mjeseci napisao da ti helikopteri najvjerovatnije vise neće poletiti sa HRZ oznakama i ostajem pri tom zaključku.
Raptore, ti imaš neke info s tamne strane Mjeseca?
Jerbo sada baš ništa ne ukazuje na drugu mogućnost, nego da su posao dobili Rusi, preko svojih starih pajdaša u MORH-u i oko njega, koji ne mogu prežaliti što su im izmakla dva prošla remonta i otišla u Ukrajinu.
Ali kako kažu, živi bili pa vidjeli.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:57   #56
anketa

Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Laži samo laži.

Nitko nije bio iza zaključanih vrata.
Slažem se, Fulcrum je običan lažov! Vidi se da naše dečke nitko nije držao u tamnici na kruhu i soli. Radili su svoj posao, ali su samo neki od njih stvarno znali zašto su došli u Odessu. Ostali su ujebali stvar. Ali gle čuda, provukli su se.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:56   #57
http://www.h-alter.org/vijesti/bageri-na-brodarskom

Predlazem da procitate, Ivu znam od sredine 80-tih, cesto
mi je isao na zivce svojim stavovima ali ovaj mu je clanak super.
Na listi fali Zmaj, koga uskoro ceka ista sudbina...

#samotransparentno
#strategijanacionalneS
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:07   #58
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Raptore, ti imaš neke info s tamne strane Mjeseca?
Vjerojatno samo iskustvo sa škatiranjem EBH i ETA. Dobro, kad su te postrojbe nestale, ekonomija & vlada su bile nestabilne, za razliku od današnjeg vremena prosperiteta tako da možda i nema mjesta pesimizmu.

Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Jerbo sada baš ništa ne ukazuje na drugu mogućnost, nego da su posao dobili Rusi,
Pod uvjetom da je planirana lova za remont stvarna a ne fiktivna.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:12   #59
Sova, ovaj quote ti je outdated, jer zli jezici tvrde da
je imenovano i treće povjerenstvo po istom Sh remontu.
Ovaj put je i Bog na pomoći budući da ima stručnjaka teologa
u sastavu - ako lažu mene, lažem i ja vas / ali ipak ne toliko kao
neki ex HRZ generali u miru

Dakle treća sreća, ako Bog da :klap:
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:30   #60
Pa kad je nečastivi ušao u povjerenstva bez teologa nema lijeka.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.