Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 22:18   #1
Popusti na kupnju novog automobila u za plaćanje u komadu

Pozdrav ljudi, ako je bila ovakva tema, oprostite, nisam našao tražilicu nigdje.

Dakle, koliki je moguće očekivati popusta na deklariranu cijenu za automobil vrijednosti 110.000 - 130.000 kn koji se kupuje u gotovini (odnosno u komadu, bez kredita, leasinga, itd...).

Što tu sve igra osim vještina pregovarača?

Također, jel se da tu izvući neki kasko, zimske gume, nešto treće?
debeluzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:40   #2
Ako su novi auti u pitanju, dobit ćeš povoljnije one aute koje oni žele brzo prodati i tu će ti odmah kad procijene da si ozbiljan kupac ponuditi one popuste i poklone što im je odobreno. Nema tu neke silne vještine.
Način plaćanja ne igra ulogu. Oni dobiju svoje, auto su prodali, a ti plaćaj kako god hoćeš. Kredit, leasing, jednokratno, svejedno im je. Gotovinom ne možeš platiti u salonu.
Za rabljene je vjerojatno druga priča. O tome ne znam ništa.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:33   #3
Quote:
debeluzije kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, ako je bila ovakva tema, oprostite, nisam našao tražilicu nigdje.

Dakle, koliki je moguće očekivati popusta na deklariranu cijenu za automobil vrijednosti 110.000 - 130.000 kn koji se kupuje u gotovini (odnosno u komadu, bez kredita, leasinga, itd...).

Što tu sve igra osim vještina pregovarača?

Također, jel se da tu izvući neki kasko, zimske gume, nešto treće?
Nema apsolutno nikakve razlike uplatis li im ti sa svog stednog ili tekuceg na ziro racun kompletnu svotu ili banka napravi to isto od koje si uzeo kredit. Dapace nekad extra poklone dobijes ako uzmes preko njihovog financiranja jer i od tamo zarade pa da navuku daju extra poklone. Placanje u cashu je bilo fora za dobiti nesto super u 90tima kada je auto salon onda muljao sa cash lovom, varao na porezima itd a traga po racunima nije bilo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:53   #4
probaj izvuči dodatne felge i zimske gume. Uglavnom ti mogu ponuditi dobar popust na parking senzore i ostalu dodatnu opremu koja se kod njih može ugraditi. npr kuka, naslon za ruke i sl.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 06:14   #5
0%
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:56   #6
Potvrđujem upise kolega.

U principu cijena je niža za raznorazne leasing varijante preko njihovih financiranja nego za cash.

Što samo govori koliko te u konačnici naguze s tim financiranjima
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:13   #7
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Potvrđujem upise kolega.

U principu cijena je niža za raznorazne leasing varijante preko njihovih financiranja nego za cash.

Što samo govori koliko te u konačnici naguze s tim financiranjima
Ili pokloni ako uzmes njihovo financiranje na 5 ili vise godina vs isto njihovo ali krace. Pa taj poklon npr zimske gume ili sto vec visestruko platis na konto kamata ali je lijep marketinski trik. Tu nesto dobijes, tamo ne pa se isplati
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:25   #8
Pa to je i logično. Ako im kupac uplati na žiro račun (direktno ili preko kredita ili leasinga) imaju jedini trošak "evidentiranje priljeva na račun" od kunu i pol, a ako im netko donese cash oni ga moraju brojati, čuvati, kasnije sortirati, netko to mora odnijeti na banku ili FINU i onda ih još tamo oderu s bar 5kn + postotak od uplate. Svakako ih cash kupac više košta od ne-cash kupca.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:06   #9
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Pa to je i logično. Ako im kupac uplati na žiro račun (direktno ili preko kredita ili leasinga) imaju jedini trošak "evidentiranje priljeva na račun" od kunu i pol, a ako im netko donese cash oni ga moraju brojati, čuvati, kasnije sortirati, netko to mora odnijeti na banku ili FINU i onda ih još tamo oderu s bar 5kn + postotak od uplate. Svakako ih cash kupac više košta od ne-cash kupca.
I trebaju otvarati i novcanu blagajnu za to, pa imat stotine tisuca kuna casha a obicno nemaju adekvatnu blagajnu / sef za to pa ih jos netko i opljacka itd. Ak imas gotovinu uplati sve na svoj racun, posaljes njima i to je to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:47   #10
Quote:
debeluzije kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, ako je bila ovakva tema, oprostite, nisam našao tražilicu nigdje.

Dakle, koliki je moguće očekivati popusta na deklariranu cijenu za automobil vrijednosti 110.000 - 130.000 kn koji se kupuje u gotovini (odnosno u komadu, bez kredita, leasinga, itd...).

Što tu sve igra osim vještina pregovarača?

Također, jel se da tu izvući neki kasko, zimske gume, nešto treće?
Danas si nebitan sa kešom kod kupnje auta. Kredit, keš ili kartica njima isto. Ionako sav trošak koji postoji prenosi se na kupca.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:53   #11
Da .. popust na cash obicno daju manji ducani koji moraju primati cash, a imaju takve tarife s karticarskim kucama da im karticari uzimaju postotak od transakcije...tak da im se vise isplati dobiti cash kad ionak moraju raditi s cashom (imaju blagajne ,rade pologe utrska u banke ionako).

Sto se tice popusta na ekvivalent cashu odnosno virmansku uplatu, tu opet autokuce kako koja, mnoge imaju dealove sa bankama ili liznizima, dobije proviziju od banke ako se auto proda na kredit.Pa onda guraju kredit.
Oni ionako dobiju lovu od banke, banka zaradi na kamatama, kupac auta plati cijenu auta + kamate. Svi sretni
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:11   #12
Hvala svima. Ma nisam ni mislio na gotovoinu, već virman. Ali u svakom slučaju, hvala na prosvjetljenju - naivno sam mislio da sam u boljoj poziciji (za iskamčiti popust) ako kupujem tako a ne preko kredita/leasinga.

Ukratko, ako mi itko ponudi 10.000-ak popusta kn mogu biti više nego zadovoljan.
debeluzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:43   #13
Quote:
debeluzije kaže: Pogledaj post
Hvala svima. Ma nisam ni mislio na gotovoinu, već virman. Ali u svakom slučaju, hvala na prosvjetljenju - naivno sam mislio da sam u boljoj poziciji (za iskamčiti popust) ako kupujem tako a ne preko kredita/leasinga.

Ukratko, ako mi itko ponudi 10.000-ak popusta kn mogu biti više nego zadovoljan.
Cuj ak kupujes auto od 90 tisuca kuna nemoj ocekivati 10 tisuca kn popusta; ak kupujes auto preko 150 tisuca onda ajde...a nekad daju vise opreme umjesto novcanog popusta. Npr daju ti 10 tisuca kuna dodatne opreme kada bi je ti nadoplatio no za njih ona dodje recimo 5000 kn jer i oni na tome zaradjuju pa je za njih to popust od 5000 kn a za tebe od 10
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:57   #14
Porsche grupa kada ima akciju na Porchelizing 10000 ili više kuna popusta, neće ni da čuju za ikakav popust za tz. gotovinsko plaćanje.Ja to doživio i nije mi jasna ta njihova logika prodaje.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:05   #15
Sve ovisi kakve si sreće.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:05   #16
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Porsche grupa kada ima akciju na Porchelizing 10000 ili više kuna popusta, neće ni da čuju za ikakav popust za tz. gotovinsko plaćanje.Ja to doživio i nije mi jasna ta njihova logika prodaje.
Zašto ti nije jasno,pa lijepo je objašnjeno par postova poviše.Njima gotovina predstavlja samo problem,pare im ionako idu na žiro račun auto kuće,uplatio ti gotovinom,uplatila banka kredit/leasing,uplatila kartična kuća.....isti je iznos.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:07   #17
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Danas si nebitan sa kešom kod kupnje auta. Kredit, keš ili kartica njima isto. Ionako sav trošak koji postoji prenosi se na kupca.
Pa ako prebace trošak kartice na kupca (a to obično rade iako je protuzakonito) onda jest kupovina gotovinom jeftinija.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:09   #18
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Zašto ti nije jasno,pa lijepo je objašnjeno par postova poviše.Njima gotovina predstavlja samo problem,pare im ionako idu na žiro račun auto kuće,uplatio ti gotovinom,uplatila banka kredit/leasing,uplatila kartična kuća.....isti je iznos.
Nije isti iznos, kartičarska kuća obračuna svoju proviziju a bagra taj trošak ne rasporedi na sve kupce.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:15   #19
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije isti iznos, kartičarska kuća obračuna svoju proviziju a bagra taj trošak ne rasporedi na sve kupce.
Idu li novi na kartice?Mislim da nema dvije cijene,jedna za kartice,a druga za gotovinu..
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:20   #20
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Idu li novi na kartice?Mislim da nema dvije cijene,jedna za kartice,a druga za gotovinu..
Kako gdje. Nema "druge cijene" u cjeniku nego kažu ok može kartica ali plus 3-5% ili koliko već.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.