Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 00:47   #1
Preporuka za rabljeni auto do 4000€

Neznam dali sam na pravom mjestu otvorio temu, ako nisam neka ju admin premjesti.

Dakle trazim auto do 4000€.
Po netu citam da je bolje uzeti benzinca ako ne pravim puno kilometara, a ako godisnje prijedem preko 15000km, onda bolje uzeti dizela.

No posto vec imam benzinca, a i zelim auto koji manje trosi, ipak je odluka pala da uzimam dizel.

Imam staru Corsu C, najslabiji motor 1.0 sa 43kW i 58kS te 3 cilindra.
Auto je ok, ali zivcira me sto je uzasno trom, pogotovo kad krecem ili zelim zaobici auto, zbog toga aute toliko i ne obilazim.

Vec dugo vremena pratim oglase i suzio sam izbor na ove modele:
Seat Ibiza: generacija 2002-2008
VW Polo: generacija 2002-2005
Mercedes A klase prva generacija, ali da je noviji znaci negdje 2002-2004

Seata na oglasu ima najvise sa 1.4 TDI motorom, koji ima 3 cilindra, dok poznatog 1.9 SDI i TDI motora nema nesto pretjerano puno.
Sto se tice Pola, slicna prica kao i sa Seatom.

Za 1.4 TDI motor znam da je bucan i ima 3 cilindra, dok 1.9 SDI ima 51kW i 64kS, znaci od sadasnje Corse 6kS i jedan cilindar vise.
Koliko je on startniji od ove spore Corse? Ima li itko vise informacija?
Koji bi vama bio bolji izbor 1.4 TDI ili 1.9 SDI/TDI?
U oglasu ih mogu naci u sirokom rasponu cijena, od 22000-25000kn 1.4TDI neregistrirane u autokuci, pa do 28000kn registriranih, ali mislim da bas i ne vrijede toliko.

Sto se tice mercedesa, trenutno sam si nasao dva u oglasu i to znaci, negdje 2003 godina, 170 CDI, sto se tice tog auta, on je definitivno najjaci a nije ni nesto pretjerano skup, oko 24000kn, a i registrirani su.

Eto ako imate ili ako ste imali te aute dajte mi vasa misljenja.
Znaci koliko su vam trosili, koliko su vas kostala odrzavanja, popravci, dali ste imali kakvih skupljih popravaka, na sta trebam paziti kod kupnje i slicno.
Ovo bi bio moj prvi auto, ova Corsa je tatina kao i prethodna golf dvica, tako da su mi ovi navedeni auti zapeli za oko, jer nisu nesto pretjerano veliki, a moze ih se naci u rangu cijene do koje trazim.
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 02:26   #2
SDI je sporiji od te Corse. Mercedes A klasa prva serija veliko smece.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 03:11   #3
zašto ne npr. Megane II 1.5dci kao sedan ili još bolje karavan?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 03:37   #4
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
zašto ne npr. Megane II 1.5dci kao sedan ili još bolje karavan?
Nikakav karavan, ni u ludilu, a kamoli Renaluta dizela.
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 03:45   #5
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
SDI je sporiji od te Corse. Mercedes A klasa prva serija veliko smece.
Kak moze biti sporija ako ima jaci motor i cilindar vise, pa to je motor koji je u golfu trojki, cetvorki i jos dosta auta, ispada da je Golf4 sporiji od ove male corse?!
Dajem max 4000€ i trazim aute u svojoj zupaniji, nigdje dalje, ovdje je takva ponuda kakva je, znam da bi u recimo Zagrebu nasao puno jeftinije, al jbga sta je tu je, biram sta mi se u Slavoniji nudi.
Drugi auti mi se ne svidaju, od svih auta koje sam nasao u ovom rangu spao sam na izbor od ova tri.
Moze se naci za te novce noviji auti logicno, ali tu se vodim i time koliko za koji kostaju dijelovi, koliko trosi, koliko se kvari i slicno.
Sigurno necu gledat Alfu, BMWa, Forda i kaj ja znam vec...vec nesto sto je provjereno.
A kaj fali sa malim Mercedesom? Za te pare ne mogu naci drugu generaciju, jer to onda vise nije u rangu para sto dajem.
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 07:05   #6
Imas izbora koliko hoces u toj kategoriji. Novijih, opremljenijih i boljih automobila od ovih koje si naveo. Razmisli jos jednom jer VW i Mercedes nisu svete krave, pogotovo ti modeli.
Vidim u kojem smjeru ide tvoje razmisljanje ali kad kupujes rabljeni automobil od 15 godina starosti ne gleda se proizvodjac nego stanje auta. Puno bolje ces proci sa nekim Renaultom, Fordom, Opelom. U Njuskalo sam ukucao Osijek i tvoje parametre i naisao nanovije i klasu vece automobile od ovih koje si spomenuo za tu cijenu koju trazis.
Moj ti je savjet da pogledas i druge proizvodjace.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:03   #7
Kod VAG može kupiti ili trocilindarsko govno koje se navodno nevjerojatno teško raspadne ili Samo Da Ide koji je spor ali je meni osobno ugodan za voziti.
Kod Renaulta može kupit motor koji je provjereno govno, što god Fiškal i još par srećkovića tvrdili.
Kod Opela može kupit uglavnom 1.7 koji nije nešto ugodan za vozit ali je trajan.
Kod Fiata, PSA i Forda su u B segmentu jači 1.9 / 1.6 dizeli daleeeeko rjeđi naspram 1.3/1.4. A i o PSA 1.6 nisam siguran što da mislim.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:35   #8
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
Nikakav karavan, ni u ludilu, a kamoli Renaluta dizela.
Pogle kakvog sedana možeš dobit za ravnih 4000e a možda i nešto spusti lik...

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-23752668 6 brzina, Dynamique oprema, što ti više treba? Za malo manje nađeš i Lagunu.

Btw, a što fali Renault dizelu?

Zadnje uređivanje Orlov77 : 17.11.2017. at 09:45.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:57   #9
auto je stariji al je pouzdan

http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-...oglas-23571539

možda i ovo provjeriti iako nema slike

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-23979345

ne izgleda loše

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-23919679

stari klitač s malo km


http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-23986299

punto odličan oglas

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...oglas-23540931

solidan auto

http://www.njuskalo.hr/auti/chevrole...oglas-23994238

ili gledaj golfove 4 1,9tdi ili alfe fijate 1,9jtd

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-gra...oglas-17213156
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:35   #10
Preporuke baš za ovaj Renaultov motor 1.5 dCi od 106 konja (78kW) koji ti sugerira kolega Orlov77. Imao sam ga u Meganeu 2. Super ide a ne troši ništa. Po gradu 5 litara.
__________________
Mudro zboriš glupi starče...
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:46   #11
A corsu c, onu 1.7cdti 100ks? Ista tvoja,samo jaca i dizel,a ide odlicno...

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:47   #12
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
Nikakav karavan, ni u ludilu, a kamoli Renaluta dizela.
oprosti na dobronamjernoj sugestiji, koja je po meni od ovih šta si sve naveo, najnormalniji izbor, da, ...umjesto Mega II bolje kupi A klasu (ne uspoređujem klasu sada, samo način razmišljanja)
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:59   #13
Covjek zeli manji auto, a ti mu preporucas Meganea i to jos karavana. Trebo bi gledat Clio ako vec Renault.

Slazem se sa vecinom ovdje da mu je krivo razmisljanje i da gleda krive automobile, ali napiso je da mu se niti jedan drugi ne svidja osim ova 3 koja je naveo. Pa makar nisu ni priblizno u best buy kategoriji, njegov je izbor...Iako nadam se da ce ga promjenit
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:05   #14
Od ta 3, drži se ti svoje corse.
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:10   #15
Možda da razmisliš o corsi 1.3 cdti ili grande punto 1.3 jtd. To su ustvari iste mašine. Pokazale se kao dosta dobre i lijepo idu...
__________________
Mudro zboriš glupi starče...
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:11   #16
corsa 1.3 cdti loš izbor
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:53   #17
Zašto je loš izbor? Ja smatram da je to dobar i prilično pouzdan motor(ić). Za grad i otvorenu cestu sasvim ok. Preporodit će se nakon ovoga anemičnog kojega sada ima. Ima sasvim dosta okretnog momenta i uz to je jako štedljiv. Ima malo izraženiju turbo rupu do nekih 1900 o/min ali kad primi lijepo nabire.
__________________
Mudro zboriš glupi starče...
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:57   #18
oplo prilikom prebacivanja u korsu nešto sfušao..tak da taj motor ipak bolje diše u puntu
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:04   #19
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
Nikakav karavan, ni u ludilu, a kamoli Renaluta dizela.
...
ajoj sad...

Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Kod VAG može kupiti ili trocilindarsko govno koje se navodno nevjerojatno teško raspadne ili Samo Da Ide koji je spor ali je meni osobno ugodan za voziti.
Kod Renaulta može kupit motor koji je provjereno govno, što god Fiškal i još par srećkovića tvrdili.
.
eo ga...saće fiškal drvlje sasut...


iz prve ruke od ljetos: C3 2012-2014 god. 1,4 HDI vrlo kuturan motor , malo trom u startu ali vrlo lijep za vozit, iznimno mala potrošnja.

Quote:
stop&go kaže: Pogledaj post
Preporuke baš za ovaj Renaultov motor 1.5 dCi od 106 konja (78kW) koji ti sugerira kolega Orlov77. Imao sam ga u Meganeu 2. Super ide a ne troši ništa. Po gradu 5 litara.
znači na otvorenoj oko 3l a na 190km/h oko 6,6 l???
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:51   #20
Znaci nisam naveo gore, ja trazim manji auto, manji,nikake karavane i limuzine.Em zbog parkiranja em sto nemam potrebe za velikim autom, em su mi ruzni.
Golfovi mi se bas ne svidaju, tako da mi je Polo jedini izbor kao i Ibiza koja mi se svida i iznutra i izvana, a malu mecku zato jer je auto mali i kompaktan.
Pare za taj auto dajem sta sam zaradio ove godine na sezoni, pa je logicno da ne zelim aute kojemu su skupi dijelovi i odrzavanje, a i necu auto voziti puno, preko ljeta me ni nema kuci.
Cijelo ljeto sam gledao aute po oglasu i stalno sam se dvoumio sta da uzmem, i morao sam konacno suziti izbor jer ako cu gledat svaki auto onda nikad necu nista kupiti.
Tako sam dosao do ova tri modela i to je to.
Jedina stvar je ta sto sam naucio na ovu staru Corsu i vjerujem da bi mi Corsa D legla ko budali samar, ali u mojoj zupaniji ima slabo Corsi D i vecina ih je takoder benzinac.
Jos jedna stvar, a to je, kad nebi auto uzimao po svim stvarim koje sam gore naveo nego zato jer je novije godiste, jer mi je prelijep,mali,moderan..onda bi to bi Chevrolet Spark nove generacije,2010/2011 godina.

Ali hvala na savjetima samo ih dajte sto vise pa cemo vidjeti, znaci SDI je totalno spor?
Nekako mi ne ide u glavu da je recimo Golf 4 sa SDI motorom spor ko Corsa.
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.