Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 15:39   #1
Question Gradnja u suvlaništvu

Pozdrav,
ispričavam se ako sam na krivo mjesto postavio pitanje.
Naime, vlasnik sam 50% zemljišta, brat je vlasnik 20% a sestrićna 30%. Sestrićna mi i nebi radila probleme jer nikad nije niti imala veze za zemljištom osim formalno kroz nasljedstvo, no brat koji zivi cijeli zivot u drugom gradu, nije nikad ni mrdnuo prstom oko zemljista trazi me za otkup nebulozne novce.
Ja bih tu gradio manju kuću za zenu,dijete i sebe (100m2), moje pitanje je da li mogu na bilo koji način izgraditi tu kuću bez da oni dobivaju ikakvo vlasništvo nad kućom? Znaci da i dalje budu u vlasnistvu na zemljistu no ne i vlasnici objekta?
Zahvaljujem se svima na pomoći
bossnup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:28   #2
Neces dobiti građevinsku dozvolu bez dogovora s bratom.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:34   #3
koliko veliko je zemljište?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:39   #4
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
koliko veliko je zemljište?
363m2
bossnup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:41   #5
Uf, pogledaj urbanistički plan, koliko kuća mora biti udaljena od međe, koliki je koef. izgrađenosti. Pretpostavljam da je Kanjar htio predložit da isparcelizirate česticu, ali je relativno mala + za to ti opet treba dogovor s suvlasnicima.

Bez dogovora s bratom tu ne možeš ništa napraviti. Odnosno možeš sudski ga možeš natjerati da je prodate i novac podjelite sukladno udjelu. Na dražbu se možeš i ti javiti te time dobiti istu po nižoj cijeni od one koju on traži. Ali to je najčešće vrlo dug i naporan postupak.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:17   #6
Ukoliko bi isparcelizirao onda nemogu graditi ovako mogu, ako idemo sudski prodavati dat cemo to u bescjenje tako da se ni to ne isplati, a i to sto kazes dug i bolan postupak zato trazim alternativu, pa makar i nije 'moralna' jer zaista je jedino što imam...
bossnup is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:55   #7
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Uf, pogledaj urbanistički plan, koliko kuća mora biti udaljena od međe, koliki je koef. izgrađenosti. Pretpostavljam da je Kanjar htio predložit da isparcelizirate česticu, ali je relativno mala + za to ti opet treba dogovor s suvlasnicima.

Bez dogovora s bratom tu ne možeš ništa napraviti. Odnosno možeš sudski ga možeš natjerati da je prodate i novac podjelite sukladno udjelu. Na dražbu se možeš i ti javiti te time dobiti istu po nižoj cijeni od one koju on traži. Ali to je najčešće vrlo dug i naporan postupak.
da , na to sam mislio
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:34   #8
Quote:
bossnup kaže: Pogledaj post
trazi me za otkup nebulozne novce
traži li za svoju petinu više ili manje nego šta je iznos građevne zemlje u okruženju? mislim, jel samo želi brdo love ili te želi zajebavat, a lova mu nebitna?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:02   #9
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
a lova mu nebitna?
Uvijek je lova bitna osim kod psihopata.
Bitno je u pravom momentu ponuditi prihvatljiv iznos u gotovini, uzmi ili ostavi.
A mora i brat znati da ni njegov dio ne vrijedi ništa bez tvog ako odustaneš.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:13   #10
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Uvijek je lova bitna osim kod psihopata.
ma to san i mislija, ima u mojoj široj familji da jedan brat tako jebe drugoga. imaju po 50% i jedan neće ni da proda ni da kupi. zadnje mu je ponuđeno 320000 eura (za polovicu kuće) i neće. znači zajebaje... pa san pita čovika da nije i ode takav slučaj
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.