Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 15:01   #1
Topic za moderne klasike/youngtimere

Ja sam veliki zaljubljenik u automobile ali u zadnje vrijeme osjecam odbojnost prema novim automobilima, iz vise razloga, pocevsi od cijene , do karaktera, izgleda i motorizacije. Formirao sam preferencija kad sam odrastao, to su bile 90te, auti iz tog razdoblja me privlace, jebi ga.

Stoga u zadnje vrijeme provodim sate kopajuci po oglasnicima trazeci junake iz 80ih i 90ih godina(i neke malo mladje), medjutim kod nas bas i nije neka ponuda, ali valjda ce naici nesto u okvirima mogucnosti i karakteristika koje trazim.

Recimo, kod nas je gotovo nemoguce naci ijedan od popularnijih hot hatcheva iz 80ih i 90ih da nisu zlostavljani. Trenutno ima jedan, bar na slikama, fini 206 gti 1.6 na njuskalu, cak ni cijena nije prevelika. No nisam bas fan 205ice, jedno vrijeme smo koristili 205 1.1, znam da nije neka usporedba, ali imao sam osjecaj jako fragilnog automobila, iako nista nikad nije otislo, ali debljina vrata i (ne)krutost karoserije ne ulijevaju povjerenje.

Puno vise me privlaci 106, pogotovo S1 Rallye ili GTI, medjutim, 99% ih je modificirano ili bilo udareno i tesko je kod nas naci ocuvaniji primjerak. Saxo takodjer. A i iskreno, Peugeot verzija je bolji vozacki auto i izgleda mi bolje.

Druga velika ljubav je mk2 Golf GTI i izvedbe. Isao sam gledati neke, sve gori od gorega. U oglasu med i mlijeko, dodjes tamo, trul, neoriginalan i/ili lose odrzavan. Da ne govorim kakve novce traze za te i takve automobile, ludilo. Razmisljam mozda uvesti jedan, raniji primjerci su blizu 30 god i postaju oldtimeri, izbor je puno veci vani. Bojim se da nisam zakasnio jer i cijene dosta rastu zadnjih godina. Sjecam se da su rallyei kostali po 4-5000 eura prije 10ak godina, sad su isti 10+, 15+ za originalne aute sa pristojnom kilometrazom, samo pitanje vremena je kad ce originalni GTI mk2 poci u slicne visine.

Od novijih automobila Panda 100hp. Ali, rijetka kod nas i dobro drze cijenu. Mana jako, jako tvrd ovjes.

Lupo GTI, takozvani jednorog, toliko su rijetki. Imao ih svega nekoliko komada u RH, odavno nijedan nije bio u oglasnicima, a i bojim se kakve bi cijene na njih stavili.

Suzuki Ignis Sport, malo novijeg datuma proizvodnje od ostalih, ali po receptu old school hot hatcha, plus sto je napravljen za potrebe homologizacije u WRCu. Prema vlasnicima, moderniji 106 Rallye po karakteristikama voznje, sa dodatkom japanske pouzdanosti i neuglednom plasticetinom. Ima ih svega nekoliko u RH, OK cijena jer nisu popularni, jedan od favorita ako se pojavi na trzistu polovnih u dogledno vrijeme.

Sto jos se moze kupiti slicne koncepcije a da nije preskupo za odrzavati/kupiti? MR2 mk3 sam razmisljao, ali rijetka kod nas, nema ih puno po oglasnicima. Malo me odbija cinjenica da nema gepek a i zazirem od kabrioleta zbog platnenog krova. MR2 imaju hardtop koji dobro izgleda koji bi bio must, ali ne dolaze sve sa njim.

Z3 coupe, jedan od drazih auta mi, volim taj funky izgled i redne sestake, nije preskup za odrzavanje a i nisu skocili cijenom(jos) jer nisu toliko popularni(vjerovatno radi izgleda ), ali opet sindrom jednoroga, ima ih jako malo kod nas, ocuvanih jos manje.

e36 compact, pogotovo 323ti izvedenica, opet sindrom jednoroga, a i ovi sto vidjam po oglasima su izrabljivani i cesto neoriginalni auti.

Mazda MX-5 bi bila favorit da ne hrdjaju toliko. Zivim kraj mora i sol je posvuda, tako da to eliminira MX-5.

Summa summarum, ako netko zna za kakav 106 rallye, GTI ili mk2 GTI da je u dobrom stanju, preporucite.

Slobodno navedite svoje favorite iz slicnog razdoblja, rasprava je dobrodosla!
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:06   #2
Čisto da znaš...svaka takva rasprava suzi izbor na best buy : Dacia i Octavia.
fabricio1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:41   #3
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Zivim kraj mora i sol je posvuda
Ovo nema nikakve veze sa stvarnošću. Karoserijski najzdraviji auti su upravo ti "morski" koji su jako rijetko voženi tamo gdje se najčešće svakodnevno soli cesta tijekom zime.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:42   #4
ne znam zašto si u grupu stavio gracke jurilice od 800kg pa do neke srednje kompakt klase...
al bez obzira - ja ti skrećem pozor na Fijestu ST (150 konja) i Focus RS (325 konja) /ST (225 konja) , ima ih po HR oglasnicima.
voli bi vidjet koji serisjki auto će ga stić po zavojima.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:20   #5
Hm,a kakav Civic Ek (96-00),po meni puno
gusta za malo para.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:25   #6
@ Velo C. Raptor, svasta si ti tu napisao, pa da probam ukratko odgovoriti...

Svi ti auti koje si nabrojao, ako su u iole urednom stanju, drzati ce cijenu... To sto su naizgled u urednom stanju, ne znaci da neces naletjeti na primjerak koji ne zahtijeva temeljitu obnovu...

Peugeot 106 = Citroen Saxo...

Frend je relativno nedavno prodao Golf 2 Rallye u Njemacku, cifra je ako se dobro sjecam bila 20+ k EUR...

Nedavno se u HR prodavao jedan zuti Suzuki Ignis Sport, to je dobar vozacki auto za OK cijenu...

Mazda MX-5 je odlican vozacki auto, a hrdja se lako rijesi...

Nabrojao si tu svega, od hatchbackova, do malih coupea, trebas se prvo odluciti sto zelis...

To da ce ti netko na forumu preporucuti nekakav takav auto na prodaju, mozes samo sanjati, u vecini slucajeva, ako se i sazna za takav uredan auto, to ode jako brzo, a da ni ne dodje do oglasnika...

Da sam na tvom mjestu, gledao bi Clio RS 172/182, Clio RS 197/200, Civic Type R EP3, te eventualno Civic Type R FN2... To je po meni trenutno best bang for the buck...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:15   #7
Kadett GSI
Manta GTE
Ascona 400

Unazad sada već mjesec dana u Salzburgu je bio sajam oldtimer i raritetnih vozila, pa sam na sajmu vidio VW T2 koji je bio u Splitu, a prodan je nekoj auto kući iz Passau-a. Ta auto kuća je od radova na autu napravila A4 papir sa cijenom, samo to, a ako se dobro sjećam mislim da je cijena bila cca 10000 € (moguće da samn se i prevario, puno toga sam gledao). Ništa drugo nije taknuto, samo su ga prevezli. Cijena raste iz dana u dan ( tema o autu za pod plahtu), doslovno je sada pitanje sreće kada će netko naići na neki stariji raritet kojeg je netko zagurao pod štagalj, pa je na njemu bio prst prašine i kokošja kakica, pa ga nitko nije gledao.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:19   #8
Od auta iz 90.-ih mi je napet e39, ali u V8 izvedbi i u planu je imati jednoga u top stanju za "pod plahtu"
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:32   #9
Ako si na moru, prvi izbor bi mi bili roadsteri, naravno ako vec imas jedan veci automobil.

1.Toyota MR2 Spyder i MX5. Mozda neki Spider iz Italije ili Honda S2000 ako se moze naci da nije preskupa.

2.Zatim kupe izvedbe poput Mitsubishija Eclipse, Toyote Celice, Integre ili Nissan 240sx ili 180, uvijek pomjesan oznake. Takodjer vjerovatno rijetki i skupi.

3. FWD gradski autici, vjerovatno najveci izbor i najnize cijene. Clio RS, Fiesta ST su vjerovatno najbolji izbor. Moze se otici i klasu iznad na Focus ST i Megane RS.

4. Malo cudniji automobili. Mozda nesto iz M odjela BMWa tj barem jaci motor, mozda neki turbo Saab, Subaru WRX ili Mitsu EVO. Neka nabrijana Alfa....
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:41   #10
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
...Peugeot 106 = Citroen Saxo...
Saxo ima meksi ovjes, 106 GTI ima kruci ARB straga, sicevi su puno bolji u 106 i osobno mi se vise svidja vani. Mislim, svi djelovi pasu s jednog na drugi, ali ne zelim kemijati.

Quote:
Mazda MX-5 je odlican vozacki auto, a hrdja se lako rijesi...
Ne zelim se boriti sa hrdjom. Inace bi spomenuo i Opele iz tih godina
NC je navodn bolja po tom pitanju od NB, ali cijene jos nisu dostatno pale da mi bude privlacna. Za 10k+ eura koliko traze(ne znaci da dobivaju, ali eto) gledam neke druge stvari.

Quote:
Nabrojao si tu svega, od hatchbackova, do malih coupea, trebas se prvo odluciti sto zelis...
Nemam neku preferenciju, bilo sto old school i analogno a da upada u kategoriju svidja mi se i ristupacno mi je .D. Ponuda u RH je mala(takvih automobila) tako da ne mogu birati.

Quote:
Da sam na tvom mjestu, gledao bi Clio RS 172/182, Clio RS 197/200, Civic Type R EP3, te eventualno Civic Type R FN2... To je po meni trenutno best bang for the buck...
Ne svidjaju mi se Renaulti. Odlicni auti, ali ne uzbudjuju me nimalo. Probao RS Twingo 133, 172 i 200. Nisam se zagrijao za njih.

Quote:
Ovo nema nikakve veze sa stvarnošću. Karoserijski najzdraviji auti su upravo ti "morski" koji su jako rijetko voženi tamo gdje se najčešće svakodnevno soli cesta tijekom zime.
Eh, moja situacija je da zimi imam vidljiv sloj soli po kuci i po autima, jer sam na dometu pracke od mora. Tako da rdji skloni auti ne igraju.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:46   #11
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Ako si na moru, prvi izbor bi mi bili roadsteri, naravno ako vec imas jedan veci automobil.

1.Toyota MR2 Spyder i MX5. Mozda neki Spider iz Italije ili Honda S2000 ako se moze naci da nije preskupa.

2.Zatim kupe izvedbe poput Mitsubishija Eclipse, Toyote Celice, Integre ili Nissan 240sx ili 180, uvijek pomjesan oznake. Takodjer vjerovatno rijetki i skupi.

3. FWD gradski autici, vjerovatno najveci izbor i najnize cijene. Clio RS, Fiesta ST su vjerovatno najbolji izbor. Moze se otici i klasu iznad na Focus ST i Megane RS.

4. Malo cudniji automobili. Mozda nesto iz M odjela BMWa tj barem jaci motor, mozda neki turbo Saab, Subaru WRX ili Mitsu EVO. Neka nabrijana Alfa....
Nista turbo ne igra. Ne zelim turbo. Danas prakticki svi imaju turbinu, to mi nije ideal uzbudljivog motora, a i skloniji su kvarovima, remapu od bivsih vlasnika i sl stvarima koji mogu mene udariti po djepu. Niti trazim veliku konjazu, tako da me Focusi RS i slicne zvjerke ne zanimaju.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:31   #12
90 te .
Volvo 480

I naravno F5 jedan,barem jedan
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:37   #13
Na Volva 480 sam totalno zaboravio. Sjecam se da mi je tada kao klincu bio odlican dizajn. Nisam nijednog odaaaavno vidio na cesti.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:41   #14
Ni ja,
Ali taj mi je auto super,malte ne skoro kao De Lorean DMC-12.
Sa time da ima jedan gražirani,srebrni u Rijeci,De Lorean naravno
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:37   #15
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Nista turbo ne igra. Ne zelim turbo. Danas prakticki svi imaju turbinu, to mi nije ideal uzbudljivog motora, a i skloniji su kvarovima, remapu od bivsih vlasnika i sl stvarima koji mogu mene udariti po djepu. Niti trazim veliku konjazu, tako da me Focusi RS i slicne zvjerke ne zanimaju.
A sta tacno trazis?

Procitao sam uvodni post no nije lako donijeti zakljucak o tome sta zelis, manji ili veci automobil, stariji ili noviji, brz ili spor?

Za svaki dan ili za vikend?
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:38   #16
Ja jako volim aute koji su brzi jer su lagani. Ali od svih, nekako mi je Swift GTI tiha patnja. Valjda jer sam 90tkm napravio u jednom drugom Suzukiju srodnog motora, koji mi je ispio hrpu živaca ali je znao itekako izvući osmijeh na lice.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:16   #17
Ja nisam ljubitelj Alfe, ali oni imaju modela koji bi trebali biti jeftini i zanimljivi.

Volim kutijaste karoserije poput one kod Alfe 33. Tezi oko tonu i ako se moze naci sa 130ks boxer motorom, trebalo bi biti dobra kombinacija.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:23   #18
Alfa GTV 916 V6 i GTA modeli bi se tu mogli uvrstiti, barem sto se novije Alfine povjesti tice
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:39   #19
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ja jako volim aute koji su brzi jer su lagani. Ali od svih, nekako mi je Swift GTI tiha patnja. Valjda jer sam 90tkm napravio u jednom drugom Suzukiju srodnog motora, koji mi je ispio hrpu živaca ali je znao itekako izvući osmijeh na lice.
Tih Swiftova GTI je bilo maaaasuuu po cestama tamo 90ih. Sad se ne sjecam kad sam vidio zanjeg swifta te generacije, kamoli GTIa. Mislim da je vecina GTIeva ili zavrsila kao rally auto ili oko bandere.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:15   #20
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Neka nabrijana Alfa....




Uz Opele i Alfa mi je uvijek visoko kotirala
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.