Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 22:29   #8841
Quote:
Kerefek kaže: Pogledaj post
Jel' ovo leopard uzorak ili zagoreno?


http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b8fe839eef.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Gepard. S 2 melanoma.

Zadnje uređivanje Pringles : 07.03.2017. at 12:28. Reason: img
DeeJay Dee is offline  
Old 06.03.2017., 22:42   #8842
Kako god, izgleda ukusno
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Old 07.03.2017., 05:53   #8843
Bez namjere za novom polemikom zanima me je li moguće na pizzi okusom razlikovati špek crne svinje od kvalitetnog domaćeg ?
panorama is offline  
Old 07.03.2017., 10:17   #8844
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Bez namjere za novom polemikom zanima me je li moguće na pizzi okusom razlikovati špek crne svinje od kvalitetnog domaćeg ?
oni uzimaju meso od meat the king, dakle, crna svinja je najvjerojatnije domaca. dakle, nemoguce ga je razlikovati!
gmit is offline  
Old 12.03.2017., 12:06   #8845
Bila sam u Basti; jela sam Buffalinu (još sam rikulu dodatno uzela), a frendica koja je prvi put bila neku pikantnu; jako fino.
To mi je najdraža pizza trenutno.
mantisa is offline  
Old 12.03.2017., 21:36   #8846
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Bez namjere za novom polemikom zanima me je li moguće na pizzi okusom razlikovati špek crne svinje od kvalitetnog domaćeg ?
Ako govorimo o dva domaća špeka napravljena od domaće uzgojenih svinja, od crne slavonske i npr. od klasičnog landrasa razlika je nebo i zemlja. Okus i tekstura špeka od css je potpuno drugačija kao i način kako se topi pri termičkoj obradi jer im je i sastav masnog tkiva različit. Kada govorim o ovoj razlici mislim na css koja je uzgajana poluslobodno i veliki joj je dio prehrane bio žir i samoniklo bilje, bila je neusporedivo više u pokretu i živjela je jedan normalan svinjski život, rovala, kopala, valjala se u blatu, ukratko uživala. Od cs svinje kod topljenja masti dobije se manje čvaraka nego kod suvremenih bijelih pasmina, a ohlađena mast je pomalo zrnata i mekanija zbog manjeg udjela zasićenih masnih kiselina. Razlike u sastavu masti su velike. Npr. životinje koje su mjesec dana prije klanja imale dovoljno žira i paše imaju 11% manje kolesterola i 48% manje triglicerida. Još jedan važan podatak koji može dobro ukazati na razlike je unutarmišićna mast. Ona kod njemačkog i švedskog landrasa iznosi 1,4 do 1,7 %, a kod crne ss 6 do 6,5 %. Suha slanina cs svinje je vrlo mekana, nikada žilava i žvakasta, topi se u ustima. Dovoljno da se okusom razlikuje bez problema.

No sve što sam naveo za crnu ss vrijedi isključivo ako je držana po silvo-pastoralnom sistemu što znači da većinu života mora provesti vani, poluslobodna, mora imati dostupnu bukovu i hrastovu šumu i pašnjake. Dohranjuje se žitaricama samo za snijega i netom prije klanja. Ako se crna ss drži u svinjcu, hrani koncetratima i kukuruzom njeni proizvodi ne vrijede da sad ne zamaram sa svim greškama mesa koje pritom nastaju.
Pellaprat is offline  
Old 12.03.2017., 23:16   #8847
Da li realno postoji domacih hrvatskih crnih svinja toliko koliko ih prodaje Meat the king + svi ostali?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 13.03.2017., 01:19   #8848
I Pelle jesi li vec bio u oHari ili?
Ili sam sanjao da si reko da ides uskoro?
(Edit ili se radilo o burgeru u Tacos & Burgers hmmm. Vidim na drugoj temi da si potonje obavio... idem citati)
Deedy is offline  
Old 13.03.2017., 13:03   #8849
Aj da ja napisem tu nekaj pametno. Ne posjecujem bas ovaj dio foruma pa zato nisam do sad nista napisao.

O'hara
Oko kraja 12 mjeseca otisao s jos dva frenda probati tu famoznu pizzu.
Nas trojica uzeli dve sa spekom crne svinje, jednu sa kobasicom/salamom od crne svinje (frend ne voli spek kaj ces) i uz 3 pive (koje su im odlicne).
Pizza je bila ukusna osim zagorenoga koje sam izrezao jer mi to ne valja (jbg mozete rec da je to namjerno i jako ukusno, ali meni to nije fino), a isto su rekli i frendovi. Ali pizza je mala, nismo bas neke mrcine (dobro ja jesam ali njih dvojica nisu) i ima veliki rub tako da je sredina s filom onak full premala za te novce. Tak da smo platili 300tinjak kn za tri pizze i 4 piva i ostali gladni i def smo zakljucili da je prerazvikano i prilicno neisplativo.

Zero zero
Redovan gost sam tamo imaju jako fino tijesto (tanko i ukusno koje jako volim), pizza dosta velika iako cijenovno malo skuplja opet jeftinija od o'hare i bar se najedem.

Capuciner
Iako sam bio skeptican, pizza za te novce cist ok. Narucili doma dve mijesane i jednu slavonsku, bilo ukusno i cijenovno prihvatljivo. Kad mi se ne preserava i ne dize mi se iz kreveta nadalje cu od njih narucivati jer je fkt bila fina (ne kao o'hara ili zero zero, ali svejedno fina) i jebeno jeftina.

Oro goro
A kaj tu imam napisati. Po meni najbolja pizza u hrvatskoj, fkt fina i sve naj o njoj. Da nisu tak daleko bio bi kod njih barem jednom tjedno. Ista dva frenda s kojima sam bio u o'hari i ja uzeli kod njih jumbo slavonsku i njih dvojica pivu, a ja mlijeko najeli se kao stoka i nakraju jos ostao jedan trokut, na kraju smo se zajebavali tlo ce pojest zadnji jer nam je bilo previse pa je konobar predlozio da nam zamota (na kraju od frenda sestra pojela kad je doma dosao). Ekipa koja radi tam je zakon, pizza prefina, cijenovno i vise nego prihvatljivo i uvjek se sretan tamo vracam.

Dg
Fino, slab izbor piva, prilicno jeftino. Malo mi je van ruke, ali tipa jedan put u svaka tri mjeseca navratim tamo. Pizza ukusna, ali nista posebno. Po meni se i vise nego isplati.

To je otprilike to. Ako netko ima pitanja neka pita
Drnda17 is offline  
Old 13.03.2017., 13:11   #8850
Quote:
Drnda17 kaže: Pogledaj post
Dg
Fino, slab izbor piva, prilicno jeftino. Malo mi je van ruke, ali tipa jedan put u svaka tri mjeseca navratim tamo. Pizza ukusna, ali nista posebno. Po meni se i vise nego isplati.

To je otprilike to. Ako netko ima pitanja neka pita
zašto ideš u DG ako ti tamo nije ništa posebno?
meni je isto izvan ruke i nije mi ništa posebno i slab je izbor piva, pa zato ni ne idem
Krkimir is offline  
Old 13.03.2017., 13:15   #8851
Znamo na fucu tamo otici, pa nakon toga svratimo u dg. Jbg najblize nam je i povoljno, a i nije losa pizza. Sam nije ni nista posebno.
Drnda17 is offline  
Old 13.03.2017., 13:17   #8852
Quote:
Drnda17 kaže: Pogledaj post
Oro goro
A kaj tu imam napisati. Po meni najbolja pizza u hrvatskoj, fkt fina i sve naj o njoj.
savjet za ubuduce - ovaj dio stavi pri vrhu posta
gmit is offline  
Old 13.03.2017., 13:30   #8853
Dogovoreno. Oro goro je fkt biser ovog djela Hrvatske. I ja kao poznata ljenguza u svom drustvu, koji se ne voli maknuti iz Zga rado odem gore i nije mi problem platit ni bengu ni autocestu niti se voziti 30/45min onda je to stvarno dokaz koliko mi je dobro gore. Ma stavio sam tu nesretnu o'haru na vrh jer svi pizde kak je dobra i to, a meni je to def mjesto na koje se necu vratiti. Koliko god je pizza dobra i stvarno ukusna jednostavno mi je predebilno da za 100kn (moj dio racuna) odem gladan doma. A i o'hari se zadnje vodila rasprava pa sam se nadovezao.
Drnda17 is offline  
Old 13.03.2017., 13:39   #8854
možda se nešto drastično promijenilo u Oro-goru, spominjalo se da je bilo koja jumbo pica iz kvartovske picerije otprilike isto kao ono što dobiješ tamo, s tim da u ovom slučaju ne trebaš nigdje ići sa autom i ne izgubiš pol dana da bi pojeo picu
Krkimir is offline  
Old 13.03.2017., 13:45   #8855
Ne znam. Meni je fantasticna. Jedem pizzu poprilicno redovno (kad stara radi, a meni se ne kuha ) i nikad nisam tak dobru pizzu dobio nigdje osim u zero zero (ali oni imaju samo talijanski tip pizza, a ja volim i slavonsku i zagorsku itd.), Tak da za mene ostaje oro goro najbolji.
Ali boze moj svaki ima svoj ukus. Mojoj staroj su sve pizze iste i glupost joj je da ja toliko filozofiram o tome.
Drnda17 is offline  
Old 13.03.2017., 13:45   #8856
Haha to te prcnuo malo, jer kad procitas da je oro goro najbolji nebi ni citao dalje oro gore zamjenska pizza sa zamjenskim sastojcima u rangu kuma. Haha, inace ostale pizze u okolici su solidne. Plima, graso itd.

Ali koristan savjet za oharu znaci ne ic gladan


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 13.03.2017., 13:48   #8857
Meni Plima nije bolja od Oro Goro
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 13.03.2017., 13:49   #8858
@dubrava ma skuzio sam ja kaj je on mislio. Ali sam zato kasnije i napisao da svatko ima svoj ukus. U kumu nisam probao pizzu, plima i graso isto tako. Jednog dana naletim pa probam.
Inace jel netko probao doomsday pizzeriju? Razmisljam da probam jedan dan taj chicago stil pizze iako ne volim predebelu pizzu izgleda ukusno na slikama.
Drnda17 is offline  
Old 13.03.2017., 13:59   #8859
drnda točno zboriš
Svako ima pravo na svoj odabir i nek svako pohvali ono što mu je Naj!

O tvom odabiru mislim vjerojatno još i gore nego ti o mom ali cijenim da je tvoj odabir samo Tvoj. I zato prst gore
Nek svako jede ono što mu je najbolje i što ga veseli.



(p.s. također molim sve za ubuduće da započnu s onim što im je Naj, kao i gmit)
Deedy is offline  
Old 13.03.2017., 14:02   #8860
E too.. jucer sam naletio na doomsday izazov ako pojedes tu chicago style solo, besplatna je, di ces bolje idemo jedan dan cijela ekipa. Ko ne pojede papak i nek plati.

Jeli smo u chellu taj djir pizze vec i fina je, malo predebel rub jedino(prazan) al sredina je show. Jel netko vec pojeo izazov tamo? Ako je slicna kao u chellu na stranici ne izgleda nis veca. Mislim da su u chellu reklamirali 1.4kg sad skicnuo pise 1.7kg hmm..Pojeli smo nas dva jednu tu i jednu veliku mjesanu dok smo cekali satrali se. Tak da ce bit pravi izazov za cijelu ekipu al zvuci moguce. I onda jednom tjedno na free pizzu

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.