Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 21:10   #81
Quote:
Sasha kaže: Pogledaj post
.. da ne otvaram novi thread ..

Bojler (Vaillant vuw, novi) s vremena na na vrijeme počne pištati, grozan, visoki zvuk. On radi, grije, sve je ok, ali pišti..
Kada se pusti topla voda, prestane. I počne opet kad počne opet grijati.
Majstor je bio par puta, očistio pumpu, sigurnosni ventil (ispraznio smeće), i bojler prestane i za koji dan opet počne.
Onda par tjedana nije pištao, pa me jednu noć probudio. Pa sutra dan opet sve ok, i tako.. nema pravila, jednostavno nekad pišti, nekad ne.

Šta napraviti?
hvala..
kod vas se radi o pro uredzaju koi je izasao sa greskom bajpas ventila koi se nalazi tacno iza vodene pumpe nije nikakva opasnost potrebno je otvoriti bajpas ventil u kome se nalazi malo dugme i iskriviti ga ili omotati izolir trakom ili nekom boljom trakom kako nebi vibrirao i stvarao grozan zvuk koi moze uzasno da stvori paniku kod ljudi .otprilike pistanje pocinje kad je u pitanju samo grijanje i to kada uredzaj dostigne 60 ¨stepeni u polaznom vodu grijanja bok svima pozdrav od vedee .
vedoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 21:27   #82
Quote:
slavko1941 kaže: Pogledaj post
To se otprilike dešavalo i meni i vedoo je točno konstatirao( pa serviser je i naravno da zna) da treba čistiti primarni izmjenjivač, a ne samo ventile. Problem je u tome da centralaši ne ugrađuju ventile za čišćenje prije ulaska vode u bojler ni na izlaznoj strani, a ti se čistači isporučuju sa bojlerom. I kod mene je taj slučaj i na moje insistiranje da mi se objasni svrha tih pročistača oni su jedan ugradili, ali na izlaznoj strani i naravno da to nema neke posebne funkcije, obzirom da je nečistoća već ostala u bojleru. Nije fer, ali sam bespomoćan i na proljeće ću dati ugraditi pročistač i na ulazu vode u bojler.
bok na samom ulazu sanitarne vode u pl bojler postoi mrezica tocno ispred regulatora protoka vode ali ona moze da pokupi samo krupne necistoce kao sto su kamencici itd ali svakako je korisna i ugradnja jos jednog filtera na ulaz sanitarne vode ,nije bez veze .Sto se tice vodenog kamenca sa filterom necete nista uspjeti jer vodeni kamenac prolazi kroz filter i talozi se.sve u svemu kad aparat nedaje dovoljnu toplotu vode i gasi se na sanitarnoj vodi znaci da je zaprljan ili izmjenjivac ili filter kad je u pitanju filter obicno primjetite slab protok sanitarne vode a poslje toga i gasenje uredzaja BOK VEDOO
vedoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:03   #83
Quote:
iggy36 kaže: Pogledaj post
Pomoć

Evo od jutros Vaillant otkazao poslušnost. Kud baš danas.
Plina ima, baca iskru no ne pali plamenik. Nakon nekoliko pokušaja paljenja uključuje blokadu paljenja, nakon reseta opet isto. Ne osjećam nigdje miris plina.
Stručnjaci help, inače bum preko Nove ko pingvin.
Imam sličan problem kao i iggy36.
Znači, Vaillant star 9 godina, otkazao. Baca iskru, ali ne može upaliti. Nakon nekoliko pokušaja baca blokadu paljenja. Imam osjećaj kao da ne radi dovod plina. Resetiram i opet isto. Ima li netko kakvu ideju u čemu je problem???
Molim hitno s idejama! To traje već dva dana, a serviser očito nema pojma. Što da radim? Ne da je vani minus, ali nema tople vode
Hela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 21:53   #84
imam problema ja vaillantom koji dva majstora do sada nisu rjesila. Naime uredja baca iskru ali se plin ne pali i nakon par sekundi se nakupi toliko plina da je paljenje prilicno explozivno. Radi se o uredjaju VUW SOE. Ima li netko ideju?

hvala
sveps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:51   #85
Quote:
sveps kaže: Pogledaj post
imam problema ja vaillantom koji dva majstora do sada nisu rjesila. Naime uredja baca iskru ali se plin ne pali i nakon par sekundi se nakupi toliko plina da je paljenje prilicno explozivno. Radi se o uredjaju VUW SOE. Ima li netko ideju?

hvala
vjerovatno se radi o dimljacnom uredzaju ,takve eksplozije se mogu desavati samo ako je aparat postavljen na pogresno mjesto tj da je mala kubikaza prostorije u kojoj je postavljen uredzaj i da aparat nema dovoljno zaraka za smjesu paljenja ,takodze moze da bude problem sa pripalnim plamenom koi je mozda mal pa tek iz treceg puta pali kada je koncetracija plina veca .Regulacijzu pripalnog plamena vrsi samo strucno lice na plinskoj armaturi bok vedoo [email protected]
vedoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 01:10   #86
Quote:
Hela777 kaže: Pogledaj post
Imam sličan problem kao i iggy36.
Znači, Vaillant star 9 godina, otkazao. Baca iskru, ali ne može upaliti. Nakon nekoliko pokušaja baca blokadu paljenja. Imam osjećaj kao da ne radi dovod plina. Resetiram i opet isto. Ima li netko kakvu ideju u čemu je problem???
Molim hitno s idejama! To traje već dva dana, a serviser očito nema pojma. Što da radim? Ne da je vani minus, ali nema tople vode
pokusajte vidjeti o kojem tipu uredzaja se radi mene podsjeca na problem vgv uredzaja tj kvaru plinske armature ako je plinska armatura sa crnim poklopcem moguce ju je napraviti a ako je sa bjelom spulom ne, samo zamjena kompletne pa mi javite [email protected] bok vedoo BIH
vedoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 01:02   #87
vedoo
kako ocistiti sekundarni izmjenjivac u kucnoj radinosti?
hvala
babobabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 08:46   #88
Quote:
babobabo kaže: Pogledaj post
vedoo
kako ocistiti sekundarni izmjenjivac u kucnoj radinosti?
hvala
Demontiraj ga i napuni domestosom, ostavi par sati...pa dobro isperi...pa tako nekoliko puta.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 09:39   #89
pa zar domestos nije pun solne kiseline
koja moze ostetiti izmjenjivac?
babobabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:46   #90
Quote:
babobabo kaže: Pogledaj post
pa zar domestos nije pun solne kiseline
koja moze ostetiti izmjenjivac?
OK, onda Cilit. Nisam baš vješt u domačinstvu pa ne znam što se koristi za otapanje kamenca.
Mi koristimo kiselinu iz Petrokova za ispiranje sanitarnih spremnika i izmjenjvača. Ne znam više kak se zove jer smo kupili bačvu prije par godina. Znam da imaju pakiranje i od 1 l ili tak nešto.

Evo, probaj naručit ovo:
http://miloc.hr/klima-grijanje/kamenac-uklanjanje/
frend iz Junkers servisa kaže da je zadovoljan s tim
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:22   #91
hvala
babobabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:57   #92
Quote:
babobabo kaže: Pogledaj post
hvala
Nema na čemu!

Sretn0!
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 18:42   #93
Bajpas u Vaillant kombi bojleru

cemu sluzi taj bajpas u vaillantu?

jer ga recimo u junkersu nema
babobabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 22:46   #94
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Nema na čemu!

Sretn0!
solna se cak i koristi za skidanje kamenca ali ja je dobijam u kombinaciji sa mravljom kiselinom koja je takodze dobra za ciscenje izmjenjivaca ,postoje pumpe za ciscenje kamenca iz izmjenjivaca ali ako je vec nemate pri ruci mozete slobodno da se koristi i solnu kiselinu ona nemoze ostetiti izmjenjivac potrazite kiselinu od 20 % ili od 10 % i slobodno je sipajte u izmjenjivac .bok vedoo
vedoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 10:51   #95
Navodno to ima novija generacija. Mimoilazi cirkulacionu pumpu za centralno grijanje. Mora biti zatvoren, a ako ima jačih šumova ili kavitacije (šum "kao preljevanje") onda se malo otvara!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 10:58   #96
bajpas u vaillantovom bojleru

cemu tocno sluzi bajpas u bojleru?

i jos jedno, kod pustanje sanitarne vode, srednje otvorena mjesalica
voda varira temperaturom jer se plamenik pali i gasi, ali kod
jace otvorene mjesalice temperatura je konstantna i plamenik
se negasi nego lagano varira plamen

dali je to sve skupa normalno i zasto plamenik ne varira
i kod srednje otvorene mjesalice

bojler je Wuv 28

hvala
babobabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:16   #97
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Navodno to ima novija generacija. Mimoilazi cirkulacionu pumpu za centralno grijanje. Mora biti zatvoren, a ako ima jačih šumova ili kavitacije (šum "kao preljevanje") onda se malo otvara!
Djelomično si u pravu...

Šum prelijevanja je obično poslijedica loše vođene mreže, odnosno lošeg odzračivanja i postojanje zračnih čepova.

Prestrujni ili baypass ventil služi za hidrauličko rasterečenje mreže.

Evo ti primjer: Imaš bojler koji je spojen na 8 radijatora. Kad zatvoriš 7 od tih 8 radijatora, povečava se protok vode kroz taj jedan radijator i ventili počinju cviliti ili šumiti.

Prestrujni ventil tada uslijed razlike tlakova u polazu i povratu propusti dio cirkulacije oko pumpe i time smanji protok kroz radijator.

U praksi ima i još nekih funkcija, ali princip rada je opisan u ovoj boltiranoj rečenici.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:11   #98
Quote:
babobabo kaže: Pogledaj post
cemu tocno sluzi bajpas u bojleru?

i jos jedno, kod pustanje sanitarne vode, srednje otvorena mjesalica
voda varira temperaturom jer se plamenik pali i gasi, ali kod
jace otvorene mjesalice temperatura je konstantna i plamenik
se negasi nego lagano varira plamen

dali je to sve skupa normalno i zasto plamenik ne varira
i kod srednje otvorene mjesalice

bojler je Wuv 28

hvala
To je problem svih protočnih bojera (teška srca priznajem da i Viessmann Vitopend 100 nije imun od tog problema )

Plamenik se gasi na malom protoku vode zato jer je njegova minimalna snaga (na Viessmmann Vitopend 100 je raspon modulacije 10,5 - 24 kW) prejaka. Odnosno, čak i s tih 10 kW pregrijava vodu. Rješenje: povečati protok ili provjeriti servisnim pregledom da li je minimalni učin dobro podešen.
Jedino kvalitetno rješenje je cirko-centrala, plinski bojler s spremnikom sanitarne vode.

p.s. Primjeri s Viessmannom su samo zato što Vaillant ne poznam
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 18:52   #99
Ehm .. da ..kad smo kod tog strujanja... jel se moze kako iskljucit, a da vodu ne pumpa kroz radiatore?
Naime, iskljucio sam grijanje na radijatore (na samom bojleru) ..ali kad otvorim toplu vodu na bilo kojoj pipi u stanu, cuje se kako procirkulira i kroz radijatore.
Uredjaj je http://www.viessmann.hr/proizvodi/vi...H1B_10-24.html
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:17   #100
Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
Ehm .. da ..kad smo kod tog strujanja... jel se moze kako iskljucit, a da vodu ne pumpa kroz radiatore?
Naime, iskljucio sam grijanje na radijatore (na samom bojleru) ..ali kad otvorim toplu vodu na bilo kojoj pipi u stanu, cuje se kako procirkulira i kroz radijatore.
Uredjaj je http://www.viessmann.hr/proizvodi/vi...H1B_10-24.html

Treba provjerit (očistit ili zamijenit) troputni ventil.
Popis ovlaštenih servisera: http://www.viessmann.hr/OVLASTENI_SERVISERI.htm
Popis servisnih centara: http://www.viessmann.hr/SERVISNI_CENTRI.htm
pa si nađi najbližeg.

Nadam se da je u jamstvu!
Pumpa se ne može isključiti, ali ne smije se miješati krug grijanja s krugom sanitarne vode. Vjerovatno je došlo smeće pod troputni ventil.

Do tada možeš zatvorit jedan ventil na bojleru na krugu grijanja, bilo na povratu ili polazu, s ključem 10 ili ravnim odvijačem.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.