Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 19:59   #41
Exclamation Citroen C4 - problemi

Kupio sam C4 1.6i SX u 12.mj.2004., čim je izašao na tržište. Koštao je tada 135.000 kn. Garancija 2 godine.
Nakon dva tjedna krenuli su kvarovi . Evo redom, ako ih se svih sjetim:
1. Nakon dva tjedna zapinjala je plastika prilikom okretanja volana. Morali su čekati poseban alat da skinu volan i, naravno, naručiti novi dio. Pa su promijenili. Od tada funkcionira besprijekorno.
2. Kod podizanja suvozačkog stakla čuo bi se klik kao da se zaključava centralno. Rastavili, popravili. Navodno zapinjao komad plastike.
3. Plastične letvice na rubovima vjetrobranskog stakla u gornjem dijelu se odmaknule od stakla. Naručili nove, promijenili, ponovilo se pa su ih zalijepili ljepilom!
4. Guma (tvrda) na stražnjim vratima (koja rijetko otvaram) prilikom zatvaranja vrata počela strugati boju na karoseriji. Nalijepili crnu naljepnicu - da struže po njoj.
5. Mjestimično se ispupčila boja (premaz, ono sjajno, šta li je?) na slovima gdje piše citroën. Zalijepili nova slova.
6. Pojavilo se očitavanje greške u radu motora na kompjutoru. Pojavi se pa nestane. Dođem u servis, oni ga priključe na kompjutor, izbrišu grešku, ja se vratim kući, ono opet. Skinuli novi softver, od tada nema greške.
7. Otišao lijevi prednji stabilizator. Promijenili oba.
8. Desna mlaznica za pranje stakla počela bacati vodu nisko, na poklopac motora. Promijenili obje.
9. Rubno se odlijepio ekran putnog računala. Promijenili, ugradili drugi, novije generacije.
10. Promijenili stražnje amortizere. Rekao im da mi se čini da nešto lupa.
11. Dva puta mijenjao H7 žarulje kratkog svjetla.
12. Daljinski ključ - središnji dio od gume - tipka za otključavanje se poderala, prestala funkcionirati čak i kada jako pritisnete (a isti broj puta sam pritisnuo tipku za zaključavanje kao i ovu). Dobio novi ključ, poboljšan.
13. Teško se otvarao poklopac motora (od početka samo nisam znao da to ne mora biti tako). Stavili novu sajlu. Sada fino radi.
Valjda je to sve! Svaki put kad dođete moraju naručiti taj dio. Pa onda ponovo u servis. Nemam niti jedan papir šta je zamijenjeno. Tvrdili su da to nije potrebno dok traje garancija.
To se sve "ispucalo" dok je trajala garancija. S motorom nema problema. Sada povremeno ne radi tipka za podizanje prozora vozača. Bojim se koliko će to koštati. Dok radi-radi. Bilo kako. Prije pola godine kad ugasim klimu koja dobro hladi, a ventilator ostane upaljen počne se širiti smrad. Riješilo "kemijsko čišćenje" ventilacije privatno. Presvlake sjedala su loše, ostane svaki trag. Dovoljna je kap vode pa da fleka ostane tjednima, mjesecima.
Prije 6 mjeseci sam zapeo za rubnjak, oštetio 10 cm stražnjeg vrha desnog praga i savio plastiku blatobrana na tom mjestu. Odem u servis, čovjek izađe, pogleda i kaže 500 kn. Odustanem, tada. Neki dan idem ponovno. Izađe drugi čovjek, pogleda, kaže 800 kn!!! Ja kažem da je to puno, šta je poskupilo? On meni da ja ne mogu utjecati na njega. I ako hoću papir procjene, taj njegov (TEŠKI) rad košta 150 kn!!! Koje će mi vratiti ako popravim kod njih (Auto-luka, Zagreb). Izišao sam bez papira.
Previše sitnih kvarova.
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 20:08   #42
Arrow Citroen C4

Iako još uvijek mi se sviđa dizajn ovog auta, osjećam se u njemu odlično, volan je izvanredan.
Naživcirali su me s ovom cijenom popravka 10 cm lima i komada plastike. Razmišljam da odem privatnom autolimaru, nadam se da će "pogoditi" boju.
Nadam se da će se pojaviti privatni serviseri koji ne naplaćuju toliko i koji će nabaviti softver tak oda ga i oni mogu servisirati. Ili je to već danas moguće?
Start07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 01:52   #43
naravno da je moguce.....raspitaj se
kad garancija prodje zaboravi na ovlasteni servis
sto se tice pogadjanja boje.....posto je auto nov ne bi trebalo biti problema......i daj ga farbati nekom poznatom i priznatom mestru koji nema ispred garaze yuga, stojadina i sl....
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 16:15   #44
Bio bih zahvalan kada bi rekao koji srvis je napravio toliko popravaka - jer ja imam još više problema (interesantno sve ove koje si ti nabrojao imao sam i ja).
Bio sam u Meteoru u VŽ, Automehaniki i Pebi u ZG i imam osjećaj da me svi muljaju - uglavnom kao ja sam picajzla, da što ja očekujem itd. Uglavnom ima još ovo za riješiti (smrad klime, zamjena daljinskog, reset softvera (štelanje paljenja - motor trese kad ga gasim, radi kao traktor), blinka znak za servis, ne radi tempomat, auto trese u vožnji (mijenjao gume, mijenjao felge, išao na optiku i opet trese), kad skrećem čuje se glasno zavijenje serva (ili nečeg drugog), amortizere i termostat sam već naravno zamijenio no još uvijek nešto škripi - barem auto ne odskače od ceste kao kad sam ga kupio, žarulje gore kao lude, a zamjena u Citroenu ca 100 kn (do sada zamijenio 4 komada H7, van garancije zamijenio sam prednje brisače i platio 700 kn - kad ono na vozačkom strani više prlja nego briše - UŽAS !!!
Bilo kako bilo, za dva mjeseca mi ističe garancija i ako to ne stisnem i ne riješim ispušio sam big time - zato POMOĆ i reci tko ti je to riješio !
Inače kad bih opet kupovao sigurno ne bih kupio C4, međutim vozim između ostalog i službene golfove i astre (nove) i mogu reći da je to sve isto sranje !
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 16:43   #45
ima moj frend . .novog,. preso je 200tinjak km. nikad s njim jos nije imo problema
eXeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:00   #46
200km?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:02   #47
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
200km?
da.novi je ..3 dana star . i jos nije imo problema s njim
eXeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 12:40   #48
Evo,moj je sad star 5 mjeseci,3500 km ( mnogo,zar ne) i do sada savršeno radi.
Bez jedne greškice.
Potrošnja 6,5 l kombinirane vožnje.
Van grada jednom rezervoarom 850 km ( 54 l)
Zadovoljan.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:38   #49
Moj C4 je star 2ipo godine,skoro 50 000 i do sada savršeno radi.Jedini poblemi do sada su pregaranje žarulja kratkog svijetla.Potrošnja oko 6 l kombinirane vožnje.Prezadovoljan.
PEACEwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 02:47   #50
Quote:
PEACEwho kaže: Pogledaj post
Moj C4 je star 2ipo godine,skoro 50 000 i do sada savršeno radi.Jedini poblemi do sada su pregaranje žarulja kratkog svijetla.Potrošnja oko 6 l kombinirane vožnje.Prezadovoljan.
Hajde, srećom i pokoje dobro iskustvo s C4. A kakva je plastika unutra, ono što me kod svakog automobila zanima, ima li cvrčaka, šuškanja i sličnog?

Djevojci se auto jako sviđa, a i meni je privlačan. Novinari vele da je izrada interijera konačno na visokoj razini, a isto je najavljeno za p 308. Da i to dočekamo...
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:33   #51
Plastika je vrlo dobro napravljena i dobra za održavat.C4 je iznutra jako praktičan i ima puno pretinaca što je zahvalno za mobitele i druge gluposti.Meni je prilikom kupnje jedna od najbitnijih stvari uz motor i dizajn bila udobnost auta,a to C4 ima.Stvar kod kupovine bilo kojeg novog auta je čista sreća.Prosjek-na 100-njak proizvedenih auta 15-20,možda i više modela,će uvijek stvarat nekakve probleme.Tako da sve ovisi kako te dopadne,možda bude sve ok,uz naravno redovite servise,a možda te dopadne jedan od tih 15-20 kvarljivih.Tako je kod svih marki automobila.
PEACEwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:14   #52
Quote:
PEACEwho kaže: Pogledaj post
Moj C4 je star 2ipo godine,skoro 50 000 i do sada savršeno radi.Jedini poblemi do sada su pregaranje žarulja kratkog svijetla.Potrošnja oko 6 l kombinirane vožnje.Prezadovoljan.
Koji motor imas u njemu?? Jer ja bas i nisam prezadovoljan potrošnjom !! Imam 1.6 16V, star 2 god s 30 000km i u gradu tesko ispod 9-10l, a na auto cesti isto tako otprilike...10-11 kad ga drzim na 130kmh (bez klime!) . Ok je jedino kad vozim u 5oj 80-90...onda komp kaze 7l
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:53   #53
Quote:
DadCav kaže: Pogledaj post
Koji motor imas u njemu?? Jer ja bas i nisam prezadovoljan potrošnjom !! Imam 1.6 16V, star 2 god s 30 000km i u gradu tesko ispod 9-10l, a na auto cesti isto tako otprilike...10-11 kad ga drzim na 130kmh (bez klime!) . Ok je jedino kad vozim u 5oj 80-90...onda komp kaze 7l
Ovo za grad mi je još jasno i prihvatljivo ali autocesta Moj 1. zakon kod kupovanja automobila kaže: Jebeš auto koje troši preko 7.5L pri 130 km/h. Naravno ne odnosi se na Ferrarije i sl.
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 20:34   #54
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Ovo za grad mi je još jasno i prihvatljivo ali autocesta Moj 1. zakon kod kupovanja automobila kaže: Jebeš auto koje troši preko 7.5L pri 130 km/h. Naravno ne odnosi se na Ferrarije i sl.
To je zakon, ja se drzim tog zakona, na 130 i 2250 okretaja pije 6.3 litre, mislim da to nije previse, no nekad mi i prekrsi taj zakon kada zakvacim na njega dvoosovinku i na nju jedan auto od 1500kg, onda popije oko 8.5 litara, pijanac teski a sta se moze!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 17:14   #55
Kod mene je 1.6 HDI 92 KS.Po gradu troši oko 6-6.2 l,a otvorene oko 4-4.2 l.
Prije sam vozio auto koji je trošio 15 l tako da sam se preporodio od kad vozim C4 HDI.
PEACEwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 16:11   #56
Naime, teorija jest 'žrtvovati udobnost zbog izgleda'. I meni je C4 vrlo dopadljiv auto (ili dopadljiva kola), no čitao sam da nije udoban po tradiciji sitroana. Pa sad ti opet kažeš da jest.

Dobro da su plastiku napravili kako spada, ali što ako počne klepetati na 60000 km? Ne bih se kladio da neće. A teško da će se kupovati nova kola, osim ako Primorac ne poštuje ugovor i ne digne plaće za 60% u sljedeće tri godine.

A opet, kad uzmeš sve što ti treba u tim kolima, i minimalni benzinac (1.6), kola dođu oko 160000 kn. A za 170000 imam accord 2.0.

Pa ti sad kupi C4...
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:31   #57
Odakle ti to da košta 160 000 kn?Ja sam svoj,doduše 1,4,platio 106 000 kn a 1,6 ne može niti u ludilu koštati 54 000 kn više.
WILCO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:39   #58
Post

Pa slagao sam opremu u konfiguratoru na citroen.hr. Mislim da sam stavio 1.6 benzin (nakon 206 1.1, više mi ne bi palo na pamet uzeti pothranjeni auto, kao zbog povoljne potršnje...), SX opremu s kožnim sjedalima. Istina, možda sam malo pretjerao s opremom, ali cijena je bila oko 160000 kn. Radije accord 2.0 u tom slučaju.

Iako, bilo bi lijepo imati 1.6 HDi, 92 ks, čini se optimalnim za C4. No, morat ću pričekati još neko vrijeme na novi auto, pa i na rabljeni, bar na skuplji rabljeni. Još uvijek se strašno nerviram na svakoj vožnji dužoj od pola sata u 206, mislim da ga više neću voziti, radije ću kupiti nešto za 2000 eura s klimom.

A C4 je vrlo realna opcija, moguće i novi, prihvatljiv je i djevojci i meni, s tim da bih ja čak i više volio srednju klasu, C5 npr., makar i rabljeni.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:17   #59
Vozio sam C4 1.6hdi i po meni je daleko najudobniji auto u svojoj klasi,a vozim se na hidraulici od rođenja!
LHM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:21   #60
Quote:
ZiggyStardust kaže: Pogledaj post
Pa slagao sam opremu u konfiguratoru na citroen.hr. Mislim da sam stavio 1.6 benzin (nakon 206 1.1, više mi ne bi palo na pamet uzeti pothranjeni auto, kao zbog povoljne potršnje...), SX opremu s kožnim sjedalima. Istina, možda sam malo pretjerao s opremom, ali cijena je bila oko 160000 kn. Radije accord 2.0 u tom slučaju.

Iako, bilo bi lijepo imati 1.6 HDi, 92 ks, čini se optimalnim za C4. No, morat ću pričekati još neko vrijeme na novi auto, pa i na rabljeni, bar na skuplji rabljeni. Još uvijek se strašno nerviram na svakoj vožnji dužoj od pola sata u 206, mislim da ga više neću voziti, radije ću kupiti nešto za 2000 eura s klimom.

A C4 je vrlo realna opcija, moguće i novi, prihvatljiv je i djevojci i meni, s tim da bih ja čak i više volio srednju klasu, C5 npr., makar i rabljeni.
Dobro dosao u klub, i mene je to nerviralo, srecom prosao sam tu fazu, i jos nesto, nervirala me i buka motora, pobrini se da nades auto koji se tiho glasa i pobrini se da uzmes auto koji je jako lagan za vozit, tj da je potpuno svejedno da li ides na put od 50 il 1000km, tj. mora te odusevljavat lakoca upravljanja! Uzivaj!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.