Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 16:04   #61
Quote:
Dreamer kaže: Pogledaj post
VŠS vježbenica. Jel je to 85% od 0.9 a brutto?
ako ima všs onda ce imati koeficijent 1.
ali sad kao vjezbenica joj je umanjena placa ja mislim 15 posto tako da eto ispada tu negdje oko 0,85.
e sad vjerovatno je fora kao i svugdje sa prekovremenima, dal ce joj to placat kao vjezbenici i dal ih moze uopce imat kao takva, jel radno mjesto moze uopce trpit prekovremene sate!
kuis?
najvjerovatnije sad kao vjezbenica ce imat tu malu placu kaj si izracunao, a kasnije joj naraste, malo prekovremeni i eto ti 5000 bez problema.
a eto razmislite....
ak je posao siguran i drzavna sluzba to je onda aprednost.
mora negdje i pocet tako da.......
farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 16:14   #62
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
ako ima všs onda ce imati koeficijent 1.
ali sad kao vjezbenica joj je umanjena placa ja mislim 15 posto tako da eto ispada tu negdje oko 0,85.
e sad vjerovatno je fora kao i svugdje sa prekovremenima, dal ce joj to placat kao vjezbenici i dal ih moze uopce imat kao takva, jel radno mjesto moze uopce trpit prekovremene sate!
kuis?
najvjerovatnije sad kao vjezbenica ce imat tu malu placu kaj si izracunao, a kasnije joj naraste, malo prekovremeni i eto ti 5000 bez problema.
a eto razmislite....
ak je posao siguran i drzavna sluzba to je onda aprednost.
mora negdje i pocet tako da.......
Koef. je 1?! Onda je to nekaj novo, naime ja sam bio procitao u Zakonu o plaćama u javnim službama (doduše još iz 2001. god.) da za VŠS se kreće raspon koef. od 0.9-1.2. Da, za vježebenike je 85% od pune plaće.

Fala jos jednom!
Dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 22:16   #63
što se tiče pretvaranja brutto netto, ima oni kalkulator na moj-posao.net

šta se tiče plaće i prekovremenih, nisam nijednom uspila dogurat niti blizu 5000kn, ako se ne varam to bi značilo da treba ostajat bar 2 sata duže na poslu svaki dan
da ne kažem da pred kraj godine se možeš pozdravit sa isplatom prekovremenih ali se mogu minjat za slobodne dane

usput, ne fali mi nimalo, blagoslovljen dan kad sam je napustila
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 09:35   #64
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
ako ima všs onda ce imati koeficijent 1.
ali sad kao vjezbenica joj je umanjena placa ja mislim 15 posto tako da eto ispada tu negdje oko 0,85.
e sad vjerovatno je fora kao i svugdje sa prekovremenima, dal ce joj to placat kao vjezbenici i dal ih moze uopce imat kao takva, jel radno mjesto moze uopce trpit prekovremene sate!
kuis?
najvjerovatnije sad kao vjezbenica ce imat tu malu placu kaj si izracunao, a kasnije joj naraste, malo prekovremeni i eto ti 5000 bez problema.
a eto razmislite....
ak je posao siguran i drzavna sluzba to je onda aprednost.
mora negdje i pocet tako da.......
A-ha! Moš si mislit'!
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 09:44   #65
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
što se tiče pretvaranja brutto netto, ima oni kalkulator na moj-posao.net

šta se tiče plaće i prekovremenih, nisam nijednom uspila dogurat niti blizu 5000kn, ako se ne varam to bi značilo da treba ostajat bar 2 sata duže na poslu svaki dan
da ne kažem da pred kraj godine se možeš pozdravit sa isplatom prekovremenih ali se mogu minjat za slobodne dane

usput, ne fali mi nimalo, blagoslovljen dan kad sam je napustila

e pa ja ostanem na poslu svaki dan 2 sata duže. gratis.
ali to je zato jer mi nedaju zakonitu diplomu. tko mi kriv.
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:47   #66
Quote:
tsc2 kaže: Pogledaj post
e pa ja ostanem na poslu svaki dan 2 sata duže. gratis.
ali to je zato jer mi nedaju zakonitu diplomu. tko mi kriv.
dobro, mozda sam ja malo pretjerao sa 5000 kuna, ali do 4500 kuna moze dogurat!
e jebiga sad kad bi svi htjeli poslije 8 sati rada doma, i jos dase vikendom nikad ne radi.
ja dok sam radio tj. jos uvijek radim bilo mi je u interesu ostat prekovremeno, ali dobro moje radno mjesto je bilo takvo da sam mogao imat prekovremene i placali su mi.
imao sam svaki mjesec 40 prekovremenih, i placa sa koef. 1,15 mi je bila 5300!
a da nisam imao te prekovremene tocno 4008 kuna.
jebiga ipak je to 200 eura.
i pricam o drzavnoj sluzbi naravno, VSS
farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:56   #67
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
dobro, mozda sam ja malo pretjerao sa 5000 kuna, ali do 4500 kuna moze dogurat!
e jebiga sad kad bi svi htjeli poslije 8 sati rada doma, i jos dase vikendom nikad ne radi.
ja dok sam radio tj. jos uvijek radim bilo mi je u interesu ostat prekovremeno, ali dobro moje radno mjesto je bilo takvo da sam mogao imat prekovremene i placali su mi.
imao sam svaki mjesec 40 prekovremenih, i placa sa koef. 1,15 mi je bila 5300!
a da nisam imao te prekovremene tocno 4008 kuna.
jebiga ipak je to 200 eura.
i pricam o drzavnoj sluzbi naravno, VSS
ok.al sto replayas meni? meni uopce nije problem raditi prekovremene. Problem je sto mi ne placaju prekovremene? Radim kao dipl.ing. i firmi zaradjujem jako puno love. Međutim zbog problema sa diplomom, jako me se iskoristava kao i sve inženjere sa Geotehnike Varaždin. Bez obzira da se prihod u maloj firmi broji milijunima direktor zna da imamo nezakonite diplome i da nemamo puno izbora tako dugo dok je to tako. Nije baš lijepo biti građanin drugog reda.
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 19:18   #68
Quote:
tsc2 kaže: Pogledaj post
ok.al sto replayas meni? meni uopce nije problem raditi prekovremene. Problem je sto mi ne placaju prekovremene? Radim kao dipl.ing. i firmi zaradjujem jako puno love. Međutim zbog problema sa diplomom, jako me se iskoristava kao i sve inženjere sa Geotehnike Varaždin. Bez obzira da se prihod u maloj firmi broji milijunima direktor zna da imamo nezakonite diplome i da nemamo puno izbora tako dugo dok je to tako. Nije baš lijepo biti građanin drugog reda.
sorry kaj se odmah ljutis!??
evo dobro, odmah ide isprika sto te opet replayam
a nemam ti sta drugo reci nego to da te vise nitko ne pita dal se tebi svidja odredjena situacija u odredjenoj firmi ili ne. i ja sam takodjer radio kao sss godinama u preko 10 firmi i svugdje je bilo iskoristavanje.
i fala bogu sad napokon imam stalan ugovor, priznat mi je vss, eto jedino placa bi mogla biti i bolja ali eto.
vidjet cemo od nove godine ide novi zakon o radnim mjestima u drzavnim sluzbama ili da to nazovem novom sistematizacijom radnih mjesta pa budemo vidjeli....
farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 01:09   #69
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
dobro, mozda sam ja malo pretjerao sa 5000 kuna, ali do 4500 kuna moze dogurat!
e jebiga sad kad bi svi htjeli poslije 8 sati rada doma, i jos dase vikendom nikad ne radi.
ja dok sam radio tj. jos uvijek radim bilo mi je u interesu ostat prekovremeno, ali dobro moje radno mjesto je bilo takvo da sam mogao imat prekovremene i placali su mi.
imao sam svaki mjesec 40 prekovremenih, i placa sa koef. 1,15 mi je bila 5300!
a da nisam imao te prekovremene tocno 4008 kuna.
jebiga ipak je to 200 eura.
i pricam o drzavnoj sluzbi naravno, VSS
do 4500 se da navuć.
Uspout, ne znam koja državna služba radi vikendom

btw, ja na novom radnom mistu imam manju plaću, radim 9-10 sati dnevno, neplaćeni prekovremeni sa razlikom što sad volim ono što radim i radim u normalnom okruženju
a to je neprocjenjivo

svakom svoje, al državna služba nije za mene
ja sam igrač drugačijeg kova naime, volim radit i ne trpim prazan hod
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 08:54   #70
svi mi pricamo o iskoristavanju, o radnom okruzenju, o placama itd.
evo ja sad radim u drzavnoj sluzbi za 5000 kuna ali ne bih presao kod nekog u firmu u razvoju niti da mi ponudi 10000 kuna placu i sluzbeni auto i funkciju brand managera i te spike, zato jer je to sad kao in radit u modernim mladim firmama i slicno.
eto znaci ja drugacije razmisljam mozda od vecine ovdje, ali samo zato jer sam sve to prosao i 100 puta se opekao.
jebes ti sve kod nas te kvazi managere, poslovnjake a u biti svi prodaju maglu i jedva se skrpaju kad treba biti isplata place.
a zasto? zato sto je direktor narucio novu jahtu i sad to treba otplatiti.
ma gadi mi se sve to.
ionako smo svi na poslu radi novaca a ne radi drustva, moze mi pricat tko sta hoce ali tako je.
eto sad ocekujem da me svi popljujete!!!

farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 09:15   #71
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
sorry kaj se odmah ljutis!??
evo dobro, odmah ide isprika sto te opet replayam
a nemam ti sta drugo reci nego to da te vise nitko ne pita dal se tebi svidja odredjena situacija u odredjenoj firmi ili ne. i ja sam takodjer radio kao sss godinama u preko 10 firmi i svugdje je bilo iskoristavanje.
i fala bogu sad napokon imam stalan ugovor, priznat mi je vss, eto jedino placa bi mogla biti i bolja ali eto.
vidjet cemo od nove godine ide novi zakon o radnim mjestima u drzavnim sluzbama ili da to nazovem novom sistematizacijom radnih mjesta pa budemo vidjeli....

Ok. Al nije moj problem kako mi se sviđa u nekoj firmi. briga mene za to. Problem je da je neusklađenošću stručnog naziva s postojećom zakonskom regulativom “diplomiranim inženjerima geotehnike” ograničeno je ustavno pravo na rad.
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 09:58   #72
Quote:
tsc2 kaže: Pogledaj post
Ok. Al nije moj problem kako mi se sviđa u nekoj firmi. briga mene za to. Problem je da je neusklađenošću stručnog naziva s postojećom zakonskom regulativom “diplomiranim inženjerima geotehnike” ograničeno je ustavno pravo na rad.
gle stari, razumijem ja tebe jer sam ja isto imao takav problem u prethodnoj firmi.kaze poslodavac da za to radno mjesto hoce vss djelatnika ali da cu imat prijavu na sss i naravno takvu placu.
i kao vidjet cemo s godinama budemo nesto napravili po pitanju toga.
ja sam nakon nekoliko godina dao otkaz u toj firmi jer nije bilo nist bolje, placa kriminal a posla doslovno svaki dan sve vise.
i dao sam otkaz jer mi je bila puna kapa, nisam imao drugi posao u rezervi i morao sam ga traziti, iako sam bio u dugovima do grla.
razmisli o tome da predjes negdje dalje, jer sad ovako niti ne trazis i upao si u odredjenu monotoniju svakodnevice, kukanja i sl.

a kaj ti znaci to neusladjenost strucnog naziva sa postojecom zakonskom regulativom????
pa jel jesi dipl. ing. ili nisi????
ne kuzim!!!!
ako jesi pa nadji posao u kojem ce ti poslodavac priznat strucnu spremu, iako ces imat duplo manju placu nego sada, ali nemas sta izgubiti jer vidim da si sada nezadovoljan kao sto sam bio svojevremeno ja.

sorry administratorima za offtopicarenje
farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:34   #73
Quote:
farook kaže: Pogledaj post

ionako smo svi na poslu radi novaca a ne radi drustva, moze mi pricat tko sta hoce ali tako je.
eto sad ocekujem da me svi popljujete!!!

oprosti, al ako negdje provodim min 8 sati dnevno, onda mi je bitno da sam u sobi sa normalnim ljudima i da radim u normalnom okruženju
bolje funkcioniram i produktivnost je veća

nakon šta metuzalemi odu iz drž.službe u koju su se ugnjezdili još dok je Tito bio u punoj snazi i dođu mlađi ljudi koju znaju razliku između rada i ispijanja kave i pretresanja ko je šta jutros obuka i ko ima aferu sa onim sa prvog kata (uz lagano listanje jutarnjeg i glorije), virujen da bi se tad stvar mogla okrenit na bolje.
Pogotov zato što i plaće dolaze pomalo na neki pristojni nivo
Podržavam svako povećanje plaća, ali želim da se za tu plaću vidi i rad!

al svejedno, nije za mene taj tip posla
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:38   #74
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
a kaj ti znaci to neusladjenost strucnog naziva sa postojecom zakonskom regulativom????
pa jel jesi dipl. ing. ili nisi????
ne kuzim!!!!
ako jesi pa nadji posao u kojem ce ti poslodavac priznat strucnu spremu, iako ces imat duplo manju placu nego sada, ali nemas sta izgubiti jer vidim da si sada nezadovoljan kao sto sam bio svojevremeno ja.

sorry administratorima za offtopicarenje
ok.evo i ja se ispricavam za offtopic ali da odg.

Nije problem u firmi. problem je sto zbog nezakonite diplome ne mozemo potpisivati svoje projekte. nema potpisivanja projekata, nema preuzimanja odgovornosti a to znaic da netko drugi to treba umjesto tebe. I onda firma mora placa drugome da potpisuje tvoj rad.

Ja mogu otici u drugu firmu ali to nema veze, jer je problem veci. Nakon duge borbe dokazali smo da smo u pravu, imamo sve dokumente. Čak i potvrdu ministartva,

npr....ako te zanima, ovo je dobar inteviju..

http://geotehnika.com/dokumenti/akt.mp3


trebaju nam izmjeniti diplome iz dipl.ing.geotehnike u dipl.ing.građevinarstva. geotehnika je grana građevine. I na drugim fakultetima građevine imaju smjerove, a tako imaju i smjer geotehnika ali oni dobe zakonite diplome.
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 12:26   #75
dobro, moram priznat da se bas ne kuzim u gradjevinu ali dobro, otprilike shvacam tvoj problem i zasto ti je to mucno. u tehnicke stvari, diploma i to ne ulazim, ali kuzim u sustini gdje je problem.

i da se vratim na drzavne sluzbe, mislim da ce biti puno blje iducih godina, dolazi sve vise mladih ljudi a ovi starci koji su vec odavno trebali odleprsati a dobro su se uzlijebili ce lagano otici.
i kud ces onda bolje, placa i posao sigurni i nema toliko stresa kao kod privattnika gdje danas jesi- sutra nisi jer sve ovosi o rezultatima i zaradi.
znaci menio je opcenito gledajuci bolje imat manju placu i ne nosit glavu u torbi nego kod nekog privatnika mlatiti lovu dok se njemu jednog dana ne digne i ne stera te. jer kao nisi imao bas neke rezultate u zadnja karikiram 3 mjeseca. pa halo covjece!!????
i kao sto sam rekao ide nova uredba o placama u drzavnim sluzbama od sljedece godine, priblizavanjem europi nece vise smjet biti toliko nelogicnosti kao sto je sada....
uglavnom cekajmo bolja vremena jer drugog nam nema!
farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 21:33   #76
Jedan mali osvrt na sve ovo što pišete: evo radim kratko u drž. upravi, plaća je 3,400, jer mi skidaju 15% kao pripravniku. Poslije je oko 4,500 odnosno 5,100kn.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 22:46   #77
ako ti je kao pripravniku plaća 3400 po kojoj logici je 15% više oko 4500
nakon pripravnika imaš koef 1.15 što iznosi netto plaću 3.931 (za grad zagreb, za split je 50kn više)
nakon toga (dakle sa nekih 4 godine staža) imaš koeficijent 1.27 što daje plaću 4300 (grad zagreb)

nek me netko ispravi ako griješim, al čisto sumnjam

ovo ako govorimo o državnoj službi, ne o lokalnoj
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 10:52   #78
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ako ti je kao pripravniku plaća 3400 po kojoj logici je 15% više oko 4500
nakon pripravnika imaš koef 1.15 što iznosi netto plaću 3.931 (za grad zagreb, za split je 50kn više)
nakon toga (dakle sa nekih 4 godine staža) imaš koeficijent 1.27 što daje plaću 4300 (grad zagreb)

nek me netko ispravi ako griješim, al čisto sumnjam

ovo ako govorimo o državnoj službi, ne o lokalnoj
Radi se o specifičnom radnom mjestu, pa je plaća malo veća, tako bar imaju kolege. Ali ovo što ovdje pišeš, tako ima naša pravnica VSS, to je točno.

Ma zanemari moj post, nije bitno.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:10   #79
[QUOTE=vaci;9559894]do 4500 se da navuć.
Uspout, ne znam koja državna služba radi vikendom

MUP , carina ,lucka kapetanija itd
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:34   #80
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Jedan mali osvrt na sve ovo što pišete: evo radim kratko u drž. upravi, plaća je 3,400, jer mi skidaju 15% kao pripravniku. Poslije je oko 4,500 odnosno 5,100kn.
Ma, molim te, koja je to državna služba?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.