Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2006., 21:38   #21
Moja osnovna ima klasični program kao izborni, OŠ Pavleka Miškine, Sveti Duh 24. (predzadnja tamvajska stanica prije Črnomerca). A što se tiče preseljenja: mjesto boravka nije (velika) prepreka, pretpostavljam. Ja sam išao u tu školu makar mi je jedna druga bila bliža, bilo nas je dosta takvih. U moje je vrijeme ta škola slovila kao dobra, a i danas je takva.
__________________
Salutem plurimam dicit.
Die dulci fruere!
latrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 23:27   #22
Quote:
d@d@ kaže:
...dijete je odlični učenik..
A ko to, molim te, u osnovnoj nije??

Neš ti malog Oppenheimera.
Ifrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 23:47   #23
Quote:
Ifrit kaže:
A ko to, molim te, u osnovnoj nije??

Ima i takvih
tužni_školarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 00:48   #24
SSK, Pavleka Miskine i Josip Juraj Strossmayer (Varsavska) su one za koje ja znam.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 09:04   #25
Jedna od tih škola u moje vrijeme je bilo: Tin Ujević ( kod Cibone) te Izidor Kršnjavi ( kod Muzeja Mimare) bivši Otokar Keršovani-čini mi se.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 14:09   #26
Quote:
tužni_školarac kaže:
Dahaerice,navali...

Psst
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 17:41   #27
ja sam bivsi klasicar.u osnovnu isla u SSK iako mi je dosta skola bilo blize...sto se tice tog mjesta stanovanja itd.nije neki problem.
iza 4. razreda pozeljela sam promijeniti skolu i mogu samo reci najbolje o SSK.odlicna skola,odlicni profesori,najbolji prijatelji danas su mi oni koje sam stekla jos u osnovnoj.imam osjecaj da u klasicnoj steknes neku posebnu vezu s ostalima u svom razredu i ostanete u kontaktu pogotovo jer vecina razreda poslije osnovne ode i u srednju klasicnu i svi ste opet u istom razredu (nastavljacki).
sto se tice tezine programa...meni nije bilo nista teze nego u obicnoj skoli...dapace nisam bas nesto previse ucila...mozda se ocekivalo malo vise jer smo klasicari ... u klasicnoj sam stekla cvrste temelje,a to je najvaznije.kako opisujes svoje dijete mislim da mu klasicni program nece biti neka nepremostiva prepreka.ako ipak nisi sigurna da je to to uvijek se moze upisati u srednju klasicnu(pocetnici),a za sada ne mijenjati osnovnu.ja nikada nisam pozalila sto sam odlucila otici u klasicnu.mislim da mi je to jedna od boljih odluka u zivotu.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 17:44   #28
i da...SSK je u bogisicevoj ulici...kod kina mosor
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 21:32   #29
Quote:
Azaleja kaže:
Jedna od tih škola u moje vrijeme je bilo: Tin Ujević ( kod Cibone) te Izidor Kršnjavi ( kod Muzeja Mimare) bivši Otokar Keršovani-čini mi se.
Bivši Rudi Čajavec. Malo prešminkerska škola!
jona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 19:12   #30
Klasična gimnazija

brat mi je upisao klasičnu gimnaziju u križanićevoj. zanimaju me vaša iskustva s tom školom?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 21:15   #31
Klasična?
Ja maturirala pri klasičnoj, no ne ovoj.
I svakako bi svakome to poručila.
Latinski i grčki nisu toliki presing, osim ako si u Splitu u klasičnoj.
Pak tamo... je proć sa 5 pravo čudo. Jedna me cura upitala; Kako ti to pobogu uspjelo (a nisam u STskoj bila)?
Mi smo imali kao prof neku zadranku i svaka joj čast. Radili smo nešto sitno. I zahvaljujući njoj kad bi se zagledala u pitanjce što bi bila da moram birat filozofski; padalo bi mi povijest umjetnosti ili grčki.
Opićeni su klasičari i ekipa OK. Još ako možeš boraviti u domu- niš bolje

Go for it!
Nećeš nikad požalit.
I iako sam prvotno htjela u primjenjenih umjetnosti, zatim matematičku, da mogu krenuti ispočetka- ponovo bi klasičnu odabrala, ma koliko mi god matematička ili primjenjena više pomogla oko sadašnjeg studija.
Forumašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 02:17   #32
ja idem u 3.razred klasične u križanićevoj,i moram priznat da mi je drago što sam ju upisala ,iako mi ocjene baš i nisu najbolje teška je škola,svi su profesori zahtjevni,al mislim da se nakraju ipak isplati,nešto sam naučila ha ha
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:22   #33
Quote:
Forumašica kaže:
Latinski i grčki nisu toliki presing, osim ako si u Splitu u klasičnoj.
Pak tamo... je proć sa 5 pravo čudo. Jedna me cura upitala; Kako ti to pobogu uspjelo (a nisam u STskoj bila)?
neznan kolki je problem proć s 5.0, al znan da mi je priki bilo lakše tamo nego kad je doša kod nas
primjetila san da i iz drugih klasičnih kad se pribace kod nas (nismo klasična ) in teže ide
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:36   #34
Zivjeli klasicari! Ja sam 2001. zavrsio Pazinski kolegij - klasicnu gimnaziju, skola je stvarno super, 95% ljudi iz moje generacije nije imalo nikakvih problema pri upisu na fakultet, a velika vecina je od prve upisala zeljene fakultete... Inace, program klasicne gimnazije moze se nazvati zahtjevnim, ali nije nikakav problem maturirat. Na klasicnim jezicima se, kad sam ja iso u skolu, dosta inzistiralo, a latinsku sam gramatiku morao pjevat! Ma, sve u svemu, super... Upisite klasicnu!
 
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:38   #35
klasicna rulz! i btw, nema bivsih klasicara
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:26   #36
evo da dignem malo temu.
ima klasičara na forumu?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:00   #37
o,ima,ima.. al idem sad učit.. matematiku.. :flop

p.s.zašto,pitate se,u petak navečer?? klasičari idu i subotom u školu.toliko o tome.
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:03   #38
Quote:
Chipa kaže: Pogledaj post
Heh, heh... prilika da malo promoviram klasičnu

ma klasična ti je stvarno super, pohađala je i ja...
vidi me kakva sam

profači su stvarno super, a i grčki i latinski su zapravo zakon iako, koliko mi je poznato, ljudi baš zbog toga ne žele u klasičnu...

bodovni prag stvarno nije problem. ja sam imala 58 bodova na upisu i upisali su me na licu mjesta, a u drugom roku (da, i to tamo postoji) je upao dečko koji je imao 36 bodova.

odlično je što ima hrpu fakultativnih grupa (dramska, humanitarna, zbor, kemijska, ekološka, dosta sportskih aktivnosti-streljaštvo, stolni tenis, grupni sportovi, zatim grupa Putujem i učim-apsolutno super, keramička, filozofska, retorička,....) i što ima jako puno prilika za putovanje (u drugom Rim, a za maturalac Grčka i ostalo, zapravo sve afinitete koje imaš za putovanjem možeš ispuniti s grupom Putujem i učim) i naravno jako puno fakultativnih jezika.

i, naravno, ugled koji klasična još uvijek daje ljudima koji je završe. klasičari se nekak uvijek prepoznaju.



samo ti nju daj u klasičnu
hej koja si generacija?
ja sam isto bila klasicarka

meni je grcki bas bio zakon,a sve moguce vannastavne aktivnosti sam koristila

skola je odlicna,ima puno prilika za putovanje sa onom grupom putujem i ucim i odlicna je podloga za faks
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:04   #39
Quote:
super_sonic kaže: Pogledaj post
o,ima,ima.. al idem sad učit.. matematiku.. :flop

p.s.zašto,pitate se,u petak navečer?? klasičari idu i subotom u školu.toliko o tome.
kako sam ja mrzila kad mi dits u trecem razredu namjestio tjelesni subotu predsat
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:16   #40
hehe,dits i mi smo tak imali,al samo u 2.raz.. sad je,hvala bogu,gotovo ali zato sutra pišem test iz matiše,kemije,pita njemački i najvjerojatnije hrv..šuvi je to već tradicija,jel(pitat subotom).
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.