Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 15:57   #81
Quote:
Yenko kaže: Pogledaj post
Namjeravas li letve ikako pricvrstiti za pod? Vicima/tiplima ili nekim ljepilom? Nekako mi zvuci neprakticno lijepiti ih
Naravno, idu sarafi
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 18:56   #82
http://www.youtube.com/watch?v=oPPbEvtKf0s
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:51   #83
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Pa ja sam vec kupio stiropor, stafle, sarafe, osb ploce pa ti mogu otprilike reci cijenu.
Ja radim sobu 3,50x3x50
Stiropor tvrdi od 5cm, kupljeno u bauhausu(jeftiniji je nego u baumaxu), ako se ne varam, 11kn/kom.
Znaci potrebno je cca. 25kom-250kn
Stafle su 5x5-ne znam koliko je u bauhausu, to sam kupovao u zagorju-14kn/kom, za moju sobu je potrebno cca 8kom-110kn
Osb ploce sam kupio u baumaxu, 1cm debele, 20kn/m-250kn
Jos sam kupio zastitu za stafle s kojom sam ih premazao, a cijela kanta kosta u baumaxu 80kn, a pofarabao sam 25stafli i ostalo mi je jos pola kante.
Tiple i sarafe sam uzimao u baumaxu, sarafi su 10cm, a tiple 6cm, to je kostalo cca 70kn. S tim sarafima cu ucvrstiti stafle za beton
I jos sam kupio sarafe za ucvrstiti osb ploce za stafle, to je jos nekih cca 50kn.
Stiropor cu najvjerojatnije za beton zalijepiti s ljepilom za plocice.
Prednosti ovakvog rada je sto cu si to sam napraviti, a i moralo bi biti toplije od klasicne glazure
ej,hvala ti,s obzirom da si sve kupoval u baumaxu i bauhausu jel mi tam najbolje kupovati za sve radove po interijeru?(cijene,ponuda,kvaliteta,itd)
mladi majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:51   #84
Pa u bauhausu u baumaxu sam kupoval jer je Pevec propal
Salim se
Pa u biti da, ja sam gledao koje su stvari jeftinije u jednom a koje u drugom.
Pa tako da sam malo isao u jedan, malo u drugi..
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 22:50   #85
odlicno decki, odlicno, puno korisnih informacija!!
Ispada da ce me kostati manje nego sam mislio. To je super, jer cu ja to raditi na 4 sobe ukupne povrsine preko 50 kvadrata
Svidja mi se ideja lijepljenja. Tetka mi upravo radi fasadu, izoliraju kucu stiroporom 5cm, pa cu se povezati s njenim majstorom da mi to dotegli iz Rijeke prvom prilikom (zivim na otoku), tako da ce me i prijevoz nesto manje kostati nego sto bi inace
A vjerujem da cu to moci sam postaviti, vec sam nesto slicno radio u djedovoj kuci na jednom zidu sa stiroporom+knauf ploce i letvice, folija itd, cak je solidno ispalo. Kad je na kraju moler to pokitao i pofarbao, izgledalo je JOS bolje hehe
__________________
Piće, pjesma, žene, svuda oko mene.. moj magarac OSKAR je sretan jer ima čvrstu kakicu....
Yenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:09   #86
tvrdoća polistirena nije toliko bitna koliko je bitno učvrćivanje i impregnacija suhih štafli (može i resitol) te debljina osb ploča od minimalno 18 mm i spajanje na štaflama, i rad sa vaservagom od 2 m ili vaganje preko dopunske ravne štafle
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 15:15   #87
Pozdrav svima, preuredujem stan u prizemlju(u sklopu kuce), maknuo sam parket, daske, sutu i dosao do betonske podloge, sto mi je najpametnije postaviti kao podlogu? Prijatelj koji se "kuzi" u te stvari kaze da bi trebalo staviti prvo sloj katrana, pa stiropor 5cm neki najlon pa glazuru i da se na to stavlja parket? Vodoinstalater mi je rekao da ce mi cijevi od radijatora provuci po podu, pa dali preko njih moze stiropor? Ili ima neko pametnije rjesenje, jer citao sam da neki ljudi cuju sustanje najlona, da uz rubove propada glazura za par mm i sl.
__________________
...hakuna matata...
Qwasy6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 17:27   #88
staviš stiropor i glazuru i to je to,poslje radiš što hoćeš,parket ili pločice
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 02:11   #89
ako neko ima neki korisan savjet, ili moze preporuciti dobre majstore bio bi zahvalan
__________________
...hakuna matata...
Qwasy6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:21   #90
javi se na pm pa ti dadnem broj od kvalitetni majstora,jesu 5 kuna skuplji ali su odlični,čisti i rade odlično.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:07   #91
Pozdrav svima ...! Imam par pitanja po iskustvima bi možda znali odgovor..
Sređujem stan u potkrovlju , povukao sam cijevi za grijanje po podu i došlo je na red kako srediti pod . Mislio sam na golu deku postaviti samo stiropor, onaj tvrdi 5 cm i na to postaviti onu spužvicu i laminat bez glazure. Mislim da bi to bilo sasvim ok. Naravno tamo gdje idu polčice mislim glazuru staviti i ispod nje stiropor 1-2 cm......
Jel bi to bilo u redu ? I kakva su vaša mišljanja....?
iorf1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 17:42   #92
Quote:
iorf1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ...! Imam par pitanja po iskustvima bi možda znali odgovor..
Sređujem stan u potkrovlju , povukao sam cijevi za grijanje po podu i došlo je na red kako srediti pod . Mislio sam na golu deku postaviti samo stiropor, onaj tvrdi 5 cm i na to postaviti onu spužvicu i laminat bez glazure. Mislim da bi to bilo sasvim ok. Naravno tamo gdje idu polčice mislim glazuru staviti i ispod nje stiropor 1-2 cm......
Jel bi to bilo u redu ? I kakva su vaša mišljanja....?
Deka ti je skoro savršeno ravna?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 18:56   #93
Quote:
iorf1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ...! Imam par pitanja po iskustvima bi možda znali odgovor..
Sređujem stan u potkrovlju , povukao sam cijevi za grijanje po podu i došlo je na red kako srediti pod . Mislio sam na golu deku postaviti samo stiropor, onaj tvrdi 5 cm i na to postaviti onu spužvicu i laminat bez glazure. Mislim da bi to bilo sasvim ok. Naravno tamo gdje idu polčice mislim glazuru staviti i ispod nje stiropor 1-2 cm......
Jel bi to bilo u redu ? I kakva su vaša mišljanja....?
kao što mauna kaže, morao bi imati savršeno ravan pod, ono što dobivaš glazurom. morao bi ravnati pod s masom za izravnavanje, a onda možda, možda dobiješ sve ravno za stambeni prostor
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 19:20   #94
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
kao što mauna kaže, morao bi imati savršeno ravan pod, ono što dobivaš glazurom. morao bi ravnati pod s masom za izravnavanje, a onda možda, možda dobiješ sve ravno za stambeni prostor
Ja sam mahuna, a ne mauna!!
hehe...
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:17   #95
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Ja sam mahuna, a ne mauna!!
hehe...
a mauna mi nekako slađe, tako moj čale kaže, bez slova h
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:26   #96
je ravna je deka ..... izgleda da su prijašnji maistori dobro odradili svoj posao .....
a da masa za izravnavanje to svakako poravnati sve neravnine ...
Znaći vi ste za takav potez to sam si i mislio da bi bilo dosta dobro a i izvedivo u vlastitom aranžmanu ;-)
Ako netko ima još kakav komentar dobro bi došao ....
Hvala vam na odgovorima..
Pozzzzz........
iorf1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:28   #97
mauna.......mahuna hvala vam obojici hehehe
iorf1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 21:12   #98
Quote:
iorf1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ...! Imam par pitanja po iskustvima bi možda znali odgovor..
Sređujem stan u potkrovlju , povukao sam cijevi za grijanje po podu i došlo je na red kako srediti pod . Mislio sam na golu deku postaviti samo stiropor, onaj tvrdi 5 cm i na to postaviti onu spužvicu i laminat bez glazure. Mislim da bi to bilo sasvim ok. Naravno tamo gdje idu polčice mislim glazuru staviti i ispod nje stiropor 1-2 cm......
Jel bi to bilo u redu ? I kakva su vaša mišljanja....?
Stiropor - spužvica - laminat = rok trajanja 2-3 mjeseca i sve se raspada definitivno. Laminat se može postavit na estrih, OSB ili knauf ploce.

Cijevi za podno grijanje po podu ?? Misliš potopljene u betonsku deku ?
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 06:36   #99
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Stiropor - spužvica - laminat = rok trajanja 2-3 mjeseca i sve se raspada definitivno.


zašto? imaš kakva iskustva s tim da podijeliš?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 08:33   #100
AB deka, 4 cm. stiropor, spužvica, laminat, nakon 4 god. sve ok.
kajak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.