Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2006., 09:57   #81
Quote:
Edgar kaže:
Da, jesi. argumentirao. Čak prilikom te argumentacije si došao do novog otkrića:

- da je ventilirajući (tj. onaj koji cirkulira) najbolji izolator, bolji i od vune koja je tu zapavo bezveze
Najlakše je u raspravi samo kontru udarati...a bez ijednog argumenta.....napisao sam da ventilacijski sloj pomaže (i to značajno po ljeti zbog manjeg zagrijavanja potkrovlja) i zimi zbog manje količine vlage u izolaciji. Nisi nikako osporio da je ovo krivo i uopće mi nije jasno što sad hoćeš.....zato što ti nemaš tako napravljeno odmah mora biti nešto krivo u tome....

Quote:
Edgar kaže:
ja pokušavam saznati podatke tipa....unutarnja temp do 22C, vlažnost zraka do 50%...ne treba parna brana...kužiš kaj hoću reći?
A ja ti već par puta govorim da je bitna RAZLIKA u temperaturama sa obje strane izolacije....ako je izolacija u zidu i sa jedne strane temperatura oko 22oC a sa druge 15oC, parna brana sigurno nije nužna. Ako je sa jedne strane 22oC a sa druge -5oC onda je jako bitna jer vlaga iz zraka u tom slučaju ide prema van te ulazi u izolaciju i upropaštava njezina svojstva.....

Quote:
Edgar kaže:
pa dobro, ajde, onda, čekam te na private
Pa koristi tag QUOTE, a ne COLOR
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:36   #82
Quote:
marijoj kaže:
znaci, da ponovim;
na pocetku teksta ( konkretnije 2. recenica) kaze:"Za sprečavanje stvaranje ukapljene pare unutar izolacijskog sloja preporuča se primjena parne brane".
Zadnja recenica u tekstu kaze: "Više informacija navedene su u našem tehničkom listu D 61 [PDF] 558 KB ". Kad se otvori navedeni tehnicki list i bolje prouce slike puno-praznim crtama je oznacena parna brana ( odmah na sloju izolacije, a prije ovjesa i knaufa). Najbolje prouci sam http://www.knauf.hr/pdf/TD-D61.pdf.
da ok, sinoć bio u žurbi pa nisam pošteno pročitao. to tamo piše. no mislim da sam stavio krivi link. moram ponovo potražiti gdi piše da se stavlja full vuna, bez da se ostavlja imalo zraka a brana se niti ne spominje.

možda uspijem pronaći, ako da, postam ga ovdje.

za ovo si u pravu
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:50   #83
[QUOTE=cd_covers]Najlakše je u raspravi samo kontru udarati...a bez ijednog argumenta.....napisao sam da ventilacijski sloj pomaže (i to značajno po ljeti zbog manjeg zagrijavanja potkrovlja) i zimi zbog manje količine vlage u izolaciji. Nisi nikako osporio da je ovo krivo i uopće mi nije jasno što sad hoćeš.....zato što ti nemaš tako napravljeno odmah mora biti nešto krivo u tome....
Quote:

nemam sad vremena proći kroz sve postove, na poslu sam, pa ću naći citirati taj dio
A ja ti već par puta govorim da je bitna RAZLIKA u temperaturama sa obje strane izolacije....ako je izolacija u zidu i sa jedne strane temperatura oko 22oC a sa druge 15oC, parna brana sigurno nije nužna. Ako je sa jedne strane 22oC a sa druge -5oC onda je jako bitna jer vlaga iz zraka u tom slučaju ide prema van te ulazi u izolaciju i upropaštava njezina svojstva.....
Quote:

dobro, kužim ja tebe, samo jel ima to negdje navedeno, neka tablica i to, primjerice od+20 do -20 tj razlika 40oC isl

Quote:
Pa koristi tag QUOTE, a ne COLOR
fala, nisam nikad pručavao one ikone gore. ajd da vidimo jel sad dobro
ak nije onda zato kaj mi kad stisnem quote, izbaci mi da puta qoute a kursor između. počeo pisati i na kraju mi kaže da je poruka prekratka! pa sam išao ovako. tko zna kak će ispasti kad stisnem submitQUOTE]
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:52   #84
nevjerojatno, koji sam ja sad biser...kaj sam sad napravio.....
dobro malo prakse i sjest će već

i da, još nisam dobio od tebe odg. jel ta varijanta s najlonom tj parnom brane ima neke manjkavosti i ako da koje.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 12:26   #85
Quote:
Edgar kaže:
i da, još nisam dobio od tebe odg. jel ta varijanta s najlonom tj parnom brane ima neke manjkavosti i ako da koje.
Po meni nema, parna brana sa tople strane izolacije ne bi smjela štetiti u niti jednom uvjetu.
Sigurno da postoje specifične situacije kad stvar hoda i bez parne brane, ali moje je mišljenje da se ne isplati isprobavati.....

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 15:31   #86
Quote:
cd_covers kaže:
Po meni nema, parna brana sa tople strane izolacije ne bi smjela štetiti u niti jednom uvjetu.
Sigurno da postoje specifične situacije kad stvar hoda i bez parne brane, ali moje je mišljenje da se ne isplati isprobavati.....

Pozdrav
Ok, ali zato ne možeš apriori odbacivati druge varijante. mislim da dok si govorio o flekama po kutevima u roku od 2-3 godine, nisi znao o kojem geogrrfskom području se radi
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 17:00   #87
Quote:
Edgar kaže:
Ok, ali zato ne možeš apriori odbacivati druge varijante. mislim da dok si govorio o flekama po kutevima u roku od 2-3 godine, nisi znao o kojem geogrrfskom području se radi
A da si pratio što sam pišeš vidio bi da si ti sam napisao da se radi o kontinentalnom dijelu Hrvatske.....i o tome se nadalje raspravljalo, ne o Sahari i Zimbabveu....

P.S.
Koja druga varijanta ?????

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:22   #88
Quote:
cd_covers kaže:
Po meni nema, parna brana sa tople strane izolacije ne bi smjela štetiti u niti jednom uvjetu.
Sigurno da postoje specifične situacije kad stvar hoda i bez parne brane, ali moje je mišljenje da se ne isplati isprobavati.....

Pozdrav
Samo savjet da nove na forumu jer im iz ove vase diskusije nista nece biti jasno.
Nemojte ni slucajno postavljati izolaciju na potkrovlje bez najlona iznad ploca tj. pod vunom. Nemojte popusiti pricu o "disanju" krovista ili slicno.
Stavite najlon on je ionako najjeftiniji u cijeloj prici.
Ako bi slucajno nekoga i zasvrbilo da napravi bez parne brane savjet neka ipak malo progugla po internetu da ga nebi kasnije zasvrbilo po djepu.
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:11   #89
dobri ljudi, teski problem. gradim kucu koja je inace predvidjena kao dvokatnica ali sam ja za sada napravio samo prizemlje,ploca i na to stavio drveni krov.sad me zanima koju izolaciju stavit na plocu s obzirom da su gore samo grede i crijep.
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:26   #90

taj krov otprilike ovako izgleda
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:33   #91
Quote:
maj100r kaže:
dobri ljudi, teski problem. gradim kucu koja je inace predvidjena kao dvokatnica ali sam ja za sada napravio samo prizemlje,ploca i na to stavio drveni krov.sad me zanima koju izolaciju stavit na plocu s obzirom da su gore samo grede i crijep.
verzija 1:na plocu poslozis stiropor ili vunu koju ces kasnije staviti ispod glazure na katu.znaci, tvrda vuna ili tvrdi stiropor za glazure
verzija 2:na plocu poslozis samo mekanu vunu (bolja verzija jer se radi o debljem sloju izolacije nego verzija 1. ), a kad jednog dana zavrsis potkrovlje tu istu vunu stavis kao izolaciju izmedju rogova. Naravno u ovom slucaju nemozes hodati po tavanu.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:34   #92
a slika je tu
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:38   #93
Quote:
marijoj kaže:
verzija 1:na plocu poslozis stiropor ili vunu koju ces kasnije staviti ispod glazure na katu.znaci, tvrda vuna ili tvrdi stiropor za glazure
verzija 2:na plocu poslozis samo mekanu vunu (bolja verzija jer se radi o debljem sloju izolacije nego verzija 1. ), a kad jednog dana zavrsis potkrovlje tu istu vunu stavis kao izolaciju izmedju rogova. Naravno u ovom slucaju nemozes hodati po tavanu.
vidis meni biodgovarala ova verzija da se moze hodat jer tu mislim napravit nekakav tavan,pa onda recimo da stavim stiropor ili vunu i to popodim sa nekim daskama ili onom knaufom duplim?
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 10:54   #94
Nije bilo vece slike?
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:58   #95
Quote:
maj100r kaže:

taj krov otprilike ovako izgleda
Ajoj, upropastio stranicu sa ovako velikom slikom.
Ima nas jos uvjek sa obicnom vezom
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 23:54   #96
Jao!

Jel ja to na slici u pozadini vidim more?
Kao prvo neznam ko ti je dopustio graditi takovu kuću na moru.
Ne uklapa se u mediteranski ambijent. Krov ti je prestrm.
NE MOŽEŠ na ovakav krov slagat kanalice ilti. KUPE.
NE UKLAPAŠ SE.
Ja bih ti osobno sve srušio. DRŽ SE TRADICIJE VLAJU.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 11:20   #97
sorry ljudi zbog velicine slike... ups
a vladT MOLIM TE O KOJOJ KOSINI TI PRICAS PRVO DOBRO POGLEDAJ PA KAZI
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 12:42   #98
Quote:
maj100r kaže:
sorry ljudi zbog velicine slike... ups
a vladT MOLIM TE O KOJOJ KOSINI TI PRICAS PRVO DOBRO POGLEDAJ PA KAZI
Biće sam previše cugnuo jučer pa mi se iskrivio pogled na svijet. Mea culpa.
No svejedno čini mi se da se tvoja kuća tradicijski ne može uklopiti u ambijent gdje se nalazi. No ni susjedi ti nisu bolji. Zapravo sam htio potaknuti temu vanjskog izgleda građevina na našem moru ali i šire. Kupi Slavonac ili Goranin zemljište na moru i čovjek, ni kriv ni dužan, krene graditi kuću kakvu zna. Možda on misli da je u brdima i da na moru također padne 5 metara snijega pa odluči napraviti strmi krov. Ili Slavonac krene graditi tradicijsku slavonsku kuću na stotinjak metar od mora, nek se zna šokac sam ja. E jebiga sad.
NE MOŽE TO TAKO. Nažalost nije kriv on, već onaj papan koji mu je izdao građevinsku dozvolu. No nije kriv ni on nego lokalna vlast koja nije donijela urbanistički plan. I dok se to ne riješi nicat će čardaci i zemunice na Jadranskom moru.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 09:52   #99
Quote:
Demonique kaže:
Daj e-mail adresu na pm...pa ti pošaljem prekrasno izvedene spiralne stepenice, na svega 90cm širine..nevjerojatno. Tip je stručnjak..svi ih dolaze vidjet..hodočaste, došle su oko 2000€ A što se tiče izolacije ne kužim se baš naj, stara je vodila radove...znam samo da je ispod krova stavljen sloj folije, pa vune,i mislim onda opet folije. Sve je napravljeno u knaufu... modelirani čak i zidni ormari u jako niskom potkrovlju. Ako te zanima pošalji mejl! I da, nosač konstrukcije nije lako od drveta napravit..nije toliko stabilno... meni je napravljen stup od željeza koji je obojan u boju drva... lijepo izgleda. Drvo-hrast. A za druge detalje oko vune ću ti pitat staru moju nama je super izolorano s tim.
Jos uvijek ne dobih na adresu slike stepenica a treba mi ideja jer ovih dana trebam da se odlucim kako da ih izvedem
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:47   #100
Sada vi meni fino recite:
1. jel ta parna brana ustvari OBIČAN NAJLON?
2. jel za to odzračivanje dovoljno između rogova od 14,5 cm stavit vunu (stiropor) visine cca 10-12 cm, pa imaš fino kanaliće od dole do gore između vune i dasaka od 2 cm visine a 90 cm širine?
3. jel smeta išta izolaciji ako je iznad nje podaskano sa colericama koje su se rasušile tako da ima među njima procjep od 1-2 cm?
4. jel smeta što je preko dasaka ter-papir i kontraletve i letve?
bozur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.