Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 11:09   #21
Nemam trafo za zvono a nekuzim i što će mi kad zvono radi na 220 V.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 11:59   #22
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Nemam trafo za zvono a nekuzim i što će mi kad zvono radi na 220 V.
Ma ista stvar. Zavojnica u zvonu je dovoljno mali otpor da tinjalica može gorjeti.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:05   #23
Potraži temu na foprumu, bilo je govora o tome.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:57   #24
bila je tema

Bilo je na temi o spajanju prekidača.

Ja sam imao isti problem ali nikad to nisam uspio riješiti .meni je zvono radilo non stop sa tinjalicom i jednostavno nisma imao riješenja. Mogao sam dovest nulu ali je nisam imao gdje za spojiti. Elektroničar nisam pa ne znam ove fore sa otporima i kondenzatorima. Izvadio tinjalicu i sad radi kao običan prekidač.

Sad imam probleme sa trimerom odnosno potenciometrom za lampu

Pozdrav
xman345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:03   #25
Ma postoje dva ulaza i jedan izlaz.
Na ulaz ide faza sa izlaza ide na zvono
sad je samo pitanje sta ide na drugi ulaz?

Ubiti tinjalica je spojena između ta dva ulaza.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 18:45   #26
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Ma postoje dva ulaza i jedan izlaz.
Na ulaz ide faza sa izlaza ide na zvono
sad je samo pitanje sta ide na drugi ulaz?

Ubiti tinjalica je spojena između ta dva ulaza.
daj ti to poslikaj, pa ti bumo crtali....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 07:58   #27
Da to je to

DA to je stvarno i mene zbunjivalo. Čemu služe dva ulaza. Što bih trebao tu dvije faze dovesti pa da bude dvofazno zvono. Slikao sam ja samo da potražim slike.
xman345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 09:31   #28
Ja nisam u mogućnosti sad slikat ali između ta dva ulaza je sigurno spojena tinjalica!

Na jedan ulaz ide faza sigurno.

Šta ide na drugi ulaz (tj na drugi kraj tinjalice)???


ako uspijem ovo slikat većeras pa ću sutra stavit sliku...
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 14:21   #29
Imaš li u zidu trožilni kabel koji vodi do kutije u kojoj imaš nulu - nemaš problema. Malo više problema imaš ako imaš samo 2 vodiča, ali imaš sapa cijev kroz koju možeš dovesti i treći vodič.

U svakom slučaju ne vidim u čemu je problem imati prekidač koji cijelo vrijeme svijetli, sve dok ne pritisneš tipkalo i kratko spojiš tinjalicu. Tek sad sam se sjetio da ja doma imam jedan takav na zvoncu od potkrovlja, spojen je dobrih 18 godina i sve radi savršeno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 08:51   #30
@veky

Sve si napisao osim što se spaja na drugi ulaz tj izlaz iz tinjalice (nula ili uzemljenje)?
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:40   #31
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
@veky

Sve si napisao osim što se spaja na drugi ulaz tj izlaz iz tinjalice (nula ili uzemljenje)?
Svejedno ( ni dif. sklopka nebu osjetila tinjalicu).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 13:02   #32
ako je svejedno onda ću na nulu da nebi izbacivala sklopka! tnx.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:08   #33
Ne ide na nulu. Izgorila mi lampica! Ako neide na nulu a na uzemljenje nesmije jer će fidovka izbacivat onda je nešto treće. Ispitat ću kad kupim novo tipkalo :-)
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 02:22   #34
probaj spijiti i taj treci izvod na odlaz za zvono mislim da bi trebalo raditi ali ne odgovaram ako opet buder kratak za tipkalo
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 08:35   #35
Bravo

Bravo Galiot. Pretpostavljao sam to ali ipak nisam imao dovoljno hrabrosti da to sam izvedem. Ipak je struja struja.

Ja sam izvadio tinjalicu i sad radi bez nje normalno a trimer mi se zdiomio kao tebi.

Nemogu skužiti ovo sa dva ulaza nikako. Sve što dovedeš na ulaze se skuri a izlaz je samo jedan i nemaš gdje uštekati a ne želi proraditi niti na jednu kombinaciju.


Imam osječaj da nas tu netko zeza za prekidače.
xman345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:21   #36
Posto je ovaj topic dosta star,gdje je trenutno najveći izbor u Zg? Trazim jedan pogodan za 5 stanova, ne preskup, no opet da nije totalno ružan i nepraktičan. Ne trebam video. Hvala!
unkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:30   #37
U BauHausu je bilo nekoliko tipova, ali baš se ne razumijem u tehničke karakteristike takvih naprava ...
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 20:42   #38
?

..nije mi jasno kod tipkala za zvono...obzirom da se faza preko tinjalice zatvara sa nulom, tj u mom slučaju sa zemljom, to znači da sva struja ide preko tinjalice jer bi u suprotnom zvono stalno zvonilo, no šta ako tinjalica pregori? Tu mi nije sve najjasnije. https://www.forum.hr/images/smilies/rolleyes1.gif
ac-dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 20:35   #39
Quote:
ac-dc kaže: Pogledaj post
..nije mi jasno kod tipkala za zvono...obzirom da se faza preko tinjalice zatvara sa nulom, tj u mom slučaju sa zemljom, to znači da sva struja ide preko tinjalice jer bi u suprotnom zvono stalno zvonilo, no šta ako tinjalica pregori? Tu mi nije sve najjasnije. https://www.forum.hr/images/smilies/rolleyes1.gif

Na tipkalo koje bi ti trebalo biti osvjetljeno s tinjalicom trebaš dovesti tri žice.
Fazu dovedeš na jedan kraj tipkala,na drugi kraj tipkala spajaš drugu žicu ili
odlaz koji ide na zvono.Treća žica je nula.Da bi tinjalica mogla raditi na 220 V trebaš u seriju s tinjalicom spojiti predotpor od 100 Kilooma i onda sve to skupa spojiti jedan kraj na dolaznu fazu na tipkalo a drugi kraj na nulu.
Otpor može biti i 150 kilooma ali će ti onda tinjalica slabije svjetliti.
mladen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 01:26   #40
Ja mislim da ti ta tinjalica radi na 380v ,znaci na dvije faze,usvari jednu fazu premostis
__________________
Si vis Pacem,Para bellum
zgaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.