Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 18:21   #61
Opet ja

@ljubce : hvala ali izgleda da nije tako. probo sam sve kombinacije i nista. jos moram vidit jeli stvar u prekidacu posto je star 15tak god (zice bi zamotao oko polova, valjda je to ispravno?)

kad na ova 2 kontakta na zvonu spojim struju i palim gasim sklopku za struju zvoni.

stvarno jer je kao na slici oznaka i za bateriju i za struju , a samo su dva kontakta na zvonu funkcionalna. ugl mozete vidit presjek zvona na slici pa mozda skuzite sto i kako..

perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 22:39   #62
zvono ti je samo i isključivo na 230 V 50 HZ.
Nemaš opciju za baterijem, a da i imaš opciju za baterije, koliko vidim išle bi baterije AA a ne ove...
spoji na 220 i zvono će raditi.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 22:52   #63
samo ti to spoji kao da svijetlo spajaš napon šalji na prekidač vrati ga sa prekidača na jedan spoj na drugi spoji nulu i gotovo
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 15:12   #64
Quote:
perpetuum mobile kaže: Pogledaj post
Opet ja

@ljubce : hvala ali izgleda da nije tako. probo sam sve kombinacije i nista. jos moram vidit jeli stvar u prekidacu posto je star 15tak god (zice bi zamotao oko polova, valjda je to ispravno?)

kad na ova 2 kontakta na zvonu spojim struju i palim gasim sklopku za struju zvoni.

stvarno jer je kao na slici oznaka i za bateriju i za struju , a samo su dva kontakta na zvonu funkcionalna. ugl mozete vidit presjek zvona na slici pa mozda skuzite sto i kako..

Ovako kako si ti priklučio to zvonce na žalost ne može raditi, barem ne na bateriju od 9V. Kućište samog zvonca je vrlo vjerojatno i za tip koji ima kombinaciju sa baterijama, ali ne i tvoje pošto nema niti kontakata za baterije niti bilo kakav modul (pretvarač) koji bi trebao biti ugrađen da bi to tako funkcioniralo. Jedina stvar koji bi eventualno mogao provjeriti je trafo koji je služio za staro zvono (ovisno o starosti i izvedbi instalacije zvona)
__________________
Jedina beskonačna stvar osim svemira je ljudska glupost !
beasty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:29   #65
Evo mene opet, ovo zvono ce me dotuc

@klinci4: probao sam i tako ali ne zvoni hebemu...
@beasty: budem to probao, valjda nije bacen

fala decki

P osto imam samo dva kontakta na zvonu probao sam spajat u paru (zajedno 1 zicu od prekidaca i struje na jedan kontakt na zvonu). Kad sam pustio struju UZASNO je zujalo(u proslim postovima sam napisao da zvoni kad palim i gasim sklopku za struju, ali samo tad...) a kad sam stisnuo prekidac cuo sam boing (izgleda da prekidac radi ) kratko se spojilo i osigurac je crko tako da izgleda da ni tako nije dobro

Uglavnom poslikao sam shemu koju sam dobio sa zvonom pa se nadam da cete mi pomoc





Napomena: koliko sam skuzio ove upute su za vise modela, 41625/26/27/28 a moj model je 25..

Da malo ponovim: postoje 4 zice, 2 od struje i dvije od prekidaca a na zvonu su 2 kontakta...

Kuci sam do sutra navece pa bi volio do dotad sredit

fala

Zadnje uređivanje perpetuum mobile : 02.09.2009. at 17:38.
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:08   #66
tip ....25 se spaja preko vanjskog transformatora 230V / 8V. U krugu primara transformatora preporučuju osigurač od 2 A. Jedan izvod sekundara preko tipkala za zvonce spajaš na jedan kraj zvona a drugi izvod sekundara direktno na drugi kraj zvona, preporučuju žicu od 1,5 mm2.Transformator možeš kupiti u elektro prodavaonama, imaju izvode na sekundaru za 3-5-8 V, naravno primar 230 (220 V).Ak ti i sad niš nije jasno oda nek ti to neko napravi. Pozz
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:10   #67
mora ići onako kako sam ti objasnio jer i ja imam isto takvo spoji živu struju od osigurača na jedan kraj zvona a na drugi kraj žicu koja vodi do prekidača,od prekidača direktno vodi onu drugu žicu na onu drugu koja vodi od osigurača tj do nule.Te 4 žice samo spoji u krug preko zvona i ola

Zadnje uređivanje klinci4 : 02.09.2009. at 18:25.
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:21   #68
fala na brzini :-)

Bracek: pa transformator je vec u zvonu (vidi sliku u postu br. 5)...U slucaju da treba zasebni, imam staaari transformator od starog zvona. Pise na njemu Signalni trafo 3,5,8 v, samo je to staro 25-30 g.

UPDATE: na zicama od prekidaca nema struje. mozda je u tome problem? Ili sam trebo medusobno spojit zice prekidaca pa onda ispitat?
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:24   #69
jesi napravio kako sam napisao
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:38   #70
ok amo ovako...imam dvije zice od struje...jedna svijetli jedna ne svijetli

znaci spajam onu koja ne svijetli (kad ispitujem ispitivacem) sa jednom zicom na prekidacu a drugu zicu prekidaca na jedan kontakt zvona,

a drugu zicu od struje (ona koja svijetli s ispitivacem) diretkno na drugi kontak zvona?

Ili spajam onu koja svijeli sa zicom na prekidacu, a ona koja ne svijetli direktno na zvono?
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:55   #71
sve jedno je samo napravi krug (ona koja svijetli-struja ona koja ne svijetli-nula jebiga neznam više kako)
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:02   #72
a jebemu evo jesam ali ne radi. samo zazvoni kad ukljucim sklopku i ZUJI za popizdit !

sorry sto te gnjavim
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:03   #73
pa samo jednom i zazvoni sklopka mora biti povratna,stisneš i pustiš.Neće ti non stop zvonit.Samo jedan kratki pritisak i to je to
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:05   #74
LJepo ti piše model na slici koju si postao ....a prema ovome ti trebaš trafo tj. zvono radi na 8 V (volti)
Spojiti trebaš prema ovoj šemi sa slike .Ono radi na izmjenicni napon zato i ne radi na bateriju
Samo se ne nadaj da to svono zvoni kada se pritisne i drži prekidač .Kad se pritisne ono lupi u jednu stranu a kad se pusti lupi u drugu stranu .
Znaci ako treba duže zvoniti ,treba klikati na prekidač ,jedan klik = din/don


http://i30.tinypic.com/xctys9.gif
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:30   #75
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
LJepo ti piše model na slici koju si postao ....a prema ovome ti trebaš trafo tj. zvono radi na 8 V (volti)
Spojiti trebaš prema ovoj šemi sa slike .Ono radi na izmjenicni napon zato i ne radi na bateriju
Samo se ne nadaj da to svono zvoni kada se pritisne i drži prekidač .Kad se pritisne ono lupi u jednu stranu a kad se pusti lupi u drugu stranu .
Znaci ako treba duže zvoniti ,treba klikati na prekidač ,jedan klik = din/don
Hvala Sutra cu nabavit tranformator i prekidac pa cu probat.

Ugl. koliko sam uspio skuzit skicu:ULAZ: napon ide na zicu prekidaca, a druga zica prekidaca na trafo. ostaje spojit drugu zicu od struje sa trafom (ko sto je klinci4 govorio)
IZLAZ: dvije zice iz trafa spojit sa kontaktima na zvonu
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:22   #76
Quote:
perpetuum mobile kaže: Pogledaj post
Hvala Sutra cu nabavit tranformator i prekidac pa cu probat.

Ugl. koliko sam uspio skuzit skicu:ULAZ: napon ide na zicu prekidaca, a druga zica prekidaca na trafo. ostaje spojit drugu zicu od struje sa trafom (ko sto je klinci4 govorio)
IZLAZ: dvije zice iz trafa spojit sa kontaktima na zvonu
Hm.. evo sad tek vidim na svojoj slici da je prekidac vec nacrtan tamo gdje piše 1.5 mm 2 ...
Možda i mora tako biti ,ali meni nema smisla da je trafo stalno pod naponom .
Ako vec nabavljaš trafo isprobaj kako to radi na stolu . Kod mog slucaja se može javiti samoindukcija , nisam siguran ali mislim da ne bi smjela raditi smetnje na sustavu .
Ako bude onda sopoji 220V /faza i nula direkt na trafo a prekidac u krug sekundara (8 V) kako je na stvarnoj slici koju si ti postao
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:27   #77
:D

Evo danas kupio tranformator 230 V, 8 VA, sa 4,6, 8 V napona na sekundarima (jos cu nesto i naucit )

Ali reko, ajde iddem probat spojit stari tranformator (iz ranih 80-tih), mozda radi...

Prvo sam spojio ovako: Bracek "Jedan izvod sekundara preko tipkala za zvonce spajaš na jedan kraj zvona a drugi izvod sekundara direktno na drugi kraj zvona."

I nista se nije dogodilo...

Onda sam okrenuo trafo , spojio nulu i fazu na 8 V, a jedan izvod preko tipkala za zvonce spajaš na jedan kraj zvona a drugi izvod direktno na drugi kraj zvona...Kad sam pustio struju zvono je ucinilo DING, ali je i transformator ucinio BUM pa je pregorio.

Salu nastranu, koliko sam skuzio nulu i faza spajam na230V (to bi trebo bit primar tranformatora), a iz sekundara na 8 V spajam na zvono..Samo mi nije jasno zasto se tad nije zvonilo, vec samo kad sam ga okrenuo (kad sam 230v spojio na sekundar 8v, a iz primara spojio preko prekidaca na zvono)

Isto mi nije jasno jeli osigurac obavezan samo za zvono, jer mislim da je na ovome osiguracu na kojem je zvono jos par prostorija u kuci. Dakle, dali zvono treba imat svoj osigurac...

Zadnje uređivanje perpetuum mobile : 03.09.2009. at 15:57.
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:15   #78
A jesi tvrdoglav trafo na zvonu je non stop pod malim naponom zato ti ne treba drugi kada pustiš krug ulaz na trafo dobije ful struju dok drugi daje slabu izlaznu i na tom pricipu radi. Nikakvi osigurači i koje kakve gluposti imaš dvije žice od osigurača i dvije do prekidaća i samo ti to treba
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:04   #79
dizem staru temu da ne otvaram jos jednu za portafone
naime nedavno smo u zgradi mijenjali portafone i jako sam nezadovoljna izborom novog portafona koji su mi stavili u stan. manji je od starog tako da imam rupu u zidu s obje strane portafona, a cini mi se da je i nekvalitetan i jos uz to je i totalno nepraktican. postoji li neko rjesenje?
elektricar koji ga je postavljao kaze da ga ja sama nemogu zamijeniti. da li je to tocno?
nemoze li se kupiti druga 'maska' i zamijeniti?
pomoziteee
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:25   #80
Quote:
mali miš kaže: Pogledaj post
dizem staru temu da ne otvaram jos jednu za portafone
naime nedavno smo u zgradi mijenjali portafone i jako sam nezadovoljna izborom novog portafona koji su mi stavili u stan. manji je od starog tako da imam rupu u zidu s obje strane portafona, a cini mi se da je i nekvalitetan i jos uz to je i totalno nepraktican. postoji li neko rjesenje?
elektricar koji ga je postavljao kaze da ga ja sama nemogu zamijeniti. da li je to tocno?
nemoze li se kupiti druga 'maska' i zamijeniti?
pomoziteee
to bi trebala kontaktirati proizvodjaca portafona i onoga tko ti je ugradio..odnosno predstavnika stanara...

sumnjam da se mogu samo maske promjeniti....i i nisu svi portafoni kompatibilni..tako da ne mozes sama kupiti neki portafon i zamjeniti ga...
Pored toga..zgrada vam ima garanciju na novopostavljene portafone..i ako mjenjas to bez pismenog dopustenja osobe koja je mjenjala portafone (odnosno njih samih)....i time pravno gubite garanciju na sustav...te prilikom bilo kojeg kvara mogu okriviti vas za štetu...

bolje začepite te rupe sa strane...na trošak zgrade...
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.