Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 15:07   #21
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Teta Siva? Jel mislimo na istu? Prosjeda neugledna žena s najkonzervativnijim stavovima ikad? Ja sam se s njom konstantno svađala. Ok, prepirala

Edit: pogledah popis profesora. Rubilka. Jadna djeca, još je tamo
da da, rubilka iliti siva i dalje hara školom ma ta žena je sveopći smijeh. što je najjače, žena je ful inteligentna i nije idiot kakvim ju smatraju, već se samo takvom pravi. ja sam bila te, hm "sreće" da samo ju imala iz 3 predmeta- etike, sociologije i PIG-a ( hvala bogu da je iz filozofije nisam imala ) i eto, sva 3 predmeta imala 5, a znam kurac od ovce, ako ćemo iskreno!
to je jedan od onih profesora na čijem satu apsolutno ništa ne radiš, dok odgovaraš netko ti šapće ili naprosto čitaš iz bilježnice/knjige, tu i tamo nabaciš svoje mišljenje ( a ako si brbljav i komunikativan, možeš komotno manipulirati ispitivanje i naprosto samo iznositi svoja stajališta bez da te ona išta konkretno pita ) i imaš 5 bez problema.

i vidjela sam da je netko spomenuo mikolaci- jednom razredu matematičara je ona ova godine bila razrednica ( ta žena vam je i bolesna u školu dolazila, no obavezno je nosila onu zaštitnu masku što kirurzi nose dok operiraju, kako slučajno ne bi nekoga zarazila koji lom! ), zapravo je trebala otići iz škole još prije 4 godine no odlučila je da neka joj ti jadni matematičari budu "zadnja generacija"....no u drugom polugodištu je završila u bolnici tako da mislim da se više ne vraća......eto, na dan norijade je došla u školu pozdraviti se sa svojim razredom

A Crkvenčića iz zemljopisa da ni ne spominjem.....ako ste žensko, ako ste zgodno žensko, ma ako ste zgodno žensko u minjaku, imate 5 tj. to je ono u što on želi da vi vjerujete, hehe
ma ja sam se s njim obožavala svađati, to mi je bio takav gušt, on se pravio da se ljuti, a zapravo je i njemu bio gušt. on si zabrijava da je neka faca, a zapravo mu možeš spustiti sam tak

joj ni tjedan dana da sam se maknula iz te škole a već me nostalgija čapa dok sve ovo pišem.

e da, i još jedna super stvar kod škole- priredbe----> božićne, za maškare, za dan škole, sve u svemu- IZVANREDNE!!!! njih mi je uvijek bio gušt gledati ( samo sudjelovanje bi bilo prestresno )
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:06   #22
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
od ostalih profesora bih istaknula profesoricu Majić iz engleskog, također izvanredan predavač, odlična razrednica i predivna osoba. Ako ste ikada gledali Školske tajne ( Boston Public ) u kojem se više manje svi profesori jako zalažu za učenike i bliski su s njima, e, pa takva vam je ova profesorica. Neopisivo topla osoba koja istinski želi pomoći svima kako god zna i umije.
Joj, čuo sam o njoj... ako je to ona nova, mlada...

Inače, maškare... najbolja je fora kad se profesori maskiraju... pa je tako Batićka jednom došla kao zatvorenik, a serijski broj na leđima bio joj LV 666.

Ajd kad učenici to koriste, ali kad i profesori počnu...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:46   #23
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Joj, čuo sam o njoj... ako je to ona nova, mlada...

Inače, maškare... najbolja je fora kad se profesori maskiraju... pa je tako Batićka jednom došla kao zatvorenik, a serijski broj na leđima bio joj LV 666.

Ajd kad učenici to koriste, ali kad i profesori počnu...
da da, to je ona. predaje tek 3 godine, došla je taman kad sam bila 2.razred i postala mi razrednica. a sada kako mikolaci nema, dogurala je do voditeljice smjene

da, maškare stvarno jesu najjače velikim dijelom zbog profesora, prepredobro!!!

ali meni su na maškarama uvijek bili najdraži dečki koji bi se obukli u cure a onda kao dio "točke" ( naime, postoji nagrada za najbolju masku, profači i neki učenici su u žiriju, a natjecatelji moraju izvesti nešto ( postoji više kategorija: "solo" maska, grupna i razredna ) i onda najbolji pobijedi, a prva nagrada je dan bez ispitivanja za tu osobu, grupu ili razred ) krenuli skidati- striptiz je uvijek dobrodošao a ove su se godine dvojca iz matematičkog razreda obukli k'o zuhra i onaj njegov ( danči i votever ), a ostatak razreda su bili "modeli" ( zamislite si samo na što su ti muški modeli ličili, hehe, sve polu golotinja, koža i krzno ) kojima su ovi davali ocijene....ma lomovi, savršeno nešto!
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:13   #24
Gretchen, dobro si opisala Crikvu. 'Za pet u kabinet'
Da, vrlo je očit u odmjeravanju cura, posebno onih obdarenjih Da ne spominjem da ne može proći pokraj onog ogledala kad predaje a da se ne pogleda i pogladi po kosici.
Inače jedna od jačih situacija mi je bila kad je od jednog dečka tražio da dođe pred ploču i osuši ju pušući u nju. I ne, nije se šalio. Dečko je morao puhat u ploču

Vjerovala ili ne, Tomašićka nije uvijek bila takva. Kad sam ju dobila u 1. razredu, bila mi je vrh. Vedra, poletna, energična. Do 4. razreda se pretvorila u drugu osobu. Bilo je dovoljno samo da vidiš način na koji dolazi do učionice i sve bi ti bilo jasno. Pred kraj je izgledala ko da u njoj više nema života. Ali, po onome što sam čula, u tom je razdoblju imala puno osobnih problema pa nije čudo da je ostavilo traga.

Quote:
i vidjela sam da je netko spomenuo mikolaci- jednom razredu matematičara je ona ova godine bila razrednica ( ta žena vam je i bolesna u školu dolazila, no obavezno je nosila onu zaštitnu masku što kirurzi nose dok operiraju, kako slučajno ne bi nekoga zarazila koji lom! ), zapravo je trebala otići iz škole još prije 4 godine no odlučila je da neka joj ti jadni matematičari budu "zadnja generacija"....no u drugom polugodištu je završila u bolnici tako da mislim da se više ne vraća......eto, na dan norijade je došla u školu pozdraviti se sa svojim razredom
A joj. Meni je ona super

Kad si već spomenula odgovaranje kod Rubilke, da ja podijelim kak se odgovara kod Pavlovićke. Dakle, ona ne pita ono što ste učili, ona vas izvede pred ploču i ispituje ono što ćete tek učiti Onda joj kažeš: Profesorice, nismo to još učili, a ona ti fino odgovori: Sad ćeš naučit.
I isto tak, mudro kimaš glavom na sve što ona kaže i ak te voli, imaš 5. A voli te ak ju slušaš kad ti govori. Zapravo, ne moraš ju slušat. Možeš se i pravit da ju slušaš. Provjereno djeluje


Eeee, maškare. Baš dobro da se nije prestalo s tim. Em pol dana niš ne radiš, em pobjedički razred za nagradu bira koji će sat dobit slobodan. Ako se dobro sjećam, moj je razred bio maskiran u harem, sve se to lijepo odglumilo i izvukli smo se s kemije.


Sve nešto hvalim, al sad ću bome spomenut jednu osobu za koju mi nije jasno tko ju je zaposlio, a kamoli što još uvijek tamo radi. Kabalin-Gracin
Ako ju je itko imao - jel ona normalna? Psihički?
Na stranu to što nikad ne znaš hoće li doć na sat i ako doće, kad će to uopće bit (to se bar da dobro iskoristit ), ali ona ocjene zapisuje u neku svoju tekicu i neće ti reć kolko si dobio i onda odjednom zadnji dan polugodišta u dnevniku samo osvanu neke ocjene za koje nitko ne zna kad ih je i za šta dobio, a tad je prekasno da se išta ispravi.
Da ne spominjem da ju pol tog ne razumiješ kad te ispituje jer frflja. Masu puta bi me neš pitala i nakon što bih tri puta zamolila da ponovi pitanje i ni tad ne bih shvatila kaj hoće reć, onda bih i ja počela neš bezveze pričat tek tolko da ne šutim a ne bih imala pojma ima li to ikakve veze s onim kaj me pitala
I kakav je to profesor bez imalo autoriteta? Pa nju su gađali kredama i mokrim spužvama.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:23   #25
užas škola.

komplex provincijske gimnazije. Što i je.

Bilo je i samoubojstva zbog pritiska.

A Strasserica ta žena nije normalna. Bolesnica bez life-a.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:34   #26
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
ali meni su na maškarama uvijek bili najdraži dečki koji bi se obukli u cure a onda kao dio "točke" ( naime, postoji nagrada za najbolju masku, profači i neki učenici su u žiriju, a natjecatelji moraju izvesti nešto ( postoji više kategorija: "solo" maska, grupna i razredna ) i onda najbolji pobijedi, a prva nagrada je dan bez ispitivanja za tu osobu, grupu ili razred ) krenuli skidati- striptiz je uvijek dobrodošao
Tradiciju striptiza je pokrenuo jedan moj frend iz razreda... psmtr, te sam godine bio bolestan za vrijeme maškara...

Uglavnom, bio se obukao u Crvenkapicu. I na zaprepaštenje svih prisutnih, Crvenkapica je izvela striptiz. I pobrala opak pljesak.

Tip je sljedeće godine bio voditeljica cijelog showa, skupa s prof. Mimicom iz tjelesnog, koje više AFAIK nema.
A kad smo već kod nje... ona je bila voditeljica naše smjene. I kad je jednom netko od bivših učenika donio Oreškoviću schwarzwaldicu, dao je i njoj popriličan komad. Ja sam bio u pegičinom uredu i nekaj radio na kompu, a ona došla s tom tortom i poslala me po dvije vilice, jer da ne može ona to sama pojesti.

A zadnje su godine taman neki dečki dvije godine mlađi odglumili pionire.
A baš su bili prva generacija koja nije bila primljena.

Pa sam ih naučio pionirsku zakletvu i primio ih u pionire
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!

Zadnje uređivanje cp.tar : 29.05.2007. at 08:37. Reason: typo
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:37   #27
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
užas škola.

komplex provincijske gimnazije. Što i je.

Bilo je i samoubojstva zbog pritiska.

A Strasserica ta žena nije normalna. Bolesnica bez life-a.
Sjećam se jednog samoubojstva.
Ima ih u svakoj školi, BTW.

I iako se mislilo da je zbog škole, zapravo još nisam čuo za slučaj u kojem bi škola bila jedini i isključivi razlog za samoubojstvo.

A za Strassericu mi moraš jako dobro argumentirati zašto si rekao što si rekao; meni je bila jedna od daleko najboljih. Dakle, da te čujemo.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:22   #28
Pa ono bila mi je raska i srušila mi 2 frenda iz razreda.
Sva sreća pa sam kasnije preselio iz te škole u drugu normalnu. Zbog udaljenosti, ali i psihološkog pritiska.

A inače profesor iz etike(ak mislimo na istog; mlad, crni , zgodan) je bio na tabletama.
Ona njezina bolesna pretjerivanja s lektirom.

Ona frikuscha iz latinskog. Mamu joj *ebem.

Kaj je najbolesnije, najbolji mi je bio Vatever iz Njemačkog.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:56   #29
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Pa ono bila mi je raska i srušila mi 2 frenda iz razreda.
Meni je bila zamjenica razrednika.

A ja bih na njezinom mjestu rušio daleko više ljudi; u mom joj se razredu izvukao bez popravnog čak i tip koji je napisao ćovijek.

Bu-hu, srušila dvojicu koji su vjerojatno i od toga bili nepismeniji.
Jebiga, dobra škola i tako drži do svojih kriterija.
Quote:
Sva sreća pa sam kasnije preselio iz te škole u drugu normalnu. Zbog udaljenosti, ali i psihološkog pritiska.
Istina, nije to škola za svakoga.

U mojem nas je razredu na početku prvog bilo 29; maturiralo nas je 23.
Neki su se bili prebacili u jezične razrede, a neki bogme i u druge škole.
Quote:
A inače profesor iz etike(ak mislimo na istog; mlad, crni , zgodan) je bio na tabletama.
To sad svašta može značiti...
Quote:
Ona njezina bolesna pretjerivanja s lektirom.
Bolesna pretjerivanja?

Ako je ikoga ikad terorizirala lektirama, bio sam to ja; kad bih markirao lektiru, ljudi bi mi pričali o grupnom ispitivanju i nekoliko podijeljenih petica i četvorki. Kad bi mene ispitivala, cijeli sat ili čak blok-sat bi ispitivala samo mene - i dala mi trojku.
(A opet, i dan-danas hvali moje lektire.)

Nikad nije ispitivala izvan onoga što je zadala i ispredavala; cijeni poštenje i iskrenost - dakle, ako nisi naučio, ne zavlači, nego pošteno reci da pojma nemaš, muški prihvati jedinicu, a za ispravak ćeš već dobiti šansu. Mene je skoro slala na popravak u prvom razredu jer sam imao fascinantan niz od tri jedinice iz usmenog, zahvaljujući kombinaciji natjecanja iz kemije i loše sreće ponedjeljkom u 8 ujutro.

Ako je bolesna zbog toga što od učenika traži samo da budu pošteni i da malo misle svojom glavom, onda stvarno...
Quote:
Ona frikuscha iz latinskog. Mamu joj *ebem.
Crnobrnja?

Meni nije predavala nego ono malo kad smo se spremali za natjecanje (e, to je bila komedija!), ali znam puno ljudi kojima je ona bila izuzetno draga.
A to kaj tebe latinski valjda nije zanimao, a ona traži svoje... stvarno užasno... ja ne znam...

Meni je jedne godine predavao Čajko iz XVIII, jerbo je Pavlićka odjedrila u Klasičnu.
Kako bi tek njega preživio? Pa taj je dobar dio mog razreda poslao na popravak... i ne samo mog razreda, zapravo...

I opet ga na kraju nisu baš mrzili...
Quote:
Kaj je najbolesnije, najbolji mi je bio Vatever iz Njemačkog.
To ne znam tko je...

Meni je predavala Hercigonja, isto predraga osoba... jadna ona s nama, zapravo...

Zapravo je jedina osoba kojoj mogu naći ozbiljnu manu - Habušica iz kemije. A i to prvenstveno zato što je prestala predavati kako spada otkad je knjige napisala... i što je zbog svađe s Barunom prestala voditi naprednu grupu, pa smo prestali ići na natjecanja...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:57   #30
Bok ekipa! i ja sam jedna od onih koji su se prije par dana oprostili od lucijanke..jos mi nije skroz sjelo da je sve gotovo, ah smrc..za one novopecene lucijanere, nek ne slusaju one gluposti da je skola urnebesno teska i sl, jer mislim da ce se sa mnom sloziti svi maturanti kad kazem da je u cetiri godine bilo i placa i smijeha, al vrijedilo je ovaj zadnji tjedan je bio predobar..kad sam vidjela decke iz razreda na norijadi kako placu, prvi put mi je stvarno bilo zao sto je sve zavrsilo.
Frend nam je svima mejlao razredne bisere koje je skupljao sve 4 godine, zivi dokaz da je to bilo ''time of our lives''.
Inace, one koje zanima upis, zavrsila sam prirodoslovno-matematicku sve 4 god s 5, raska mi je bila legendarna Mikolaci(zena stroj). Skola nije tako teska koliko zahtijeva redovit rad. Od nas 32 u razredu 11 nas ne ide na maturu, a ukupan prosjek ocjena u razredu je 4.17!!!(di ces bolje)
Oni koji misle da im je u lucijanki bilo lose, sami su si za to krivi
Skidam kapu Majicki, Perkiju, Oreskovicu,Crkvi, Pavlovicki, teti Sivoj i Spoksi koja nam je odrzala odlican govor zadnji dan!
Savjet buducim generacijama-naucite kartat belu prije nego udjete u lucijanku!!
A za maturante, vidimo se poslije maturalne vecere ujutro u Graciji
otom_potom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:21   #31
Quote:
Crnobrnja?

Meni nije predavala nego ono malo kad smo se spremali za natjecanje (e, to je bila komedija!), ali znam puno ljudi kojima je ona bila izuzetno draga.
A to kaj tebe latinski valjda nije zanimao, a ona traži svoje... stvarno užasno... ja ne znam...
Evo, meni je Crnobrnja bila raska dvije godine. I bila mi je sasvim ok. A što se latinskog tiče, jedini predmet iz kojeg nikad nisam učila za test. Mislim, meni je to smijurija. Sat se sastoji u tome da ona 40 minuta ispituje onu zadaću od bijednih 5-6 rečenica prijevoda i 5 minuta predaje.
Tih pola sata koliko ti doma treba da izvadiš nove riječi i preveš to, ti je dosta da savladaš novo gradivo. Najlakši predmet ikad.

Ti si imao pripreme za natjecanje? Meni su se sastojale u tome da sam dobila slobodan dan da si malo pročitam tekstove. Valjda zato i nisam prošla najbolje
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 13:20   #32
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
srez
Dobro to su tvoja iskustva. Ti imaš taj jedan referenti primjer, jer si samo u tu srednju školu išao.

Ja imam 2 primjera i mogu ti reći da u Lucijanu nisu normalni ljudi. Nego teški komplexaši. To je činjenica.

Koja zajebancija? Ljudi su s grčem u želucu išli u školu.

U školu u koju sam se preselio nije bilo samoubojstva dok sam ja išao. U lucijanu je, iako je to bila nova škola. Ako netko nije došao do mature u mom razredu onda je to bilo zato kaj su ga izbacili ili je pal razred, a ne zato kaj je zbrisal.

A o zajebanciji da ne pričam.

Iz hrvatskog sam kasnije imao priznatog pjesnika, koji je imao lektire u malom prstu i išli smo puno dublje nego sa fcking Strassericom i taj ćovijek nije nikada terorizirao ljude kao ova kuja.

Ja sam išao tam samo prvu godinu. Bil sam jezični smjer. Njemački jezik. To je bilo davne 1995.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 13:42   #33
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Ja imam 2 primjera i mogu ti reći da u Lucijanu nisu normalni ljudi. Nego teški komplexaši. To je činjenica.
Koja zajebancija? Ljudi su s grčem u želucu išli u školu.
Stari, plasis ljude bespotrebno. Mislim da,ako je i bilo tako, proslo je podosta godina od tvog boravka u lucijanki..navest cu ti i ja dva primjera kojima je u skoli bio pakao, ali i 200 ostalih ljudi kojima je bilo predobro..
otom_potom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 14:13   #34
Quote:
otom_potom kaže: Pogledaj post
Stari, plasis ljude bespotrebno. Mislim da,ako je i bilo tako, proslo je podosta godina od tvog boravka u lucijanki..navest cu ti i ja dva primjera kojima je u skoli bio pakao, ali i 200 ostalih ljudi kojima je bilo predobro..

Ne plašim ja ljude time što navodim činjenice.
Činjenice plaše ljude, a mislim da ljudi moraju sagledat više strana priče da bi donijeli odluku.

Samo daj, navedi primjere. Ja pričam o broju 2 u kontextu koliko sam srednjih škola pohađao. Tu nisu dva učenika bila u pitanju. Više od pola moga razreda je tak razmišljalo.

Dosta je prošlo od kad sam pohađao tu školu, to je istina.

nisi niš rekla.

Zadnje uređivanje raff34 : 29.05.2007. at 14:14. Reason: he/she
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 14:28   #35
raff imas pm
otom_potom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:07   #36
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Uvijek sam imala dojam da s 3 prolaze najveće ljenčine, da s 4 može svatko ako se bar malo trudi
Ovo je istina, ja priznajem, prolazila sam s 3 a nisam nis radila...

Evo da i ja ispricam svoje dojmove iz lucijanke...

Ja sam maturirala prije 5 godina i raska mi je bila Mimica... ...kakva legenda...nikad nismo imali ni tjelesni ni srz...to je bila kavica...hehe

Crnobrnja...meni je ona bila legenda, iako me na kraju 2 razreda poslala na popravni...ali neka, zasluzila sam...hehe...ja sam se uvijek nes s njom zezala i bila mi je zakon...

Habus...isto mi je bila zakon, iako me i ona poslala na popravni...hehe....s njom sam se isto stalno nes zezala...ali sta je je, istina je ovo sto kazu da nije bas nes predavala nakon sto je izdala knjige...ali sta ces...meni je ona bila super...ona nam je bila zamjenik razrednika, i kad je mimica otisla iz lucijanke i dosla nam nova raska, nam je u biti ona bila razrednik, dok se ova nova malo ne snadje, tako da nismo skoro nis radili na kemiji.

Vise ne znam za kojeg bi profesora sta napisala...

A sto se tice ovih samoubojstava, ma ne moze to biti samo zbog skole...po toj logici sam se ja trebala znaci isto ubiti...jel nisam bila bas bajan ucenik...
Po meni su za to najvise roditelji krivi, ako te maltretiraju da moras prolaziti s 5 i slicno...ne mozes kriviti profesore a ni skolu za to...

Ako se sjetim jos necega dodat cu...

Cp.tar....pa ti si onda bio 3. razred kad sam ja bila 1....
Gaga0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:11   #37
isss ko da je crnobrnja jedina profa iz latinskog u lucijanki
zavrsila sam je prosle godine,latinski predaje i prof basic

prolazila sam sva 4 raz s odličnim,i kao sto je vec netko rekao ,najbitniji je redoviti rad
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 18:01   #38
što se samoubojstava tiče- to je kao da kažeš, ne znam, "u lucijanki je bilo puno popravnih"- kao i u svim drugim školama. samoubojstava, na preveliku žalost, ima posvuda, ali sigurno ne može, kao što je netko već rekao, škola biti jedini presudni element u čitavoj priči.

netko je spomenuo tomašićku- da, i nama je u 1.razredu bila sva "jupi" i entuzijastična, no ta žena može biti tmurna koliko može biti i energična. najgore je što sve doživljava toliko OSOBNO. nama je redovito govorila, svaki božji sat posljednje dvije godine "deca, u B razredu uvijek ista priča. ništa ne učite, ne radite, i onda se čudite što su rezultati loši. Deca TO TAKO NEJDE" i uvijek jedno te isto je tupila i tupila i tupila i onda pizdila i urlala kada njene riječi ne bi urodile nikakvim plodom. ove je godine imala nekakvih zdravstvenih problema pa je dugo nije bilo i taman je došla tjedan dana prije kraja škole (!!!) da zaključi ocjene i opet nastavila pizdit kad je vidjela na što to liči. prvi sat kad je došla u razred bila je čak "normalna" pa smo pomislili da se smirila no bilo je dovoljno samo malo da se raspizdi i krene opet "ajme deca to tako nejde..." a jedna cura joj je melankolično rekla "dobrodošli natrag profesorice"

meni je crnobrnja osobno jako draga. ženska je spaljena totalno i stvarno je u redu, a oni koji su "mrze" su oni koji su od prvog dana pružali neopisivi otpor prema latinskom pa se kasnije čudili da "zašto imaju 1", a k vragu, to JE gradivo koje je em slojevito, em zahtjeva TEMELJE, tako da ako od početka ne počneš kako se spada, kasnije se komotno možeš j*bat! ali bitno da je "do nje". obožavam ta prebacivanja loptice u drugi teren!
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 19:02   #39
Quote:
majchy_m kaže: Pogledaj post
isss ko da je crnobrnja jedina profa iz latinskog u lucijanki
zavrsila sam je prosle godine,latinski predaje i prof basic

prolazila sam sva 4 raz s odličnim,i kao sto je vec netko rekao ,najbitniji je redoviti rad
issss...sorry ono...naravno da nije jedina, ali zakaj bi ja pricala o nekom basicu, koji mi nije ni predavao?
Gaga0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 01:50   #40
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Dobro to su tvoja iskustva. Ti imaš taj jedan referenti primjer, jer si samo u tu srednju školu išao.
Oš čut još malo referentnih primjera?

Kad sam u drugom razredu bio na indoktrinaciji Crvenog križa, gdje nas je bilo iz jedno šest-sedam škola (s time da su u većini škola za to birali najbolje učenike), skompao sam se s dosta ljudi. Kad smo u nekim kasnijim prigodama uspoređivali neke stvari koje se i kako uče u različitim školama, nekako je uvijek ispadalo da sam ja kod Strasserice naučio više nego oni kod svojih profesorica.

A onda, recimo, imam i primjer svoje sestre, koja je završila XVIII.
I koja je prepisivala moje lektire iz prvog razreda (kasnije ih nisam morao pisati, pa dalje nije ni mogla).
Ja sam iz tih lektira bio podobivao trojke kod Strasserice; raska moje sestre, nadaleko znana po pitanjima tipa "a koje su boje bile papuče madame Bovary?", davala im je petice.
Kad se sjetim koliko sam truda ulagao u te lektire, mislim da je Strasseričina ocjena bliža istini...
Quote:
Ja imam 2 primjera i mogu ti reći da u Lucijanu nisu normalni ljudi. Nego teški komplexaši. To je činjenica.
Oh, ti iz dva primjera izvlačiš visokostručne psihoanalize.

I to psihoanalize kolektiva.

Bravo.

Inače, ja u Lucijanki nisam sreo ni nasilnika ni težih kompleksaša ni kajjaznamvišekoga.

Tako da si ti svoje "činjenice" lijepo zabij gdje sunce ne sija. Jer opet nemaš nikakve argumente.
Quote:
Koja zajebancija? Ljudi su s grčem u želucu išli u školu.
Ispiti su često stresni.
Išao sam i ja.

Your point?
Quote:
U školu u koju sam se preselio nije bilo samoubojstva dok sam ja išao. U lucijanu je, iako je to bila nova škola.
Tko sad ima ograničene primjere?
Tim ograničenije, zapravo, jer ni u jednoj školi nisi bio od početka do kraja...
Quote:
Ako netko nije došao do mature u mom razredu onda je to bilo zato kaj su ga izbacili ili je pal razred, a ne zato kaj je zbrisal.
Dakle, zato što je i sam bio dovoljno težak propalitet?
Al mislim... u mom je razredu jedan tip bio pao godinu.
Ostali su odustali i prije toga, kako im ne bi nigdje pisao pad razreda.
Quote:
A o zajebanciji da ne pričam.
Svatko tko misli da je sa svojim razredom doživio više zajebancije nego ja sa svojim ima dosta toga za dokazat.
Quote:
Iz hrvatskog sam kasnije imao priznatog pjesnika, koji je imao lektire u malom prstu i išli smo puno dublje nego sa fcking Strassericom i taj ćovijek nije nikada terorizirao ljude kao ova kuja.
Jel ti kitica sad tvrda kad je ovako moćno nazivaš kujom?
Tim više što još uvijek nisi rekao što je ona to tako užasno radila.
Quote:
Ja sam išao tam samo prvu godinu. Bil sam jezični smjer. Njemački jezik. To je bilo davne 1995.
Dakle, godina prije mene... u toliko se kratkom vremenu nisu bile korjenito promijenile neke stvari...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.