Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2009., 18:47   #21
Probao sam sve kombinacije no međutim ne pomaže
Bojler non stop radi bez obzira na spojeni digitalni termostat.

Pretpostavljam da se treba nešto na bojleru prespojiti pa ako netko zna molio bi mišljenje.
sinkey01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 19:51   #22
Termostat TR21 je 24 V termostat i spaja se na stezaljke 124,takve oznake su na bojleru ,a i na termostatu,Isti termostat na istim stezaljkama se može zamjeniti recimo sa Junkersovim termostatom TR 200 ili noviji FR 100,200.Ako želiš spojiti neki drugi termostat nekog drugog proizvođaća onda preporučam 220v termostat,ali na stezaljke označene Ls i Lr koje su prespojene kratkospojnikom.Ukoliko se ne skine kratkospojnik sa Ls Lr a ukloni se TR21 bojler radi kao kotao samo preko kotlovskog termostata.Spajanjem termostata na Ls Lr gubi se modulacija sobnog termostata,smanjenje plamena pola stupnja prije dostizanja zadane temperature,nisam siguran dali je moguće spajanje 24V termostata drugog proizvođaća na stezaljke 124,ali sam siguran da Vaillantov ne radi.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 22:17   #23
Hvala na odgovoru. No, novi termostat je 24V i drugi proizvođač (Honeywell) koji bi kao trebao raditi sa svim bojlerima.
Pitanje je samo kako natjerat Junkers bojler da radi sa njime. Pretpostavljam da trebam prespojit drukčije na bojleru pošto preko 124 stezaljki ne radi. Vidim da postoji neki Junkersov termostat TW2 koji je isto 24V i ide preko 2 žice.
Evo sheme spajanja za njega:
http://img35.imageshack.us/img35/7387/thermostat3z.png

Jel mogu tako spojit ili bojler radi samo sa 220V termostatima spojenim na drugačiji način od 124 stezaljki?
sinkey01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 07:02   #24
Quote:
sinkey01 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. No, novi termostat je 24V i drugi proizvođač (Honeywell) koji bi kao trebao raditi sa svim bojlerima.
Pitanje je samo kako natjerat Junkers bojler da radi sa njime. Pretpostavljam da trebam prespojit drukčije na bojleru pošto preko 124 stezaljki ne radi. Vidim da postoji neki Junkersov termostat TW2 koji je isto 24V i ide preko 2 žice.
Evo sheme spajanja za njega:
http://img35.imageshack.us/img35/7387/thermostat3z.png

Jel mogu tako spojit ili bojler radi samo sa 220V termostatima spojenim na drugačiji način od 124 stezaljki?
Tw
W 2 je korektor termostat za automatiku s vanjskim termostatom,taj sigurno ne radi.Orginalni termostat radi samo u rasporedu 1-1 2-2-4-4,mislim da je pošto valjda imaš račun i da si probao sve kombinacije spajanja najbolje zamjeniti termostat za 220V i spojit ga na Ls i Lr kod priključka za napajanje i to je to.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 08:17   #25
Ovako sam ja rešio problem:
Ostavio sam junkersov orginalni termostat i paralelno sa njim, na pinove 1 i 2, vezao termostat sa dve žice (u mom slučaju to je termostat sa nedeljnim programiranjem sa dve žice model COMPUTHERM).
BaneRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:47   #26
Quote:
BaneRi kaže: Pogledaj post
Ovako sam ja rešio problem:
Ostavio sam junkersov orginalni termostat i paralelno sa njim, na pinove 1 i 2, vezao termostat sa dve žice (u mom slučaju to je termostat sa nedeljnim programiranjem sa dve žice model COMPUTHERM).
Ovisi koji termostat,sigurno ne TR21,TR 12 ima oznake 1 i 2 i kod njega bi se to moglo.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 09:34   #27
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Ovisi koji termostat,sigurno ne TR21,TR 12 ima oznake 1 i 2 i kod njega bi se to moglo.
Da malo pojasnim.
U postojećem sitemu grejanja zamenio sam stari Vajlant za Junkers kotao. Sa Junkersom sam dobio i termostat koji ima pinove 123 (ne znam napamet oznaku termostata pošto sam na poslu ali je termostat orginal Junkersov sa tajmerom). Pošto sam već imao montirane termostate (computerm nedeljno programiranje i computerm daljinski) koji rade na dve žice, a nisam hteo da razvlačim nove kablove, malo sam ispitivao Junkersov termostat.
Vezao sam orginalni termostat na peć.
Izmerio sam napone između pinova i zaključio:
pin 1 - 24V
pin 4 - 0
pin 2 - kada termostat traži grejanje 24V
- kada termostat ne traži grejanje 0
- Ako termostat raskačim pin 2 ima 24V uvek
Znači da u termostatu postoji elektronika koja kada termostat ne traži grejanje svlači napon na pinu 2 sa 24V na 0.
Na povezanom termostatu (Junkersovom) podešenim na minimum (pin 2 = 0), kratko sam spojio pin 1 i pin 2 i peć se upalila. Kada sam razdvojio peć se ugasila.
Termostati koje imam rade tako da na jednu žicu prime signal, a na drugu ga vrate kada termostat traži grejanje. (nije bitno koja žica ide na koji pin)
Rešenje:
Vezao sam orginalni Junkerosv termostat na peć odmah kod kotla, postavio orginalni termostat na minimum (on ne kontroliše grejanje samo služi da svuče napon na pinu 2) i u njemu na pinove 1 i 2 sam povezao moje stare termostate i kod mene sve radi OK.

Napominjem da kod mene radi sve OK, ali bi možda trebali konsultovati nekog elektroničara da ne bi nešto spržili.
BaneRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:11   #28
Pinovi su 124 i taj termostat osim on-off funkcije radi i kao modulator plamena,smanjuje plamen na minimum 0,5 stupnjeva celzijusa prije postizanja zadane temperature.Ja istina neznam kakvi su Vaillantovi termostati ,ali on-off termostati se mogu priključiti na priključke Ls-Lr nakon skidanja kratkospojnika-redna stezaljka do mrežnog priključka na seriji 3,4,5 (ZWE).
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 00:14   #29
Digitalni termostat - postavljanje

Pozdrav,
molim za pomoc ako netko slucajno zna i unaprijed se puno zahvaljujem.

kupili smo digitalni termostat HQ-TH40 pa ga neznam postaviti.
Ima shema ali nije kao ona na bojleru (VAILLANT) pa ne kuzim koju zicu kud treba spojiti.
Shema za dig. termostat je u privitku.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SHEMA ZA DIGITALNI TERMOSTAT.jpg‎
Views:	834
Size:	7.6 KB
ID:	9320  
alen1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 06:26   #30
priključke 1i2 spajaš na priključke 3i 4ako ih tvoj bojler ima.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:12   #31
hvala, majstor je poludio i kaze da ova shema nema veze s vezom.
nakon puno muke i truda uspio je sve spojiti da radi kako treba ali navodno se spaja sa samo dvije zice.... , bitno da radi....
alen1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:11   #32
Pa to sam ti napisao odmah 1i2(termostat) na 3i4(bojler).
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:28   #33
Imam isti problem. Bojler mi nema takve oznake (1 2 3 4).
Možeš li detaljnije objasniti kako je spojio?
Boje žica i mjesto na konektoru na termostatu?
djbana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 09:32   #34
koji bojler,koji termostat?
vaillantovi bojleri 3i4 220v termostati ili 789 24 v termostati,junkers bojleri Ls i Lr 220v termostati,1 2 4 24v termostati.Uglavnom priključci termostata obićno imaju kratkospojnike,koji se skidaju kad se priključuju termostati.Svaki bojler bi treba imati upute za ugradnju,pa ih treba pročitati,jer u svakim piše kako se i koji se termostati mogu priključiti.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 06:23   #35
Ja sam kupio isti taj HQ-TH40 i zamijenio sam stari vrt30, ali ne pali mi grijanje. Shema je ista kao i u prvom postu, medjutim naljepnica na konektorima prikazuje 1=NO, 2=COM, 3=NC pa sam slijedom toga spojio 1 na 3 i 3 na 4, a 5 izolirao, ali mi to ne radi, odnosno cujem da termostat skljocne, medjutim ne upali bojler...Any help????
Berinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 18:42   #36
Berinjo imaš PP
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 07:14   #37
Imas normalno zatvoren (NC normally closed) i normalno otvoren kontakt (NO normally open), mozes to provjeriti ohmmetrom tako da ti NC mora pokazivati minimalan otpor kad je relay iskljucen i obratno za NO (mora spustiti otpor na minimum kad relay ukljuci)...

Koristis to u odnosu na COMmon, i to je to, to mozes spojiti gdje zelis i kak zelis, nikakve velike mudrosti, zanimljiv ti je majstor!
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 09:30   #38
Rijesio sam. Spojio sam NO (1) na 4* i COM (2) na 3/L.
Hvala svima na pomoci, pozdrav :-)
Berinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:20   #39
Quote:
alen1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim za pomoc ako netko slucajno zna i unaprijed se puno zahvaljujem.

kupili smo digitalni termostat HQ-TH40 pa ga neznam postaviti.
Ima shema ali nije kao ona na bojleru (VAILLANT) pa ne kuzim koju zicu kud treba spojiti.
Shema za dig. termostat je u privitku.
Dali pase ovaj termostat na Junkers euroline boilere?????
DeMa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 17:24   #40
Quote:
DeMa79 kaže: Pogledaj post
Dali pase ovaj termostat na Junkers euroline boilere?????
Ako je 220V ili on/off,može ,inaće na euroline ide samo on/off termostat.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.