Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 20:32   #1
Prozorske klupčice

Unutarnje prozorske klupčice

trebam kupiti unutarnje prozorske klupčice pa molim iskustva. o kamenu sam pročitala već što ima na forumu, ali mene zanimaju od umjetnih materjala. prednosti, mane, iskustva, gdje kupiti, kojeg proizvođača, gdje je najbolji omjer cijene i kvalitete sve, sve, sve...
MORAM HITNO NARUČITI KLUPČICE, A NEMAM POJMA ŠTO HOĆU!Unaprijed hvala.
(živim na području Zagreba.)

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.08.2015. at 19:40. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
Irica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 23:39   #2
Imas plasticne koje su po metru 150kn, raznih sirina imitacija mramora i sl.
I jako su zahvalne.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 06:39   #3
Posto sam ugradio stolariju od drva, staviti cu drvene klupcice. Osim u kupaonici i kuhinji (tamo gdje su plocice) - tamo ide mramor... Odaberes si mramor koji ti pase plocicama.
I to je to.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 10:20   #4
Quote:
lego kaže: Pogledaj post
Imas plasticne koje su po metru 150kn, raznih sirina imitacija mramora i sl.
I jako su zahvalne.
Neki su imali slucaj da su im popucale,
zasto se to dogadja?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:26   #5
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Neki su imali slucaj da su im popucale,
zasto se to dogadja?
A kakve daj vise informacija i sliku?

Gotovo nemoguce da tako nesto pukne, ni da lupas cekicem po njoj
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:59   #6
Budem se zaletila sutra,preksutra i fotkat cu ti ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 20:22   #7
Ovak ja sam prije imao drvene klupčice- slično kao što se rade one ploče za kuhnju.
Prešano drvo na kraju zaobljeno i podebljano. Ja sam bio super zadovoljan.

Opet smo tražili tak nekaj ali sada smo gledali cijene i skužili da su mramorne klupice jeftinije od tih pa je ipak mramor prevagnuo.

to prešano drvo presvučeno plastikom ti je dobro jer na dodir to nije hladno...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 21:44   #8
ja sam kupio prozorske police od iverala (prešana piljevina i izvana pvc obloga, nešto ko laminat, s tim da je kut od mediapana) u bauhausu, i dođe nekih 130 kn/m..
ima par boja, iskrojio sam ju, zalijepio lajsne i to je to..
ovo što kažeš nije mramor (nema šanse da mramor bude jeftin), već brušeni kamen, to su zapravo umjetni kameni, rade se od kamene prašine i ljepila..
ok su za vani, ali vidio sam da ih ekipa stavlja i iznutra..
al hladan je kamen, onak kad se nalaktiš i gledaš kroz prozor zebe te za ruke..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 12:53   #9
http://img354.imageshack.us/img354/9755/plas1oc3.jpg
http://img454.imageshack.us/img454/2382/plas2xz5.jpg

lego,
evo pogle kak je sprungana, i jednoj i u drugoj sobi ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 19:33   #10
Ovo je teski fus od prozora do klupcica, na precki se odvojio prozor pa su samo silikon sisnuli.
Koja je debljina klupcice? Sigurno je tanka i samo s par pregrada.
Uzas

Sutra ti ja poslikam pravu klupcicu koja ne puca
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:03   #11
hvala svima na pomoći. eto koliko god izgledao jedan od jednostavnijih zahvata u gradnji ipak ima puno stvari na koje treba obratiti pažnju. zasigurno neću uzeti ni kamen, a ni drvo. dali mi možete preporučiti gdje mogu pogledati klupčice od umjetnog materjala (zlatni omjer cijene i kvalitete)? - živim u Zagrebu
Irica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:16   #12
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
ima par boja, iskrojio sam ju, zalijepio lajsne i to je to..
ovo što kažeš nije mramor (nema šanse da mramor bude jeftin), već brušeni kamen, to su zapravo umjetni kameni, rade se od kamene prašine i ljepila...
Ovak, meni to izgleda kao mramor (makar meni sve izgleda kao mramor) ili je to eventualno granit ali nije uopče nazubljen. Ljepljenu kamenu prašinu nikada nisam vidio/ prepoznao tak da ne znam za to.

Ja sam ovo moje platio bez pdv-a 100 kuna po metru (doduše dosta su uske nekih 20 cm, 100 kuna je bilo bez obzira na dubinu)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:24   #13
Ja sam kupio od granita, debljine 3 cm i super sam zadovoljan. Nije me izašlo puno više nego bi me koštale ove od umjetnog materijala, a neusporedivo bolje izgledaju, a o kvaliteti da ne govorimo.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:28   #14
Quote:
Arion kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio od granita, debljine 3 cm i super sam zadovoljan. Nije me izašlo puno više nego bi me koštale ove od umjetnog materijala, a neusporedivo bolje izgledaju, a o kvaliteti da ne govorimo.
točno tako....granitne klupčice uopće nisu skupe samo treba potražiti malo a ne kupiti prvo gdje vidiš....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:41   #15
Ove moje su mramorne. Ne to neke lijepljeno.
Stoga ponovo napominjem. Nije kamen, mramor i granit tako skup kak se misli.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 11:03   #16
Unutarnje prozorske klupčice - drvo ili mramor?

Dvojim da li staviti drvene ili mramorne unutarnje prozorske klupčice - što biste vi stavili da možete birati?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 11:21   #17
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Dvojim da li staviti drvene ili mramorne unutarnje prozorske klupčice - što biste vi stavili da možete birati?
a zašto MI ne bi mogli birati ? Evo ja bi stavio od inoxa i to pozlaćene, nek se vidi da se i ima i može Kad netko uđe u moj skromni dom nek mu laloke vise do lakiranog(mahagoni) parketa
dreknaštapiću is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 11:24   #18
Netko je ustao na lijevu nogu, ha
Pod biranjem sam mislio da se za iste novce može dobiti i jedno i drugo. Ja dvojim, drvo mi daje toplinu kući, a mramor je pak trajniji i manje zahtjevan za održavanje. Zato se ne mogu odlučiti.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 12:09   #19
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Netko je ustao na lijevu nogu, ha
Pod biranjem sam mislio da se za iste novce može dobiti i jedno i drugo. Ja dvojim, drvo mi daje toplinu kući, a mramor je pak trajniji i manje zahtjevan za održavanje. Zato se ne mogu odlučiti.
hebate nisi mi jasan Otkud dilema ako za iste novce možeš dobiti nešto višestruko skuplje, ajd nemoj zahebavati
dreknaštapiću is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 12:09   #20
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Dvojim da li staviti drvene ili mramorne unutarnje prozorske klupčice - što biste vi stavili da možete birati?
hm,to je stvar ukusa.
trebale bi se uklapati u stil kuce (stana).
ja u kuci imam granitne i jako sam zadovoljan,razmisljam (u stvari zena) da stavim granitne i u stan ali to je stvar ukusa i stila stana,i jedne i druge imaju svoje prednosti i nedostatke,mislim na estetske prednosti jer tehnickih skoro da i nema naravno pod uslovom da je materijal kvalitetan i masivan.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.