Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 11:54   #21
ako se cudis zasto 3,3 mjesalice daju kubik betona - a mjesalica je od 330 litara - ona je 330 litara kad ju u potpunosti okrenes u zrak - znaci ono kad je teoretski puna....ali ti beton nikad tako ne mjesas pa ti onda mjesalica ostane ipak malo u koso da moze mjesat....i upravo to ti fali da imas 3 mjesalice u kubik
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 12:31   #22
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam 1m3 šljunka = 1m3 betona. Cement se ne "računa" jer služi kao popuna. Istom logikom, valjda i voda koja će ionako ispariti.
Krivo:
Cement "veže" sa vodom i zato se mora nekoliko dana polijevati
Vapno "veže" sa CO2 iz zraka i pretvara se u karbonat
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:37   #23
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Cement "veže" sa vodom i zato se mora nekoliko dana polijevati
Beton se nemora nekoliko dana polijevati vodom zato što cement veže sa vodom nego zato što je ponekad potrebno spriječiti brže sušenje površinskog sloja betona od onoga u dubljim slojevima da nebi došlo do raspucavanja površinskog sloja.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:25   #24
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Šljunka ide oko 1.2m3 u 1m3 betona (ne izgleda logično ali je istinito).


__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:02   #25
Omjer za malter, produljeni beton i beton.

Posto 2 sedmice bezuspjesno tragam za zidarem, skupit cemo se za vikend da to odradimo sami
Mali je posao i nitko nece da radi sem par umjetnika koji su trazili basnoslovnu lovu. U pitanju je stara gradnja (1955), jedan mali zid od cigle treba omalterisat (kasnije ide u onaj kamen), sank sazidat, dodat malo zida...

Interesiraju me omjeri prilikom mjesanja i neke majstorske fore
Malter, produljeni malter i beton
Ono... Kolko pijeska, cementa, kreca...
Hvala
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:51   #26
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Posto 2 sedmice bezuspjesno tragam za zidarem, skupit cemo se za vikend da to odradimo sami
Mali je posao i nitko nece da radi sem par umjetnika koji su trazili basnoslovnu lovu. U pitanju je stara gradnja (1955), jedan mali zid od cigle treba omalterisat (kasnije ide u onaj kamen), sank sazidat, dodat malo zida...

Interesiraju me omjeri prilikom mjesanja i neke majstorske fore
Malter, produljeni malter i beton
Ono... Kolko pijeska, cementa, kreca...
Hvala
Nisam majestor ali kad sam mešal mort uvijek je bilo 9:3:1 (pijesak:vapno:cement), ak ti se slabo lovi dodaš vapna, ak hoćeš (masniji)jači onda cementa. Ako nisi nikada žbukao-iznenadit ćeš se! Svakako ispod zida koji žbukaš stavi neku dasku da ti skuplja otpali mort. Kaj ćeš betonirati? Tu nema puno mudrosti; 3:1, 4:1 ( 1-beton) ili jače ili slabije- ovisi kaj radiš. Ne znam na što misliš kad kažeš produljeni malter. Živio!

Zid koji ćeš nabacivati mogao bi našpricati sa emulzijom. Zaprao, morao bi našpricati sa emulzijom.
kreson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:27   #27
E pa ta emulzija me interesira u biti. Kak se ona spravlja? Jel se prije nje isto kvasi vodom zid? malterisao sam pomalo
Produljeni malter je malo jaci malter, kada se zida uspravnom ciglom neki pregradni zid
Ono sa daskama mi je jasno, i za kuteve se koristi
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:57   #28
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
E pa ta emulzija me interesira u biti. Kak se ona spravlja? Jel se prije nje isto kvasi vodom zid?
pačok ili ti jako razrjedjena mjesavina cementa pijeska i vode koja se nabaca na zid da se malter bolje prima i ne susi odmah....
i zid se ne kvasi vodom prije pacoka....

Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Ono sa daskama mi je jasno, i za kuteve se koristi
dasku nikad nisam koristio jer ne vidim smisao u njoj,lakse mi je malo maltera pokupiti s poda nego sa daske....

Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Produljeni malter je malo jaci malter, kada se zida uspravnom ciglom neki pregradni zid
nikad nisam vidio da netko zida pregradni zid sa ciglom na kant!
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 12:35   #29
Nisam mislio na pičok nego na emulziju koju imaš gotovu za kupiti u kanisteru. Odeš u građevinski shop i reci da ti treba nekaj da ti se mort bolje prima. Ako ti je pod prašnjav ili ako ga ne smiješ zmazat onda ti je bolje da staviš dasku. Sretno!
kreson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:17   #30
He-he, pičok, malo mi je smiješna riječ, prvi put ju čujem!
Mi to zovemo cementno mlijeko.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:46   #31
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
pačok



nikad nisam vidio da netko zida pregradni zid sa ciglom na kant!
Je, na kant, ja rusio taj zid prije par godina i cudio se mada je stari format cigle sa produljenim malterom, ljuto ko vrag

A koji je omjer za tu emulziju ili ti tecan malter koji se prvi nanosi na ciglu?
Nema takvih shopova ovdje
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:46   #32
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Mi to zovemo cementno mlijeko.
ili spric
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Nema takvih shopova ovdje
ima ima

napravi mesavinu cementa peska i vode dosta retko i to fanglom izbacas po zidu koji malterises

koje cene si dobio za te radove bas me zanima?
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:55   #33
700 evra za 5m2 maltanja, jedan mali sank da se dozida, jedan zid da se vrati gdje je bio prije( 7m2) dva otvora da se obrade i struja da se pokrpa u dijelu stana povrsi 40m2
Sve u svemu, 2 dana posla kako je umjetnik reko

Nije u cro ako te to interesira, ali blizu

Nego ona mjesavina je 1-1 kako mi rece neki majstor danas?

Hocu i kosuljicu da izlijem na koje cu keramiku da ljepim? Koji omjer da mjesamo jel moze bit 2 cm debljine?

Zadnje uređivanje mariob : 15.05.2008. at 21:38.
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:41   #34
Emulzija o kojoj pričate je zapravo impregnacija. Npr. Sika S-M veza koja ako se sječam slaže u omjeru 1 l sike na 5 l vode, a ima i drugih firmi svaka ima svoj omjer. Impregnacija se nanosi na goli zid prije ovoga što neki zovu pačok (ili pacok) dok neki zovu špric ili cementni špric, koji je podloga za grubu žbuku cementno- vapnenu. Ako žbukaš zid onda onda je najbolje sa produženim mortom za žbukanje. Omjeri za mort za zidanje i žbukanje nisu isti.

Mi smo prošlo ljeto klasično ožbukali cijelo prizemlje i pola kata produženim mortom, s tim da smo si razvili već gotov omjer za veliku mješalicu od 200 i nešto litara zapremine. Jedna tura je bila za masni mort 12:4:2 ili za produženi
15:4:2 (pijesak:vapno:cement).

I treba ti ravna daska od 2 metra i al letva, fandla, zidarska žlica i veliki plastični gleter (hobla).

Sistem rada npr. ujutro baciš špric, navečer izvučeš špalete i drugi dan žbukaš na grubo a dan poslje već može i na fino.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 07:27   #35
Quote:
DENNY kaže: Pogledaj post
Sistem rada npr. ujutro baciš špric, navečer izvučeš špalete i drugi dan žbukaš na grubo a dan poslje već može i na fino.
ako su ti zidovi od betona pa se zbuka ne susi onda da...ali inace na obicne glinene blokove koji dobro "piju" vodu radis sve u jednom danu jer ako ti se jako osusi mater tesko ga je finirati......

za 700€ ga
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 10:08   #36
Hvala svima na komentrima ali me interesira kako se pravi taj pačok?
Koji je omjer za zidanje ciglom? pa za zidanje produzenim mortom? Koji je omjer za betonsku kosuljicu od 2 cm?
Pozz
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:48   #37
udari spric, kao da mora bit glatko? sumnjam da ce ispast ravno prvi put?

ma napravi mlijeko pjesak/cemnt pola pola i spricaj kacicom zidove i amen. obojaj to i gotovo. sto ce ti glatki zidovi?

ubaci čarlija da bude ljepiv ha ha

i nemoj puno kreča ako je za vani i ako je gdje na moru... rade vise cementa

ste mu objasnili za izvest staže?

bolit ce te ruka i da si naj-jaci bilder u okolini
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 09:10   #38
Nemoj se brinut, vrecu cementa od 50 kg nosim kao pero
Probao, umem, uradio i na kraju nasao majstora za 250 eura za isti posao za koji su mi trazili 700
Evo kako je spric izgledalo u mojoj reziji prvi puta

http://img218.imageshack.us/img218/7898/image207nf1.jpg
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 21:22   #39
znaci mogu te angazovati kad mi ustreba?
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:28   #40
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Nemoj se brinut, vrecu cementa od 50 kg nosim kao pero
Probao, umem, uradio i na kraju nasao majstora za 250 eura za isti posao za koji su mi trazili 700
Evo kako je spric izgledalo u mojoj reziji prvi puta

http://img218.imageshack.us/img218/7898/image207nf1.jpg
ovo je slika zakrpavanja. koliko ima ode ljudi koja samo lazu i maslaju mazu?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.