Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2013., 17:51   #421
Lim na ravni krov

Pozdrav forumaši

Moj otac živi u zgradi s ravnim krovom koja na mjestima ima udubine za otjecanje vode. Na krovu je postavljena crna ljepenka i obli kamenčići.
Problem je što je sada ta ljepenka propustila vodu i probila je u stan a osim toga sunce tuče direktno. Ljepenka je mjenjana prije 15-tak godina i sada žele trajno rješenje.
Namjera je stanara zgrade da postave limariju s obzirom da krov curi i da se ujedno riješe nesnosne ljetne vručine. E sada koja bi izolacija trebala ići gore izmedju deke i lima? Treba misliti i na temperaturu ispod lima. Da li tvrdi stiropor, tvrda kamena ili staklena vuna? Koja bi debljina bila najidealnija? Krov ima 220 m2. Na krovu postoje dimnjaci i dimnjaci za ventilaciju.
Područje Slavonije.
Koje bi rješenje izolacije bilo učinkovito a da nije preskupo?
Hvala
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 13:05   #422
Mi trenutno dolazimo u fazu postavljanja krova na novoj kući. Trebao bi biti "lažni" krov. Dakle, izvana izgleda kao da je ravni, a zapravo je uvućen limeni krov. E sad, svi pišu o nagibu tog lima, kak se ćuje po limu kad pada kiša, a mene zapravo zanima ako netko ima iskustvo što se događa kad u taj "bazen" na skriveni krov napada snijeg? On ne može jednostavno pasti s krova, može se topiti i curiti kroz žljeb što vjerojatno dugo traje. Da li će mi to procuriti s vremenom, ne znam, bilo kakav savjet je dobrodošao?
EvitaŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 13:40   #423
Što se tiče buke kada kiša pada ja ti mogu iz prve ruke reći da to nije istina.
Moji imaju već limeni krov već 5 god i za limeni krov mogu samo ovo reći
Par puta sam bio čak na tavanu kad je kiša ljevala i ništa..možeš sasvim normalno razgovarati, a čak nemam verziju krova sa izolacijom.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:25   #424
Ok, za buku svi kažu da ne smeta, za pravo, sve sam proučila i pitala i ništa me ne mući nego to, što kad napada snijeg u taj prostor od krova do ruba? To je ipak težina i nema kud pasti nego se po malo cijediti kroz žljeb.Kad uzmem u obzir da se to kaj se otopi vrlo brzo počinje i lediti imam osjećaj da ću do 6.mj imati snijeg na krovu. (Krov je neprohodan tak da si ne mogu otić na njega i očistit ga )Da li netko ima takav krov pa ima neko iskustvo?
EvitaŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:31   #425
Kad stavljaš čim na krov taj krov je odmah "lakši", jedan cigleni krov istih dimenzija je puno, puno teži..
Ono što ti mogu reći da ljudi u G.Kotaru ( moji su rodom od tamo a i cura mi je isto ) da koji imaju lim na krov i zna se desiti da jednostavno toliko zapada snijega da se krov spoji sa cestom. Nikad nikome nije puko krov od težine..
A sam snijeg ti je odličan izolator. Pogledaj samo iglu kuće..
Imaš li kakav link ili sliku kako će izgledati tvoj krov?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:48   #426
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Kad stavljaš čim na krov taj krov je odmah "lakši", jedan cigleni krov istih dimenzija je puno, puno teži..
Ono što ti mogu reći da ljudi u G.Kotaru ( moji su rodom od tamo a i cura mi je isto ) da koji imaju lim na krov i zna se desiti da jednostavno toliko zapada snijega da se krov spoji sa cestom. Nikad nikome nije puko krov od težine..
A sam snijeg ti je odličan izolator. Pogledaj samo iglu kuće..
Imaš li kakav link ili sliku kako će izgledati tvoj krov?
Ok, ovo kaj sam ti poslala...sorry kaj je tak veliko.Kopiraj pa pogledaj sliku.Nemam konkretnu sliku od svoje kuće ali to je to kaj ne kužim. Moj krov je manji naravno nego ovaj na zgradi i nije u nutra tak ravno nego je postavljen lagano nakošen lim.E sad od krova do ruba ostane mjesta da se krov iz vana ne vidi i onda kad pada snijeg napuni taj prostor i to me mući...kud će taj snijeg kad ne može pasti? Znam da mi neće slomit krov ali dal će mi s godinama procuriti ispod jer mislim da će taj snijeg dugo dugo stajati gore. Kiša nije problem.
https://www.google.hr/search?q=la%C5...92%3B504%3B335
EvitaŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 06:58   #427
Zavisi gdje živiš i koliko toga snijega zna pasti kod tebe.
Ali da si u pravu da snijeg neće nikamo..e to si u pravu.
Ako je onome okolnome zidu napravljena dobra hidroizolacija onda te nema biti ništa strah da će ti to probiti kroz zidove ali između žlijeba i lima kad se počne otapati snijeg mogla bi se voda cijediti i onda bi se mogao napraviti "bazen vode" između betonske deke i lima krova. To će ispariti tek kada dobro upari sunce u taj krov. Ako tamo imaš izolaciju i sl..to će brzo otići kvragu..
Koliko vidim najbitnije je da ti dobro naprave hidroizolaciju da ti se ne desi da vlaga probije kroz zidove..
Osobno bi išao na drugi tip krova..baš zbog toga..

Hm..možda netko drugi ima više iskustva sa takvim krovovima..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:19   #428
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Zavisi gdje živiš i koliko toga snijega zna pasti kod tebe.
Ali da si u pravu da snijeg neće nikamo..e to si u pravu.
Ako je onome okolnome zidu napravljena dobra hidroizolacija onda te nema biti ništa strah da će ti to probiti kroz zidove ali između žlijeba i lima kad se počne otapati snijeg mogla bi se voda cijediti i onda bi se mogao napraviti "bazen vode" između betonske deke i lima krova. To će ispariti tek kada dobro upari sunce u taj krov. Ako tamo imaš izolaciju i sl..to će brzo otići kvragu..
Koliko vidim najbitnije je da ti dobro naprave hidroizolaciju da ti se ne desi da vlaga probije kroz zidove..
Osobno bi išao na drugi tip krova..baš zbog toga..

Hm..možda netko drugi ima više iskustva sa takvim krovovima..
Pored Zagreba smo tako da ima snijega dovoljno da me zezne.To ti je kad nemaš baš neko znanje o izgradnji pogotovo kao ja žensko, a ovo nam je prva stvar koju gradimo.Kad se radio projekt nisam razmišljala o tome nego kak se kuća gradila tak malo po malo vidiš problem ili nedostatak. I sad nemam poima kaj napravit.U svakom slučaju hvala na informaciji.
EvitaŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:30   #429
Ako te je baš strah kako će se to ponašati najgora ti je opcija da zatražiš pomjenu projekta krova i na postojeće zidove staviš krov.
Ali time gubiš "lažni" krov, tako bi bio vidljiv sa donje strane..
Ili da probaš ugraditi dodatne drenažne rupe u zidove.
Nisam siguran ali neki slični krov je u Donjoj Bistri blizu moje parcele.
Bilo bi dobro kad bi našla nekoga tko ima takav isti krov pa da ga pitaš kako se to ponaša kod velikog snijega.

Zadnje uređivanje bruce80 : 24.09.2013. at 10:31. Reason: ispravak
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 13:10   #430
Ako taj posao odradi onaj tko se u to razumije ne vidim zašto bi bilo problema(baren ne ovih koji tebe muče) . U sabirni kanal(žljeb) za oborinske vode se obavezno stavlja grijač kako ne bi dolazilo do zaleđivanja i ekspanzije leda u krovnu potkonstrukciju a na parapet sa unutarnje strane treba izvesti kvalitetan opšav i okapnicu.
Inaće,nikad mi nije bila jasna ta potreba ovdašnjeg stanovništva da izbjegava tradicionalne metode građenja sukladno podneblju koje preporučuju krovove nagiba od 30°. Za takav(ravni) tip krova bi limeni pokrov trebao biti izveden od ravnog dvostruko falcanog lima budući se radi o nagibu od 2-5° a najčešće se pokrije trapeznim limom i nakon toga sto čuda,pogotovo ako postoji i nekoliko krovnih prodora tipa prozora,dimnjaka ili ventilacijskih izvoda.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 16:49   #431
Ni ja ne kužim zašto ne može bit "normalna" kuća, eto moj muž je poželio da bude moderna.Sad svatko prića svoje tak da smo odlućili da taj "bazen" kad je već tamo ipak bude terasa, očistimo snijeg i to je to.
EvitaŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 18:20   #432
Time će te si tek napraviti problem koji će se pojaviti za koju godinu !! Ravni neprohodni krov još i ide no u u funkciji terase preskupo ako želite da bude i funkcionalno i dugotrajno.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 22:45   #433
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Time će te si tek napraviti problem koji će se pojaviti za koju godinu !! Ravni neprohodni krov još i ide no u u funkciji terase preskupo ako želite da bude i funkcionalno i dugotrajno.
Ma deka je i teoretski smo mogli birat dal će bit terasa ili krov pa sam ja bila protiv terase.Ima naravno odvod i žljeb pa mislim ako se dobro napravi,izolira i stave se kvalitetne pločice da neće bit problem kao sa krovom.Na terasi ipak mogu očistiti snijeg dok bi se na krovu zadržavao, a to nas je jedino mučilo. Za sad smo pri toj odluci jer neku moramo donjeti, a sad...nadam se najboljem. Hvala svima na savjetima
EvitaŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 00:33   #434
Na ravnom neprogodnom krovu nemaš apsolutno nikakve potrebe čistiti snijeg. Izolacija (bez obzira kakva je) se udziže po zidu 20-30cm, a i spoj izolacije i zida se radi na način da ne može voda ući gdje ne treba, tako ako napada 60cm snijega, on stoji dok ga sunce ne otopi. naravno, bilo bi pametno staviti grijače u vodolovna grla da se oni ne zalede, jer led uništava sve dok se širi.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:12   #435
ljudi pozdrav!
Jel mi može netko objasnit kako se radi toplinska i sika hidro izolacija terase? Tražim ovlaštene izvođače radova al nitko nema vremena to izvest jer su svi zauzeti slijedeća 2 mjeseca. dao sam oglas i na net al mi se nitko ne javlja. E pa obzirom da u "lijepoj našoj" u ovo vrijeme recesije i krize svi su zauzeti, puni posla i nitko nema vremena da mi izvede hidroizolaciju terase, odlučih to napravit sam. Pa ak mi netko može objasnit kak to ide. Zahvaljujem.
meteor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 21:36   #436
za toplinsku izolaciju imaš stirodur, stiropor ili mineralnu vunu
za hidroizolaciju sika nudi puno verzija

šta točno želiš?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 10:25   #437
želim sika hidroizolaciju te 10 cm styrodura C
meteor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 11:14   #438
Quote:
meteor kaže: Pogledaj post
želim sika hidroizolaciju te 10 cm styrodura C
Ovo vrijeme je dosta otegotn aokolnost za izvođenje takvih radova radi sušenja.
Ako ide izolacija od stiropora + estrih, estrih se mora sušiti dugo da bi se na njega postavila hidroizolacija na koju u konačnici idu keramičke pločice.
Postoje dodatci za estihe koji se suhi puno brže ali zato je cijena paprena.
U pravilu 99% ljudi bez obzira na žurbu odustane od te verzije zbog cijene.
Takve estrihe radim u kupaonicama jer površina nije velika a često je to samo dio estiha pa količina od 1-4 m2 ne utječe puno na ukupnu cijenu radova.
U kojoj površini se radi ?
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:15   #439
Prokišnjava terasa

Terasa je izlozena kisi i suncu, po njoj se hoda.. Problem je što je dosta ispucala pa pri obilnoj kiši i snijegu prokišnjava.. Ima li neko povoljno rješenje da se to rjesi?
Tihomiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:19   #440
Quote:
Tihomiy kaže: Pogledaj post
Terasa je izlozena kisi i suncu, po njoj se hoda.. Problem je što je dosta ispucala pa pri obilnoj kiši i snijegu prokišnjava.. Ima li neko povoljno rješenje da se to rjesi?
ima, zove se hidroizolacije terase, i nema povoljnog i trajnog riješenja
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.