Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2008., 22:08   #1
Dragovoljni vojni rok

MORH je raspisao natječaj za prvu generaciju dragovoljaca. Natječaj traje do 5.8. Kad se rok završi, nudi se vojna karijera. Ovi su uvjeti koje MORH nudi:

– mjesečna novčana naknada (oko 2.660,00 Kn)
– naknada putnih troškova za dolazak i odlazak na dragovoljno služenje vojnog roka, na nagradni vikend i na izvanredni dopust, osnovno i dopunsko zdravstveno osiguranje,osiguranje od ozljede na radu i profesionalne bolesti,
– smještaj i prehrana,
– vojna odora, sportska i zaštitna oprema

Misli li se netko prijaviti?
Babče is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 22:11   #2
ja pokuso ali ne primaju veterane
pokusaj nemas sto izgubit, naucit ces se na raznovrsnu prehranu.... i ako bude srece postanes musko
__________________
pomoc, napadaju sa svih strana
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:01   #3
Quote:
Babče kaže: Pogledaj post
Kad se rok završi, nudi se vojna karijera.

mozes li, molim te, ovo malo pojasniti?valjda se nudi ostanak u vojsci, pod istim rezimom, dakle - pjesastvo?

e da,BTW, u cijeloj RH interes je pokazalo cca 3000 ljudi, dok u prvom valu u listopadu 'samo' 250 ljudi salju u pozegu.
neki ce popadat na lijecnickome u KBC Dubrava, neki ce pooudstat iz ovih ili onih razloga, ali i dalje smatram da su male sanse upast.
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:59   #4
ako se smijem umiješati,jeste slažem se i ja da su šanse male ali sam se svejedno prijavio.
ove godine ide 250 ljudi (to bi trebala biti probna skupina da vide kako će to funcionirati) a nagodinu bi trebalo ići oko 2000.
u 2 skupine po 1000 ljudi .pa tko čeka taj i dočeka :-)
Deda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 23:16   #5
Ja sam novinar na telki i radim prilog o toj temi pa me zanimalo jesu li ljudi zainteresirani. Pričao sam i s čovjekom iz MORH-a koji očekuje dosta veliki odaziv a i s jednim vojnim analitičarem koji malo sumnja kako će to sve skupa izgledati budući da je ovo 1. generacija.
U svakom slučaju, oni koji prođu obuku a ostanu na čekanju, imat će prednost pri zapošljavanju u zaštitarskim službama, vatrogastvu, lučkim kapetanijama i još nekim poslovima.
Deda, za početak priloga tražim samo nekoga tko se prijavio ili će se prijaviti. Ako si zainteresiran, popričao bih s tobom par minuta. Prilog bi počeo s par kadrova kako ja pričam nešto s tobom, onda tvoja kratka izjava samo o tome zbog kojih se razloga prijavljuješ i onda šibam dalje s prilogom, izjavama ljudi iz MORH-a i analitičarem itd.
Javi ako ti nije bed biti 20 sekundi na telki, meni bi stvarno pomogao da počnem prilog s nekom stvarnom osobom zbog koje se natječaj i raspisuje a ne sa službenom izjavom tipa iz vojske.
Babče is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 21:36   #6
Babče odakle si ti,ja sam ti pored vinkovaca?
Deda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 21:43   #7
ne bi mi bio problem,samo ne znam do kada to moraš napraviti?
ostavio sam ti broj mobitela u privatnoj poruci

Zadnje uređivanje Deda : 30.07.2008. at 22:06. Reason: zbog važne promjene
Deda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:22   #8
Ima li neka dobna granica do koje se primaju dragovoljci(25,30god)?????
FLORENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 12:47   #9
Uvjeti koje kandidat/kandidatkinja mora ispunjavati:
- da je punoljetni državljanin Republike Hrvatske;
- da nije stariji od 30 godina;
- da je zdravstveno sposoban za vojnu službu;
- da se protiv njega ne vodi kazneni postupak odnosno da nije pravomoćno osuđen za kazneno djelo za koje se goni po službenoj dužnosti;
- da nije osuđivan na bezuvjetnu kaznu zatvora za bilo koje kažnjivo djelo u trajanju više od tri mjeseca;
- da nije odslužio vojni rok u zemlji ili inozemstvu;
- da nije podnio zahtjev za otpust ili odricanje od hrvatskog državljanstva.
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:22   #10
Najveća fora će biti ako odaziv bude veći sada kada je dobrovoljno nego kada se moralo.
__________________
Are you Airtripster?
Yossarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 18:31   #11
Ovo sada se i ne može nazvati vojnim rokom. Biti ću jako puno prijava samo zbog novaca, ali ti će na selekciji odustati. Ni prije se nije moralo, onaj tko je htio mogao je odustati.
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 19:11   #12
Izgleda da bi odaziv mogao biti velik,jer evo danas sam bio u vk i kažu mi da se samo u ured za obranu vinkovci prijavilo oko 150 kandidata.
A primaju 250 iz cijele RH,al neka.
Ionako se planiram zaposliti u vojsci ako prođem taj vojni rok (a bez njega se teško zaposliti u vojsci).
Ako ne prođe vojska,idemo u pirotehničare i to sigurno,pa di puklo da puklo.
:-)
Deda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 20:41   #13
Ja sam to prošao, bio zadnja klasa - mogao sam odmah potpisati ugovor ali sam ipak pokušao u MUP, kada sam vidio da ne vraćam se.
Ipak će biti drugačiji odnos prema ovoj klasi - biti će ih malo - biti će plačeni - prvi su.
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:44   #14
jel zna netko kad ce biti sljedeći natjecaj
Oberfeldwebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 18:58   #15
Quote:
Oberfeldwebel kaže: Pogledaj post
jel zna netko kad ce biti sljedeći natjecaj
jucer je zavrsio ovaj prvi, bio otvoren od 21.srpnja...

prema pricanju tipa iz vojnog ureda,kad ova 14-tjedna obuka zavrsi,koja usput budi receno, krece u listopadu,
dakle racunaj..

proljece? tu negdje
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 01:44   #16
taman. ma ja sam se htio prijaviti ali nisam maturirao a na natjecaju ne pise da li se trazi OS ili SS. budem na sljedeci natjecaj.
Oberfeldwebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 21:51   #17
Moraš na natječaj donijeti završnu svjedodžbu od srednje škole koju si završio,tako da vjerojatno moraš biti sss (više od toga sigurno ne škodi)
:-)
Deda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:14   #18
Quote:
Babče kaže: Pogledaj post
Ja sam novinar na telki i radim prilog o toj temi pa me zanimalo jesu li ljudi zainteresirani. Pričao sam i s čovjekom iz MORH-a koji očekuje dosta veliki odaziv a i s jednim vojnim analitičarem koji malo sumnja kako će to sve skupa izgledati budući da je ovo 1. generacija.
U svakom slučaju, oni koji prođu obuku a ostanu na čekanju, imat će prednost pri zapošljavanju u zaštitarskim službama, vatrogastvu, lučkim kapetanijama i još nekim poslovima.
Deda, za početak priloga tražim samo nekoga tko se prijavio ili će se prijaviti. Ako si zainteresiran, popričao bih s tobom par minuta. Prilog bi počeo s par kadrova kako ja pričam nešto s tobom, onda tvoja kratka izjava samo o tome zbog kojih se razloga prijavljuješ i onda šibam dalje s prilogom, izjavama ljudi iz MORH-a i analitičarem itd.
Javi ako ti nije bed biti 20 sekundi na telki, meni bi stvarno pomogao da počnem prilog s nekom stvarnom osobom zbog koje se natječaj i raspisuje a ne sa službenom izjavom tipa iz vojske.
Pozdrav svima želio bih te pitati nešto babče ako je bio taj prilog snimljen i bio na televiziji volio bih ga pogledati pa me zanima ako ga mogu negdje nači na internetu ili tak nešto. Unaprijed hvala
Vojna policija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 14:54   #19
evo nekih relevantnih i svjezih informacija

http://www.morh.hr/vijesti_main.asp?id=1716
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 16:05   #20
Quote:
Vojna policija kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima želio bih te pitati nešto babče ako je bio taj prilog snimljen i bio na televiziji volio bih ga pogledati pa me zanima ako ga mogu negdje nači na internetu ili tak nešto. Unaprijed hvala
Išao je prilog u srijedu 6.8. u večernjim vijestima. Ne znam čuvaju li se prilozi toliko dugo na webu ali potraži na www.rtl.hr
Usput se želim zahvaliti Dedi.
Babče is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.