Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 19:00   #1
Specijalne postrojbe OSRH

Bok ekipa....

Prvo se ispricavam ako je ova tema vec negdje otvorena(ako je molim vas link)

Imam nekoliko pitanja....

Kako upasti u Bsd???.....znaci zanima me procedura....kakvi su uvjeti opcenito?
Dali postoji jos kakva jedinica za specijalna djelovanja unutar KoV-a?

...da me nebi krivo shvatila ekipa koje su veterani,aktivni pripadnici ili samo lokalni dusebriznici....nisam neki nadobudni klinac koji masta o ulozi Ramba....odvalio sam regularnu vojsku....prijavio se za posao u vojsci da bi mi nakon 2 mjeseca cekanja poziva rekli da su zagubili moje papire?!?!?!!? i da se prijavim na natjecaj sljedece godine.....stjero sam ih u p.m i njih i papire i nisam pokusavao vise...ali....to je nesto sto oduvjek zelim...sto jesam...u vojsci sam se osjecao najnormalnije.,...kao da sam doma....a jebi ga....sta cu...

tnx svima......
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 19:34   #2
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats...042008/bsd.asp

Pročitaj to. Mislim da ti je jedini proceduralni uvjet minimalno jedna godina staža u OSRH. Prokopaj malo po arhivi Hrvatskog Vojnika, naći ćeš još članaka o BSDu.

Zagubili su ti papire i rekli da se javiš opet za godinu dana???
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:33   #3
evo danas baš su došli u vukove pitat ko će se prijavit za spn(VP) a uvjeti su bili: vozačka,rad na kompjuteru,1 strani jezik,onda motorika i još neznam točno i ko se prijavio ide u pon za knin...

godina dana u OSRH nije bio uvjet...eto to znam...
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 01:48   #4
ma....uredski paraziti...ja sam misljenja da su to rekli samo zato da bi na moje mjesto stavili nekog ko ima vezu....mada nebi se cudio sve da i jesu zagubili...birokracija je u k.... jacem....

ok tnx..pogledat cu.....

ja sam cuo da primaju do 25 godina sto je u banan jer meni je sad toliko a i nema mi bas neke logike....covjek je u naponu snage od 25 do 30....???


jel ima itko da je bas u bsd-u pa da zna reci iz prve ruke??

jel to jedina nas postojba za specijalna djelovanja???
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 17:51   #5
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post

ja sam cuo da primaju do 25 godina sto je u banan jer meni je sad toliko a i nema mi bas neke logike....covjek je u naponu snage od 25 do 30....???


jel ima itko da je bas u bsd-u pa da zna reci iz prve ruke??

jel to jedina nas postojba za specijalna djelovanja???
1. do 25te je mladica najlakse formatirat onak kak njima pase. poslije vec steces svoje njima nepozeljne stavove...postajes zreliji i cvrsci psihicki. teze te je isdresirat poslije 25te

2. kakva bi ti "specijalna" djelovanja? svi bi bili specijalci jebaga vrag
previse filmove gledate.
piloti, specijalci i snajperisti....
to bi svi bili....
e i ja bi bio astronaut i predcjednik svemira. jel mogu? di da se prijavim za to?
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:10   #6
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post
1. do 25te je mladica najlakse formatirat onak kak njima pase. poslije vec steces svoje njima nepozeljne stavove...postajes zreliji i cvrsci psihicki. teze te je isdresirat poslije 25te

2. kakva bi ti "specijalna" djelovanja? svi bi bili specijalci jebaga vrag
previse filmove gledate.
piloti, specijalci i snajperisti....
to bi svi bili....
e i ja bi bio astronaut i predcjednik svemira. jel mogu? di da se prijavim za to?
Cujem da primaju u Vrapču i Popovači. Ali pozuri, ima jos kandidata za precjednika svemira.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:45   #7
Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Cujem da primaju u Vrapču i Popovači. Ali pozuri, ima jos kandidata za precjednika svemira.
sad smo vec u OT zabrazdili

nego, kak se postaje general ili ministar odbrane?
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 19:15   #8
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post
sad smo vec u OT zabrazdili

nego, kak se postaje general ili ministar odbrane?
Jel imaš položen vozački za C ili E kategoriju? I eventualno diplomu Faktlteta prometnih znanosti?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 11:21   #9
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post

nego, kak se postaje general ili ministar odbrane?
Ovo drugo ne mos postat sve i da si dekan Fakulteta prometnih znanosti.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 13:10   #10
eto par informacija... bsd i ostale postrojbe poput spn-a imaju svako toliko selekcijske provjere...
vob takodjer...
koliko je meni poznato pozeljno je imati oko 25 godina i manje, te imati motoriku preko 80 posto u nekim slucajevima i 90...naravno tu ima i dodatnih testiranja ali motorika je najbitnija...
takodjer se povlaci i cinjenica ako nemate docasnicki cin i dodjete u recimo BSD a imate recimo 28 godina mozete zavrsiti TRTSV..ali cin nuzno necete dobiti iako vam je ustrojbeno mjesto docasnicko...

postoje neke insinuacije da ce pomaknuti granicu do 30 godina..ali dok ne vidim napismeno ne vjerujem...
__________________
mumyo jinpu ryu satsujin ken shin
無明神風流殺人剣
onime no kyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:01   #11
sljedeća selekcija za bsd je sad u 5 mj...eto jedna info

sad neznam al čini mi se da se mogu prijavit i ovi dečki kaj su sad završili rok jer nije rečeno da je uvjet 1 god...:nezna:
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 00:52   #12
Možda su to promijenili, prošle godine je to bio uvjet. Tko će ga znati...

Quote:
Obuku su provodili instruktori BSD-a, a njome je zapovijedao časnički namjesnik Vlatko Menalo, zapovjednik Odjela instruktora u Bojni za specijalna djelovanja. Prema njegovim riječima, selekcijska obuka se provodi s dva glavna cilja, i to: prepoznati psihičke, fizičke, stručne predispozicije kandidata i vidjeti mogu li oni poslije, kroz specijalističku obuku, postati specijalci. Inače kandidati koji dolaze na obuku moraju više od godine dana provesti u nekoj od postrojbi Hrvatske vojske.
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats...912008/bsd.asp
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 13:48   #13
Or7....a sunce mu jebem....pa pitam samo...sta fali tome

pitam zato sto ako bi i radio u vojsci gledam da to bude bar u nekoj postojbi gdje necu provest cijeli svoj staz po ko zna kakvim vukojebinama skupljajuci kile i cuvajuci strazu.....
ako vec idem onda trazim postrojbu u kojoj bi i mogao nedao Bog nesto i nauciti i biti u pokretu....
zato "specijalna"postrojba....ziku

ok....tnx decki puno ste pomogli...budem se jos raspito u uredu za obranu pa cemo vidjet....ko zna....
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:03   #14
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
evo danas baš su došli u vukove pitat ko će se prijavit za spn(VP) a uvjeti su bili: vozačka,rad na kompjuteru,1 strani jezik,onda motorika i još neznam točno i ko se prijavio ide u pon za knin...

godina dana u OSRH nije bio uvjet...eto to znam...
jel mi možeš reč koliko su tražili na motorici i jel puno ljudi prošlo i jel ih se puno prijavilo?

za BSD sam čuo po novom da treba bit 2 godine i da primaju do 27 godina
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 12:04   #15
...ima nade za mene ipak onda
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 02:42   #16
Quote:
Plamen kaže: Pogledaj post
jel mi možeš reč koliko su tražili na motorici i jel puno ljudi prošlo i jel ih se puno prijavilo?

za BSD sam čuo po novom da treba bit 2 godine i da primaju do 27 godina
na motorici traže 80%...neznam kolko ih se prijavilo a za sad još nitko nije prošao jer nije još selekcija počela...


a ovo što se tiče godina provedih u OSRH kao uvjet...

ovi kaj nisu duže od god dana trebaju od svog zapovjednika tražiti da im potpiše neko odobrenje da ih pušta.tak da sve ovisi kakav ti je zapovjednik,al taj dio i nisam baš najbolje shvatio tak da neznam baš u detalj sve
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 12:05   #17
to misliš na SPN, al za BSD sada treba 2 godine i primaju do 27

i nisam pitao ko je prošao obuku za SPN nego te ulazne testove, nama ovih dana dolaze pa me zanimalo kako je neka druga postrojba prošla, koliko je ljudi uopče željelo tam ić i koliko ih je prošlo ulazno testiranje, ak uopče to odma kažu ljudima
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:53   #18
Quote:
Plamen kaže: Pogledaj post
to misliš na SPN, al za BSD sada treba 2 godine i primaju do 27

i nisam pitao ko je prošao obuku za SPN nego te ulazne testove, nama ovih dana dolaze pa me zanimalo kako je neka druga postrojba prošla, koliko je ljudi uopče željelo tam ić i koliko ih je prošlo ulazno testiranje, ak uopče to odma kažu ljudima
ma da,pričam za SPN samo....iz vukova se prijavilo 6 ...

4 su odustala odmah tj. nisu tražili odobrnje zapovjednika dok 2 sad čekaju...


ova 2 sad čekaju da im zapovjednici odobre da krenu na ta ulazna testiranja (psiho,lječnički bla bla...)


al za SPN mislim da je teže uć neg BSD...ne da trebaš bit čist ko suza nego i svi tvoji doma...

ak ti je neko od bliže obitelji neke pizdarije radio i bio evidentiran zaboravi kume
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:43   #19
to nisam znao, nisam ni čuo da imaju neke sigurnosne provjere posebne.

makar ja se više brinem za sebe..

a znam da je u SPN-u sve još zajebanije, al tak i treba bit

nego, ne kužim, kaj ovi trebaju odobrenja? svi su manje od godinu u sustavu il kaj?
nama dolaze odma napravit psiho i motoričko testiranje..
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:10   #20
Quote:
Plamen kaže: Pogledaj post
to nisam znao, nisam ni čuo da imaju neke sigurnosne provjere posebne.

makar ja se više brinem za sebe..

a znam da je u SPN-u sve još zajebanije, al tak i treba bit

nego, ne kužim, kaj ovi trebaju odobrenja? svi su manje od godinu u sustavu il kaj?nama dolaze odma napravit psiho i motoričko testiranje..
da....sad sa ovog zadnjeg roka
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.