Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2010., 09:35   #21
nadje se pokoji muski profesor
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:32   #22
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
sminkanje nije bio problem u moje doba... nemoj reci da se sad vise cure ne smiju sminkati
ja sam išla tam prije cca 10 god,i stalno su prigovarale ak smo došle mrvicu jače našminkane ili ako bi po ljeti nosili bretelice...

a općenito su imale pik na mene zašto-ne znam.

čak je bila situacija di su mene i frendicu optužile za nešto za što uopće nismo bile ni mrvicu krive! samo smo se našle na određenom mjestu a njima neš bilo sumnjivo,i ko će nahebat:ja i ona....
al smo dokazale nevinost!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:46   #23
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
ja sam išla tam prije cca 10 god,i stalno su prigovarale ak smo došle mrvicu jače našminkane ili ako bi po ljeti nosili bretelice...

a općenito su imale pik na mene zašto-ne znam.

čak je bila situacija di su mene i frendicu optužile za nešto za što uopće nismo bile ni mrvicu krive! samo smo se našle na određenom mjestu a njima neš bilo sumnjivo,i ko će nahebat:ja i ona....
al smo dokazale nevinost!
i ja sam isla tamo prije 10 godina
imala sam cak i grozomornu fazu kad sam usta sminkala u plavo a nokte u zeleno i sl.
nikad me nitko nije opomenuo za takvo sto

majice bez rukava s tankim bratelama nisu bile pozeljne, ali sa sminkom nismo imale problema
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 17:00   #24
Ja sam sadašnja Žogica
Iako,ispočetka nisam htjela upisat školu..i mislila sam..kako ću u razredu biti samo s curama..
Dns mi je štoviše drago..jer..ekipa je super..a profači su stvarno puni razumijevanja i uvijek im se može obratiti za pomoć..bilo kakvu...
Mislim da se ni u jednoj drugoj srednjoj školi profači ne dogovaraju s učenicima za ispite..i to do MJESEC DANA UNAPRIJED..a još manje..da se dogovaraju za usmena ispitivanja(ne svi..ali većina)...i to kada učeniku odgovara.. :O
A što se tiče šminkanja i oblačenja..mislim da je to najmanji problem..

Ovogodišnje prvašice..SREEETNO!
tweety_girl :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 23:15   #25
Quote:
tweety_girl :D kaže: Pogledaj post
Ja sam sadašnja Žogica
Iako,ispočetka nisam htjela upisat školu..i mislila sam..kako ću u razredu biti samo s curama..
Dns mi je štoviše drago..jer..ekipa je super..a profači su stvarno puni razumijevanja i uvijek im se može obratiti za pomoć..bilo kakvu...
Mislim da se ni u jednoj drugoj srednjoj školi profači ne dogovaraju s učenicima za ispite..i to do MJESEC DANA UNAPRIJED..a još manje..da se dogovaraju za usmena ispitivanja(ne svi..ali većina)...i to kada učeniku odgovara.. :O
A što se tiče šminkanja i oblačenja..mislim da je to najmanji problem..

Ovogodišnje prvašice..SREEETNO!
Wow imate dogovorena odovaranja :O super
Hvala!
the.klara9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:53   #26
Quote:
the.klara9 kaže: Pogledaj post
Wow imate dogovorena odovaranja :O super
Hvala!

jedini problem u prvih par mjeseci je kronična neispavanost xD
tweety_girl :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 17:20   #27
Evo jos jedne učenice ŽOG-a! Kao prvo,htjela bih istaknuti,koliko mi je drago sto sam upisila ovu gimnaziju. Dosla sam u drugom razredu iz sasvim drugačije sredine u strahu kako ce me prihvatiti i hocu li se uklopiti. No ispostavilo se da su moje brige bile nepotrebne jer je riječ o zaista drugačijoj škola. A kada kažem drugačija, onda mislim na odnos profesor-učenik i općenito odnose po razredima. Za ravnateljicu samo riječi hvale, u početku mi je toliko fascinantna bila njena otvorenost za komunikaciju i bilokakav problem..zaista se trudi izgraditi prijateljski odnos sa svim učenicama. Profesori su također veliki plus ove škole, strpljivi i puni razumijevanja. Da je škola laka, nije ,traži se trud i konstantan rad, ali ne vidim to kao neku negativnost. Što se tiče pravila odijevanja, mislim da bi ih svaka škola trebala uvesti tako da ni to ne gledam kao nešto loše, dapače, škola je obrazovna institucija u kojoj ne bi trebalo biti dopušteno neprimjereno oblačenje. Sve u svemu,toplo preporučam svim nadolazećim generacijama, neće pogriješiti..ovo govorim kao maturantica koja je uz ovu školu uspijela dosta i sebe promijeniti te nadograditi dodatnim iskustvima i kvalitetnim znanjem.
Lucija
Lolita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 12:40   #28
Imate li iskustva u upis u ŽOG nakon 2 mjeseca, npr da se sada prebaci iz jedne gimnazije u ŽOG?
Koliko je učenika u razredu?
Rinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 16:46   #29
jel se može upasti u ovu školu s 50 bodova, zanima moju sestru.

Zadnje uređivanje MawaPrincezaa : 05.01.2012. at 16:48. Reason: x
MawaPrincezaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 13:46   #30
Tu školu bi trebalo tužiti zbog zlostavljanja djece. Vrlo autoritativna časna sestra na vjeronauku provodi teror, te zastrašuje učenice pričama o paklu, vragu, egzorcizmu, sotonističkoj glazbi, Božjoj kazni, itd. Seminar o sotonizmu u glazbi je OBAVEZAN za sve učenice u prvom razredu. Ne potiče se kritičko razmišljanje. Na vjeronauku časna sestra diktira od riječi do riječi što se treba znati, te pri ispitivanju očekuje od učenica da napamet znaju od riječi do riječi to što je ona izdiktirala. Moraju se znati napamet sve knjige iz Biblije, te njihove skraćenice. Nema diskutiranja, te nije poticano izražavanje vlastitim riječima. Masu djevojaka ima jedva 2 iz vjeronauka. Na filozofiji i biologiji određene teme se izbjegavaju pod izgovorom da "smo u katoličkoj školi" - npr. evolucija i F. Nietzsche. Nije dozvoljeno biti drugačiji niti izraziti vlastito mišljenje, tj. ne slagati se sa službenim katoličkim naukom, pritisak vršnjaka je ogroman, kreativno razmišljanje također nije poticano. Vrijednost učenica ne temelji se na ponašanju niti na učenju nego isključivo na tome jesi li "pravi" vjernik te jesi li dovoljno konformiran. Također, smatram da odvojeno školovanje (samo djevojke) nije dobro jer se na kraju stječe dojam da su muškarci po nečemu drugačiji od djevojaka, također većina njih razvije nekakvu zaluđenost muškarcima. Kada osoba muškog spola dođe u školu one se počnu na brzinu šminkati, pre izazovno se oblačiti pred tom osobom, te vrištati "Došao je dečko!!!" WTF??? Ja znam djevojke koje su upale u tu školu i sa 42 boda. Toliko o kvaliteti. Prosječan broj učenica u razredu je 30. Inače, što se tiče ostalih predmeta nivo je solidan, ni pretežak, ni prelagan. Treba se učiti.

Izvor: osobno iskustvo
RedRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:47   #31
Quote:
justtalktome kaže: Pogledaj post
glee škola je fkt kvalitetna. i ja sam cula sve najbolje o njoj !
a musko drustvo nađes ,to je najmanji problem
Poznajem neke cure iz te skole i mogu reci da su drustveno neprilagodene. Opca kultura im je slaba, cude se kada netko nesto vise poznaje, a rijec je o nekim banalnim poznavanjima iz najosnovnijih podrucja. Dosta su pasivne, sa nedostatkom samopouzdanja, nekada smo zajedno isle u osnovnu skolu, bile su mnogo vedrije. Vjerojatno ima nesto negativno u skolama gdje su samo cure ili samo decki. Dogmatizam i indoktrinacija su kod njih itekako prisutne. Okrenute su dosta religiji, cak i vise nego prije. Druzim se s njima, jer smo prijateljice od osnovne skole, ali da je neka uzivancija sa njima, nije. Vjerojatno bi bile drustvenije i zanimljivije drugima, da su isle u sekularnu, mijesanu skolu.
facebook12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 00:05   #32
Quote:
RedRed kaže: Pogledaj post
Tu školu bi trebalo tužiti zbog zlostavljanja djece. Vrlo autoritativna časna sestra na vjeronauku provodi teror, te zastrašuje učenice pričama o paklu, vragu, egzorcizmu, sotonističkoj glazbi, Božjoj kazni, itd. Seminar o sotonizmu u glazbi je OBAVEZAN za sve učenice u prvom razredu. Ne potiče se kritičko razmišljanje. Na vjeronauku časna sestra diktira od riječi do riječi što se treba znati, te pri ispitivanju očekuje od učenica da napamet znaju od riječi do riječi to što je ona izdiktirala. Moraju se znati napamet sve knjige iz Biblije, te njihove skraćenice. Nema diskutiranja, te nije poticano izražavanje vlastitim riječima. Masu djevojaka ima jedva 2 iz vjeronauka. Na filozofiji i biologiji određene teme se izbjegavaju pod izgovorom da "smo u katoličkoj školi" - npr. evolucija i F. Nietzsche. Nije dozvoljeno biti drugačiji niti izraziti vlastito mišljenje, tj. ne slagati se sa službenim katoličkim naukom, pritisak vršnjaka je ogroman, kreativno razmišljanje također nije poticano. Vrijednost učenica ne temelji se na ponašanju niti na učenju nego isključivo na tome jesi li "pravi" vjernik te jesi li dovoljno konformiran. Također, smatram da odvojeno školovanje (samo djevojke) nije dobro jer se na kraju stječe dojam da su muškarci po nečemu drugačiji od djevojaka, također većina njih razvije nekakvu zaluđenost muškarcima. Kada osoba muškog spola dođe u školu one se počnu na brzinu šminkati, pre izazovno se oblačiti pred tom osobom, te vrištati "Došao je dečko!!!" WTF??? Ja znam djevojke koje su upale u tu školu i sa 42 boda. Toliko o kvaliteti. Prosječan broj učenica u razredu je 30. Inače, što se tiče ostalih predmeta nivo je solidan, ni pretežak, ni prelagan. Treba se učiti.

Izvor: osobno iskustvo

Kakav teror iz vjeronauka hahhaha... ja imam cistu peticu, pa sve stignes naucit za 10 min..i svaki put pita ista pitanja svaku ucenicu. Istina je da postoje takve cure koje reagiraju na decke...ali od nas 30 SAMO 2 dobiju srcani kad vide decka xD.. da prostis nama ostalima se je*e za njih..to da ne mozes nista rec na vjeronauku nije istina. Ako znas stat iza svoje rijeci dat ce ti da sve kazes..i u vezi egzorcizma i tih stvari iskljucivo je pricala samo ako bi je neko pitao.. a te sotonske pjesme.. ''sotonske'' ko ti kaze da u njih trebas vjerovat jbt.. dosla si u skolu da ucis. A sotonizam nije lekcija u planu i programu nego volja profesorice..Nit to moras ucit a sto manje znat. A u vezi tih tema koje izbjegavaju..ja ne znam kako to da su ih izbjegavali kod vas jer smo mi to sve ucili i prosli. I skola nije prosjecna, skola je zahtjevna. Sad ne znam od kud tebi takvo osobno iskustvo zivota mi. U nas je ko svaka druga gimnazija samo bez deckiju, a svaka skola ima ista pravila samo sto e kod nas malo stroze pridrzavaju njih. Al ŽOG uopće nije loša škola, ne radi problem tamo gdje ga nema
AntoniaKajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 10:46   #33
ja sam sad osmi razred i vec malo istrazujem. zanima me s kolko se bodova upisao zadnji ucenik ove godine, cula sam da u ovoj skoli mozes doci na razgovor i da se ne upisuje po bodovima kao ostale skole. mora li se uciti, kolko sati dnevno ucite? ja cu imati oko 70 bodova
anna99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:01   #34
Quote:
anna99 kaže: Pogledaj post
ja sam sad osmi razred i vec malo istrazujem. zanima me s kolko se bodova upisao zadnji ucenik ove godine, cula sam da u ovoj skoli mozes doci na razgovor i da se ne upisuje po bodovima kao ostale skole. mora li se uciti, kolko sati dnevno ucite? ja cu imati oko 70 bodova

Ja idem u ŽOG i preporučujem ti da nikako ne ideš u ovu školu i koga god poznaješ tko želi ići u ŽOG da im kažeš da ne idu. Škola je jednom rječju užasna.Profesori uopće nemaju nimalo razumijevanja. Upiši se jedino ako želiš pisat testove odmah čim počne škola, ako želiš učit dnevno od 16 sati popodne do 2 ujutro bez prestanka,ako želiš učit preko praznika ,čitat barem 5 knjiga preko praznika, radit stvari koje se rade na fakultetu,pisat kilometarske zadaće čak i preko praznika,ako želiš dobit mail prek vikenda navečer da moraš za ponedjeljak napisat gomilu razne zadaće i eseje itd. Što se tiče društva, bolje je u ŽOG-u ali su profesori užasni, nemaš vremena ni za što, baš za ništa nemaš vremena jer kao što sam rekla,cijele dane samo učiš čak i kad su praznici. Često ti se može dogodit da se razboliš od umora ,neispavanosti i stresa, a kad si bolestan ti je grozno to ,što osim što si bolestan moraš prepisivat gomilu toga jer se u jednom danu iz svakog predmeta napiše barem 5 strana velike bilježnice i dobije se gomila zadaće,osim toga izostat ćeš sa testova i odgovaranja tako da ti se dogodi da imaš 15 testova i odgovaranja sveukupno sljedeći tjedan. Sve ostale gimnazije (iako ti u ŽOG-u stalno govore da to nije tako i da je u ostalim gimnazijama teže) pišu najviše 3 testa (i odgovaranje je uključeno) evo maksimum ti je 4 testa tjedno i to pred kraj 2.polugodišta, a mi u ŽOG-u pišemo toliko kroz cijelu godinu ,a pred kraj i do 10 ili 11 testova u tjednu što je vremenski i fizički neizdrživo (ovo znam jer dobro poznajem cure iz raznih gimnazija ,čak i Mioca za koji svi profesori govore da je teži od ŽOG-a iako nije). Svi imamo osjećaj da ćemo puknut više od škole jer je neizdrživo,neke cure doma plaču jer ne mogu više, ako se baviš nečime izvan škole nemoj ni slučajno ovdje ići jer nećeš ništa stići od škole.Prošle godine je više od pola razreda išlo na popravne a puno ih je i palo razred. Da,istina je da dolaziš s roditeljima na razgovor kod ravnateljice prije upisa, onda ti ona, simpatična da nekakvu knjigu o ŽOG-u i sve se čini bajno i savršeno. 70 bodova je i više nego dovoljno,upisivaju ti se cure koje imaju 48 bodova ,tako nešto otprilike.Tako da,sretno ti bilo s upisima!
Dari00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 20:43   #35
iskustvo iz prve ruke

Ovako ja sam ŽOG završila i mogu vam reći svoja stvarna iskustva i dojmove. Ne može se reći da je škola ni teška ni lagana slijedi gimnazijski program ovisi od profesora do profesora koliko je zahtjevan. Meni je geografiju predavala časna i ispitivala nas je samo iz bilježnica puno lakše nego u osnovnoj,dok je drugom razredu bila jako zahtijevna profa. Sve ovisi koji te profesori potrefe. Profesorica Gretić iz matematike je preužasna i nepravedna profesorica koja bi po svakoj zdravoj logici trebala dobit otkaz upropastila je generacije učenika tipa ona procijeni da ti znaš za 3 i da ti test kao prilaggođen za trojku i neka ti je sve točno dat će ti 3 nemaš šanse za veću ocijenu kaže milo dosta je tebi 3.... ona mi je eto ostala nakon godina u jako lošem sjecanju da nas je sve osim 2cure u razredu konstantno podcijenjivala a nitko žod razrednika nas nikada nije branio. Tak ak te pogodi gretićka stvarno imaš peh. Šta se tiče vjeronauka istina je da je bila jedna luda časna stjepanka koja je jako neugodna i ponižava učenice pogotovo ako je riječ o djevojkama koje se vole uređivati,žena je sama iz bosne i uvijek je favorizirala učenice iz bosne pa je imala foru koga nevoli jedinica direktno u rubriku a svojim miljenicama minus olovkom pa one drugi put mogu naučiti a tebi se zbraja sljedeća ocijena sa tom jedinicom jako nepošteno i nepravedno pogotovo od jedne časne sestre da tako radi raziku između učenica...,ali kolko znam nije više ona. Što se tiče same škole diči se sa individualiziranim pristupom, šta se toga tiče u to spada da ČASNE IMAJU FACEBOOKE PREKO KOJEG ŠPIJUNIRAJU UČENICE,i onda one koje se "nedolično" ponašaju na fejsu idu kod ravnateljice na razgovor.... radi se velika razlika između učenika,one SABIJEG imovinskog statusa uživaju povastice dok se na one koje se npr uređuju uvijek gleda i obraća s porugom. Samo društvo u mojoj generaciji bilo je šareno, mogao si nać drage cure ali i one kojima očito fali muških pa se ponašaju ugroženo a i onih ekstremnih vjernica. Meni osobno žog je omogućio da upišem žejeni fakultet znači stekla sam solidno znanje i postiga vrlo dobre i odlične rezultate na državnoj maturi ali ta škola me psihički satrala i tek kad sam krenula na fax oporavila sam se i sada s odmakom od nekoliko ggodina vidim koliko je to sve bilo bolesno i nezdravo. Također ima i divnih profesorica kojih ću do kraja života pamtiti i koje stvarno vole i znaju radit svoj posao. Tako da cure DOBRO PROMISLITE prije nego što ovo upišete,sve to jako lijepo znaju prezentirat putovanja individualizirani pristup učenicama....medalja uvijek ima dvije strane,lijep pozdrav od bivše žogice!
ladymarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:58   #36
Question

Sada ću osmi razred i jako bih voljela ići u tu gimnaziju. Zanima me plaća li se internat? Koliko? Izleti? :klap: Haha a komentari su mi smiješni jedni vele da su djevojke nakon ove gimnazije neobrazovane a drugi napiše da ih učiteljice muče s učenjem 24 sata. Hehe. Ali ja sam puna pouzdanja i vjere. I vjerujem da časne nisu zločeste.
Rahaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:42   #37
Da li netko zna kakav je to intervju za uvjet za upis u ovu skolu?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2023., 14:16   #38
ima li friških iskustava iz ove škole?
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2024., 13:22   #39
Imamo li kakvih novih info o školi?

čini mi se interesantna gimnazija a ne znam je li previše vjerski orijentirano sve to?

Kakvi su profesori?
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 09:56   #40
Quote:
josipa232 kaže: Pogledaj post
Imamo li kakvih novih info o školi?



čini mi se interesantna gimnazija a ne znam je li previše vjerski orijentirano sve to?



Kakvi su profesori?
Evo i ja se pridružujem upitima o ovoj školi, kako je sada, ima li što novih / starih polaznica? Koliko je teško u školi budući da prima i ekipu s jako malo bodova, dakle koji su u osnovnoj prolazili sa nekom slabijim četvorkom..

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.