Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2013., 14:25   #41
Quote:
rale2505 kaže: Pogledaj post
Ovako imam sljedeći problem pa vas molim pomoć. S vremena na vrijeme mi se u vožnji upali lampica od grijača i ona desno od nje, auto ona izgubi snagu, kad pustim gas lampice se ugase i auto ide normalno. Auto konstatno nemirno radi u leru i ponekad se teško pali.
E ovako dva majstora su mi rekla da su dvije dizne problem (mali pritisak). Reparacija u Osijeku 1000- 1250kn komad, a dizel d.o.o. u Daravura kaže 400-900 kn ovisi o oštećenju imate nekakvu drugu soluciju, polovne, purić....?
Ovi u Daruvaru mi se najviše sviđaju jer vidim da kuže problem, (ako je zbog pumpe skidanje rezervoara, ispiranje...) ali nisam nikoga našao tko je imao iskustva s njima, a više volim raditi na preporuku nego da me netko još više prevesla pošto se ne kužim previše u mehaniku.
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:44   #42
Pazi da pumpa nije osnova tvojih problema - ako je reparacijom diza ćeš samo sranje napravit - bacit ćeš lovu a rješit ništa nećeš.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:57   #43
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pazi da pumpa nije osnova tvojih problema - ako je reparacijom diza ćeš samo sranje napravit - bacit ćeš lovu a rješit ništa nećeš.
Zato mi se i sviđaju ovi iz Daruvara jer mi je sve objasnio šta se radi. Samo me zanima ima li netko sa foruma iskustva s njima?
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:11   #44
@rale - koliko je star auto,koliko ima km i snaga motora?
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 17:12   #45
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
@rale - koliko je star auto,koliko ima km i snaga motora?
2003g, 190000, 65ks
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:34   #46
Evo i mene s Clio dCi.
Dakle situacija ista kao i kolege, 2003., 192000 km 65 konja.

Danas sam putovao od Zagreba za Ogulin. Odmah čim sam krenuo sam primijetio da kad vozim konstantno na nekih 1800 okretaja auto počne dimiti i malo gubiti snagu. Dodavanjem gasa naglo je zadimilo i počelo vući, taman negdje kad se turbina uključi. Situacija je bila sve gora, od Jaske je počeo konstantno dimiti, a kod jačeg dodavanja gasa se čulo neko "struganje" iz motora.

Planirao sam stati kod Zaka u Karlovcu da pogledam o čemu je riječ. Dakle do Karlovca sam došao lagano vozeći ispod 2000 okretaja bez naglog dodavanja gasa da izbjegnemo navedeno struganje kod ubrzavanja. Cijelo vrijeme je auto dimio.

Naravno, Zak servis radi do 16 tako da mi je to propalo. Nakon ponovnog paljenja auta situacija mi se činila bolja i krenuo sam dalje. Do Ogulina nisam imao više ni dima, niti je strugalo u motoru. Međutim kad stanem u leru, čujem neko dodatno zujanje/struganje iz lijevog dijela motora. Tamo su blizu jedna drugoj turbina i Delhi visokotlačna pumpa, nisam siguran koji dio daje taj zvuk a oba su potencijalno problematična.

Sutra planiram mehaničara, ali volio bi saznati kaj me očekuje unaprijed. Osobno mi se čini da se radi o turbini jer kod dodavanja gasa kad ona treba uključiti počne struganje.

Mišljenja?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:44   #47
Quote:
rale2505 kaže: Pogledaj post
2003g, 190000, 65ks
Nažalost spada u rizičnu skupinu kojima se ljuštila unutrašnjost visokotlačne pumpe goriva (nizak pritisak!).

Očito majstori u Daruvaru sumnjaju na to pa osim reparacije injektora(ako uspije) treba očistiti rezervoar i sve vodove od špene oljuštene iz pumpe.U filteru goriva,koji se isto mora promijeniti,može se otkriti špena tako da se sadržaj filtera ispusti preko papira i magnetom prođe ispod papira a špena ostala na papiru "hoda" za magnetom.

Na kraju,osim filtera, trebaš i drugu polovnu/repariranu pumpu i možda injektore jer se za 10 godina star auto ne isplati ništa novo nabavljati.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 01:10   #48
Treba DOOOOOOBRO sve očistiti jer u suprotnom radiš dreku pljusku - opet će sve na staro ak je ostalo špene u sistemu goriva.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:45   #49
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Nažalost spada u rizičnu skupinu kojima se ljuštila unutrašnjost visokotlačne pumpe goriva (nizak pritisak!).

Očito majstori u Daruvaru sumnjaju na to pa osim reparacije injektora(ako uspije) treba očistiti rezervoar i sve vodove od špene oljuštene iz pumpe.U filteru goriva,koji se isto mora promijeniti,može se otkriti špena tako da se sadržaj filtera ispusti preko papira i magnetom prođe ispod papira a špena ostala na papiru "hoda" za magnetom.

Na kraju,osim filtera, trebaš i drugu polovnu/repariranu pumpu i možda injektore jer se za 10 godina star auto ne isplati ništa novo nabavljati.
Sve je to meni jasno, samo trebam preporuku na području Slavonije kud ga odvesti da se to čestito napravi. Ti U Daruvaru su ok sa cijenom ali ne poznati su mi. Imam jako loših iskustava sa fušerima pa sad samo radim na preporuku.
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:17   #50
Čitam po poljoprivrednim forumima da ljudi jako hvale te iz Daruvara, kažu da su među najboljima, ako ne i najbolji za servis pumpi. Ja bi im otišao bez straha, tj. na proljeće ću najvjerojatnije kod njih odvesti pumpu s traktora da ju servisiraju.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:26   #51
pozdrav svima...

molim nekakvo mišljenje. problem je sljedeći... megane III, 1.5 dci 63kw, 2010.god, 85000 km... kada je hladan, prilikom ubrzavanja, dakle, normalno polagano ubrzavanje, čuje se nešto tipa "tik-tik-tik-tik...." već od 1200 okretaja pa negdje do 2200. nakon toga ne mogu procjeniti dali se čuje jer već čujem motor malo jače + šum izvana. to je kao neki metalni zvuk, koji se gotovo izgubi kad se motor zagrije. sličan taj zvuk se pojavi i kad je auto opterečen sa 5 putnika i vozi se ubrdo a doda mu se gasa malo jače... ali nije tako izraženo toktanje kao kad je hladan.

ima netko kakvu ideju kaj bi moglo biti?
u servisu mi kažu da je to tako normalno kod tog auta
eto, unaprijed zahvaljujem.
neofen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:43   #52
Quote:
neofen kaže: Pogledaj post
pozdrav svima...

molim nekakvo mišljenje. problem je sljedeći... megane III, 1.5 dci 63kw, 2010.god, 85000 km... kada je hladan, prilikom ubrzavanja, dakle, normalno polagano ubrzavanje, čuje se nešto tipa "tik-tik-tik-tik...." već od 1200 okretaja pa negdje do 2200. nakon toga ne mogu procjeniti dali se čuje jer već čujem motor malo jače + šum izvana. to je kao neki metalni zvuk, koji se gotovo izgubi kad se motor zagrije. sličan taj zvuk se pojavi i kad je auto opterečen sa 5 putnika i vozi se ubrdo a doda mu se gasa malo jače... ali nije tako izraženo toktanje kao kad je hladan.

ima netko kakvu ideju kaj bi moglo biti?
u servisu mi kažu da je to tako normalno kod tog auta
eto, unaprijed zahvaljujem.
Isti motor,ista kilometraža,isto se čuje tiho kliktanje prilikom ubrzavanja na nižim okretajima kad je hladan i tako je od početka...kada je zagrijan na radnu temperaturu kliktanja nema...mislim da su serviseri u pravu,da je nešto nenormalno već bi se iskazalo kvarom.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:55   #53
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Isti motor,ista kilometraža,isto se čuje tiho kliktanje prilikom ubrzavanja na nižim okretajima kad je hladan i tako je od početka...kada je zagrijan na radnu temperaturu kliktanja nema...mislim da su serviseri u pravu,da je nešto nenormalno već bi se iskazalo kvarom.

a nemam pojma.... baš me iritira to, sad pogotovo kad svaki put kad upalim auto, odmah slušam samo to. jel zna netko što je uopće uzrok tome? nisam siguran da je to skroz normalno....
neofen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 23:44   #54
kaj nitko ne zna o čemu se radi? ajdee. ljudi, pomagajte....nervozan sam
neofen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 13:26   #55
Homokinetički zglob.

Štajaznam - stvarno misliš da netko od tvoje onomatopeje može pogodiš što je?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:55   #56
Postovani imam problem sa Lagunom 1.9dci 2002. godiste; u voznji upali se lampica grijaca motora i auto gubi vucu-snagu, stanem ugasim i ponovo upalim i auto normalno nastavi da vozi i tako se ponovo desi...
ERDUN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 14:19   #57
Smrdi na turbinu koja traži čišćenje - vjerojatno blokiraju krilca na statoru ili njihov aktuator pa turbina prepunjava a auto ide u senf-mode.
Dakle moj savjet - odi do nekog specijaliste za diesele
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 17:51   #58
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post


umjesto kojekakvih aditiva za gorivo ja bi na tvom mjestu radije povadio injektore i dao ih prekontrolirat . to košta smješne novce ( ja ih obavezno na takvim kilometrima vadim i kontroliram ) a može spasit motor od ozbilne havarije ( rupe na klipu i sl ) . to je ozbiljan pristup a raznorazni aditivi nemogu obnovirt istrošeni injektor

Ovo bi me zanimalo, motor ( 1.9 dci 88kw/120ks ) radi, laički rečeno, bez problema, ali veliki kilometri su tu.

Pitanje, tko u Zagrebu i okolici može napraviti vjerodostojnu kontrolu dizni, po mogućnosti još izmjeriti kompresiju i propuštanje?

Možda kolega ne vidi pitanje, pa mogu i drugi dati prijedloge, i ako se možda zna cijena tog posla, jer je pretpostavljam posao odrediv.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 14:05   #59
Pozdrav ... laguna grandtoure 2001 . 1.9 dci ... danas sam skuzio da kad ga jace stisnem do nekih 3.5 okretaja zadimi... pa sam ga malo isprobavao i svaki put je tako .. mozda neki savjet što , kako zakaj dimi ? .. zahvaljujem
khan108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 14:48   #60
[QUOTE=eeeea;51781276]Ovo bi me zanimalo, motor ( 1.9 dci 88kw/120ks ) radi, laički rečeno, bez problema, ali veliki kilometri su tu.

Pitanje, tko u Zagrebu i okolici može napraviti vjerodostojnu kontrolu dizni, po mogućnosti još izmjeriti kompresiju i propuštanje?

Možda kolega ne vidi pitanje, pa mogu i drugi dati prijedloge, i ako se možda zna cijena tog posla, jer je pretpostavljam posao odrediv.[/QUOTE

Puric!
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.