Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 12:11   #421
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Hm, podatak da je naoružanje TO bilo u skladištima poduzeća mi zvuči krajnje nevjerojatno. Znači imali smo skladište firme u kojoj su bile kutije uredskog papira, spajalica, olovki, šarafa, cigli, konzervi pekmeza za menze, skupa sa kalašnjikovima i granatama?
Krajnje čudan podatak i baš bih volio detalje o tome.
Da, i u zgradama općine si imao posebne odjele iza rešetki i tsl. Ideja teritorijalne obrane je raspršenost, pokrivenost teritorija.

Jasno da oružje i spajalice, pekmez... nisu bile u istoj prostoriji i da pišeš besmislice. Jedna zgrada općine ili jedno poduzeće ne znači jedna prostorija.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:13   #422
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
To nije ozbiljna argumetacija i ne pobija činjenicu da Račan nijr učinio ono što se moglo, kao Kučan.

Dugogodišnji slovenski predsjednik Milan Kučan (70) nazvao je "slaboumnima" tvrdnje da je 1990. godine znao da će slovenska teritorijalna obrana 1990. godine biti razoružana a da on nije reagirao i da je tako "kolaborirao" s Beogradom...."Ponosan sam na svoju tadašnju ulogu u osamostaljenju", rekao je Kučan, negirajući tvrdnje iz knjige "Veleizdaja Slovenije" da je za razoružavanje slovenske teritorijalne obrane po nalogu tadašnje JNA "znao ali nije reagirao". link

to da su slovenci zadržali većinu oružja TO je bajka za koju je zaslužan pokojni Fran Višnar, meni simpatičan lik ali glede vojnih pitanja za koje je smatran stručnim ne osobito dobar.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:18   #423
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Dugogodišnji slovenski predsjednik Milan Kučan (70) nazvao je "slaboumnima" tvrdnje da je 1990. godine znao da će slovenska teritorijalna obrana 1990. godine biti razoružana a da on nije reagirao i da je tako "kolaborirao" s Beogradom...."Ponosan sam na svoju tadašnju ulogu u osamostaljenju", rekao je Kučan, negirajući tvrdnje iz knjige "Veleizdaja Slovenije" da je za razoružavanje slovenske teritorijalne obrane po nalogu tadašnje JNA "znao ali nije reagirao". link

to da su slovenci zadržali većinu oružja TO je bajka za koju je zaslužan pokojni Fran Višnar, meni simpatičan lik ali glede vojnih pitanja za koje je smatran stručnim ne osobito dobar.
Nitko nije rekao da su sačuvali sve (on trpi kritike jer nije sačuvao sve).

Ali Račan nije sačuvao ništa. A moglo se, jer Slovenci nisu imali rezultat nula.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:18   #424
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
To je totalna besmislica, a ako se pozivas na ono istrazivanje koje Jovic cesto spominje -to istrazivanje je totalni bullshit.

Ti u biti tvrdis da doslo do promjene raspolozenja od "velika vecina zeli ostati u SFRJ" do "90% + žele samostalnu RH" u roku od samo nekoliko mjeseci. To je prilicno ocita besmislica.

Referendum o samostalnosti RH bi prosao prilicno glatko vjerojanto u bilo kojem trenutku od 1970 -pa na ovamo (a pogotovo u 80-ima).

Ove tvoje tvrdnje naprosto nisu tocne.
neki moj osobni dojam je da ljudima bio pun k*** premreženih komunjara kojima je "išlo" u životu. pa su glasali za samostalnost. da se riješe umreženih. i dobili te iste u dvije partije. ko što bi reko glasnović: lijevo i desno krilo udbe. istina, neki su se prebacili u zaštitu ljudskih prava i zaštitu ekologije. rijetko ko je prešeo iz parazitskog sektora u proizvodni.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:19   #425
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Gdje se većinom nalazilo u Sloveniji? Odgovor je isti, ali postupci Kučana i Račana nisu bili isti. Općenito je hrvatski SDP bio kukavniji(/izdajničkiji?) od slovenskog pravnog sljednika SK.
Trolusas...

Dakle, gdje je nalazilo oruzje TO u RH?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:20   #426
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Uočio sam tvoju sposobnost da stalno ponavljaš jednoteisto.

Ako nemaš nešto novo za reći, morat ću te ignorirati
Moram ti ponavljati kad ti malo teze ide shvacanje napisanog.

Ili mozda ne zelis prihvatiti istinu, i to je moguce.

Dakle jos jednom - Racan je glasajuci protiv Ustavne odluke o samostalnosti i suverenosti glasao protiv hrvatske neovisnosti jer je u tom trenutku podrzavao ostanak Hrvatske u Jugoslaviji.

I to je povijesna cinjenica.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.11.2017., 12:21   #427
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Dakle, gdje je nalazilo oruzje TO u RH?
Dio u vojarnama, dio u zgradama općine, dio u poduzećima...

Za razliku od Kučana, Račan je predao sve.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:22   #428
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Glede Hrvatske cca 53% oružja TO se nalazilo u vojarnama. Slovenci su zadržali između 15 i 25%, oni pak prozivaju Kučana za izdaju glede toga i neki mu žele suditi radi toga.
Sto bi onda tek mi trebali misliti za Racana koji nista nije zadrzao...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:23   #429
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Naravno da je Račan tada bio za ostanak Hrvatske u jugoslaviji. Ništa čudno. Pola Hrvata je tada još bilo za to da se nekako iskemija da se ostane.
A još 1989. je debela većina Hrvata bila ne za ostanak u Jugoslaviji, nego su sasvim prihvaćali Jugoslaviju.
25. lipnja 1991. je "pola Hrvata" bilo za ostanak u Jugoslaviji?

Pazi, pricamo o glasanju u Saboru 25. lipnja i odluci Racana da glasa protiv proglasenja neovisnosti i to nakon sto je 94% glasaca na referendumu glasalo za neovisnost.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:25   #430
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Dio u vojarnama, dio u zgradama općine, dio u poduzećima...

Za razliku od Kučana, Račan je predao sve.
Inače, da si ti Račan 1990te što bi napravio, protestirao tonom ljutite vjeverice što je ovaj također učinio? Izazvao Blagoju Adžića mano y mano na obračun?

Ajdmo jedan scenario kako je Hrvatska mogla zadržati oružje TO.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:26   #431
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Dio u vojarnama, dio u zgradama općine, dio u poduzećima...

Za razliku od Kučana, Račan je predao sve.
Wikipedija kao izvor podataka je totalno nepouzdan...jer svatko moze doci i pisati sto zeli...

Gdje je relevantan podatak o raspodjeli oruzja TO?

Za Karlovac znam da je po vojarnama bilo...

Sad,kako uzeti iz vojarne slobodno nam pojasnis...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:33   #432
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Wikipedija kao izvor podataka je totalno nepouzdan...jer svatko moze doci i pisati sto zeli...

Gdje je relevantan podatak o raspodjeli oruzja TO?

Za Karlovac znam da je po vojarnama bilo...

Sad,kako uzeti iz vojarne slobodno nam pojasnis...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Ti ROy u biti zelite reci da uopce nije postojala mogucnost da se zaustavi i ostavi barem dio tog oruzja u RH...vec je Racan sasvim ispravno postupio?

Meni se cini da je to prilicno besmislena tvrdnja...pogotovo s obzirom na dogadjaje koji su usljedili i da je dio vojarni i oruzja -zaista ostao u RH.

Mnogi sasvim zaboravljate da Racan nije bio bilo tko, vec predsjednik SK i da je njegov politicki pritisak mogao jako puno znaciti. On ga u tom smjeru nije koristio vjerojatno jer je prilicno sljepo i kratkovidno vjerovao u buducnost Hrvatske unutar reformirane jugoslavije, a ne kao samostalne drzave...i to je i javno proklamirao i zalagao se za to. Sve u svemu -pogrijesio je i mislim da je prilicno besmislena tvrdnja da se ama bas nista po pitanju oruzja TO nije moglo i trebalo napraviti (bilo u vojarnama ili van vojarni).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:35   #433
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Ti ROy u biti zelite reci da uopce nije postojala mogucnost da se zaustavi i ostavi barem dio tog oruzja u RH...vec je Racan sasvim ispravno postupio?

Meni se cini da je to prilicno besmislena tvrdnja...pogotovo s obzirom na dogadjaje koji su usljedili i da je dio vojarni i oruzja -zaista ostao u RH.

Mnogi sasvim zaboravljate da Racan nije bio bilo tko, vec predsjednik SK i da je njegov politicki pritisak mogao jako puno znaciti. On ga u tom smjeru nije koristio vjerojatno jer je prilicno sljepo i kratkovidno vjerovao u buducnost Hrvatske unutar reformirane jugoslavije, a ne kao samostalne drzave...i to je i javno proklamirao i zalagao se za to. Sve u svemu -pogrijesio je i mislim da je prilicno besmislena tvrdnja da se ama bas nista po pitanju oruzja TO nije moglo i trebalo napraviti (bilo u vojarnama ili van vojarni).
Aha, dakle mogao je napraviti politički pritisak a ti znaš da on to nije učinio?

A i da te podsjetim da je Tuđman bio jedno kraće vrijeme za konfederaciju.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:36   #434
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Inače, da si ti Račan 1990te što bi napravio, protestirao tonom ljutite vjeverice što je ovaj također učinio? Izazvao Blagoju Adžića mano y mano na obračun?

Ajdmo jedan scenario kako je Hrvatska mogla zadržati oružje TO.
Pa spasio se i ne mali dio oružja JNA i iz samih vojarni, ali kad više nije bio (kukavni) Račan na vlasti, dakle moglo se. A ono što je bilo izvan vojarni moglo se i lakše, po logici stvari, a što se vidi i konkretno na slovenskom primjeru jer Kučan nije predao sve kao Račan. Nešto je spasio.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:38   #435
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dakle jos jednom - Racan je glasajuci protiv Ustavne odluke o samostalnosti i suverenosti glasao protiv hrvatske neovisnosti jer je u tom trenutku podrzavao ostanak Hrvatske u Jugoslaviji.
Dakle još jednom: Račan je glasao za deklaraciju o neovisnosti i kasnije za Odluku o razdruživanju od jugoslavije.

Koji dio napisanog ti nije jasan?
Nemoj mi opet ponavljat isto, nego mi reci da li je ovo što sam napisao istina ili neistina?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:39   #436
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Aha, dakle mogao je napraviti politički pritisak a ti znaš da on to nije učinio?

A i da te podsjetim da je Tuđman bio jedno kraće vrijeme za konfederaciju.
pa da li je?

ja ne mislim da je Racan neki izdajnik ili sl. - ali da mu prosudba nije bila dobra i da zaista stoje komentari onih koji tvrde da nije bio za samostalnu RH -to je cinjenicno istina.

(a Tudjmanovo "zalaganje" za konfederaciju je bilo i u drugo vrijeme i u sasvim drugacijem konceptu od Racanovog -ne bi trebao to usporedjivati)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:40   #437
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Pa spasio se i ne mali dio oružja JNA i iz samih vojarni, kad više nije bio (kukavni) Račan na vlasti, dakle moglo se. A ono što je bilo izvan vojarni moglo se i lakše, po logici stvari, a što se vidi i konkretno na slovenskom primjeru jer Kučan nije predao sve kao Račan. Nešto je spasio.
Taj isti Račan je imao dva puta ponudu JNA da sankcionira njihovu intervenciju u Hrvatskoj i odbio je riječima da ako do toga dođe da će se i hrvatski ljevičari boriti protiv njih pa lijepo molim manje srati po mrtvom čovjeku radi pukog neznanja i predrasuda.

Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
pa da li je?

ja ne mislim da je Racan neki izdajnik ili sl. - ali da mu prosudba nije bila dobra i da zaista stoje komentari onih koji tvrde da nije bio za samostalnu RH -to je cinjenicno istina.

(a Tudjmanovo "zalaganje" za konfederaciju je bilo i u drugo vrijeme i u sasvim drugacijem konceptu od Racanovog -ne bi trebao to usporedjivati)
Isto tako.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:42   #438
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
pa da li je?

ja ne mislim da je Racan neki izdajnik ili sl. - ali da mu prosudba nije bila dobra i da zaista stoje komentari onih koji tvrde da nije bio za samostalnu RH -to je cinjenicno istina.
Bio je pomalo kukavica i nije baš bio naročito zagrijan za samostalnu Hrvatsku. Te dvije komponente su dovele do rezultante koja se može opisati kao neodlučnost, nesposobnost i mlitavost.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:43   #439
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Taj isti Račan je imao dva puta ponudu JNA da sankcionira njihovu intervenciju u Hrvatskoj i odbio je riječima da ako do toga dođe da će se i hrvatski ljevičari boriti protiv njih pa lijepo molim manje srati po mrtvom čovjeku radi pukog neznanja i predrasuda.
Ja sam iznosio činjenice, primitivan rječnik nije protuargument.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:47   #440
Moli se korisnik Roy da pojasni u svrhu kvalitetnijeg praćenja rasprave kakav je točno ton ljutite vjeverice:klap:
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.