Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 18:24   #21
Preporučio bi smanjivanje slika ili stavljanje samo linka.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:27   #22
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Preporučio bi smanjivanje slika ili stavljanje samo linka.
A kvragu, šta ću im ja, nisam ih ja stavio tolike, nastojim se držati one veličine koja mi je već sugerirana, ali ovaj drljavi forum ih je tako stavio, pogledajte na linku odakle su slike kolika im je tamo veličina...
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:33   #23
O, Bože, nadao sam se da sam pobjegao od ovakvih tema!!
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:16   #24
ako ih sam stavljaš preko imgura imaš opciju na dnu one liste linkova za veličinu slike. po defaultu je original, ali možda nije loše rješenje kliknuti na "large thumbnail" opciju.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:52   #25
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
O, Bože, nadao sam se da sam pobjegao od ovakvih tema!!
Nećeš razbojniče!!!

Ne daju se angločetnici & co. (TM) samo tako...



Having said that, inače, pozdrav prijatelju i vrijedni suparniče iz orijentočetničke grane obitelji, nedostajali su mi tvoji postovi, nadam se da je sve OK s tobom?

Zadnje uređivanje otok_kiril : 25.02.2014. at 20:55. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:54   #26
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
ako ih sam stavljaš preko imgura imaš opciju na dnu one liste linkova za veličinu slike. po defaultu je original, ali možda nije loše rješenje kliknuti na "large thumbnail" opciju.
Nemam pojma dragi moj prijatelju, ne znam ti ja te stručne izraze...
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 19:12   #27
Iako je nosač QE još uvijek u škveru, Royal Navy je imenovala njenog prvog zapovjednika, to je commander Jerry Kyd, koji je bio zapovjednik HMA Ark Royal i HMS Illustrious. Također je zapovjedao i fregatom Type 23 kao i mornaričkom akademijom u Dartmouthu. Do sada je bio zapovjednik Response Force Task Group.

http://www.royalnavy.mod.uk/News-and...ueen-Elizabeth
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:13   #28
Šta ovo svjetli na marincima ? Jel to i u borbenim uvjetima nose LEDice ?
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:33   #29
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Šta ovo svjetli na marincima ? Jel to i u borbenim uvjetima nose LEDice ?
Pretpostavljam da ne...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:02   #30
Latvija i Velika Britanija su potpisale pismo namjere u vezi sa latvijskom nabavom rabljenih i nadograđenih oklopnih vozila na gusjenicama. Latvijski ministar obrane Raimonds Vejonis i britanski državni tajnik za obranu Philip Hammond potpisali su pismo namjere oko nabave 120 borbenih vozila za oko 95,7 milijuna USD. "Ovo je prvi korak u dugoročnom projektu razvoja latvijskih oružanih snaga i značajno ulaganje u jačanje naših obrambenih sposobnosti", rekao je Vējonis. "Zbog financijske štednje, mehanizacija pješačke brigade odgađana je predugo, sada je tome kraj ovom nabavom.

http://www.defender.hr/europa-i-rusi...pna-vozila.php

S time povezano:

MODERNIZACIJA BRITANSKIH WARRIORA



Dostava prvih moderniziranih Warriora očekuje se tijekom 2018., a WCSP programom bilo bi obuhvaćeno 643 vozila od ukupno 789 kupljenih od 1987. - 1995. Obnovljenim Warriorima produžio bi se životni vijek do 2035.

Foto: Lockheed Martin


Lockheed Martin UK je krajem siječnja ministarstvu obrane Ujedinjenog Kraljevstva predao završnu tehničku dokumentaciju na temelju koje će se realizirati projekt remonta i modernizacije borbenih oklopnih vozila Warrior. Ugovor je sklopljen još u listopadu 2011., njegova se vrijednost procjenjuje na oko 642 milijuna britanskih funti, dio je projekta modernizacije koji je pokrenut u sklopu programa WCSP (Warrior Capability Sustainment Programme). Lockheed Martin UK se obvezuje na dostavu prvog prototipa tijekom 2014., s kojim bi se do kraja 2016. provodila serija terenskih ispitivanja. WCSP program remonta i modernizacije sastoji se od četiri modula, s kojima će biti obuhvaćene različite inačice Warriora. WFLIP (Warrior Fightability Lethality Improvement Programme) modulom bit će ubuhvaćeni ugradnja nove kupole, ugradnja novog paketa elektrooptičkih senzora te ugradnja novog automatskog topa (razmatraju se dva topa, oba kalibra 40 mm). WMPS (Warrior Modular Protection System) donosi suvremeniju modularnu zaštitu tijela i kupole oklopnjaka koja se može lakše prilagođavati različitim zadaćama. WEEA (Warrior Enhanced Electronic Architecture) modul donosi punu integraciju nove elektronike te novu komunikacijsku opremu. Zadnjim ABSV (Armoured Battlefield Support Vehicle) modulom bio bi obuhvaćen dio Warriora, koji bi služili kao višenamjenska logistička vozila, odnosno kao potpora oko izvlačenja i održavanja Warriora.

I. SKENDEROVIĆ




http://www.hrvatski-vojnik.hr/
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:13   #31
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Šta ovo svjetli na marincima ? Jel to i u borbenim uvjetima nose LEDice ?
Svijetleći štapići. Moguće, postoje razne lampe koje se mogu montirati na kacige poput ovih.
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Latvijski ministar obrane Raimonds Vejonis i britanski državni tajnik za obranu Philip Hammond potpisali su pismo namjere oko nabave 120 borbenih vozila za oko 95,7 milijuna USD.
Dobar deal. Jesu li poznati točni modeli i količine? FV 510, 511 itd...
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 22:33   #32
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Dobar deal. Jesu li poznati točni modeli i količine? FV 510, 511 itd...
Što sam znao to sam napisao...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 18:47   #33
Bespilotna letjelica Watchkeeper, kojih je 54 nabavljeno za britansku vojsku, je napokon, nakon 3 godine ( ! ) testiranja, dobila odobrenje za korištenje.


https://www.gov.uk/government/news/a...eye-in-the-sky

Što reći nego- bilo je i vrijeme.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 05.03.2014. at 18:48. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:53   #34
RN se priprema za veliku NATO-vu vježbu u protupodmorničkoj borbi koja će se održati u lipnju pod nazivom Deep Blue gdje će isprobati modernizirane Merline Mk2, koji će biti smješteni na nosaču helikoptera HMS Illustrious. Vježba će se odvijati na području Zapadnih prilaza i bit će najveća tog tipa od Hladnog rata.



http://www.royalnavy.mod.uk/News-and...arine-Exercise
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:17   #35
Okej za vježbu al slika je vrhunska. Merlin zbilja izgleda moćno u ovakvoj borbenoj varijanti. S obzirom na svoje godište, veličinu (performanse) i taj pogolemi radar ispod usudio bih se računati s time da je to najsposobniji (možda i najskuplji) ASW/MPA helikopter danas.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:50   #36
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Okej za vježbu al slika je vrhunska. Merlin zbilja izgleda moćno u ovakvoj borbenoj varijanti. S obzirom na svoje godište, veličinu (performanse) i taj pogolemi radar ispod usudio bih se računati s time da je to najsposobniji (možda i najskuplji) ASW/MPA helikopter danas.

Da, zbilja je super slika, zato sam je i stavio.

Slažem se da bi to trebao biti najbolji ( po meni i sigurno najskuplji ) ASW/MPA helikopter danas.

Evo još jedna lijepa slika:

__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:20   #37
Potpisan ugovor vrijedan 20 mil. funta za nabavku opreme za 3 nova OPV koja će se krajem ove godine početi raditi za RN.
Evo shema kako će izgledati, u osnovi unaprijeđena verzija sadašnje River/Clyde klase:

https://assets.digital.cabinet-offic...ncement_1g.jpg

https://www.gov.uk/government/news/2...yal-navy-ships

Još samo da dogodine odluče da će oni nadopuniti ( a ne zamijeniti ) River klasu i sve super.
MADA, velika zamjerka- nemaju hangar...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje Hollow Point : 26.03.2014. at 02:18.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:25   #38
RAF će, kao dio NATO-ve operacije, slati svoje E-3 Sentry AWACS-e da nadziru situaciju oko Ukrajine i Krima tako da će letjeti iznad Poljske i Rumunjske

http://ukdefencejournal.org.uk/ukrai...astern-europe/
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 21:10   #39
Zašto je problem da opv te veličine nema hangar? ako će se temeljiti na BAEovom amazonas klasi za brazil, a čini se da bi to mogli biti ti gabariti, onda ne vidim da je to neki minus na brodu od 80-90 metara 1500-2000 tona istisnine. Pogotovo za zadaće kakve takvi brodovi obavljaju. Jest vanobalni, ali neće bome patrolirati baš stotinama km od obale.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 14:38   #40
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Zašto je problem da opv te veličine nema hangar? ako će se temeljiti na BAEovom amazonas klasi za brazil, a čini se da bi to mogli biti ti gabariti, onda ne vidim da je to neki minus na brodu od 80-90 metara 1500-2000 tona istisnine. Pogotovo za zadaće kakve takvi brodovi obavljaju. Jest vanobalni, ali neće bome patrolirati baš stotinama km od obale.
Pa mislim da ti je jasno kako posjedovanje helikoptera na ophodnom brodu dosta povećava njegovu učinkovitost u misijama nadzora, od borbe protiv švercera droge u brzim čamcima do pirata, a i za nadzor ribarenja nije loše, kao i za SAR misije...

Mislim, to je već respektabilna veličina broda, tu bi se bez problema trebalo i moralo ( po mom mišljenju ) moći staviti nekakav hangar za manji/srednji helikopter. S druge strane, ove njihove budalaštine o tome da ta platforma mora moći primiti Merlina, to mi je totalna glupost. Nešto tipa traženje kruha vrh pogače...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.