Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Čipiranje - da ili ne?
NE - iz etičkih razloga 6 8.33%
NE - iz vjerskih razloga 7 9.72%
NE - zbog mogućih manipulacija 13 18.06%
NE - čipiranje je monstruozno 22 30.56%
DA - čipiranje je super 14 19.44%
DA - samo djeca 2 2.78%
DA - samo životinje 8 11.11%
Glasovatelji: 72. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 21:19   #1
Čipiranje

Obavezno mikročipiranje - da ili ne?

Prije bi ova tema vjerovatno našla mjesta na podforumu alternativa, ali eto, sve glasnije i iz sve više izvora saznajemo da nam taj postupak ne gine - u bližoj ili u ne tako dalekoj budućnosti.
Već danas je obavezno čipiranje pasa i drugih životinja, vjerovatno je i čovjek na redu.


Međutim, velika većina vjernika u ovoj nakani prepoznaje upozorenje iz Otkrivenja: " Ona postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo, i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.."(Otk.13:16-17)

Po tumačenju većine vjernika, primiti žig Zvijeri (čipirati se) jeste pokloniti se Zvijeri - kontra Boga.
Vidimo i rezultat neprihvaćanja tog žiga: Niti će se moći kupovati/prodavati, vjerovatno bi bez čipa ostali i bez zdrastvene zaštite, lijekova, itd...faktički bi svi neprimatelji ostali bez ikakvih prava. Veliki broj ljudi bi tako ostalo s druge strane zakona, pa njihova djeca i školovanje, itd...
Može biti da čipiranje nije isto što je i "žig Zvijeri" ali puno vjernika (i ja sam) nikad ne bi pristali na takvo što.

Ima vjerovatno i onih koji nisu vjernici, a opet im se ne sviđa takva ideja gdje bi svaki pojedinac bio pod punom kontrolom vlasti. Da o mogućim zloupotrebama i ne govorim...


Želio bih da raspravljamo o toj temi iz više aspekata, ne samo vjerskog.
U USA je mašinerija već pokrenuta:
http://balkanvoice.com/kultura/item/...-i-zivi-u-meni
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson

Zadnje uređivanje Meadow : 04.07.2014. at 12:31. Reason: edit teksta
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 14:20   #2
Prijedlog za čipiranje i u Austriji:
http://www.oe24.at/oesterreich/polit...cher/149160124
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 14:32   #3
O najavljenom čipiranju novorođenčadi za HRT govori Ivana Gregorić.

http://www.youtube.com/watch?v=nG5NnCLB-x8
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:24   #4
Ovisi gde ce cipove praviti.
Jedna velika fabrika cipova u Hrvatskoj bi donela dosta radnih mesta.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:46   #5
Možda bi još polji prijedog bio pretvaranje običnih ljudi u zombije, koji bi bili radilice, nebi im trebalo bolovanje, grijanje, pauza... radili bi za svoje gazde, ne bi bili u stresu, ne bi se bunili...

Ljudim se obeća nekakav red, borba protiv korupcije, a vidimo nakanadno, da je to sve bilo usmjereno prema onim najslabijima, a da korupcije nikad manje, odnosno razlike između bogatih i siromašnih nikad veće.

Primitivno čipiranje je i fiskalizacija, internet, GPS... sve se to na neki način koristi za kontrolu puka, kako bi bogatiji bili još bogatiji.

Tako i ovo čipiranje, što se više usavrši, to će oni na dnu biti više kontrolirani u korist ovih na vrhu hranidbenog lanca.

Prije je kumica mogla malo blitve prošvercat i za svog unuka, danas brisel i to poždere!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:55   #6
Interesira me mišljenje i vjernika Muslimana o eventualnom čipiranju.
Ima li u Ku'ranu nešto o tome?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:36   #7
sivko, nešto ne može ovaj tvoj link, ne znam je li samo meni. Staviti ću jedan za svaki slučaj.

Da citiram šta sam jednom pročitao o ovome:
" Riječ je o čipu sa vašim osobnim podatcima s pomoću kojeg će vladajući znati što mislite, što osjećate, o čemu maštate, što sanjate....... to je diranje u vaš život, vašu osobnu intimu, to je diranje u vašu slobodu razmišljanja koju imate kao čovjek. Kada bi vam jednom stavili taj čip, vi bi morali paziti što i kako razmišljate, jer bi to mogli iskoristiti protiv vas, s pomoću tog čipa bi znali kojeg ste političkog opredjeljenja, i znali bi dali ste prijetnja za njih, tj. za vladu. Ako se to uvede u zakon, a vi slučajno ne dopustite da primite čip, postat će te izolirani,napr. - nećete se moći lječiti bez toga tj. taj čip će vam biti kao današnja napr. zdravstvena markica. Bez toga čipa jednostavno nećete moći ništa raditi, niti dobiti posao, tako da će te na kraju ipak biti prisiljeni, primorani da to učinite. "

link, link2

Sada, da upitam ako Bog i postoji, zašto bi nam dao ovakvu situaciju u kojoj ne možemo birati? Ponavljam - ne možemo. Znači, postavili su nam uvijete, naravno, nećemo moći ni kupovati, ni raditi, ni jesti, ni zarađivati, bez njega. Znači, svi će to morati učiniti. Kažete, Bog nam je dao slobodu, a ja te slobode nigdje ne vidim.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:09   #8
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Kažete, Bog nam je dao slobodu, a ja te slobode nigdje ne vidim.
Dao i uskratio jer ako si uzmemo slobodu idemo ravno u pakao.
Ako slobodu zamijenimo neslobodom poslušnosti, poniznosti u sljedbovanju, neslobodni i vođeni idemo drito u raj.

Pitanje ljudske slobode i neslobode je vječno pitanje.
Kakva nam je sloboda dana kad smo ograničena bića, na koja pak djeluju niz faktora počev od naših gena, kulture, obrazovanja, psihe...?

Čipovi ili ne; kontrola pučanstva odavno je već tu i traje jako dugo skoro koliko i civlizacije.
Započelo se to religijom.
Za razliku od nje viskokotehnološka čuda mogu nametnuti više neslobode u ime neke slobode.
Neživi bili i ne vidjeli to...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:09   #9
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
sivko, nešto ne može ovaj tvoj link, ne znam je li samo meni. Staviti ću jedan za svaki slučaj.
Čudno, taj link je dosad radio...
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
sivko, nešto ne može ovaj tvoj link, ne znam je li samo meni. Staviti ću jedan za svaki slučaj.

Da citiram šta sam jednom pročitao o ovome:
" Riječ je o čipu sa vašim osobnim podatcima s pomoću kojeg će vladajući znati što mislite, što osjećate, o čemu maštate, što sanjate....... to je diranje u vaš život, vašu osobnu intimu, to je diranje u vašu slobodu razmišljanja koju imate kao čovjek. Kada bi vam jednom stavili taj čip, vi bi morali paziti što i kako razmišljate, jer bi to mogli iskoristiti protiv vas, s pomoću tog čipa bi znali kojeg ste političkog opredjeljenja, i znali bi dali ste prijetnja za njih, tj. za vladu. Ako se to uvede u zakon, a vi slučajno ne dopustite da primite čip, postat će te izolirani,napr. - nećete se moći lječiti bez toga tj. taj čip će vam biti kao današnja napr. zdravstvena markica. Bez toga čipa jednostavno nećete moći ništa raditi, niti dobiti posao, tako da će te na kraju ipak biti prisiljeni, primorani da to učinite. "
Upravo ovo boldano.
Faktički, svi oni koji odbiju čip će ostati bez ikakvih prava.
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Sada, da upitam ako Bog i postoji, zašto bi nam dao ovakvu situaciju u kojoj ne možemo birati? Ponavljam - ne možemo. Znači, postavili su nam uvijete, naravno, nećemo moći ni kupovati, ni raditi, ni jesti, ni zarađivati, bez njega. Znači, svi će to morati učiniti. Kažete, Bog nam je dao slobodu, a ja te slobode nigdje ne vidim.
Možemo uvijek birati..Upravo o tome piše u Otkrivenju:

1I vidjeh: iz mora Zvijer izlazi sa deset rogova i sedam glava; na rogovima joj deset kruna, na glavama bogohulna imena. 2Ta Zvijer što je vidjeh bijaše nalik na leoparda, noge joj kao medvjeđe, usta kao usta lavlja. Zmaj joj dade svoju silu i prijestolje i vlast veliku. 3Jedna joj glava bijaše kao na smrt zaklana, ali joj se smrtna rana zaliječila. Sva se zemlja, začuđena, zanijela za Zvijeri 4i svi se pokloniše Zmaju koji dade takvu vlast Zvijeri. Pokloniše se i Zvijeri govoreći: "Tko je kao Zvijer! Tko bi smio ratovati s njom?" 5I dana su joj usta da govori drskosti i hule i dana joj je vlast da to čini četrdeset i dva mjeseca. 6I ona otvori usta da huli Boga, da huli ime njegovo, njegov Šator i nebesnike. 7I dano joj je da se zarati sa svecima i da ih pobijedi. Dana joj je vlast nad svakim plemenom i pukom i jezikom i narodom: 8da joj se poklone svi pozemljari, oni kojima ime nije zapisano u knjizi života zaklanog Jaganjca, od postanka svijeta. 9Tko ima uho, nek posluša! 10Je li tko za progonstvo, u progonstvo će ići! Je li tko za mač, da bude pogubljen, mačem će biti pogubljen! U tom je postojanost i vjera svetih. 11I vidjeh: druga jedna Zvijer uzlazi iz zemlje, ima dva roga poput jaganjca, a govori kao Zmaj. 12Vrši svu vlast one prve Zvijeri, u njenoj nazočnosti. Prisiljava zemlju i sve pozemljare da se poklone prvoj Zvijeri kojoj ono zacijeli smrtna rana. 13Čini znamenja velika: i oganj spušta s neba na zemlju naočigled ljudi. 14Tako zavodi pozemljare znamenjima koja joj je dano činiti u nazočnosti Zvijeri: svjetuje pozemljarima da načine kip Zvijeri koja bijaše udarena mačem, ali preživje. 15I dano joj je udahnuti život kipu Zvijeri te kip Zvijeri progovori i poubija sve koji se god ne klanjaju kipu Zvijeri. 16Ona postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo, 17i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina. 18U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest. (Otkrivenje, 13. poglavlje)

Dakle, svima je data mogućnost da se odluči: hoće li se pokloniti Zvijeri (i da primi njegov žig) ili ne. Biblijski tekst ističe da "Je li tko za progonstvo, u progonstvo će ići! Je li tko za mač, da bude pogubljen, mačem će biti pogubljen! U tom je postojanost i vjera svetih."

Mislim da će biti mnoštvo onih koji će radije odabrati "progonstvo i mač" nego čipiranje.

Svjestan sam da će se sad javiti raznorazni naprednjaci koji će ovakvo mišljenje popljuvati, ali sam isto tako svjestan da nas ima mnoštvo širom svijeta koji ovo ozbiljno shvaćamo,i spremni smo snositi konzekvence.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:10   #10
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Mislim da će biti mnoštvo onih koji će radije odabrati "progonstvo i mač" nego čipiranje.
Netočno. Ne poznaješ psihologiju mase.
Rijetki će se suprostaviti a onda opet dobiti čipi-čip, nasilu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:21   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Netočno. Ne poznaješ psihologiju mase.
Rijetki će se suprostaviti a onda opet dobiti čipi-čip, nasilu.
Tu si u pravu, mnogi će galamiti pa se povinovati...
A ono, da na silu da me netko čipira, baš ne bu išlo...
E sad, neovisno o (ne)vjerskom ubeđenju bilo koga: ako bi se išlo na nasilno čipiranje - ako bi to ljudi bez otpora prihvatili onda nisu više niti slobodni niti imaju svoju volju. Sumrak civilizacije.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:33   #12
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Tu si u pravu, mnogi će galamiti pa se povinovati...
A ono, da na silu da me netko čipira, baš ne bu išlo...
E sad, neovisno o (ne)vjerskom ubeđenju bilo koga: ako bi se išlo na nasilno čipiranje - ako bi to ljudi bez otpora prihvatili onda nisu više niti slobodni niti imaju svoju volju. Sumrak civilizacije.
Bude išlo jer bez čipsa nećeš moći ništa. Morat ćeš ga provući na svakoj blagajni, na svakom rampi, na svakim vratima, kod zubara, kod vulkanizera kod noćne dame....
(o čitačima dlanova u budućnosti sam pisala na svojoj stranici Nemruthovo svratište)

Ne vidim potrebu za tolikom čuđenjem i skanjivanjem; naime kreditne kartice, mobiteli, GPs ovi i slična tehnologija zapravo govori sve o nama na način da mi ne izabiremo to da drugi znaju gdje se krećemo, što kupujemo i gdje trošimo vrijeme.
To se već čini jer tehnologija za nadzor postoji i djeluje već decenijama.

Čip će samo ujedinit sve podatke na jednom mjestu počev od tvoje krvne slike do mjesta gdje se nalaziš, financija i slično.

Pitanje volje je druga stvar svi bi ionako htjeli da je po njihovoj volji a sukob volje je sraz u kojem deblji kraj izvlaći najslabiji.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:35   #13
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Da citiram šta sam jednom pročitao o ovome:
" Riječ je o čipu sa vašim osobnim podatcima s pomoću kojeg će vladajući znati što mislite, što osjećate, o čemu maštate, što sanjate....... to je diranje u vaš život, vašu osobnu intimu, to je diranje u vašu slobodu razmišljanja koju imate kao čovjek. Kada bi vam jednom stavili taj čip, vi bi morali paziti što i kako razmišljate, jer bi to mogli iskoristiti protiv vas, s pomoću tog čipa bi znali kojeg ste političkog opredjeljenja, i znali bi dali ste prijetnja za njih, tj. za vladu. Ako se to uvede u zakon, a vi slučajno ne dopustite da primite čip, postat će te izolirani,napr. - nećete se moći lječiti bez toga tj. taj čip će vam biti kao današnja napr. zdravstvena markica. Bez toga čipa jednostavno nećete moći ništa raditi, niti dobiti posao, tako da će te na kraju ipak biti prisiljeni, primorani da to učinite. "

link, link2
Otkud im mogućnost "čitanja" misli?
Čip je izum čovjeka = čovjek nije sposoban čitati tuđe misli ali će zato izumiti čip koji će to biti u stanju?

No koment od njihovih zastrašujućih ideja, sotonina posla ni više ni manje.
Te projekcije će biti ustvari izazvane izvana, što znači da će i sudstvo imat pune ruke posla jer će se podizat optužbe na optužbe a zakletva na sudu neće imat smisla jer će sudac ionak moć čitat misli optuženika.

Baš kako piše na novinskoj stranici:
"Hat Gast - taj je sigurno studirao kod Mengelea!"

Postoji nešto što bi im lako moglo pomoći u ludoj zamisli. Naime, privoljit ljude s vremenom a osim ponuđenih "pozitivnih" opcija pričekat će i da ljudi postanu depresivniji nego ikada. Jer kada je čovjek u depresiji postaje mu svejedno što se s njim događa jednako kako i što se događa oko njega. I to je trenutak za akciju.
Izgleda ih ne brine što bi to mogao biti povod za generalan pad globalnog nataliteta tj. djeca bi se u budućnosti mogla rađati samo "slučajno".

etc.,etc. od sveg i svačeg što jedan monstruozan čip može povuć za sobom....
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:59   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bude išlo jer bez čipsa nećeš moći ništa. Morat ćeš ga provući na svakoj blagajni, na svakom rampi, na svakim vratima, kod zubara, kod vulkanizera kod noćne dame....
(o čitačima dlanova u budućnosti sam pisala na svojoj stranici Nemruthovo svratište)

Ne vidim potrebu za tolikom čuđenjem i skanjivanjem; naime kreditne kartice, mobiteli, GPs ovi i slična tehnologija zapravo govori sve o nama na način da mi ne izabiremo to da drugi znaju gdje se krećemo, što kupujemo i gdje trošimo vrijeme.
To se već čini jer tehnologija za nadzor postoji i djeluje već decenijama.

Čip će samo ujedinit sve podatke na jednom mjestu počev od tvoje krvne slike do mjesta gdje se nalaziš, financija i slično.

Pitanje volje je druga stvar svi bi ionako htjeli da je po njihovoj volji a sukob volje je sraz u kojem deblji kraj izvlaći najslabiji.
Sve jato kužim što ti pišeš, ali ti velim da ima dosta onih koji će ipak odbiti takvo što.
Vjerska komponenta bi tu igrala veliku ulogu. pogledaj primjerice Jehovine svjedoke: koliko njih je radije umrlo nego da su pristali na transfuziju...Ovo ti je slično, samo pomnoženo sa 10,100,1000,10000....

I ne vjerujem baš da bi nametanje čipiranja prošlo u svim zemljama/ili da ne bi bilo ozbiljnih otpora.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:01   #15
Sve ove priče o magičnim čipovima koji kontroliraju misli i ponašanje putem registriranja istih, pa čak i snova, su takva bezumna besmislica da se ponekad jednostavno čini da nema ni smisla u detaljnu kritiku ulaziti.

Tehnike kontrole stanovništva su dovoljno uznapredovale da takve fantazije budu doista izlišne, a da ne spominjemo da nema nikakve znanstvene osnove (ali opet, znanost je jedna velika zavjera, zar ne?) za funkcioniranje nečeg takvog. Čip koji registrira snove, baš bih volio vidjeti opširnu prezentaciju znanstvenih temelja takvog izuma.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:24   #16
ok, ajmo zasad da ostanemo na tome što sa sigurnošću možemo reći o mogućnostima čipova: sadržavanje osobnih podataka - koji bi se koristilo u raznorazne "korisne" svrhe.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson

Zadnje uređivanje sivko5 : 04.07.2014. at 19:36.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 19:24   #17
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Sve ove priče o magičnim čipovima koji kontroliraju misli i ponašanje putem registriranja istih, pa čak i snova, su takva bezumna besmislica da se ponekad jednostavno čini da nema ni smisla u detaljnu kritiku ulaziti.

Tehnike kontrole stanovništva su dovoljno uznapredovale da takve fantazije budu doista izlišne, a da ne spominjemo da nema nikakve znanstvene osnove (ali opet, znanost je jedna velika zavjera, zar ne?) za funkcioniranje nečeg takvog. Čip koji registrira snove, baš bih volio vidjeti opširnu prezentaciju znanstvenih temelja takvog izuma.
Zapravo se radi o experimentima nad ljudima u svrhu još bolje pokornosti čovjeka nad čovjekom (jedan od njih hoće glumit boga)

Experimente ne voli niko osim ono malo friki-čudaka u kvazi laboratorijima. Pih im experimenti, nek ih izvađaju na sebi ak im se tolko dopadaju. Premda, kladim se da nijedan od ludih dr.znanstvenika-političara (piše u onim novinama da je taj nazovidr.ustvari političar) ne bi ugradio čip u svoje uvo il pod kožu, a nit bi ugradio svojoj djeci doma. Ne, ni Mengele nije prišivavao ljudska tijela jedna na druga kod sebe doma i na svojoj femli. Mengele je izbjego pokuse na svojim članovima familije al je zato prešao na one koje je smatrao manje vrijednima. Isto tako i ovaj politikant iz novina, očito je da ljude smatra manje vrijednima od samog sebe (!).

Kad kažem da luđaci slobodno šeću zemljom, onda me niko ne razumije očem pričam. Ko će tu kom dokaz mentalnu bolest jer ne postoji takav test = nisu ga još izumili, al zato poludjeli ljudi izmišljaju sve luđe i luđe stvari. A to je momenat da se čovjek zapita tko nad njima zapravo vlada, ne vlada li onaj iz "sjene" - Sotona.

Tehnike kontrole stanovništva su i preko modernih žarulja, skontrolirat će sve ljude i ak kasniš npr.sa mjesečnom uplatnicom struje, ukinuće ti struju a da ti nisu ni pokucali na vrata jer imaš doma samo jednu žarulju sa čipom i preko nje ti na daljinu otkantaju struju u kući. I to ti je to a ti se posle žali.
Premda, niš je to sve naspram onog kaj slijedi, ljudi su puno naivni, prvo su dobili kompjutere, zaigrali se ko mala djeca a dok se igraju opće ne kuže da su promatrani sastrane, da im je poharan račun u banci, da im ukrali identifikaciju, i da ne nabrajam dalje.

Super je izum tehnologije, kaj ne da je. Opširnu prezentaciju ćeš vidjeti u svoje vrijeme no računaj si da čak ni onda neće biti opširna dometom da o njoj znaš sve što trebaš. Jer ukoliko bi znao možda bi se pobunio a očito je da nazoviizumitelji ne žele revolucije po ulicama.

____
Sivko, izvrsna ti je tema. I za vjernike i za one koji to nisu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:08   #18
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zapravo se radi o experimentima nad ljudima u svrhu još bolje pokornosti čovjeka nad čovjekom (jedan od njih hoće glumit boga)
Kojim eksperimentima?

Ajmo, da vidimo reportaže o eksperimentima s čiipiranjem.
Ovo smeće s dnevno.hr je zavjerašenje oko jednog prijedloga koji ima sasvim drugu svrhu od one koje mu se imputira (praktičnost koncentracije svih medicinski relevantnih podataka na lako "čitljivom" mjestu). Pitanje ovdje za ljude koji su zabrinuti oko državne kontrole jest je li moguće GPS tracker uključiti u ovu tehnologiju, putem koje bi državnim organima fizička lokacija svakog pojedinca bila dostupna u svakom trenu. No, to je posve nepotrebno i besmisleno iz perspektive svrhe kojoj bi ti medicinski čipovi služili. I bilo bi vrlo lako za otkriti.

I takve ideje koje su fokusirane na racionalno-kritičko promišljanje državne sile i prisile, te nadzora nad ljudima, se totalno izvrću i izvrgavaju ruglu putem tih pričica o zavjerašenju. Pa bih eto si možda i uzeo tu slobodu da zaključim da su zavjeraši zapravo dvostruki agenti, plaćenici države koji svojim apsurdnim idejama deliegitimiraju bilo kakvu kritiku državnog sigurnosnog i nadzornog aparata.

Quote:
Experimente ne voli niko osim ono malo friki-čudaka u kvazi laboratorijima.
Što uopće reći na ovako zapanjujuće bezumnu izjavu?

Ja jako volim eksperimente. Oni omogućuju spoznaju našeg svijeta, kao što i omogućuju uspješno manipuliranje istim u čovjekovu korist. Mislim da bi najkonzistentniji praktični stav vas vjernika koji ste protiv znanosti bio da odete živjeti u pećine.

Naravno, ovo što kažem o eksperimentima podrazumijeva rigorozne etičke standarde, koji ionako postoje u znanstvenoj zajednici.


Quote:
Kad kažem da luđaci slobodno šeću zemljom, onda me niko ne razumije očem pričam.
Ne čudim se. Vjerojatno je mnogo toga o čemu pričaš po sebi nerazumljivo i besmisleno.

Quote:
Ko će tu kom dokaz mentalnu bolest jer ne postoji takav test = nisu ga još izumili,
Znači, nisu izumili dijagnostičke aparate i tstove za mentalne bolesti.

Moram se hitno javiti frendici koja se bavi kliničkom psihologijom. Pa ona je provela cijelo obrazovanje i sad evo dio radnog vijeka u jako jako teškoj zabludi.

Quote:
Tehnike kontrole stanovništva su i preko modernih žarulja


Nego, sve se razumniji čini moj prijedlog o neo-gnostičkim kršćšanskim sektama po pećinama Hrvatske. I svijeta. Možda ni ne neo-gnostičkim, može neki quack čudni oblik katoličanstva.


Nakon ovog mislim da nema razloga da idem dalje kroz post.

EDIT: e da, nešto iz ovog dnevno.hr članka.

Lijepo se spominje da je taj austrijski politikant dužnosnik neoliberalne stranke. I onda slijedi ovaj navod:

J
Quote:
edan od razloga njegove primjene, smatra g. Franz, enormno je smanjenje liječničke dokumentacije i prateće administracije.
U čemu je sva tajna tog famoznog čipiranja; nikakav znak zvijeri, nikakva globalna zavjera demonskih anti-kršćanskih elita, već ekonomska mudrost akademske ortodoksije i političkih zastupnika kapitala - reži troškove a troškovi su radnici. Smanjenje troškova je dobro sredstvo za povećanje profita.

Da se vratim na onu ideju o zavjerašima kao dvostrukim agentima?
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:54   #19
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Sve ove priče o magičnim čipovima koji kontroliraju misli i ponašanje putem registriranja istih, pa čak i snova, su takva bezumna besmislica da se ponekad jednostavno čini da nema ni smisla u detaljnu kritiku ulaziti.
Da. To su najsmješnije teorije zavjera na samom rubu blaga oblika paranoje ("truju nas neobeleženim avojonima", "nasilno će od četvrtka čipirati svu novorođenu djecu").

Quote:
Tehnike kontrole stanovništva su dovoljno uznapredovale da takve fantazije budu doista izlišne, a da ne spominjemo da nema nikakve znanstvene osnove (ali opet, znanost je jedna velika zavjera, zar ne?) za funkcioniranje nečeg takvog. Čip koji registrira snove, baš bih volio vidjeti opširnu prezentaciju znanstvenih temelja takvog izuma.
Držim da se radi o infantilnoj preokupaciji sa svojom silnom važnosti, da se "svjetski moćnici i masoni" interesiraju upravo za mene i moje snove i moje misli.
"Ali meni ni moju djecu neće čipirati! Jer Isus je rekao da će to biti znak zvjeri po kojemu će se raspoznavati oni koji će biti šutirani u pakao od onih koji idu u raj!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:03   #20
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
I takve ideje koje su fokusirane na racionalno-kritičko promišljanje državne sile i prisile, te nadzora nad ljudima, se totalno izvrću i izvrgavaju ruglu putem tih pričica o zavjerašenju. Pa bih eto si možda i uzeo tu slobodu da zaključim da su zavjeraši zapravo dvostruki agenti, plaćenici države koji svojim apsurdnim idejama deliegitimiraju bilo kakvu kritiku državnog sigurnosnog i nadzornog aparata.
Dvostruka prijevara? lol

Ja ne bih išao tako daleko. Prognoziram rast tih teorija zavjera, pretežito iz desno-klerikalnih strana, tipa dnevno itd. jer su se koncentrirali na udar prema lijevoj vladi, svim sredstvima, otkako je onaj jezuit proglasio da "katolička Crkva sprema novu Oluju". Manipulacijom emocija mogu dobiti veliku podršku od ustrašene mase neupućenih. Tako je oduvijek bilo, i Crkva zna kako će obraniti svoje interese.
Nije slučajno da su glavni promotori tih zavjera (protiv cijeljenja, "čipiranje", spolni odgoj, davanje većih prava manjinama, pristupanje sekularnim Euro-integracijama i NATO-u, znanost, evolucija), sve što ih žulja i žele nazad.
Krizna vremena su idealna za to.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.