Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2015., 23:28   #41
Nekad je grand vitara bila top model. A ne samo da ova nije grand, već su ju i pozicionirali niže od prethodne. A jimny je model star 17 godina, CO2 je u nebesima, tko zna kada je osnovna cijena zadnje mijenjana i kako, tko zna koliko su stari ti jimnyji koji su kod naših dilera...
Lyman is offline  
Old 22.03.2015., 23:39   #42
ovo je ispod grand vitare i bila je vitara xl7! koja je cak dolazila i na nase trziste zaobilaznim putevima... ovo je "mali pimpek" od grand vitare koja je imala stalni pogon na sva cetiri i rediktor...
badrix is offline  
Old 22.03.2015., 23:39   #43
bila je danas izlozena u West Gateu,cak se moglo i sjest unutra
bio je model sa touchscreenom,koznim volanom i slicno
solidna je iznutra,ali plastika je poprilicno tvrda,kao u autima nize klase
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Old 22.03.2015., 23:48   #44
Tu jedino sjediš visoko i ništa više! imaš puno boljih auta za novce!
quo vadis is offline  
Old 23.03.2015., 07:05   #45
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
Tu jedino sjediš visoko i ništa više! imaš puno boljih auta za novce!
Molim navedi par primjera, mene zanima takav tip auta.
B-118 is offline  
Old 23.03.2015., 09:11   #46
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Molim navedi par primjera, mene zanima takav tip auta.
Bez sumnje nešto tipa BMW petica stara 5 godina ili novi Polo.
Gazda is offline  
Old 23.03.2015., 09:24   #47
Vidio sam je u Italiji uživo, meni je korak unazad u odnosu na prošli model. Kao da je manja.. Uglavnom uživo bezveze
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Old 23.03.2015., 10:03   #48
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Bez sumnje nešto tipa BMW petica stara 5 godina ili novi Polo.
LOOOL
Taj tip auta i BMW 5 i Polo...jos 5 godina...? Ma ti se salis zar ne?
Auti su danas radeni da sve funkcionira malo duze od garancije.
BMW 5 star 5 godina? Koliko ti kostaju samo gume za auto (koje ces morati odmah mijenjati) a ne daj boze da ti krepa nesto vise od brisaca...
Odrzavanje SKUPO otprilike kao igranje igre na srecu.

Polo?
ŠROT zadnji bio. Novi model moze biti samo gori od prosloga.

Jos uvijek razmisljamo kao balkanci...

Moj savjet... ako je cijena u pitanju... KAKTUS, NOTE, QUASKAI, i slicno.
Ovisi gdje je namjera ustedjeti tj sta su kriteriji za kupnju auta.

...ili mozda kakav HONDA i HUNDAY rabljeni par godina iz neke EU sjeverne clanice.
Angelbyu is offline  
Old 23.03.2015., 10:37   #49
Upali detektor za ironiju. Naravno da je pametnije kupiti Vitaru od ova dva.
Gazda is offline  
Old 23.03.2015., 11:57   #50
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Upali detektor za ironiju. Naravno da je pametnije kupiti Vitaru od ova dva.
Onda stavis SMAJLIJA pa ce lampica zasvjetlit, a bez takvog znaka... procitao i zakljucio od kuda si.
Angelbyu is offline  
Old 23.03.2015., 13:01   #51
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
LOOOL
Taj tip auta i BMW 5 i Polo...jos 5 godina...? Ma ti se salis zar ne?
Auti su danas radeni da sve funkcionira malo duze od garancije.
BMW 5 star 5 godina? Koliko ti kostaju samo gume za auto (koje ces morati odmah mijenjati) a ne daj boze da ti krepa nesto vise od brisaca...
Odrzavanje SKUPO otprilike kao igranje igre na srecu.

Polo?
ŠROT zadnji bio. Novi model moze biti samo gori od prosloga.

Jos uvijek razmisljamo kao balkanci...

Moj savjet... ako je cijena u pitanju... KAKTUS, NOTE, QUASKAI, i slicno.
Ovisi gdje je namjera ustedjeti tj sta su kriteriji za kupnju auta.

...ili mozda kakav HONDA i HUNDAY rabljeni par godina iz neke EU sjeverne clanice.
E moj Sheldone
SubaruCRO is offline  
Old 01.04.2015., 11:34   #52
evo bio u suzukija u Splitu na testnu vožnju. Nakon vožnje imam samo pozitivne dojmove o Vitari. Prednji dio auta izgleda odlično dok je stražnji malo zaostaje, ali taman da umiri agresivne linije prednjeg dijela. U testnom autu je bio dizel, pogon all grip, najviša treća razina opreme. Ulazak u auto bez ključa, komforan ulazak na kožni sic sa strane crna glatka koža, sjedište i naslonjač brušena, na vrlo visokom nivou. Auto sa svojim dimenzijama kabine omogućava četvorici dvometraša da komodno idu i na duži put dok peti u sredini na stražnjoj klupi ima problema jer se sudaraju u ramenima, ali s nogama nije problem. Dizelaš sa 6 brzina odlično vuče, nije baš iz najnižih okretaja, treba mu da se digne na oko 2 000 okretaja, ali onda strašno povuče čak do 4 500 okretaja, a kad se stavi u sport mode kao da vuče i dalje iznad tih okretaja. Uglavnom na težinu auta oko 1300 kg plus dvojica u autu imam osjećaj da je po gradu vrlo moćan. Navigacija, kamera unatrag sve je to prisutno u ovoj opremi, zatim radar koji pazi na aute ispred sebe iznad 40km/h i upozorava na potrebu naglog kočenja, a navodno i sam koči u slučaju opasnosti, ali nisam probao. Prtljažnik bi mogao biti malo veći, ali i ovako je dovoljan za 3 velika kofera. Osjećaj zatvaranja vrata ima malo onaj limeni osjećaj koji bi mogao biti bolji, ali što je tu je. Plastika na armaturi je plastika i nije tapecirana nekakvim mekanim materijalom, ali čini mi se da je napravljeno da traje, a neće se ni oljuštiti kao kod nekih francuza.
Gume 17 cola sa alu felgama, impresivno izgledaju na autu. Udobnost je odlična, nije ko u passatu karavanu kojega imam priliku vozit, ali tu su negdje s obzirom na prelazak preko ležećih policajaca i rupa, a puno udobnije nego bmw 1 kojega imam isto priliku vozit iako ima dosta sličan direktan volan kao bmw, bar blizu tako da ko to voli - ima u vitari sporta.
Ovaj auto kao testni bi trebao koštat oko 175 000 kn.
Fali naslon za vozačevu desnu ruku, kažu da ide uz nadoplatu, dakle nije bio ni u ovoj najvišoj razini opreme. Straga bi volio da ima djeljivu klupu na 3 dijela, ali valjda to nije dostupno u ovoj cjenovnoj razini auta.
Ja zainteresiran, ali čekam iskustva prvih kupaca, nije mi hitno za kupovinu.
Volio bi probat i benzinca koji je bar 2000 eur jeftiniji, ali troši nešto više i ima 5 brzina, ako ima tko informaciju kolika je stvarna potrošnja benzinca na 2WD i na 4 WD pišite.
Automatik kažu da je zasad dostupan samo sa benzincem, a čitao sam negdje na stranim portalima da će dizel automatik bit dostupan nakon prve godine prodaje...
shakazulu is offline  
Old 01.04.2015., 11:51   #53
Quote:
shakazulu kaže: Pogledaj post
evo bio u suzukija u Splitu na testnu vožnju. Nakon vožnje imam samo pozitivne dojmove o Vitari. Prednji dio auta izgleda odlično dok je stražnji malo zaostaje, ali taman da umiri agresivne linije prednjeg dijela. U testnom autu je bio dizel, pogon all grip, najviša treća razina opreme. Ulazak u auto bez ključa, komforan ulazak na kožni sic sa strane crna glatka koža, sjedište i naslonjač brušena, na vrlo visokom nivou. Auto sa svojim dimenzijama kabine omogućava četvorici dvometraša da komodno idu i na duži put dok peti u sredini na stražnjoj klupi ima problema jer se sudaraju u ramenima, ali s nogama nije problem. Dizelaš sa 6 brzina odlično vuče, nije baš iz najnižih okretaja, treba mu da se digne na oko 2 000 okretaja, ali onda strašno povuče čak do 4 500 okretaja, a kad se stavi u sport mode kao da vuče i dalje iznad tih okretaja. Uglavnom na težinu auta oko 1300 kg plus dvojica u autu imam osjećaj da je po gradu vrlo moćan. Navigacija, kamera unatrag sve je to prisutno u ovoj opremi, zatim radar koji pazi na aute ispred sebe iznad 40km/h i upozorava na potrebu naglog kočenja, a navodno i sam koči u slučaju opasnosti, ali nisam probao. Prtljažnik bi mogao biti malo veći, ali i ovako je dovoljan za 3 velika kofera. Osjećaj zatvaranja vrata ima malo onaj limeni osjećaj koji bi mogao biti bolji, ali što je tu je. Plastika na armaturi je plastika i nije tapecirana nekakvim mekanim materijalom, ali čini mi se da je napravljeno da traje, a neće se ni oljuštiti kao kod nekih francuza.
Gume 17 cola sa alu felgama, impresivno izgledaju na autu. Udobnost je odlična, nije ko u passatu karavanu kojega imam priliku vozit, ali tu su negdje s obzirom na prelazak preko ležećih policajaca i rupa, a puno udobnije nego bmw 1 kojega imam isto priliku vozit iako ima dosta sličan direktan volan kao bmw, bar blizu tako da ko to voli - ima u vitari sporta.
Ovaj auto kao testni bi trebao koštat oko 175 000 kn.
Fali naslon za vozačevu desnu ruku, kažu da ide uz nadoplatu, dakle nije bio ni u ovoj najvišoj razini opreme. Straga bi volio da ima djeljivu klupu na 3 dijela, ali valjda to nije dostupno u ovoj cjenovnoj razini auta.
Ja zainteresiran, ali čekam iskustva prvih kupaca, nije mi hitno za kupovinu.
Volio bi probat i benzinca koji je bar 2000 eur jeftiniji, ali troši nešto više i ima 5 brzina, ako ima tko informaciju kolika je stvarna potrošnja benzinca na 2WD i na 4 WD pišite.
Automatik kažu da je zasad dostupan samo sa benzincem, a čitao sam negdje na stranim portalima da će dizel automatik bit dostupan nakon prve godine prodaje...
U ovom cjenovnom rangu se ne očekuje nekakav spektakl što se boldanog tiče, al brate to je toliko jadno da se uopće ne sjećam zadnjih 5-6 godina da je ikakvo prometalo s kojim sam bio u doticaju imalo toliko tanka, lagana vrata. Ovo je popriličan downgrade, ali vjerojatno ostalom normalnom pučanstvu to ne smeta.
Cijena je stvarno poštena, nema šta
DrAqua is offline  
Old 01.04.2015., 13:50   #54
kome treba takav auto, poviseni komapakt, sa osnovnim benzincem sasvim dovoljno i povoljno.. ovo je nesto kao prvi model nissana QQ sa osnovnim motorom..

da li ce suzuki uopce ponuditi neki veci SUV na trzistu od s-crossa? i sa reduktorom? ili potpuno odustaju od toga?


grand vitara i njezin izgled i pravi terenski pogon su bili najbolji spoj izmedu dva svijeta.. pravih terenaca i sminkerskih SUV-ova s kojima ne zapinjes na parkingu na rubnjak.
quo vadis is offline  
Old 01.04.2015., 14:02   #55
sad gledam cijene.. pa mi nista nije jasno.. pa nova vitara i sx4 krecu od iste cijene? jos je sx4 nesto jeftiniji... a veci model auta?! ostalo je sve isto! pa sta ce mi onda vitara kad mogu dobiti vise prostora i komocije za jos manju cijenu.

http://www.suzuki.hr/auto/modeli/nov...ra_cijene.html

http://www.suzuki.hr/auto/modeli/novi_sx4_cijene.html
quo vadis is offline  
Old 01.04.2015., 14:51   #56
Prodaja je vec naveliko krenula,i vjerovao ili ne,neki su otkazali S-Cross i kupili Vitaru.
Ja sam zainteresiran za 4wd benzinca.Prvi dojmovi (nisam vozio) su slijedeći:
instrumentna ploča djeluje jeftino, obje verzije koje sam vidio nisu imale sat na
centralnoj konzoli pa je i to detalj koji malo poružni.Ekran sa navigacijom nije baš najvidljiviji
na suncu.Vrata se teško zatvaraju (neovisno je li prozor podignut ili ne).
Klasika-ispušni lonac je prilično vidljiv iza.Plastike na prednjoj rešetki i branicima isto izgledaju
jeftino.
Prostora ima puno više u odnosu na prvi SX4,pogotovo straga za glavu,gepek pristojan.
S obzirom na relativno malu razliku u cijeni,S-Cross se doista čini kao povoljnija kupnja,
a budući da mi on nije baš vizualno nešto,možda odustanem od Suzukija i pričekam
Hyundai ix25 ili Mazdu CX-3.
lost in london is offline  
Old 01.04.2015., 14:57   #57
Felge od 17 cola meni izgledaju poprilično male na onakav izgled auta.
Dolaze sa Contijem Ecocontact 5.
lost in london is offline  
Old 01.04.2015., 23:28   #58
Jednom davno čitao da Hyundai ix25 neće na EU tržište. Mazda će vjerojatno biti dosta skuplja od Vitare. Meni je u toj klasi najsimpatičniji Renault Captur.
marlan is offline  
Old 02.04.2015., 07:37   #59
Vitara će biti cjenovno povoljnija u odnosu na sve druge marke,
ali ima konkurenta iz vlastite kuće,meni neshvatljiv potez.
Za Hyundai kolaju različite informacije,sve je moguće.
Captur je ok,ali mi treba pogon na sva 4.
Kako dizele ne vozim,cekam rasplet situacije u ovom segmentu,
inace bih vec uzeo ASX (4wd samo sa dizel motorom).

Pratim strana trzista i ljuti me kako npr. u Americi ili Japanu
imas Accord,Mazdu 3 ili ASX sa 4wd, a u Europi nista od toga.
lost in london is offline  
Old 02.04.2015., 10:06   #60
Quote:
lost in london kaže: Pogledaj post
Vitara će biti cjenovno povoljnija u odnosu na sve druge marke,
ali ima konkurenta iz vlastite kuće,meni neshvatljiv potez.
Za Hyundai kolaju različite informacije,sve je moguće.
Captur je ok,ali mi treba pogon na sva 4.
Kako dizele ne vozim,cekam rasplet situacije u ovom segmentu,
inace bih vec uzeo ASX (4wd samo sa dizel motorom).

Pratim strana trzista i ljuti me kako npr. u Americi ili Japanu
imas Accord,Mazdu 3 ili ASX sa 4wd, a u Europi nista od toga.
Pa imaš ASX 4WD za cca 182.000,00kn.

P.S. inače slažem se sa tobom da je teško naći 4WD u kompaktnoj klasi kod nas. Svojevremeno sam imao Citroan AX 4WD, iz uvoza naravno...
tomislav10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.