Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2015., 08:45   #81
Zarobljeno naoružanje Iz UAE u rukama Houtija. Čini mi se da su ono AT-4..
https://youtu.be/Mp6x7cQXNyU
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:00   #82
U međuvremenu su Hutiji izgubili Aden. Vehabijski zračni napadi očito daju rezultate.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:53   #83
Neznam zašto se postaju iste stvari i na podforumu "politika" i ovdje? Duplaju se iste stvari..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:17   #84
vidim da nema više komentara otkada su hutiji izgubili Aden.

Izgleda da su hutiji najbolje snage izgubili u Adenu i sada slijedi povlačenje pred provehabijskim snagama.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:53   #85
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
vidim da nema više komentara otkada su hutiji izgubili Aden.

Izgleda da su hutiji najbolje snage izgubili u Adenu i sada slijedi povlačenje pred provehabijskim snagama.
Nema više ni filmova di praše vehabije uz granicu.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:59   #86
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Nema više ni filmova di praše vehabije uz granicu.
Možda su vehabije naučile da AH-64 može pucati
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 13:38   #87
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Možda su vehabije naučile da AH-64 može pucati
možda. Možda da su ih navlačili na sjever dok pripremaju na jugu
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:11   #88
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
vidim da nema više komentara otkada su hutiji izgubili Aden.

Izgleda da su hutiji najbolje snage izgubili u Adenu i sada slijedi povlačenje pred provehabijskim snagama.
Ne trebaju se Huti boriti kad se ovi saudijci ubijaju međusobno. Saudijski avion pobio 12 svojih ljudi.
http://www.businessinsider.com/afp-c...ilitary-2015-7
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 12:05   #89
Malo o jemenskim Scudovima

http://english.yonhapnews.co.kr/news....html?5fc897c0
hajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:24   #90
BMP-3 u Jemenu

http://www.aljazeera.net/news/arabic...A8%D9%8A%D9%86
hajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:28   #91
Ne mogu se načuditi koliko drljave su sve arapske vojske uza svu opremu koju imaju. Ovo je jad jadni i bijeda. Ulične borbe na razini akciča C produkcije... odrpanci u natikačima i civilu vire iz najnovijih transportera - LOL
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:21   #92
Quote:
hajda kaže: Pogledaj post

Ako je statisticki podatak o srusenim Scudovima tocan, ne zelim ni zamislit koliko su Patrioti, odnosno SAM-ovi slabi na novije sustave kao sto je Iskander.
Cak i na ovim srusenim bi bilo jako zanimljivo znati koliko je njih ostalo sa funkcionalnom bojevom glavom.
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:45   #93
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post
Ako je statisticki podatak o srusenim Scudovima tocan, ne zelim ni zamislit koliko su Patrioti, odnosno SAM-ovi slabi na novije sustave kao sto je Iskander.
Cak i na ovim srusenim bi bilo jako zanimljivo znati koliko je njih ostalo sa funkcionalnom bojevom glavom.
pitanje
jel se zna točno tko operira tj poslužuje te Patriot sustav trenutno tamo ?
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 19:06   #94
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
pitanje
jel se zna točno tko operira tj poslužuje te Patriot sustav trenutno tamo ?
Zna. Jemenska vojska (odana Salehu) koja je gotovo u cijelosti bila prešla na stranu Hutija
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 20:20   #95
pitanje se odnosilo na sustav Patriot , ne na SCUD raketline...kontam ako Saudijci samostalno bez Američana upravljaju tim svojim sustavom Patriot onda se ne bi trebalo čudit lošem omjeru pogođenih SCUD-ova...ovi oli ne tišću dovoljno brzo botune oli su loše taktički raspoređeni oli nešto treće....u prvom Anti-Saddam ratu koliko se sjećam omjer je bio puno povoljniji..u korist srušenih
Čini mi se da su više manje sve arapske ofisijelne službene vojske nekako pozersko-manekensko-uhljedbene...pa kad nalete na nekakve fanatike...problemi.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 00:36   #96
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
pitanje se odnosilo na sustav Patriot , ne na SCUD raketline...kontam ako Saudijci samostalno bez Američana upravljaju tim svojim sustavom Patriot onda se ne bi trebalo čudit lošem omjeru pogođenih SCUD-ova...ovi oli ne tišću dovoljno brzo botune oli su loše taktički raspoređeni oli nešto treće....u prvom Anti-Saddam ratu koliko se sjećam omjer je bio puno povoljniji..u korist srušenih
Čini mi se da su više manje sve arapske ofisijelne službene vojske nekako pozersko-manekensko-uhljedbene...pa kad nalete na nekakve fanatike...problemi.

Neznam u cemu je fora, upitno i koje to Patriote imaju saudijci. Ako su sustavi azurirani onda je onih 40% jako lose, a sigurno su bar 2 rakete isle na svakog Scuda, kao i '91..
Treba onda i vidit u kojem su smjeru ispaljeni Scudovi, jer je lako moguce da onih 60% je ispaljeno rutama koje su bile bez pokrica (to sam se tek sad sjetio).
Uglavnom treba nam vise informacija da bi konkrrtizirali zakljucke, ali ako je efikasnost tako losa a pokrice je bilo 100% hm, hm.
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 08:16   #97
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post



Neznam u cemu je fora, upitno i koje to Patriote imaju saudijci. Ako su sustavi azurirani onda je onih 40% jako lose, a sigurno su bar 2 rakete isle na svakog Scuda, kao i '91..
Treba onda i vidit u kojem su smjeru ispaljeni Scudovi, jer je lako moguce da onih 60% je ispaljeno rutama koje su bile bez pokrica (to sam se tek sad sjetio).
Uglavnom treba nam vise informacija da bi konkrrtizirali zakljucke, ali ako je efikasnost tako losa a pokrice je bilo 100% hm, hm.
Pa nije efikasnost ni 91. bila puno veća. U početku su ga falili u nebesa a kad su došli provjereni rezultati, nije bilo baš tako bajno.
Scud koji je pogodio vojnu bazu u SA ubio je 30tak USA vojnika, što je bio najveći američki gubitak. Ostatak je poginuo uglavnom u prijateljskoj vatri. Oni Scudovi što su pogođeni, su pogođeni iznad gradova, bilo bi bolje da nisu..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 08:18   #98
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Ne mogu se načuditi koliko drljave su sve arapske vojske uza svu opremu koju imaju. Ovo je jad jadni i bijeda. Ulične borbe na razini akciča C produkcije... odrpanci u natikačima i civilu vire iz najnovijih transportera - LOL
Meni su najjači ovi u suknjama
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:23   #99
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Pa nije efikasnost ni 91. bila puno veća. U početku su ga falili u nebesa a kad su došli provjereni rezultati, nije bilo baš tako bajno.
Scud koji je pogodio vojnu bazu u SA ubio je 30tak USA vojnika, što je bio najveći američki gubitak. Ostatak je poginuo uglavnom u prijateljskoj vatri. Oni Scudovi što su pogođeni, su pogođeni iznad gradova, bilo bi bolje da nisu..

Nisu ne. Po mom, najgore od toga je to sta su pogoci bili pre niski (znaci raketa je jedva presrela). Neki je clan stavio video kako se ispaljuju 2 rakete na scuda, jedna ga pogodi nisko iznad grada a druga ode u nebesa i eksplodira kad se aktvira auto destrukcija. Ali znas, iako vole hvalit S-300, Patriot ipak ima borbeno iskustvo i sam zato mislio da su ga poboljsali, medutim, opet ponavljam, treba vidit pokrivenost odredjenih zona, vrstu naoruzanja, spremnost vojske....ima tu puno faktora. Znaci mene zanima konkretno dali je od presrecenih Scudova pogodjeno 40% ili je samo 40% moglo bi presreceno jer su bili iznad Patriot pokrivenim zonama. A i od tih 40% bas me zanima dali su isli na bojevu glavu ili se ponovila '91 .
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 09:07   #100
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post
Nisu ne. Po mom, najgore od toga je to sta su pogoci bili pre niski (znaci raketa je jedva presrela). Neki je clan stavio video kako se ispaljuju 2 rakete na scuda, jedna ga pogodi nisko iznad grada a druga ode u nebesa i eksplodira kad se aktvira auto destrukcija. Ali znas, iako vole hvalit S-300, Patriot ipak ima borbeno iskustvo i sam zato mislio da su ga poboljsali, medutim, opet ponavljam, treba vidit pokrivenost odredjenih zona, vrstu naoruzanja, spremnost vojske....ima tu puno faktora. Znaci mene zanima konkretno dali je od presrecenih Scudova pogodjeno 40% ili je samo 40% moglo bi presreceno jer su bili iznad Patriot pokrivenim zonama. A i od tih 40% bas me zanima dali su isli na bojevu glavu ili se ponovila '91 .
S-300 i sad S-400 se hvale da su čudo al to ništa ne znači dok se ne dokažu u borbenim uvjetima. Patriot je odavno skinuo junf i stalno je nadograđivan. Pac-1, Pac-2, Pac-3 u budućnosti Pac-4... Neznam koju verziju ima SA?

Back to Yemen.
Svi su filmovi približno na istu mošu ali čini mi se da ovaj nije bio. Interesantno, kako uspiju snimiti iz dva pa i više kutova..
https://youtu.be/MLYOGiKN1f0
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.