Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 11:21   #81
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Čovjek je kupio Fiat od 900 eura, o čemu pričaš? Kaj je trebao trabanta uzeti?
Sorry, al covjek koji ima 900 € za auto po meni ne treba imat auto. Jel taj onda ima za servis, gume, gorivo i sve sto ide uz to?
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Evo primjer:



Bacio sam pogled u oglasnik, tražene cijene za Passat iz 2003 su od 4000 do 6000 eur pa to samo potpuni luđak može kupiti i još tvrditi da je to dobra kupnja jer će voziti još 10 godina za 6000 se može kupiti 5 godina mlađa Toyota Auris, recimo, koja je stvarno pouzdan automobil, ali to valjda ni ne dolazi nikom na pamet, ili ako se već kocka s nepouzdanim markama, nekakav Clio star 5-6 godina. Samo zbog toga treba udariti trošarine na stare krame. Da Passat i Golf iz 2003, valjda najnekvalitetniji VW-i u povijesti, a konkurencija je impresivna
Ili pazi ovo:

http://www.njuskalo.hr/auti/dacia-sa...oglas-20713938

Al jebiga, to je Dacia. Rumunjsko smece, nemos se u tome na Balkanu vozit (osim ako nije sluzbeni, a i onda ga pljujes).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:59   #82
Ajde neka ova frakcija "manji, korejski, japanski" podastre dokaze o jeftinijem održavanju, jeftinijim dijelovima ili raspoloživosti dijelova njihovih zamišljenih auta, pa direktnu usporedbu s GIV recimo.
A može i koliko prijeđe koji km....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:59   #83
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Evo primjer:



Bacio sam pogled u oglasnik, tražene cijene za Passat iz 2003 su od 4000 do 6000 eur pa to samo potpuni luđak može kupiti i još tvrditi da je to dobra kupnja jer će voziti još 10 godina za 6000 se može kupiti 5 godina mlađa Toyota Auris, recimo, koja je stvarno pouzdan automobil, ali to valjda ni ne dolazi nikom na pamet, ili ako se već kocka s nepouzdanim markama, nekakav Clio star 5-6 godina. Samo zbog toga treba udariti trošarine na stare krame. Da Passat i Golf iz 2003, valjda najnekvalitetniji VW-i u povijesti, a konkurencija je impresivna
Pa ne bi rekao da samo luđak to može kupiti, već to raja silom prilike kupuje.

Ne volim općenito vau vau aute, no ako sagledamo to sa druge strane, primjerice netko tko svaki dan na posao i s posla radi 120-150 km, a takvih je mnogo, naročito Zagorje i šira okolica ZG će tako nešto kupiti.
Zašto?
Zato jer primjerice Golf 4 1.9 tdi 66 kw ima mizerne troškove održavanja, a gotovo da se ne kvari, a ako se i pokvari takav drugi motor kupiš za cca. 300€
E sad Auris koji si naveo (imam ga u obitelji) je mnogu udobniji i ljepši auto, no trebaš imati na umu da takvi moderni motori, a naročito dizelski traže i mnogo veći trošak održavanja, što si netko sa radničkom plaćom teško može priuštiti uz sve ostale troškove.

Ako gledamo Njemačku i gore dobar Golf 4 ima relativno visku cijenu naspram ostalih auta.

Znači većina te aute voze zbog troškava održavanja i ljudi se pokrivaju koliko su teški. Prije 2 god sam susjedu prodao G4 sa orig. 190 tkm i već sa njim napravio 100 tkm, a da ga nije ni taknuo. Frend godinama za posao dere stari A4 1.9 tdi iz 96. jer mu je rentabilan za 45 000 km godišnje koliko radi. Ima doma i A4 2.0 tdi 2009., ali taj auto bi sa KM koju godišnje radi brzo uništio, a troškovi održavanja bi mu bili mnogo veći uteg za budžet.

Tako da ljudi koji plaćaju te cifre za te stare vau vau modele to čine sa razlogom, jer budimo realni na novijim autima, da ne spominejm japance za 200-300€ ne možeš napraviti ništa, a na ovakve rage kupi čitav motor za taj iznos.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:16   #84
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---456816.html

"Marićeva porezna reforma tržištu automobila nosi živost - odbitak pretporeza za njihovu nabavu razveselio je i poduzetnike i trgovce. Ali trgovci i prigovaraju što se primjena te odredbe odgađa do 2018. godine pa bi im to, kažu iz Gospodarske komore, moglo usporiti prodaju."

jeli ovo bilo u začetku pa mi je promaklo, ili je nešto novo??

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:22   #85
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---456816.html

"Marićeva porezna reforma tržištu automobila nosi živost - odbitak pretporeza za njihovu nabavu razveselio je i poduzetnike i trgovce. Ali trgovci i prigovaraju što se primjena te odredbe odgađa do 2018. godine pa bi im to, kažu iz Gospodarske komore, moglo usporiti prodaju."

jeli ovo bilo u začetku pa mi je promaklo, ili je nešto novo??

Nije to ništa novo ,jer ovo o čemu se ovdje piše je regulirano zakonom o PDV-u , a trošarine su zakonom o PPMV-u
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:41   #86
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Tako da ljudi koji plaćaju te cifre za te stare vau vau modele to čine sa razlogom, jer budimo realni na novijim autima, da ne spominejm japance za 200-300€ ne možeš napraviti ništa, a na ovakve rage kupi čitav motor za taj iznos.
Ti si diler, i posao ti je biti profitabilan. Shodno tome, naravno da ćeš ovdje napisati da su najpouzdaniji oni automobili koji ti nose najveći profit, a to su Golf i Passat, jer se daju prodati za smiješno velike cifre naivnom kupcu. I to je ok, ali ove priče o cijeni održavanja, realno, nemaju veze s vezom. Golf iz 2008 će uvijek biti manje pohaban i shodno tome skup za održavanje od Golfa iz 2003. Baš kao i Toyota iz 2008 u odnosu na Golf iz 2003. Govorimo o približno jednako očuvanim modelima.

Osobno: jedino sam na VW imao velike izvanredne troškove održavanja, neovisno o godištu i starosti. Na francuzima sitne stvari, a na japancima ništa. Ništa. Ali to je samo moja priča, naravno.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:38   #87
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Ti si diler, i posao ti je biti profitabilan. Shodno tome, naravno da ćeš ovdje napisati da su najpouzdaniji oni automobili koji ti nose najveći profit, a to su Golf i Passat, jer se daju prodati za smiješno velike cifre naivnom kupcu. I to je ok, ali ove priče o cijeni održavanja, realno, nemaju veze s vezom. Golf iz 2008 će uvijek biti manje pohaban i shodno tome skup za održavanje od Golfa iz 2003. Baš kao i Toyota iz 2008 u odnosu na Golf iz 2003. Govorimo o približno jednako očuvanim modelima.

Osobno: jedino sam na VW imao velike izvanredne troškove održavanja, neovisno o godištu i starosti. Na francuzima sitne stvari, a na japancima ništa. Ništa. Ali to je samo moja priča, naravno.
Ma nema to nikakve veze sa tim što ja radim, a osim toga meni je najmanji dio prihoda od automobila. Ja ti samo govorim što je ljudima koji kupuju od 3-5 000€ aute bitno, a to je jeftino održavanje i da idu.
Netko tko ima radničku plaću i dnevno radi 120 - 150 km na posao i s posla si teško može priuštiti neki noviji auto da ga dere na posao, jer kao što sam rekao za 200 - 300€ nema kaj raditi, odnosno popravljati na novijim i sofisticiranim automobilima. Noviji auti imaju više toga što se može pokvariti i nije ga jeftino popraviti, kao primjerice stare TDI motore ili neke benzinjare sa plinom.
No da se krivo ne razumijemo, najbolje je za nekog tko si to može ili želi priuštiti svakih 4-5 god uzeti novi auto, kao što to rade na zapadu gdje je veći standard. Nažalost situacija kod nas je puno drugačija po tom pitanju i radnička klasa si teško takvo što može priuštiti bez da se kreditno ne optereti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 21:29   #88
Nakraju su od ovih novih trošarina najviše profitirali vlasnici starih krama... 318d iz 2003. (star 13-14 godina) se prodaje za 8000 eur. Presvlake iz peveca, vulgaris branici, piše full oprema, a od opreme nema baš ništa, teško je naći tu godinu s manje opreme.

http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...g-oglas-894640
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 21:49   #89
Ne kuzim zasto bi tebi bio problem sto taj soderas trazi te nebulozne novce za tog golog karavana.
Profitirao si i ti, auto koji si ti uveo bi bio daleko skuplji za uvoz da si ga uvazao prije 1.7.2013.
Malo realnosti molim.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 09:24   #90
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zasto bi tebi bio problem sto taj soderas trazi te nebulozne novce za tog golog karavana.
Profitirao si i ti, auto koji si ti uveo bi bio daleko skuplji za uvoz da si ga uvazao prije 1.7.2013.
Malo realnosti molim.
Komentiram da se najviše bune oni s starim kramama, a oni su jedini profitirali. Auto koji sam ja uveo neće biti skuplji, dapače, bit će nešto sitno jeftiniji. Ne znam kako si došao do računice da će biti daleko skuplji.

Nerealno je vjerovati da taj auto vrijedi 8000eur. Poznanik je sličnog (i to s više opreme) unio prije godinu dana, platio ga je 1800 eur, kad je sve platio izašao ga je manje od 2500 eur. Drugi poznanik je sličnog (samo ne karavan) unio prije 3-4 godine, tad ga je platio 3000 eur. Ovaj je kao arhivsko vino.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:09   #91
http://www.vecernji.hr/automobili/zb...emacke-1128193
ralf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:12   #92
Glup tekst. Pozivanje na pravila EU. Koliko puta smo naknadno doznali da naši političari izmišljaju kako im paše.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:35   #93
Naime, izračun trošarina za uvoz polovnih automobila računa se na isti način kao i za nove, ali tako da se iznos trošarine umanjuje za određeni postotak padu vrijednosti rabljenog vozila prema tablici koju će Ministarstvo financija donijeti naknadno.

Prema sadašnjoj, u Pravilniku o primjeni zakona rabljeni automobili, pa čak i oni stari osam godina s relativno velikim ispustom CO2, primjerice, Mercedes C-klasa iz 2008. s 160 g/km CO2, pojeftinili bi. A takvi se automobili stari oko 10 godina najčešće uvoze.


Ako je to istina, unos rabljenih će u prosjeku pojeftiniti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:38   #94
Ovaj novinar bi trebao prvo provjeriti koliki je PDV u Sloveniji pa onda izvlačiti ovakve pametne zaključke

Quote:
...sadašnja je praksa da se auto kupljen od tvrtke na koji nije plaćen PDV, primjerice, u Njemačkoj, fiktivno unese u Sloveniju u kojoj je stopa PDV-a 19% i tamo plati PDV da bi se izbjeglo plaćanje većeg PDV-a u Hrvatskoj.....
PDV u SLO je 22%

Sve drugo je OK , samo je predlagatelj zakona u nacrtu zaboravio ??? staviti članak da se trošarina izračunata po članku 12. korigira sa koeficjentom starosti vozila , bilo po važećem pravilniku ili po nekom novom
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:49   #95
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
I ne razumijem ovu priču o ovcama. Stvarno mislite da SDP ne bi napravio nešto slično? Kad je ekonomija u pitanju nema osobitih razlika izmedju jednih i drugih.
Nema nikakve razlike uopce u pogledu ekonomije izmesju hdzsdp stranke,jedni i drugi su socijalisti, sto vece poreze, sto veca birokracija, sto veci nameti,sto veca regulacija da se nahrani stado njihovih uhljeba.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:32   #96
Daj prestanite izazivati više drviti o politici, ko besposlene babe na plotu ste.Nas par tu pokušava nešto shvatiti, laprdate o politici.

Quote:
Komentiram da se najviše bune oni s starim kramama, a oni su jedini profitirali. Auto koji sam ja uveo neće biti skuplji, dapače, bit će nešto sitno jeftiniji. Ne znam kako si došao do računice da će biti daleko skuplji.

Nerealno je vjerovati da taj auto vrijedi 8000eur. Poznanik je sličnog (i to s više opreme) unio prije godinu dana, platio ga je 1800 eur, kad je sve platio izašao ga je manje od 2500 eur. Drugi poznanik je sličnog (samo ne karavan) unio prije 3-4 godine, tad ga je platio 3000 eur. Ovaj je kao arhivsko vino.
t
Napisao sam da bi prije 1.7.2013 i ti platio više za uvoz svog auta.
A ovo za tog karavana -kako tebe to pogada što on traži 8000€ za tog karavana? Da mi nisi rekao, ja nikad ne bih znao za taj oglas




Quote:
Sve drugo je OK , samo je predlagatelj zakona u nacrtu zaboravio ??? staviti članak da se trošarina izračunata po članku 12. korigira sa koeficjentom starosti vozila , bilo po važećem pravilniku ili po nekom novom
.
Postojala je takva tablica u prvom prijedlogu zakona o PPNMV,ili je bila tablica ili su riječima napisali"deprecijacija u prvoj visini 10%, nakon toga auto vrijedi 86 posto novoga,pa 77 u trećoj godini, 66 ...."

Lupam sad brojke.

Sad je nema.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:35   #97
Treba nekako javiti tom liku što je to pisao da ovo :
Quote:
Naime, dosadašnja je praksa da se auto kupljen od tvrtke na koji nije plaćen PDV, primjerice, u Njemačkoj,
& ovo
Quote:
fiktivno unese u Sloveniju u kojoj je stopa PDV-a 19% i tamo plati PDV da bi se izbjeglo plaćanje većeg PDV-a u Hrvatskoj u kojoj je stopa 25%.
ne postoji. PDV je uvijek plaćen. Stavka je da li jeste ili nije iskaziv. To što je napisao za SLO, je prvi korak (pravno lice) prije zvaničnog (a ne fiktivnog) unosa u Sloveniju. Vrhunac njegovih biserčića je SLO PDV 19%. Kao da je Bob Rock malo popija, pa bacija svoje HIK (za)misli na "papir".:klap:
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 14.11.2016. at 12:12.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:58   #98
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Evo primjer:



Bacio sam pogled u oglasnik, tražene cijene za Passat iz 2003 su od 4000 do 6000 eur pa to samo potpuni luđak može kupiti i još tvrditi da je to dobra kupnja jer će voziti još 10 godina za 6000 se može kupiti 5 godina mlađa Toyota Auris, recimo, koja je stvarno pouzdan automobil, ali to valjda ni ne dolazi nikom na pamet, ili ako se već kocka s nepouzdanim markama, nekakav Clio star 5-6 godina. Samo zbog toga treba udariti trošarine na stare krame. Da Passat i Golf iz 2003, valjda najnekvalitetniji VW-i u povijesti, a konkurencija je impresivna
Točno to. Prijatelj je trenutno u procesu kupnje auta, i ponuđen mu je Golf V 1.9 tdi PD, 2005. godište s cca 200.000 km (ne ulazim u to jeli orginalna kilometraža) za 5400 EUR (kao cijena je ispod prosjeka jer prodavatelj hitno prodaje auto inače se takav golf prodaje za cca 6000 EUR). Znači za auto star 11 godina i cca 200.000 km tolika lova. prijatelj je tu ponudu rezolutno odbio.

Ja sam za svoj prvi auto Opel astru g staru 11 godina s prijeđenih 130.000 km (ok, bila je 1.6 benzinac a ovaj golf je dizel) dao 3.450 EUR (bila je jedna od skupljih primjeraka u prodaji tada ali platio sam skuplje jer sam znao što kupujem, s autom sam dobio svu moguću dokumentaciju, od računa kupnje auta iz autosalona do svih računa ovlaštenih servisa od prvog dana do dana prodaje).
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 12:04   #99
Meni benzinac atmosferac od 170 ks "izbacuje" 192 g/km co2.
Još uvijek imam račun, kupljen je 2008, na njemu ima stavka pdv oko 41000 kn (pdv 22%) , auto košta oko 188 tis.

Koliko bi po novom taj auto koštao?
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 13:03   #100
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
A ovo za tog karavana -kako tebe to pogada što on traži 8000€ za tog karavana? Da mi nisi rekao, ja nikad ne bih znao za taj oglas
Zašto tebe pogađa to što sam spomenuo tog karavana? Zar ga ti prodaješ?

ps. lola u oglasu ne kuži da se na vozilo koje se kupuje od fizičke osobe plaća i 5% poreza na promet, što u slučaju vozila vrijednog 200.000 kuna znači još 10.000 kuna dodatnog izdatka. Ako ga kupi u Njemačkoj od fizičke osobe, pa ga u Slo prenese na pravnu i kupi od pravne, ne plaća tih 10 tisuća kuna. Lola misli da se to radi zbog razlike u PDV-u, a što je najgore, pdv se ni ne plaća ako je automobil stariji od 6mj i prešao više od 6000km (vjerujem da 99.99% unešenih rabljenih spada u tu kategoriju).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.